Kainų Palangos ir Šventosios kavinėse apžvalga: sezonui įsibėgėjus jos gali kilti

Palangos tiltas, 2023-06-09
Peržiūrėta
944
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kainos Palangos ir Šventosios kavinėse FOTO: MINDAUGAS MILINIS
Kainos Palangos ir Šventosios kavinėse FOTO: MINDAUGAS MILINIS

Pajūryje vasaros sezonas įgauna pagreitį. Tiek Šventojoje, tiek Palangoje jau veikia diduma kavinių ir valgyklų. Viena kita darbą pradės jau šį savaitgalį, o kai kurios laukia birželio 15-osios. Tačiau jau ir šiandien poilsiautojai tikrai ras, kur pasistiprinti.

Ketvirtadienio pusdienį Delfi pasivaikščiojo centrinėmis Šventosios Jūros ir Kopų gatvėmis ir Palangos Vytauto bei J. Basanavičiaus gatvėmis. Kokios kainos? Kai kuriose kavinėse jos tokios pačios, kaip ir praėjusį sezoną, kai kuriose šiek tiek aukštesnės. O jei kam nors trūksta laiko pietauti ar vakarieniauti kavinėse, tikrai galės rasti ir greito maisto kioskų, kuriuose galės nusipirkti sumuštinių, tikrų „atostogų“ ar „babos“ kebabų arba 7 eurus kainuojančių 32 cm skersmens picų. 

Dienos pietūs kavinėse vidutiniškai kainuoja 7 eurus. Yra vietų, kur galima papietauti ir už 5,9 euro (svetainėje valgykloje šalia Palangos turgaus), ir pačioje J. Basanavičiaus gatvėje, kur savitarnos kavinėje dienos pietūs kainuoja 6 eurus. 

Šventojoje Jūros gatvėje vyksta aktyvūs pasiruošimo artėjančiam savaitgaliui darbai. Baigiamos sutvarkyti patalpos, valomi langų stiklai, plaunamos grindys, baigiami kiti smulkūs darbeliai. Kai kurios kavinės, ypač visus metus veikiančių viešbučių restoranai, jau veikia. Veikia ir kai kurios valgyklos.

Nuo pietų duris lankytojams atveria ir smuklė „Vikingas“ bei restoranas „Paršelio rojus“. Pastarojo savininkas Gintautas Bertašius Delfi sakė, kad dienos pietų poilsiautojams nesiūlys. „Tai, kad ir įprastų patiekalų iš meniu kainos, kaip dienos pietų. Ypač palyginti su Vilniaus kainomis, tai pas mus gana pigu. Patiekalai kol kas nepabranginti, jų kainos, praėjusių metų lygyje. Kai sezonas įsibėgės, manau, viskas šiek tiek pabrangs“, – Delfi sakė G. Bertašius. 

Jūros gatvėje veikiančioje savitarnos kavinėje „Aušra“ patiekalų kainos prasideda nuo 4 eurų. Dienos sriuba kainuoja 2,5 euro, lietuviškas karbonadas – 6,9 euro, „Žvejo kepsnys“ – 6,5 euro, bulviniai blynai – 4,8 euro. 

Kopų gatvėje veikiančioje picerijoje visos picos kainuoja po 7 eurus. 

Svečių namuose „Lagūna“ Prieplaukos gatvėje veikiančioje kavinėje dienos sriuba kainuoja 3,9 euro, graikiškos salotos – 8,9 euro, žuvis su gruzdintomis bulvytėmis – 8,9 euro, naminiai maltiniai – 8,9 euro.

Viešbučio „Floros simfonija“ restorane dienos sriuba kainuoja 4 eurus.

Jūros gatvėje 39 tolėliau nuo gatvės greta tako į paplūdimį įsikūrusi valgykla kol kas neveikia. Klientus maitinti pradės nuo birželio 15-osios. 

Palangoje greitai ir sočiai papietauti galima Virbališkės take veikiančioje kavinėje „Volungė“. Ši įstaiga taip pat nesiūlo dienos pietų, tačiau kainos ir čia nesikandžioja: sriuba ir dažnas antrasis patiekalas čia kainuoja po 6 eurus. 

Beveik pačiame turguje įsikūrusi svetainė-valgykla papietauti siūlo dar pigiau – po 5,9 euro. Karbonadas čia kainuoja 5,5 euro, kotletai – 4,9 euro. Beje, dienos pietūs šioje valgykloje tiek pat kainavo ir pernai. 

Tačiau kuo arčiau jūros, tuo brangiau. Vytauto gatvėje greta Turizmo informacijos centro įsikūrusioje savitarnos kavinėje dienos sriuba jau kainuoja  2 eurus, Kijevo kotletas – 8 eurus, kiaulienos kepsnys – 7 eurus, kotletas – 4,5 euro. 

Jūratės gatvėje kol kas neveikia nė viena kavinė, todėl pasukome į J. Basanavičiaus gatvę. Čia drąsiai galime eiti į bet kurią kavinę ar restoraną. Visos jos jau dirba. Tiesa, kai kurie lankytojus priima nuo pietų meto. Storesnių piniginių turėtojams nė vienos kavinės ar restorano kainos neprivers išsižioti. Jos vidutiniškos. Net ir čia rasime kavinių, kur Kijevo kotletas kainuoja 8,5 euro, o dienos sriuba – 2,5 euro.

Kuklesnių poreikių lankytojams teks paieškoti dienos pietus siūlančių arba savitarnos kavinių. Kaip ir minėta straipsnio pradžioje, dienos pietų kainos svyruoja nuo 6 eurų, 6,5 euro savitarnos kavinėje „Senasis tiltas“ iki 11,9 euro restorane „Žuvinė“. Tiek vienoje, tiek ir kitoje įstaigoje klientų netrūksta. Tačiau daugiausiai kavinių papietauti siūlo už 7-7,5 euro. 

Todėl neteisūs tie, kurie tvirtina, kad Palanga tapo turtingųjų kurortų. Čia vietos užteks visiems. Bet neužmirškime, kad vasara tik prasidėjo ir poilsiautojų pajūryje nėra tiek daug. Palaukime sezono įkarščio. Tikėtina, kad tuomet daugelis verslininkų kainas kels.

DELFI

Mindaugas Milinis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūryje vasaros sezonas įgauna pagreitį. Tiek Šventojoje, tiek Palangoje jau veikia diduma kavinių ir valgyklų. Viena kita darbą pradės jau šį savaitgalį, o kai kurios laukia birželio 15-osios. 


Vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtra kelia vis didesnį atsinaujinančios energetikos projektų vystytojų susidomėjimą – jau šių metų rugsėjį turėtų būti paskelbtas aukcionas pirmojo jūrinio vėjo parko šalia Lietuvos krantų vystymui. 


Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.


Palangoje artimiausiu metu ims kilti Jaunimo ir savanorystės centras – penktadienį, lapkričio 19 d., Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė sutartį su rangovais. 


Koronaviruso pandemija ir judėjimo tarp valstybių galimybių sumažėjimas pernai buvo ypač naudingi kurį laiką užmarštyje buvusiems Lietuvos pajūrio kurortams. NT Palangoje sumušė visų laikų rekordus, vystytojai ėmė statyti kotedžus ar mažaaukščius daugiabučius Kunigiškėse, Karklėje. Nepamiršta liko ir Šventoji: butų kainos čia prilygsta prabangaus turto...


Už lango – jau įsibėgėjo ruduo, o tai, reiškia, kad keičiasi ir daugybė įpročių, susijusių su mūsų kasdienybe. Ir būtent šiam laikui prasidėjus, daugelis žmonių nusprendžia atnaujinti savo įvaizdį, įsigyti naujų aprangos detalių. Dauguma žmonių sako, kad tai daro tiesiog dėl praktinių priežasčių, kadangi orai atvėsta, tad tiesiog reikia šiltesnių drabužių, o prie...


Palangos savivaldybės siekį Baltijos jūros pakrantę Šventojoje išvalyti, kad joje neliktų aptriušusių, daugiau nei prieš penkiasdešimt metų čia atsiradusių medinių namelių, daužo teisėjai. Jie pajūryje uždegė žalią šviesą masinėms statyboms, rašo lrytas.lt Kelių kilometrų besitęsiančios jūros pakrantės ruože Šventojoje...


Beveik visose užsienio kavinėse ir restoranuose užėjusiam lankytojui pasiūloma geriamo vandens. Lietuvoje, regis, iki to dar toli. Bent jau Palangoje, kur už paprastąjį geriamą stalo vandenį tenka susimokėti. Net kai jau antrą savaitę šalį svilina karštis, geriamo vandens nemokamai nesiūloma.


Vytauto gatvė: problemų gali kilti gerokai daugiau

Rosita SIMONAUSKAITĖ, 2016 06 09 | Rubrika: Miestas

Kasmet į Palangą vasaros metu suvažiuoja gausus būrys poilsiautojų, suskaičiuojami milijonai. Taip kyla itin didelių problemų dėl automobilių srautų suvaldymo. Spręsdami šią problemą savivaldybės specialistai atkreipė dėmesį į itin aktyvią Vytauto gatvę – sumanė šioje gatvėje leisti vienpusį eismą ir suteikti daugiau erdvės dviratininkams. Paprašė savo nuomonę...


Simona POCYTĖ   Palangoje vasarą svečiuojasi daug poilsiautojų. Nugulę paplūdimį jie mėgaujasi saule, vakarais sėdi ir bendrauja miesto baruose bei kavinėse. Ką dar be paplūdimio ir kavinių miesto svečiams ir poilsiautojams gali pasiūlyti Palanga? Regis, klausimas yra labai paprastas, bet atsakyti į jį nėra lengva.   Trūksta informacijos? Dauguma gatvėje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius