Kaip ekologiškai ugdyti vaikus

2015-05-04
Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto direktoriaus pavaduotoja doc. dr. A. Rauckienė-Michaelsson.

Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto direktoriaus pavaduotoja doc. dr. A. Rauckienė-Michaelsson.

Balandžio 16 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ įvyko respublikinė praktinė-metodinė konferencija „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ekologinis ugdymas“. Į konferenciją atvyko Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė, Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto direktoriaus pavaduotoja, doc. dr. A. Rauckienė-Michaelsson, Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje R. Rimavičius, vadovai ir pedagogai iš Palangos, Tauragės, Kretingos, Gargždų, Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus.
Konferencijai buvo parengti 22 pranešimai, iš jų 5 buvo stendiniai. Konferencijos svečius pasveikino direktorė R. R. Lukaitienė, ,,Boruželių“ grupės vaikai, vadovaujami meninio ugdymo mokytojos N. Petrauskienės ir auklėtojos V. Jašinskienės. Konferencijoje siekta suburti diskusijai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus, aptarti ekologinio ugdymo problemas, išgirsti kūrybingų pedagogų atradimus, gerąsias darbo patirtis, ugdymo kokybės tobulinimo galimybes dalyvaujant kūrybiniuose projektuose, bendradarbiaujant su šeimomis. Doc. dr. A. Rauckienė-Michaelsson išsakė mintis apie ekologinį ugdymą ikimokykliniame amžiuje, apie praktines ir teorines dimensijas.
„Žaliųjų“ judėjimo koordinatorius R. Rimavičius pristatė gamtosauginių mokyklų programą, jos tikslus ir uždavinius.
Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ direktorė R. R. Lukaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Z. Paulikienė, pristatydamos pranešimą „Ekologinis ugdymas lopšelyje-darželyje |Ąžuoliukas“, apibendrino gamtosauginę veiklą, pristatė ekologinio ugdymo veiklos formas, metodus ir pažymėjo, kad ugdymo sėkmė priklauso nuo visos bendruomenės sutelktumo, pedagogų, vaikų, tėvų aktyvumo. Ekologinis ugdymas bus sėkmingas, jei vaiką supantys suaugusieji sukurs aplinką, skatinančią vaiko vystymąsi ir kūrybinę raišką, suteiks žinių kaip mylėti, saugoti gamtą ir jos reiškinius, ekologinį ugdymą sies su menine raiška, estetinių gamtos savybių išryškinimu bei praktine veikla.
Parengtus įdomius, kūrybinius projektus konferencijoje pristatė Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės S. Dobromilskienė, N. Šiušienė („Ekologinis ugdymas per kalbinę, pažintinę veiklą“), auklėtojos A. Pališaitienė, N. Malakauskienė, V. Jašinskienė („Vabaliukų ir vabzdžių karalystėje“), auklėtoja L. Andriukevičienė („Mes gyvename prie Baltijos jūros“). Pedagogės savo pranešimuose akcentavo, kad per išvykas, stebėjimus, praktinę veiklą prisiliečiant prie gamtos, formuojasi tokios vertybės, kaip pagarba augalų ir gyvūnų pasauliui, artimiausiai aplinkai, pažinimo džiaugsmui, žmogaus ryšiui su gamta. Integruojant gamtosauginę veiklą į ugdymo procesą sudaroma galimybė vaikams pabūti tyrinėtojais, atradėjais, gamtos sergėtojais. Auklėtoja V. Jašinskienė pristatė pedagogų parengtą ir vaikų piešiniais iliustruotą knygelę „Vabaliukų ir vabzdžių karalystėje“, į kurią sudėtos vaikų mintys, tautosaka apie vabaliukus, aprašymai apie išvykas, nuotraukos.
Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja J. Jasaitė pristatė projektą ,,Kam atrodome milžinais?“. Įdomiai pateikė vaikų mintis apie netikėtus atradimus gamtoje, stebint įvairius vabaliukus, diskutuojant apie jų ,,sapnus“, nuotykius, parengtas vaidybines improvizacijas. Auklėtoja pristatė ekologinio ugdymo veiklos formas, vykdomas lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Pranešimą „Gamtos kampelio augalai pažintinei veiklai“ pristatė auklėtoja V. Paulauskienė iš Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“.
Pristatyti parengti stendiniai pranešimai – Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiemojantys vandens paukščiai“ – auklėtojos L. Andriukevičienė, R. Budrytė, „Medžių įvairovė ir jų paslaptys“ – auklėtojos M. Valantinienė, A. Pališaitienė, ,,Lino kelias“ – auklėtoja R. Nazarovienė, meninio ugdymo mokytoja N. Petrauskienė, pedagogė S. Dobromilskienė, Klaipėdos lopšelio-darželio „Eglutė“ „Aš gamtos lopšy“, „Ekologinis ugdymas lopšelyje-darželyje „Eglutė“ – auklėtojos I. Vindigienė ir N. Bertašienė, Kretingos „Ąžuoliukas“ „Magiška žolės galia“ – auklėtojos K. Kaunienė, L. Jašinskienė.
Konferencijos svečius po įtempto darbo, diskusijų nuotaikingomis dainomis pradžiugino lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogų ansamblis „Gilė“. Pristatyti projektai, pranešimai praplėtė pedagogų akiratį, sudarė sąlygas pasidalinti savo idėjomis ir nuostatomis, sužadino norą ir toliau dirbti kūrybingai, keliant tėvų, bendruomenės, vaikų sąmoningumą aplinkosaugos srityje.

Zita PAULIKIENĖ
„Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įveikta kalvota trasa, keliauta akmenuotu žvyrkeliu: prakaitas, nuovargis, smulkūs nusibrozdinimai, nuolatinis stabdžių spaudimas, ypač stačiose įkalnėse ir be galo daug adrenalino – visa tai dėl kilnaus tikslo – už Lietuvą, Palangą ir jos vaikus. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, verslininkas Dainius Drungilas, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Bronius...


Manoma, kad kiekviena valstybės šventė – tarsi meilės savo kraštui patikrinimas. Tuomet dažnai galima išgirsti klausimą, ar patriotiški jausmai šiuolaikinį jaunimą aplanko ir ar prireikus jie stotų ginti savo šalies, kaip tą darė jaunuoliai Laisvė gynėjų dieną 1991 metais. Ryt vėl bus atiduota pagarba už laisvę kovojusiems mūsų šalies...


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Gruodžio 6 d. įvyks ketvirtasis asociacijos „Ateities specialistų klubo“ organizuojamas renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti, kuris užbaigs renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“.


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“ lapkričio 15 d. pradėjo pilietiškumui skirta tema „Kodėl svarbu būti pilietišku?“.


Balandžio 16 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ įvyko respublikinė praktinė-metodinė konferencija „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ekologinis ugdymas“. Į konferenciją atvyko Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė, Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Šį savaitgalį, rugsėjo 20-22 d., Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia jau 22-ąją sveiko maisto šventę Palangoje. Šių metų šventės tema – „IDĖJOS VAIKŲ STALUI“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Formuojant sveikos gyvensenos įpročius, svarbu nuo pat mažens ugdyti supratimą apie sveiką ir subalansuotą mitybą. Tačiau dažnai iškyla...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas