Kauniškių užmojai įsikurti viloje „Anapilis“ neišblėso

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-11-06
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Viešosios įstaigos Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro užmojai rekonstruoti unikaliąsias  medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“, neišblėso.  Praėjusiame Tarybos posėdyje buvo teikiamas sprendimo projektas dėl pastatų, esančių prestižinėje Birutės alėjoje perdavimo panaudai kauniškių švietimo įstaigai.  Tačiau paaiškėjus aplinkybėms, kad šioje teritorijoje atsiras 500 kv.m dengtas rekreacinis centras, sprendimas atidėtas motyvuojant, jog su projektu nesusipažinta ir dokumentas neišnagrinėtas. Taip pat nuspręsta kviesti pačius projekto įgyvendintojus, kurie konkrečiai atsakytų į politikams rūpimus klausimus.

 

Suabejota įstaigos galimybėmis

Prieš dvejus metus kurorto valdžia buvo pritarusi atiduoti panaudai naudotis vilomis „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“ su sąlyga, kad sutartis bus pasirašyta kuomet įstaiga gaus finansavimą. Nors tuomet svarstant klausimą dėl medinių  vilų komplekso perdavimo neatlygintinai naudotis dešimčiai metų, nemaža dalis miesto politikų suabejojo šiuo projektu. Buvo išsakyta nuomonė, jog vargiai tikėtina, kad minėtas centras galingesnis prikelti pastatus naujam gyvenimui nei Palangos miesto savivaldybė bei įtarimų kėlė ir panaudos sutartis, jos vykdymo sąlygos bei žemės sklypo prie pastatų naudojimas. Tačiau politinė dauguma nusprendė atiduoti kurorto paveldą į kauniškių rankas.

 

Griežti reikalavimai

Šių metų kovą miesto meras Vytautas Stalmokas pripažino, jog Viešajai įstaigai nepavyko gauti finansavimo, nes projektas buvo įtrauktas į valstybės projektų, kurie finansuojami ES struktūrinių paramos fondų lėšomis rezervo, sąrašą. Tokiu būdu, anot jo, sutartis nebuvo pasirašyta. Miesto vadovas neneigė, kad miesto savivaldybė bandė gauti finansavimą parengusi projektą kartu su paveldosaugininkais, deja ir šis sumanymas nepavyko, kadangi tokio pobūdžio projektams keliami griežti reikalavimai.

 

Nenuleido rankų

Viešosios įstaigos, kurios vienas iš skyrių įsikūręs poilsio namuose „Vyturys“ direktorė   Laimutė Anužienė, nenuleido rankų ir šių metų rugsėjį vėl kreipėsi į kurorto Savivaldybę, prašydama patvirtinti, jog švietimo įstaigai gavus projektui įgyvendinti finansavimą, Savivaldybės turtas bus perduotas centrui pagal panaudą neatlygintinai valdyti ir naudotis ne trumpesniam kaip  10 metų laikotarpiui. Valdžiai pateiktas ir pats per 14 mln. litų vertės projektas, kuriame nurodyta, kad  už pusdevinto milijono litų bus rekonstruotas vilų kompleksas. Projektą „Sektorinis darnaus poilsio paslaugų praktinio mokymo centras“ siekiama įgyvendinti per trejus metus  europiniais pinigais. Anot direktorės, paraiška pateikta Sveikatos ministerijai ir tikimasi, kad bus gautas finansavimas.

 

Grandioziniai užmojai

Parengtame projekte, kurio beje, rengėjas kurorto verslo skyriaus vadovas Aivaras Anužis, teigiama, kad būtina sukurti stiprų kurorto verslo darbuotojų rengimo sektorinį profesinį mokymo centrą. Įkūrus šį centrą, be jau vykdomų mokymo programų, t.y.virėjų padavėjų ruošimo, tai būsianti  viešbučio darbuotojų, kaimo turizmo organizatorių, kelionių agentų, socialinių ir kultūrinių paslaugų specialistų rengimo kalvė. Gavus patalpas, viloje „Anapilis“ planuojama įrengti mokymo klases, o pastatuose „Romeo“ ir „Džiuljeta“ mokomąjį viešbutį. Juose numatyti dviviečiai, triviečiai ir liukso kambariai. Taip pat kauniškiai užsimoję vykdyti ne tik mokomąjį procesą, bet ir teikti įvairias plataus spektro komercines paslaugas. Rekreacinėje 15 arų zonoje planuojama pastatyti dengtą centrą, įrengti mini golfą, taip pat norima suteikti poilsiautojams galimybę pajodinėti  žirgais, pasimokyti Rytų kovos menų bei šokių, pašaudyti iš lankų. Nurodytos ir preliminarios rekonstrukcijos darbų kainos. Vilą „Anapilis“ ketinama restauruoti už daugiau kaip per puspenkto milijono litų, o „Romeo“ ir „Džiuljetos“ rekonstrukcija nesiektų dviejų milijonų litų. Mini golfo aikštelę įrengti kainuotų apie 600 tūkst.litų.

 

Kyla pagrįstų klausimų

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Statybos ir miesto ūkio komiteto narys Dainius Želvys, svarstant sprendimo projektą komitete, išsakyta nuomonė, kad negali būti net kalbos apie tokio pobūdžio projekto įgyvendinimą, nes atsirado krūva naujų komercinių dalykų. Žinia, pati miesto savivaldybės taryba, sužinojusi naujos informacijos, nebesvarstė klausimo. „Manau, kad bus derinama su įstaiga ir projektą vėl bus bandoma „prastumti“. Niekas nesiginčija, kad pastatus reikia restauruoti, tačiau nuostabą kelia kauniškių švietimo įstaigos galimybės atgaivinti antrą pagal svarbą kurorto objektą „Anapilį“. Taip pat nemažai klausimų kyla ir dėl terminų, nes pinigų pastaroji įstaiga gali ieškoti metų metais. Kita pagrįsta abejonė, ar reikia Palangos centre leisti vykdyti tokio pobūdžio veiklą, kaip šaudyti iš lankų ar propaguoti žirgininkystę.

 

Bandys dar kartą

Be to, anot komiteto nario, keistai atrodo  projektui įgyvendinti nurodytos sumos. Jei pastatams rekonstruoti planuojama skirti per 8 mln. litų, tai šiam projektui valdyti numatyta net apie penki mln. litų“, - sakė D.Želvys, pridūręs kad klausimas iš esmės bus svarstomas artimiausiame miesto valdžios posėdyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Motociklais, ar keturračiais patruliuojantys policijos pareigūnai – traukia dažno praeivio akį, kelia susižavėjimą. Šios transporto priemonės kai kuriems pareigūnams yra ir bene pagrindinė laisvalaikio aistra.


Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Salėje buvo karšta tarsi šią savaitę paplūdimyje – neveikė kondicionavimo sistema. Meras Šarūnas Vaitkus su šeima šią savaitę atostogauja, todėl posėdžiui vadovavo vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas. Miesto politikams buvo pateikti...


Liepos 6 dieną, Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Kurhauzo restauracijos techninį projektą atlikti lapkričio 9-ąją konkurso būdu buvo atrinkta Klaipėdos projektavimo įmonė „Klaipėdos projektas“. Ji atliks kurhauzo restauracijos techninį projektą už 172 tūkstančius litų. Darbus vykdo architektė Laima Šliogerienė.


Viešosios įstaigos Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro užmojai rekonstruoti unikaliąsias  medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“, neišblėso.  Praėjusiame Tarybos posėdyje buvo teikiamas sprendimo projektas dėl pastatų, esančių prestižinėje Birutės alėjoje perdavimo panaudai kauniškių švietimo įstaigai.  Tačiau paaiškėjus...


Valdančiųjų užmojai – nauja Viešoji įstaiga

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 19 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia svarstė klausimą dėl naujos Viešosios įstaigos – sporto mėgėjų klubo steigimo inicijavimo. Nepaisant Vyriausybės atstovės tarnybos Klaipėdos apskrityje pastabų dėl dar vienos naujos įstaigos steigimo bei opozicijos išsakytų abejonių dėl neišdiskutuotų ir neaptartų su bendruomene bei įtartinų užmojų, valdančiosios daugumos balsais, nuspręsta...


Medinės architektūros šedevras „Anapilis“ – atiduotas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 11 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos balsais kurorto medinės architektūros šedevras – vila „Anapilis“ bei vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“ be jokių įsipareigojimų atiduotos į kauniškių rankas.


Artimiausiame miesto valdžios posėdyje, įvyksiančiame kitą savaitę, vienas iš svarbiausių klausimų, kuris „stumiamas“ neregėtais tempais, - į kauniškių rankas panaudai perduoti kurorte dar išlikusias unikaliąsias medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“.


Kurorto paveldas atiduodamas į kauniškių rankas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 20 | Rubrika: Miestas

Susitikime su spaudos atstovais meras Vytautas Stalmokas patvirtino, jog rengiamas sprendimo projektas dėl vilų „Anapilis“ bei „Romeo“ ir „Džiuljeta“ perdavimo panaudos pagrindais viešąjai įstaigai „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas