Jurgines švęsianti Palanga kviečia į laimės paieškas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-04-24
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Jurgines švęsianti Palanga kviečia į laimės paieškas

Savaitgalį, balandžio 26-27 dienomis, Palanga kviečia pasimėgauti atbundančia pavasario gamta – kurorte tradiciškai bus švenčiamos Jurginės.

„Jurgi, paimk raktus“ – ragins keturiolika folkloro kolektyvų, šeštadienį į Palangą atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Tarp dalyvių bus nemažai studentų, moksleivių, netrūks ir vyresnio amžiaus lietuviškų tradicijų puoselėtojų.

Palangiškius ir kurorto svečius atbundančiu pavasariu pasidžiaugti kvies folkloro ansambliai „Mėguva“, „Kikilis“, „Poringė“, „Nalšia“, „Ratilio“, „Linago“, „Verpeta“, „Pulkelis“, „Alksna“, „Alksniuka“, „Kuršių ainiai“, „Kėilelė“, „Kikilis“ bei svečiai iš Latvijos – Rucavos tradicijų klubas.

Pasak Jurginių šventės organizatorės bei Palangos folkloro kolektyvo „Mėguva“ vadovės Zitos Baniulaitytės, šiemetinių Jurginių atrakcija – laimės ieškojimas Palangos miestelyje kartu su folkloro kolektyvais. „Dvi dienas Palangoje judinsime, budinsime žemę. Šiemetinė Jurginėse dalyvausiančių kolektyvų pasirodymų tema – laimė, tad visos jų parengtos programos bus susietos su laime“, – sakė Z. Baniulaitytė.

Šeštadienį, nuo 15.30 val. Palangos centre, įvairiose kurorto vietose tarp centrinės miesto aikštės iki Kurhauzo, folkloro kolektyvai palangiškius ir miesto svečius linksmins savo pasirodymais. Vėliau visi susiburs Kurhauzo kieme ir 16.30 val. šokdami bei dainuodami patrauks į Birutės parką.

Pro oranžerijos vartus pasukę į parką, Jurginių dalyviai turės progą pasigrožėti Mažuoju parteriu bei Žemaičių kalneliu. „17 val. prie Naujojo tvenkinio suskambės paukščių ir folkloro sutartinė – lenktyniausime su paukščiais, kas gražiau gieda“, – šypsojosi Z. Baniulaitytė.

18 val. ant Birutės kalno skambės gražiausios dainos, skirtos Palangai ir pajūrio kraštui.

Sekmadienis bus skirtas mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams – vaikai kartu su savo tėvais bei seneliais 13.30 val. kviečiami į Kurhauzo kiemą, kur jų lauks nuotaikinga Atvelykio programa su Palangos moksleivių klubo folkloro ansambliu „Kikilis“, šiemet švenčiančiu dešimtmetį. „Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus“ – taip liaudiškų tradicijų puoselėtojai kvies linksmintis mažuosius.

Pasak Z. Baniulaitytės, Kurhauzo kieme vaikai bus mokomi liaudiškų ratelių, žaidimų, šokių, taip pat bus kviečiami ridenti margučius ar pasimokyti pasidaryti birbynę, vėjo malūnėlį.

Jurginių šventę Palangoje tradiciškai organizuoja Palangos kultūros centras bei Palangos moksleivių klubas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Siūlyti pretendentus „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui kviečiami ne tik palangiškiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Anketą užpildyti galima internetu – www.palanga.lt (bėganti eilutė puslapio viršuje), arba tiesiog užsukus į Palangos miesto savivaldybę (Informacijoje). Siūlymus galima teikti iki 2019 m. lapkričio 11 d. imtinai.


Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.


Palanga, šventiškai pasipuošusi, pasitinka Kalėdas ir Naujuosius metus. Pagal kinų horoskopą, paskutines dienas skaičiuojantys Šuns metai Palangai didesnių šunybių neiškrėtė – priešingai, Palanga augino raumenis ir įvaizdį: metų gale pakvietė Signatarų alėja, netrukus duris atvers Palangos baseinas. Tačiau kokie bus 2019-ieji, Kiaulės...


Kaip moterys supranta laimę, kas jas džiugina, o kas pravirkdo – tokie ir panašūs klausimai dažnai analizuojami, daug pateikiama ir atsakymų. Galbūt kitaip ir negalėtų būti. Juk žmonės, ypač silpnosios lyties atstovės, yra įvairiapusiai, emocionalūs, žodžiu, sudėtingi. Tai pabandė spektaklyje „Moterų laimė“ (režisierius Virginijus Milinis) perteikti Palangos...


Gydytoja psichiatrė Edita (tikro vardo ir pavardės „Palangos tiltas“ neskelbia herojės prašymu), jaunatviška, malonaus giedro veido, buvo mėgstama Palangos ir viso pajūrio pacientų bei kolegų. Bet jos gyvenimas jau trečius metus Norvegijoje nėra toli gražu toks, apie kurį ji svajojo. Jos istorija – ir įspėjimas kitiems Lietuvos gydytojams, kad svetur...


Jurgines švęsianti Palanga kviečia į laimės paieškas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, balandžio 26-27 dienomis, Palanga kviečia pasimėgauti atbundančia pavasario gamta – kurorte tradiciškai bus švenčiamos Jurginės.


  Ar tikrai loterijose neturite jokios laimės? O gal esate kaip tas vyrukas iš anekdoto, kuris skundžiasi Dievui, kad loterijose nieko nelaimįs? Visagalis jo paklausė: „O ar bilietą bent jau perki?“ Tariamas nelaimėlis prisipažino, kad ne. „Tai nusipirk pirmiausia bilietą“, – toks buvo Dievo patarima   Palanga, pasirodo, gan dosni...


Ieškoti laimės – loterijos bilietuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 31 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje sklando kone legendos apie tai, kad Žemaitijos kraštas, o ypač pajūris, – laimingų bilietų loterijos Meka. Sunkmetis ir mintys apie išgyvenimą žmones verčia vis dažniau išbandyti savo fortūną. Įvairiausių loterijos bilietų pastaruoju metu kurorte parduodama vis daugiau.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas