Keturios partijos pasirašė sąžiningų rinkimų deklaraciją

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-31
Peržiūrėta
956
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti sąžiningai ir etiškai – nežeminti vieniems kitų, skelbti tik sąžiningą ir objektyvią informaciją, neskelbti paslėptos rinkimų agitacijos žiniasklaidoje, nežeminti ir neįžeisti rinkėjų.

 

„Keturių partijų skyriai yra šios deklaracijos iniciatoriai. Kviečiame ir kitas partijas pasirašyti ją“, - sakė kurorto konservatorių lyderis Š. Vaitkus. Palangos „tvarkiečių“ lyderė A. Stasiulaitienė pabrėžė, kad galima aktualius klausimus spręsti kalbantis. „Nesikeikiant ir neieškant nuodėmių“, - sakė ji.

Po deklaracijos pasirašymo „Palangos tiltas“ klausė ją pasirašiusiųjų, kas vykdys joje deklaruotų nuostatų stebėseną. Politikai aiškino, kad tai atliks, kaip numato įstatymai, Vyriausioji rinkimų komisija ir savivaldybės rinkimų komisija. „Politikams baisiausias dalykas yra viešumas, todėl tokią kontrolę geriausiai atliks žiniasklaida“, - teigė Š. Vaitkus.

„Palangos tiltas“ klausė keturių lyderių, ar sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją pasirašiusios partijos, palankiai susiklosčiusių rinkimų atveju, turėtų politinės valios formuoti valdančiąją daugumą.

Socialdemokratų lyderis D. Paluckas teigė, kad „socialdemokratai gali dirbti su visais, taip pat ir pasirašiusiais deklaraciją“. Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus lyderis T. Žulkus teigė, kad „koalicijų gali būti ir dešimt, bet yra tam tikros taisyklės, o tokie pasirašymai dar niekaip neįpareigoja dėl sprendimų po rinkimų“.

A. Stasiulaitienė jį pataisė: „Jau įpareigoja būti visus korektiškais visos rinkimų kampanijos metu“. Š. Vaitkus sakė, kad viską spręs rinkėjai, bet neatmetė galimybės, kad keturios partijos gali bendradarbiauti ir ateityje.

Į keturių partijų kvietimą prisijungti prie deklaracijos pirmasis atsiliepė  Krikščionių partijos Palangos skyriaus pirmininkas Egidijus Rimkus – jis taip pat vakar pasirašė ją.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus...


Šiandien, penktadienį, Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Jolita Vaickienė atidarė savo rinkimų štabą, kuris įsikūrė Vytauto gatvėje, priešais Darbo biržą. Stilingą kostiumėlį vilkinti politikė simbolinę juostelę perkirpo mūvėdama baltas pirštinaites. 


Kaip partijoms skaičius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose, paversti viliojančiais, įsimintinais ar net magiškais? Dėl to suka galvas šalies partijos ir visuomeniniai judėjimai, kurie vakar Seime išsiaiškino, kokiu numeriu jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Išdalinti numeriai Antrą numerį ištraukė...


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius