Kolektyvai ruošiasi Dainų šventei

Palangos tiltas, 2018-03-09
Peržiūrėta
1971
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kolektyvai ruošiasi Dainų šventei

Praėjusį sekmadienį atvykusi Dainų šventės komisija vertino dviejų Palangos kolektyvų – Palangos kultūros ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ (vadovai Janina Serapinienė, Jūratė ir Jurgis Žalimai) ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ (vadovė Janina Serapinienė) – pasirodymų. Šiuos pasirodymus bus galima pamatyti Dainų šventėje, vyksiančioje liepos 5-ąją.
Palangiškiai dalyvaus šokių dienoje, kuri pavadinta „Saulės rato ritimai“, Lietuvos futbolo federacijos stadione.
Kaip teigia organizatoriai, Lietuvos nepriklausomybė išaugo iš tautiškos kultūros lopšio. Laisvės susigrąžinimas buvo tautos išlikimo, tapatumo įtvirtinimo siekis, garbingos praeities dvasia, ori valstybė, iš kurios padangės saulės link kilo tautos giesmės žodžiai: „Tegul saulė Lietuvos tamsumas prašalina“.
Šokių dienos temine jungtimi pasirinktas Saulės įvaizdis. Aušra, ryto brėkšmas saulei kylant asocijuojasi su tamsos atsitraukimu, šviesos pergale prieš tamsą, gyvybės – prieš sąstingį, garsų – prieš tylą. Būdama nuolatinė gyvenimo palydovė, Saulė tapo šviesos, vilties, gėrio ir gyvybingumo simboliu.
Šokių dienos koncertas „Saulės rato ritimai“ – tai keturių dalių visų amžiaus šokių grupių meniniai dialogai, perteikiantys tautinių simbolių prasmes, gamtos gyvasties išraišką, kasdienio darbo ir sakralinių švenčių išsidėstymą metų rate, jaunystės šėlsmą ir visų po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių artumo jausmą.
Aštuonių tūkstančių šventės dalyvių finalinė kompozicija vizualizuos tautos atsparumą, gyvybingumą, norą eiti pažangos ir atsinaujinimo keliu, įveikti kasdienius iššūkius kartu. Eiti į šviesą visiems kaip šeima… vardan tos Lietuvos.
Į Palangą šokėjų vertinti atvyko Lietuvos nacionalinio kultūrinio centro choreografijos poskyrio vadovė, šokių dienos koordinatorė ir vyriausioji baletmeisterė Živilė Adomaitienė, šokių dienos baletmeisterės Birutė Viktoravičiūtė, Janina Reinienė, šokių dienos meno vadovė Laimutė Kisielienė.
Palangiškiai itin intensyviai ruošėsi apžiūrai, tad džiaugėsi sulaukę tinkamų įvertinimų. Kolektyvų nariai pripažino, kad Dainų šventė kai kuriems dalyviams jau yra tapusi gražia tradicija, kurią norisi tęsti ir kaskart patirti malonių potyrių dalyvaujant.
„Kai kurie mūsų šokėjai Dainų šventėje dalyvavę ne vieną kartą, o kai kurie dalyvaus ir pirmą kartą. Visi jaučia atsakomybę puikiai pasirodyti, toks nusiteikimas labai džiugina“, – sakė kolektyvų vadovė J. Serapinienė.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros centras kviečia  prisiliesti prie šimtmečio Dainų šventės ir pamatyti, kaip jai ruošiasi šventės dalyviai.


Aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava


Aktoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Aido Giniočio autorinis koncertas


Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. 


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Praėjusį sekmadienį atvykusi Dainų šventės komisija vertino dviejų Palangos kolektyvų – Palangos kultūros ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ (vadovai Janina Serapinienė, Jūratė ir Jurgis Žalimai) ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ (vadovė Janina Serapinienė) – pasirodymų. Šiuos pasirodymus bus...


Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi koncertuoti dainuojantys vaikai bei vaikų pop muzikos kolektyvai. Per pusantro tūkstančio vaikų ir per 50 kolektyvų susirinko į dvidešimtmetį šventusį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį „Laumės juosta 2014“. Tai gražiai iliustruoja, kaip per du dešimtmečius išaugo festivalis: pirmajame dalyvavo vos 9...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius