Kai vaikams po pamokų nėra ką veikti, pagelbėti gali siūlomi užsiėmimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017-10-05
Peržiūrėta
2569
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai vaikams po pamokų nėra ką veikti, pagelbėti gali siūlomi užsiėmimai

Ką veikti vaikams po pamokų? Galima lankyti būrelius. Aktyvūs, energijos nestokojantys jaunieji palangiškiai gali atrasti vietą, kur galėtų save išbandyti. Pirmąjį šių metų pusmetį vykdytos 8 neformaliojo vaikų švietimo programos, jas lankė 404 vaikai, o nuo 2017 m. spalio 1 d. vykdomos 9 programos – atsirado nauja dziudo programa.

Lėšų suma NVŠ programoms skiriasi
Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė pabrėžė, jog neformaliojo vaikų švietimo paskirtis yra tenkinti mokinių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais. Neformaliojo vaikų švietimo programas vykdo juridiniai asmenys (asociacijos, viešosios įstaigos, klubai, visuomeninės organizacijos ir pan.) bei laisvieji mokytojai.
„Neformaliojo vaikų švietimo programos finansuojamos iš Mokinio krepšelio tikslinių lėšų. Valstybės rekomenduojama lėšų suma vaikui – 15 eurų, tačiau ji gali svyruoti nuo 10 iki 20 eurų, priklausomai nuo neformaliojo vaikų švietimo programas lankančių vaikų skaičiaus. Lėšų suma kinta priklausomai nuo to, kiek lėšų skiria Švietimo ir mokslo ministerija ir nuo to, kiek mokinių lankys neformaliojo vaikų švietimo programas“, – patikslino N. Vargonienė.
Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja sakė, jog 2017 m. pirmąjį pusmetį Palangos miesto savivaldybėje vienam neformaliojo vaikų švietimo programą lankančiam vaikui buvo skirta 10 eurų, antrąjį pusmetį prioritetinių programų vaikams skirta po 20 eurų, o kitoms – po 17 eurų. „Šias lėšas gauna vaikai, lankantys Palangos miesto savivaldybės administracijos akredituotas neformaliojo vaikų švietimo programas. Programų sąrašai bei informacija visada skelbiama sausio ir rugsėjo mėnesiais savivaldybės interneto svetainėje“, – informavo pašnekovė.

Ką privalu žinoti
Ką turėtų žinoti vaikus į užsiėmimus norintys leisti tėvai? „Vaikai ir tėvai, pasirinkę tik vieną iš paskelbtų programų, turi pasirašyti sutartį su programos vykdytoju, kad būtų apmokėtas jų dalyvavimas pasirinktame būrelyje, kurį jie galės lankyti ne mažiau kaip 2 valandas per savaitę. Sutartis turėtų būti pasirašyta vieneriems mokslo metams, – įspėjo N. Vargonienė. – O neformaliojo vaikų švietimo teikėjai, kurie ima mokestį už būrelio lankymą, privalo mažinti mokesčio kainą 17 arba 20 eurų, t. y. tokia suma, kuri buvo skirta iš Mokinio krepšelio vienam vaikui iki 2017 m. gruodžio 31 d. Galiu pasakyti, jog tikrai nekainuoja Sporto centro vykdomi būreliai (plaukimas ir judrieji žaidimai). Neformaliojo vaikų švietimo teikėjai taip pat yra įpareigoti sumažinti nustatytą mokestį“.
Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja taip pat akcentavo, jog tėvai turėtų žinoti, kad, jei vaikas nebelanko neformaliojo vaikų švietimo programos (būrelio), būtina nutraukti sutartį su neformaliojo vaikų švietimo teikėju. „Tokiu atveju vaikas galėtų lankyti kitą jam įdomų būrelį, ir tai būtų finansuojama iš Mokinio krepšelio“, – teigė pašnekovė.
Pasiteiravus, ar tėvai įprastai kreipiasi į Švietimo skyrių dėl neformaliojo vaikų švietimo kilusių klausimų, vedėjo pavaduotoja teigė, jog į Švietimo skyrių kreipiasi tėvai tik tada, kai supranta, kad jų vaikui užsiėmimai nebus finansuojami iš Mokinio krepšelio, nes nenutraukė sutarties su ankstesniu NVŠ teikėju. „O neformaliojo vaikų švietimo teikėjas dažniausiai neskuba nutraukti sutarties ir apie tai informuoti Švietimo skyrių“, – pastebėjo N. Vargonienė.

Vykdomos programos
2017 m. pirmąjį pusmetį vykdytos 8 neformaliojo vaikų švietimo programos, jas lankė 404 vaikai. Nuo 2017 m. spalio 1 d. vykdomos 9 programos (nauja dziudo programa), jas lanko 432 vaikai, t. y. 25 proc. bendrojo ugdymo mokyklų mokinių.
Programas vykdo VšĮ Palangos sambo akademija – „Sambo imtynių sporto šakos populiarinimas Palangos mieste“, Lietuvos šaulių sąjunga – „Palangos jaunųjų šaulių ugdymo programa“, VšĮ Palangos karatė kiokušin klubas „Shodan“ – „Karatė kiokušin-fizinio pajėgumo komponentų bei žmogiškųjų vertybių ir savybių ugdymas Palangoje“, Palangos sporto centras – „Mokinių sveikatinimo ir mokymo plaukti programa“, Palangos sporto centras – „Judrieji žaidimai“, VšĮ futbolo klubas „Gintaras“ – „Futbolas vaikams“, VšĮ Palangos teniso mokykla – „Lauko tenisas vaikams ir jaunimui“, laisvasis mokytojas – „Dziudo sporto šakos populiarinimas“, asociacija Jojimo sporto klubas „Zigmo žirgai“ – Jaunųjų raitelių ugdymo programa.
Užsiėmimus gali vesti nebūtinai pedagogas, patvirtino Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja. „Tai gali būti asmenys, kurie turi ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą, yra išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursus bei turintys daug noro išmokyti vaikus to paties, ką ir jie moka“, – sakė ji.
Žinoma, nuo teikiamų neformaliojo vaikų švietimo paslaugų priklauso ir vaikų susidomėjimas. „Kuo įdomesnis būrelis vaikui, tuo daugiau bus vaikų. Pavyzdžiui, plaukimas. Šioje programoje dalyvauja 170 vaikų“, – pasiteiravus, ar vaikų, lankančių neformaliojo vaikų švietimo programas, skaičius auga, sakė N. Vargonienė.
O ir būrelių skaičius, pasak pašnekovės, priklauso nuo neformaliojo vaikų švietimo teikėjų. „Džiaugiamės visais neformaliojo vaikų švietimo teikėjais ir gerbiame jų sunkų darbą ir, beje, jie taip pat yra lyg mokytojai. Tad su Tarptautine mokytojų diena galima ir juos pasveikinti“, – šypsojosi Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Atkrenta našta
Neformaliojo vaikų švietimo programų teikėjai patikino, jog gaunamos lėšos labai praverčia. Vaikas gali išsirinkti tokią veiklą, kuri jam tikrai patinka, nesukeliant problemų tėvams.
„Džiaugiamės, jog nuo 2015-ųjų ir Palangoje yra finansuojamos neformaliojo vaikų švietimo programos, suteikiančios programų teikėjams galimybę labiau atsiskleisti ugdomiems vaikams. Labai vertinga sistema, kai vaikui palikus vieną būrelį, jis pasirenka kitą, ir su juo kartu keliauja būrelio finansavimo lėšos. Pinigai keliauja paskui vaiką ten, kur jis labiausiai nori būti ir geriausiai jaučiasi. Tokia apskaita labai naudinga“, – sakė VšĮ Palangos sambo akademija vadovas Ernestas Doržinkevičius.
Pasak pašnekovo, gerai, kai vaikas, pasirinkęs mėgstamą veiklą, gali ją lankyti, nesuteikiant nepatogumų tėvams dėl finansinių galimybių, o ir būrelių vadovams suteikiama paskata suteikti vaikams kur kas kokybiškesnius užsiėmimus, galint apmokėti svarbiausias buitines ir kitokias būrelio vykdymui reikalingas išlaidas. „Labai gerai, kai tėvams sumažėja finansinė našta“, – sakė VšĮ Palangos sambo akademija vadovas.
Tai, jog gaunamos lėšos suteikia paskatą, patvirtino ir jaunųjų raitelių ugdymo programos vadovė Laura Zabulionytė. „Ne visi tėvai gali savo atžalas leisti į treniruotes ar suteikti galimybę važinėti į varžybas, viskas brangiai kainuoja – kelionės, tarpiniai mokesčiai. O esama išties talentingų vaikų, kuriems norisi suteikti kuo daugiau galimybių tobulėti, siekti kuo geriausių rezultatų. O ir mums džiugu, kai mūsų ugdomi vaikai parodo gerus rezultatus, vadinasi, darbas suteikė puikių rezultatų“, – kalbėjo Laura.
Anot pašnekovės, daugiausiai jojimo varžybų būna vasarą, tačiau ir kitais metų laikais treniruotės nesibaigia – vaikai noriai treniruojasi bet kokiu metų laiku. „Vaikams labai patinka užsiėmimai. Esu kalbėjusi ir su tėvais, jie taip pat pripažįsta, jog bendravimas su žirgais atneša įvairiapusės naudos, jie ne tik užsiima aktyvia veikla, bet ir psichologiškai keičiasi – tampa atviresni, ne tokie susikaustę“, – patvirtino jaunuosius raitelius ugdanti L. Zabulionytė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors debesys virš Palangos miesto ligoninės senai jau kaupėsi, bet žinia, kad, Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL), su kuria Palangos miesto savivaldybė turi sutartį dėl paslaugų teikimo, nuo rugsėjo 10 dienos Palangos ligoninėje  naikina terapijos, intensyvios terapijos ir net skubios pagalbos skyrių, paliekant joje tik slaugos skyrių, kurorto valdžiai bei miestelėnams trenkė kaip...


Pernai į pirmuosius edukacinius užsiėmimus vaikams paslaptingu pavadinimu „Skambantis miškas“ pakvietęs „Palangos orkestras“ tęsia savo misiją: susipažinti su orkestru iš arčiau žaisminguose teatralizuotuose koncertuose mokiniai galės jau nuo lapkričio 18 d. 


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Kai vaikams po pamokų nėra ką veikti, pagelbėti gali siūlomi užsiėmimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 05 | Rubrika: Miestas

Ką veikti vaikams po pamokų? Galima lankyti būrelius. Aktyvūs, energijos nestokojantys jaunieji palangiškiai gali atrasti vietą, kur galėtų save išbandyti. Pirmąjį šių metų pusmetį vykdytos 8 neformaliojo vaikų švietimo programos, jas lankė 404 vaikai, o nuo 2017 m. spalio 1 d. vykdomos 9 programos – atsirado nauja dziudo programa.


Ką veikti po pamokų? Šį klausimą, prasidėjus naujiems mokslo metams, kelia ir kurorto moksleiviai, ir jų tėvai, ir pedagogai. Valstybei didinant dėmesį popamokiniam moksleivių ugdymui, Palangos moksleivių klubas vėl tikisi sulaukti jo veikla susidomėjusių moksleivių. „Didžiausias mūsų rūpestis, kad mums trūksta pedagoginių valandų – tai yra pas mus dirbantys mokytojai turi...


Prasidėjus mokslo metams galvojama ne tik apie pamokas ir pasiruošimą joms, vaikai, gelbstint tėvams, suka galvas, kokia veikla užsiimti ir po pamokų. Šiemet itin daug ir įvairių būrelių siūlo Palangos moksleivių klubas. „Kai balandį užėmiau direktorės pareigas, buvau įpareigota išplėsti veiklą. Pasroviui plaukti gyvenime nenoriu, mėgstu...


Pasirašiusi tarptautines konvencijas, Lietuva įsipareigojo priimti ir suteikti prieglobstį nukentėjusiems nuo karo pabėgėliams. Bet ar Palanga galėtų jiems ištiesti pagalbos ranką? Svarbiausia, ar palangiškiai yra geranoriškai pasirengę kurorte matyti kitokius žmones – kitos religijos, kultūros ar mąstymo? ,,Palangos tiltas” suskubo pasidomėti...


„Kūrybiškumo, židinio šilumos, minkštų teptukų ir naujų idėjų prikeliant seną ir parodant naujoje šviesoje“ – tai tik vienas iš daugelio palinkėjimų, kurie buvo surašyti svečių knygoje projekto „Laiko perspektyvos“ dalyviams, įsikūrusiems Birutės parko sargo namelyje.


Dar visai neseniai prasidėjus mokslo metams, o mokykloms jau beveik „įsivažiuojant“ į savo įprastą ritmą, to nebūtų galima sakyti apie Palangos moksleivių klubą, kuris tik laukia mokinių klubo būreliuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius