Ko reikia, kad visi pamiltume Palangą?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-05-13
Peržiūrėta
798
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ko reikia, kad visi pamiltume Palangą?

Palangos kurortas plačiai atveria vartus 2011 metų vasarai.

Jau šiandien į pajūrį traukiančios minios svečių pradės šurmuliuoti miesto gatvėse, kuriose pasklis visą savaitgalį truksianti šventės dvasia.

 

Kiek iš jų šią vasarą sugrįš į Palangą poilsiauti? Kuo kurortas savo poilsiautojus nustebins šią vasarą?

Be atjaunėjusio rytoj atidaromo jūros tilto pirmą mėnesį dirbanti naujoji miesto valdžia palangiškiams ir kurorto svečiams pateikia nemažai greitai sukurtų malonių staigmenų, kurios turėtų pritraukti intelektualių poilsiautojų dalį.

S.Dariaus ir S.Girėno gatvei realiai grąžinamas džiazo gatvės vardas. Įgarsinus šią gatvę joje visą vasarą skambės džiazo muzika, kuri į kurortą turėtų privilioti kultūringą poilsį pripažįstančius žmones. Miesto skveruose bus pasiekiamas nemokamas interneto ryšys. Gal iki šiol alaus bambaliais apsiginklavusius paauglius Palangoje pakeis kompiuteriais nešina studentija?

Apmirusią Rąžės upę miesto centre turėtų pagyvinti trys vandenyje įrengti nauji modernūs šviečiantys fontanai. Reikia tikėtis, kad bent įpusėjus vasarai priekopės miškelio laukymėje prie „Pušyno“ sanatorijos atsiras vaikų žaidimų parkas, kuris taps mėgiama šeimų poilsio vieta. Atnaujintas Botanikos parkas ir pasikeitęs Gintaro muziejus su nauja ekspozicija pagausins šioje Palangos miesto dalyje poilsį pamėgusių poilsiautojų būrį.

Po ilgokos pertraukos galime pasigirti nauju rekreacijos objektu – „Palangos“ viešbučio dideliu, beveik 2 tūkstančių kvadratinių metrų ploto SPA kompleksu. Jame įrengtas 24 metrų ilgio plaukimo baseinas, erdvios sūkurinės vonios, įvairių pirčių kompleksas, masažinės vonios su mineraliniu vandeniu, purvo ir dumblių terapija, ledo kambarys, sporto salė. Naujojo korpuso sąskaita plečiamas ir pats „Palangos“ viešbutis, kuriame atsiras 30 naujų numerių.

Visa tai šią vasarą turėtų dar labiau padidinti Palangą aplankančių poilsiautojų skaičių. Nuo jų gausos priklauso miesto verslininkų ir pačių palangiškių gerovė, bei savivaldybės biudžeto pajamos.

Tačiau kurorto statusą nulems ir tai, kokių poilsiautojų šią vasarą sulauksime. Ilgą laiką didžiavomės, kad mūsų kurortas yra pats prieinamiausias, kad jame gali poilsiauti ir vos 20 litų nakvynei skiriantys žmonės. Tačiau per tuos metus net nepastebėjome, kaip primityvaus poilsio mėgėjai iš Palangos išstūmė po keletą tūkstančių litų savo poilsiui negailinčių intelektualių poilsiautojų dalį. Alus, skrudinta duona, cepelinai ir koldūnai tapo bene populiariausiu kurorto kavinių asortimentu.

Tie, kuriems poilsis prie jūros virsta iki paryčių trunkančiomis išgertuvėmis, miegu iki pietų, popietės drybsojimu paplūdimyje, vakariniu žygiu per J.Basanavičiaus kavines, primityviu pavertė patį kurortą. Tarpukaryje ir sovietmečiu kaip prestižinė poilsio vieta garsėjęs Palangos kurortas nuskurdo dvasiškai. Mūsų kurorte yra nemažai įdomių muziejų, vyksta originalios parodos. Kiek per vasarą jos yra aplankomos?

Pataikaujant prisiliuobti į Palangą atvykstančiųjų masei prestižinėje J.Basanavičiaus gatvėje iki išnaktų skamba kalėjimų folkloras, rusiškos dainuškos. Susidaro įspūdis, kad beveik kiekvieno Palangos verslininko svajonė – ištisą parą pilstyti alkoholį. Aplink mus gyvenimui nuskubėjus toli į priekį, mūsų kurorte visada vietos randa Europoje atgyvenę olandiški atrakcionai ir tos pačios prieš gerą dešimtmetį atsiradusios pramogos.

Todėl į Palangą per klaidą atvykę intelektualai nuo vakarais gatvėse siaučiančio jaunimo slapstosi savo vilose ir mieste pasirodo tik dieną. Todėl pasirodžius bent kokiems straipsniams apie Palangą internetinė erdvė sumirga neigiamais atsiliepimais, o mūsų miestas vadinamas neprognozuojamų „urlaganų“ kurortu, į kurį pasižadama daugiau nevažiuoti.

Palanga su viltimi žvelgia į Rytus ir džiaugiasi kurorte gausėjančiais turtingais rusų, baltarusių turistais. Jų ypač padaugėjo praėjusią vasarą, kai Maskvą buvo apgulęs karščio ir degančių miškų dūmų smogas. Daugelis rusų pirmą kartą Palangą atrado bėgdami nuo jų sveikatai gresiančios stichijos. Kokia jų dalis šiemet sugrįš į Lietuvos pajūrį, kai šią vasarą jie turės galimybę poilsį rinktis visame pasaulyje?

Ilgainiui primityvi Palanga jiems taip pat gali pasirodyti nepatraukli, nes po kelioliką tūkstančių litų poilsiui išleisti galintys rusai yra pasiturintys, pasaulio pamatę aukštesnio intelekto verslininkai, valdžios atstovai, mokslininkai, kuriems prisigerti klausantis rusiško popso ir pasivartyti prieš saulę paplūdimyje nepakanka. Vasarą net po mėnesį Palangoje gyvena rusų verslininkų čia atvežtos šeimos su vaikais. Kokį turiningą laisvalaikį mes joms galime pasiūlyti?

Pirmieji konkretūs naujos valdžios darbai, ambicingi planai ateinantiems ketveriems metams verčia tikėtis, kad Palanga keisis ir artės prie taip geidžiamo europinio kurorto lygio.

„Myliu Palangą“ – tokį šūkį šiai vasarai pasiūlė šiandien prasidedančio vasaros sezono atidarymo šventės rengėjai. Pamilti mūsų kurortą raginame tuos, kurie nuo dvasiškai nuskurdusios Palangos yra nusigręžę. Norime, kad jie pagaliau pastebėtų tai, ką pamato Lietuvos pajūrį aplankę užsieniečiai: urbanizacijos dar nesuniokotą priekopės gamtą, balto smėlio paplūdimius, miesto žalumą ir gėlynais išpuoštus skverus, kai kur dar sugebėtą išsaugoti prieškario architektūrą.

Tačiau prieš tai Palangą privalome pamilti mes patys, palangiškiai, kurie įprato tik naudotis kurorto teikiamomis galimybėmis, tačiau kažką duoti savo miestui nemato reikalo.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kokios didžiosios besibaigiančių metų šventės be Kalėdų eglės įžiebimo šventės, Kalėdų senio ir dovanų bei siurprizų? Visa tai su smagumu, bet saugiai grįžta į Palangą. Jau po savaitės – penktadienį, gruodžio 3 d., Palanga pakvies į Kalėdų eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną, šeštadienį, į šventinį žaliaskarės įžiebimo renginį pakvies Šventoji. 


Nuo penktadienio, gegužės 28 d., „Ramybės“ galerija Palangoje pradeda parodų sezoną. Ir nors dėl vis dar tebesitęsiančio karantino sezonas pradedamas vėliau nei įprastai bei kitaip, nei įprastai – kol kas neplanuojami susitikimai su autoriais, – šių metų sezonas prasideda išties neeilinėmis parodomis, kurias bus galima išvysti ne tik...


Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovė „LG Keleiviams“ jau ketvirtus metus iš eilės pasiūlys tiesiogines keliones į Lietuvos pajūrio kurortus. Pirmieji traukiniai į populiariuosius pajūrio miestus – Palangą, Nidą, Preilą, Pervalką ir Juodkrantę – keliones pradės birželio 5-ąją.


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Poilsis pušynų apsuptyje ir vos už kelių šimtų metrų ošianti jūra – tokią galimybę Palanga savo svečiams pasiūlys jau šią vasarą. Palangos kempingo trumpalaikės nuomos konkurso laimėtoju tapo VšĮ „Mažoji fiesta“.


Žiema apnuogina Palangos bėdą – sezoniškumą. Viena gerųjų kurorto tradicijų – Stintų šventė trumpam supurto Palangą ir „stintų savaitgalį“ ji vėl virsta šurmuliuojančiu aviliu. Ar laukiame savo didžiausio žiemos renginio – Stintų šventės? O gal Palangai reikėtų naujų švenčių? Jeigu taip, kokią ją pasiūlytų „Palangos...


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Metams skaičiuojant paskutines dienas, gruodžio 30 dieną, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko 2011-ųjų metų geriausių Palangos miesto sportininkų pagerbimo renginys. Sportininkus sveikino ir atminimo dovanas bei padėkas įteikė miesto vicemeras Saulius Simė, mero patarėja Karolina Kubeldzienė ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. Geriausių miesto sportininkų bei...


Ko reikia, kad visi pamiltume Palangą?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 05 13 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas plačiai atveria vartus 2011 metų vasarai. Jau šiandien į pajūrį traukiančios minios svečių pradės šurmuliuoti miesto gatvėse, kuriose pasklis visą savaitgalį truksianti šventės dvasia.


Jau tradicija tapusi Stintų šventė Palangos verslininkams tapo svarbiu pajamų šaltiniu žiemos metu. Kai kasdien Palangoje žiemos metu galima klausytis ramios tylos, tuo tarpu, per stintų šventę kurortas atgijo: čia sugūžėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš visų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio. Kiti barai bei restoranai atsidarė specialiai savaitgaliui, kad galėtų pasipelnyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius