Renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti

Palangos tiltas, 2016-11-21
Peržiūrėta
318
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“ lapkričio 15 d. pradėjo pilietiškumui skirta tema „Kodėl svarbu būti pilietišku?“.
Renginį pradėjo karė savanorė j. eil. A. Gelminauskienė, kuri prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų prisijungė 2015 m. ir tarnybą atlieka Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306-ojoje lengvojoje pėstininkų kuopoje Kretingoje.
Pranešėja klausė susirinkusių dalyvių, kaip jie supranta pilietiškumą. Jos nuomone, pilietiškumo pamatas yra šeimoje, kurioje puoselėjamos tradicijos, formuojasi asmenybė, ugdoma meilė ir pagarba savo tėvynei.
Ji kvietė jaunimą būti pilietišku ir savo valstybės kūrėju bei priminė, kad Lietuvos kariuomenė – pilietiškumo mokykla.
KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės vadas plk. ltn. A. Gerasimavičius, dabar jau 25 m. dirbantis Lietuvos kariuomenėje, savo karjeros kelią taip pat pradėjo tapdamas savanoriu krašto apsaugoje ir vėliau pasirinko Lietuvos karo akademiją.
Pulkininkas leitenantas susirinkusiems trumpai papasakojo apie savo kelią iki dabar užimamų pareigų, pabrėždamas profesionalumo ir lojalumo svarbą bei kaip jis supranta pilietiškumą ir kodėl tai taip svarbu. Taip pat pritarė, kad pilietiškumo ugdyme yra svarbi pagarba šeimai ir šaliai.
Jis paaiškino, kas yra kariūnas, apibūdino karo misiją Afganistane, atkreipė dėmesį į savanorystę, jos privalumus ir palinkėjo jaunimui rasti laiko padėti kitiems, ypač pabrėždamas renginio pavadinime esantį žodį „veik“.
Renginį užbaigė profesorius P. Bielskis, suvaidinęs monospektaklį apie Žemaičių vyskupą, švietėją ir rašytoją, lietuvių literatūros prozos pradininką M. Valančių, kuris akcentavo meilę gimtinei, motinai ir vaikams.
Spektaklio įtaigą didino autentiški tekstai, pasakyti tikra žemaičių tarme, kartais stabtelint ir paaiškinant jau nebevartojamus žodžius.
Susirinkusieji turėjo galimybę užduoti klausimus pranešėjams ir su jais pabendrauti.
Renginio organizatoriai dėkoja visiems pranešėjams ir kviečia į kitą renginį, skirtą jaunimo verslumui ugdyti, kuris įvyks jau šį antradienį, tęsiant renginių ciklą jaunimui „Ateik. Išgirsk. Veik“.
Antradienį, lapkričio 22 d., Palangos miesto viešojoje bibliotekoje savo motyvuojančiomis sėkmės istorijomis dalinsis jaunieji verslininkai.
Kulinaras iš Taujėnų R. Galvonas kalbės apie tai, kaip savo pomėgį paversti verslu. Vaikinas šiuo metu mokosi Kaune, o visą likusį laiką skiria savo verslui. Dabar jau emancipuotas septyniolikmetis yra internetinio kulinarinio realybės šou „Virtuvės mitų griovėjai“ nugalėtojas ir turi asmeninę rubriką žurnale „Verdu ir kepu“.
Kitas pranešėjas – įmonės „Whatagraph“ savininkas ir vadovas J. Malinauskas.
Tai vienas iš perspektyviausių startuolių Baltijos šalyse (žurnalo Forbes nominacija, 2016 m.). Praėjusiais metais jis pateko į Top 10 startuolių sąrašą Lietuvoje ir buvo atrinktas į „Rockstart“ akseleratorių, iš daugiau kaip 600 startuolių Europoje.
Šiais metais konferencijoje „Switch!“ (Baltijos regione vykstančiame informacinių technologijų bei verslumo renginyje), organizuotame „Pitch competition“, iš 25-ių dalyvių „Whatagraph“ užėmė 1-ą vietą. Taip pat jaunimo verslumą skatinančio konkurso „Užaugink verslo idėją“ laimėtojas bei Klaipėdos mero įvertintas ir apdovanotas „Metų iniciatyva“, už mieste įkurtą bendradarbystės centrą. Jo sėkmės istorija vadinsis: „Čia gali būti TAVO istorija“.
Trečioji renginio pranešėja palangiškė, restorano „A-petit“ savininkė ir vadovė Milda Gecienė.
Tuo metu, kai atidarė restoranėlį, ji dar spėjo apsiginti magistro laipsnį Klaipėdos universitete ir pagimdyti sūnų, tad jos manymu, labai norint, galima viską suderinti.
Milda užsiminė, kad šiuo metu yra ruošiamasi atidaryti naują gastropub-ą Palangoje.
Jos sėkmės istorija vadinsis „Šeima“.
Registracija į renginius svetainėje (http://ateikisgirskveik.wixsite.com/mysite) arba renginio „Facebook“ paskyroje.

Jolanta GRICEVIČIŪTĖ
Renginio koordinatorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Sekmadienį nutieskime gyvą grandinę nuo J. Basanavičiaus gatvės pradžios iki pat jūros tilto pabaigos. Rinkimės 18.45 val. vienoje iš trijų susitikimo vietų – ties Basanavičiaus g. ir Vytauto g. sankryža, ant Palangos tilto ir J. Basanavičiaus g. ir Birutės al. sankirtoje. Šventojoje rinkimės prie skulptūrinės kompozicijos „Žvejo dukros“.


Spalio 14 d. 11 val. Palangoje, sanatorijoje „Gradiali“ vyks mineralinio vandens gręžinio atidarymo renginys.


Balandžio 2 d, antrąją Šv. Velykų dieną, Palangos miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti kasmetiniame žygyje „Gintaro kelias“ ir akcijoje „Riedam“ bei pasirinktu būdu įveikti maršrutą Palanga – Šventoji. Šis renginys skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Kasmet žygyje...


Baigėsi Palangos senojoje gimnazijoje vykęs tarpklasinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Idėja tradicinį krepšinio turnyrą skirti šiai šventei kilo gimnazistams Egidijui Berčiui (IIIB), Arnui Žvirgždžiui (IIIB) ir Povilui Labženčiui (IIID).


Spalio 24 dieną „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Vincui Krėvei – 135“, skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos L.Janulienė, A.Kuzmickienė, N.Petrulienė ir S.Matkevičienė.Renginyje svečiavosi ir viena V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aštuntoji klasė su mokytoja A. Kiesiene.


Gruodžio 6 d. įvyks ketvirtasis asociacijos „Ateities specialistų klubo“ organizuojamas renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti, kuris užbaigs renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“.


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“ lapkričio 15 d. pradėjo pilietiškumui skirta tema „Kodėl svarbu būti pilietišku?“.Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius