Ką Palangai atneš Š.Vaitkaus žvaigždė?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-07-07
Peržiūrėta
1087
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką Palangai atneš Š.Vaitkaus žvaigždė?

Nežinia iš kur atsirado tradicija naujos valdžios darbą vertinti būtent po 100 dienų, tačiau ir trys praėję mėnesiai po naujojo Palangos mero Šarūno Vaitkaus išrinkimo yra pakankamas laiko tarpas, norint suprasti, kokį miesto vadovą gavo palangiškiai.

 

Palangoje gimęs ir augęs Š.Vaitkus yra tas politikas, apie kurį niekas negali pasakyti, kad jis mums nukrito, kaip iš dangaus. Politinės karjeros viršūnę mieste pasiekęs vos 35 metų meras yra gerai pažįstamas kurorto gyventojams. Trečią kadenciją miesto taryboje dirbantis Š.Vaitkus yra buvęs mero patarėju, kurį laiką vadovavo savivaldybės administracijai. Iki šiol kitų miesto vadovų politinę valią vykdęs palangiškis savarankiškai miesto gyvenimą vairuoja pirmą kartą.

Trys vadovavimo kurortui mėnesiai įrodė, kad jaunystė mero poste – ne yda, ir Palanga pagaliau sulaukė savo miestu nuoširdžiai besirūpinančio mero, kuris užsibrėžtus tikslus planuoja ne žvelgdamas į rinkimų kalendorių, o viską siekia padaryti kuo greičiau ir geriau. Niekas nebūtų išdrįsęs Š.Vaitkui priekaištauti, jei pirmuosius darbo mėnesius mero kabinete jis būtų skyręs savotiškai žvalgybai stebėdamas situaciją ir nedrąsiai besimokant vadovauti savivaldybei. Bent jau taip iki šiol elgėsi labiau patyrę jo pirmtakai.

Tačiau Š.Vaitkus nuo pirmos meravimo dienos nustebino ryžtingais veiksmais ir skubiais sprendimais. Miesto aikštėse ir skveruose įrengtas bevielis internetas, iš mirties taško pajudinta Meilės alėjos rekonstrukcija, savivaldybei tapus vienintele įmonės akcininke bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“ užsitikrino nuolatinį finansavimą už miesto tvarkymo darbus ir taip išvengė galimo bankroto.

Palanga gavo 3 milijonus litų antram Botanikos parko renovacijos etapui, kurio nebuvo valstybės prioritetinių darbų sąraše. Palangos globos namų rekonstrukcijai gauti beveik 3 mln. litų. Savivaldybė jau perka šio pastato rekonstrukcijos techninį projektą. Gauti 4 mln. litų kempingo įrengimui. Netrukus paaiškės rangovas, kuris atliks kempingo techninį projektą. Milijonas litų pažadėtas savivaldybei priklausančios kurhauzo dalies restauravimui.

Palangai skiriamų lėšų gausą galima būtų nurašyti palankiai politinei situacijai, kai vyriausybei ir kurorto savivaldybei vadovauja konservatorių partijos atstovai. Tačiau ir praėjusią kadenciją miestą vairavę liberalai buvo valstybę valdančioje politinėje daugumoje. Kodėl per praėjusią miesto valdžios kadenciją Palanga nesulaukė deramos valstybės paramos, nors vyriausybėje liberalams atstovauja net penki ministrai su palangiškiu R.Palaičiu priešakyje? Kita vertus, kad lėšų skyrimas svarbiems miestų projektams nepriklauso nuo partinės priklausomybės savo laiku įrodė Palangos meras konservatorius P.Žeimys, kuris milijonines lėšas J.Basanavičiaus gatvės rekonstrukcijai gavo iš tuomečio vyriausybės vadovo socialdemokrato A.Brazausko.

Jei Š.Vaitkaus pasiekti rezultatai menkinami, dėl bendrapartiečio premjero A.Kubiliaus demonstruojamos globos, ką naujojo mero kritikai atsakys į skubų šaligatvių tvarkymą, Sodų ir Medvalakio gatvių daugiabučių namų kiemų rekonstrukciją, išplečiant mašinų stovėjimo vietas, skverų sutvarkymą prie Vaineikio ir J.Basanavičiaus paminklų? Perkamas projektas vaikų žaidimo parkui, greitai paaiškės rangovas, kuris atliks Žvejų ir Kęstučio gatvių projektų korektūras. Poilsiautojai jau žavisi įgarsinta S.Dariaus ir S.Girėno gatve, Rąžės upę papuošė šviečiantys fontanai, nors pastarųjų tikslų net nebuvo konservatorių rinkiminėje programoje.

Šie darbai atlikti vien tik savivaldybės jėgomis bei naujosios miesto valdžios iniciatyva ir tai nuo vyriausybės politinės sudėties visiškai nepriklauso.

Tokio gausių naujienų srauto per stebėtinai trumpą laikotarpį Palanga dar nematė. Dar kartą verta pabrėžti – visa tai pasiekta vos per tris mėnesius. Ankstesni miesto merai nė pusės tiek nėra padarę per visą kadenciją. Vien ką reiškia žaibiškas Š.Vaitkaus siūlymas savivaldybę perkelti į kelininkų poilsio pastatą. Neabejojama, kad kitą savaitę Palangoje posėdžiausianti šalies vyriausybė palaimins miesto valdžios prašymą privatizavimui ruošiamą poilsinę perduoti miestui. Aišku, čia neapsieita be geros premjero ir jo aplinkos valios, bet susižavėjimą kelia staigi Š.Vaitkaus reakcija, kai jis ėmė spausti visus lobizmo pedalus vos tik nugirdęs apie kelininkų ketinimus atsisakyti poilsinės.

Kiek miestas sutaupys lėšų ir laiko, kurių būtų prireikę naujo savivaldybės pastato statybai? Vien šį darbą atlikęs Š.Vaitkus ant laurų galėtų ramiai ilsėtis iki pat kadencijos pabaigos.

Kad organizaciniais sugebėjimais sužibėjęs naujasis miesto meras yra kupinas naujų idėjų ir nieko nelaukdamas imasi jas realizuoti – praėję trys mėnesiai jau įrodė.

Tačiau tikrąją mero potenciją pademonstruos sugebėjimas spręsti įsisenėjusias miesto problemas. Prekeivių keliamas balaganas J.Basanavičiaus gatvėje, atrakcionus atvežusių olandų savivaliavimas, tualetų trūkumas paplūdimiuose, automobilių stovėjimo vietų stygius, iš esmės neperkirstas Kurhauzo problemų Gordijaus mazgas, neaiškūs ateities santykiai su „Litesko“, kuri ateinančią žiemą grasina dar didesnėmis šildymo kainomis, pakibusi žemės grąžinimo pabaiga.

Visi šie klausimai per kelis mėnesius nėra išsprendžiami. Tačiau nerimą kelia tai, kad naujus projektus skubantis realizuoti naujasis meras prie kurorto gyvenimo pūlinių prisiliesti dar vengia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Net ir akylūs miesto poltikos stebėtojai galbūt praleido vieną svarbų įvykį – Palangos miesto Taryba jau įveikė savo darbo 2015–2019 metų kadencijoje pusiaukelę. Šiandien valdančioji Tarybos koalicija ir jos pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau pavarto „žaliąją knygutę“, konservatorių rinkimų programą – ar spės miestas įvykdyti...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


Šventoji pareikalavo miesto valdžios dėmesio

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 02 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei metus trukusioje Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir šventojiškių priešpriešoje – pralaužti ledai.


Konstitucijos žinias pasitikrino trys palangiškiai

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 04 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos viešojoje bibliotekoje vykusiame pirmajame Konstitucijos egzamino etape pagrindinio šalies įstatymo žinias pasitikrino trys palangiškiai. Į trisdešimties klausimų testą atsakinėjo teisinį išsilavinimą turintis Laurynas Juzėnas bei specialių žinių neturinčios Monika Lukšienė bei Gražina Grigaliūnienė.


Ką Palangai atneš Š.Vaitkaus žvaigždė?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 07 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nežinia iš kur atsirado tradicija naujos valdžios darbą vertinti būtent po 100 dienų, tačiau ir trys praėję mėnesiai po naujojo Palangos mero Šarūno Vaitkaus išrinkimo yra pakankamas laiko tarpas, norint suprasti, kokį miesto vadovą gavo palangiškiai.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius