Kaip pavasarį save atgaivinti?

Parengta pagal lrytas.lt, 2013-03-14
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Pavasarį nepatartina organizmo alinti griežtomis dietomis.

Pavasarį nepatartina organizmo alinti griežtomis dietomis.

Nuovargis, paūmėjusios lėtinės ligos, bloga nuotaika - visa tai rodo, kad jums trūksta vitaminų. Dėl to susilpnėja gynybinės organizmo funkcijos. Neužglaisčius vitaminų ir mineralų stygiaus, gali pablogėti regėjimas, pradėti kraujuoti dantenos ir sustreikuoti širdis. Kokių priemonių imtis?
1. Deramai maitinkitės. Atsisakykite dietų ir pamirškite pusgaminius. Skurdus maisto racionas nusilpnina organizmą.
2. Vartokite naudingus maisto produktus. Jie padės išvengti avitaminozės.
Stenkitės kasdien suvalgyti 100 gramų varškės, kuri turtinga kalciu ir B grupės vitaminais. Pastarieji teigiamai veikia nervų sistemą.
Sutarkuokite dvi morkas (jose yra daug vitamino A, būtino regėjimui) ir sumaišykite su 1 valgomuoju šaukštu aliejaus, - be riebalų vitaminas A blogai įsisavinamas. Be to, dar organizmą praturtinsite porcija vitamino E, kuris teigiamai veikia plaukus, odą ir nagus.
Pietums suvalgykite bent 150 gramų jaučio kepenų, kuriose itin daug vitamino K. Jis suteikia organizmui energijos.
Naudinga ir grikių košė. Joje yra daug vitamino PP, kuris atlieka širdies ir kraujagyslių apsaugos funkciją.
3. Vartokite tonizuojantį antpilą. Jame yra daug vitamino C, kuris apsaugo nusilpusį organizmą nuo infekcijų. Į termosą įdėkite dvi stiklines erškėtuogių ir užpilkite dviem stiklinėmis virinto vandens. Palaikykite naktį, perkoškite. Antpilą gerkite visą dieną.
4. Pasivaikščiokite gryname ore. Kasdien pabūkite lauke bent pusę valandos, o laisvadieniais pasistenkite ten praleisti ne mažiau nei valandą. Pasivaikščiojimai stiprina imunitetą, o saulėtomis dienomis dar gausite porciją vitamino D, kuris stiprina visas organizmo sistemas ir gerina nuotaiką.
Jei laikydamiesi šių patarimų vis tiek sergate ir jaučiate nuovargį, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis paskirs jums būtinus vitaminus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.


Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji vis jaunėja. Žmonės simptomus pradeda jausti ir nuo 40 metų. Pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Ligijos Silvos Mikalauskienės, dažnai pirmuosius ligos požymius artimieji linksta suvesti į charakterio keistenybes, o nežinodami kaip elgtis, sergančiuosius dažnai palieka vienus. Laiku...


Nors pavasaris turėtų džiuginti jėgų antplūdžiu, dažnas ima skųstis pablogėjusia savijauta. Daugelį kamuoja nuovargis, mieguistumas, lūžinėjantys nagai ir plaukų galiukai, papilkėjusi veido oda, neaiškios kilmės skausmas, prastėjanti atmintis ir galybė kitų sveikam organizmui nebūdingų simptomų. Pasak medikų, viena dažniausių šių negalavimų priežastis – vitaminų ir...


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Ruduo – toks metas, kuomet daugelį pradeda kamuoti bloga nuotaika, vis labiau tamsėjantys vakarai verčia vis dažniau likti namuose. Neretai kyla niūrių minčių, kamuoja slogi nuotaika. Dažnas linkęs visus šiuos simptomus skirti rudeninei depresijai. Tačiau ar tikrai įvertiname, kokia pavojinga yra ši liga, ir kaip ją atskirti nuo prastos nuotaikos? Kasmet Europoje...


Žvejų g. 38 namo gyventojai ir džiaugiasi, ir būgštauja: jau sutvarkyti visi jų daugiabučio renovacijos dokumentai, jau paaiškėjo, kas atliks visus darbus. Paaiškėjo ir tai, kad renovacija kainuosianti ne per 850 tūkst. Lt, o beveik 300 tūkst. Lt pigiau. Tačiau dalis gyventojų abejoja: ar ne per didelė darbų kaina? Kaip jie už renovaciją išsimokės ir ar...


Vitaminai pavasarį: gerti ar negerti?

Parengta pagal balsas.lt, 2013 04 04 | Rubrika: Sveikata

Kodėl pavasarį stinga vitaminų? Nes kaip tik pavasariop išsenka dauguma rudenį ir vasarą kauptų daržovių ir vaisių atsargų. O tos, kurios dar lieka rūsiuose ir sandėliukuose, būna praradusios didesnę dalį organizmui svarbių medžiagų. Vis dėlto neverta nusiminti. Visų pirma todėl, kad įvairių vitaminų esama ne tik sodo gėrybėse, bet ir kituose maisto produktuose.


Kaip pavasarį save atgaivinti?

Parengta pagal lrytas.lt, 2013 03 14 | Rubrika: Sveikata

Nuovargis, paūmėjusios lėtinės ligos, bloga nuotaika - visa tai rodo, kad jums trūksta vitaminų. Dėl to susilpnėja gynybinės organizmo funkcijos. Neužglaisčius vitaminų ir mineralų stygiaus, gali pablogėti regėjimas, pradėti kraujuoti dantenos ir sustreikuoti širdis. Kokių priemonių imtis?


Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose bei darželiuose programa, remiama Europos Sąjungos ir valstybės, Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. Į ją įsijungė praktiškai visos Palangos ugdymo įstaigos. Kaip šią programą vertina įstaigų vadovai bei medikai?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas