Kurorte darbymetis – artėjančiai šventei „Palangos stinta“ ruošiasi ne tik geriausi virtuvės šefai

Palangos tiltas, 2022-01-25
Peržiūrėta
1697
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorte darbymetis – artėjančiai šventei „Palangos stinta“ ruošiasi ne tik geriausi virtuvės šefai

Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 

Intensyviai rengiasi

Patys azartiškiausieji Stintų šventę pradės ankstyvą šeštadienio rytą su meškerėmis rankose – ant jūros tilto vyks tradicinės stintų meškeriojimo varžybos. Žvejai jau dabar buria komandas, ieško stintų gaudymo sėkmės paslapčių bei registruojasi į šias varžybas. 

Darbų nestinga ir kitiems – virtuvės meistrams reikia rasti bei iki šventės spėti išbandyti originalius bei pačius skaniausius stintos paruošimo būdus, tautodailininkams – atrinkti gražiausius dirbinius, kurie bus pristatomi „Palangos stintos“ metu šurmuliuosiančioje mugėje, amatininkams – rasti pačius atraktyviausius būdus, kaip pristatyti savo amatą šventės svečiams. 

„Pasirengimas artėjančiai „Palangos stintai“ vyksta visu pajėgumu. Neabejojame, kad pastangos, kurias deda būsimieji šventės dalyviai, su kaupu pateisins į šventę atvyksiančių svečių lūkesius. Visos Lietuvos gyventojų pamėgtoje Stintų šventėje bus tiktai smagu ir įdomu“, – kalbėjo šventės „Palangos stinta“ organizatorius, Stintų ordino kancleris Nerijus Stasiulis. 

Kvepės stinta

Visą šventinį savaitgalį J. Basanavičiaus gatvėje sklandys stintos aromatas. Čia bus galima įsigyti šviežios žuvies tiesiai iš žvejų, o taip pat pasimėgauti jau paruošta stinta. 

Pasak šventės organizatorių, virtuvės meistrai kasmet nustebina vis naujais ir labai įdomiais stintos paruošimo būdais, tačiau populiariausių patiekalų trejetukas nesikeičia jau beveik dvidešimt metų. „Topų topas be konkurencijos yra miltuose pavoliota kepta stinta. Antroje vietoje pagal populiarumą kasmet būna marinuota stinta stiklainėliuose, kurią galima ne tik skanauti, bet ir kaip suvenyrą parvežti lauktuvių namuose likusiems artimiesiems ar bičiuliams. Populiariausių patiekalų trejetuką užbaigia rūkyta stinta, o nuo jos nedaug atsilieka žuvienė, kuri, tiesa, verdama ne tik iš stintos, bet ir būna pagardinama kitokia žuvimi“, ­– kalbėjo N. Stasiulis. Beje, šventės „Palangos stinta“ metu, be kitos, bus pristatoma ir čempioniška „Stintų ordino“ žuvienė, kurios paragauti tiesiog būtina.

Žuvies grilio čempionatas

Geriausių receptų bei skaniausių prieskonių jau ieško ne tik Palangos kavinių bei restoranų virtuvių meistrai – įtemptas pasirengimas artėjančiai šventei „Palangos stinta“ vyksta ir kituose šalies miestuose, kadangi, be kitų renginių, „Palangos stintos“ metu vyks ir Lietuvos žuvies grilio čempionatas. 

Geriausi grilio meistrai demonstruos savo išmonę, kurdami išskirtinius ir originalius patiekalus, iš kurių nors vienas būtinai turi būti pagamintas iš stintos. 

Gausu atrakcijų

Na, o skaniai pavalgius, galima ir pasilinksminti, tad „Palangos stintos“ svečių lauks gausybė atrakcijų ir įdomių rungčių. Neabejojama, kad didelio smalsuolių dėmesio sulauks šeštadienį vyksiančios garsiosios Ruonių maudynės prie jūros tilto. „Įvairių žaidimų ir pramogų nemažai bus Vaikų kieme bei Amatų kieme, bet žvejiškos atrakcijos šventėje „Palangos stinta“ kasmet išlieka pačios populiariausios. Kai kurios rungtys jau tapo išskirtine tradicija ir yra neišvengiamos – be jų šventės nebeįsivaizduoja daugelis „Palangos stintos“ svečių. Tai – inkaro laikymo ir stintų valgymo varžybos“, – sakė N. Stasiulis. 

Pasak šventės organizatoriaus, šiemetinė „Palangos stinta“ bus gausesnė įvykių. Be jau įprastos tautodailininkų bei kulinarinio paveldo atstovų mugės, šiemet šventės svečius kvies ir amatininkų kiemai, kuriuose bus akcentuojami ne tik „Palangos stintos“ dalyviams, bet ir visai Lietuvai svarbūs įvykiai. Pavyzdžiui, be kitų kiemų, „pasižmonėti“ kvies ir centrinėje miesto aikštėje įsikūręs Regionų amatų kiemas, kuriame bus pristatoma programa, skirta Sūduvos prijungimo prie Lietuvos 600 metų ir karaimų atvykimo į Lietuvą 625 metų sukaktims. Lietuvos regionų amatininkai čia gyvai demonstruos savo amatus. 

Daugiau pramogų numatoma ir mažiesiems šventės dalyviams – jų lauks Kurhauzo aikštėje įsikūręs Vaikų kiemas, viliosiantis smagiomis atrakcijomis. 

„Stipriname ryšius ir su kituose miestuose rengiamų panašios tematikos švenčių organizatoriais, tad svečių lauks ir J. Basanavičiaus g. bei Birutės al. sankirtoje įsikūręs Rusnės kiemas. Kaip žinia, Šilutės kraštas garsėja savo šventėmis, kurių neatsiejama dalis yra teisinga žuvienė ir žvejų dainos, tad Rusnės festivalio organizatoriai pristatys savo kulinarinius ir meninius sugebėjimus verdant gardžią žuvienę bei Šilutės krašto žvejų tradicijas“, – kalbėjo N. Stasiulis. 

Dėmesys „Palangos stintos“ metu bus skiriamas ir šalies regionų išskirtinumams. Neabejojama, kad didelio šventės svečių dėmesio sulauks Žemaitiško kastinio kiemas, įsikūręs J. Basanavičiaus gatvėje. Būtent čia bus pristatomas žemaičių kulinarinio paveldo pasididžiavimas – kastinys, kurio visi norintieji galės ne tik paragauti, bet ir išmokti pasigaminti – gaminimo paslaptis atskleis geriausi šio patiekalo gaminimo meistrai. 

Skambės muzika

Kokia gi šventė be geros muzikos? Jos, kaip ir kasmet, „Palangos stintoje“ ne tik nestigs, bet ir bus gerokai daugiau, nei įprastai. „Iki šiol buvo įprasta, kad smagi muzika J. Basanavičiaus gatvėje bei Jūratės ir Kastyčio skvere skambėdavo pagrindinę Stintų šventės dieną – šeštadienį, tačiau šiemet, atsižvelgdami į šventės dalyvių bei svečių pageidavimus, koncertinę „Palangos stintos“ dalį gerokai išplėtėme – linksmos melodijos skambės visos šventės „Palangos stinta“ metu, tai yra, nuo penktadienio iki sekmadienio. Pradedame naują tradiciją – pirmąją Stintų šventės dieną, vasario 11 d., penktadienį, Jūratės ir Kastyčio skvero sceną norime atiduoti jauniesiems Palangos talentams“, – kalbėjo N. Stasiulis. Pirmasis šios tradicijos kūrėjas bus jaunasis palangiškis Kristupas Kerulis, kuris pristatys savo „didžėjinę“ „programą“, vėliau muzikinę programą atliks grupė „Kabinetas 303“ .

Pagrindinę šventės dieną – šeštadienį – į žvejišką koncertą „Nei žvyno, nei uodegos“ pakvies Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“, šokių grupė „Banguolis“, folkloro ansamblis „Mėguva“, Kristupas Kerulis, dainų autorė ir atlikėja gintė iš Palangos, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė. 

Na, o sekmadienio, vasario 13 dienos, koncertas taps savotiška įžanga į artėjančią šv. Valentino dieną – Romas Dambrauskas ir Deivydas Bastys pakvies į šventinį koncertą „Myliu“. 

 

 

Žvejiškas festivalis „PALANGOS STINTA 2022“

Vasario 11-13 d.

ŽEMAITIŠKI ŽVEJIŠKI MONAI

 

KONCERTINĖ PROGRAMA

Jūratės ir Kastyčio skveras

 

Vasario 11 d.

15.00 – 18:00 Muzikinė programa, atliekama Kristupo Kerulio ir grupės „Kabinetas 303“

 

Vasario 12 d.

8.00 – 12.00 Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto

11.00 „Didžiosios Stintos“ sutiktuvės Vytauto ir Jūratės gatvių sankryžoje

12.00 „Palangos Stinta 2022“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų Ordino“ riterių inauguracija

12.30 Stintų meškeriojimo varžybų dalyvių apdovanojimai

12.45 Lietuvos žuvies grilio čempionato atidarymas

13.00 – 18:00 Šventinis koncertas „NEI ŽVYNO, NEI UODEGOS“. Koncertuos Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“, šokių grupė „Banguolis“, folkloro ansamblis „Mėguva“, Kristupas Kerulis, dainų autorė ir atlikėja Gintė iš Palangos,  Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė

14.00 Žiemos „Ruonių“ maudynės jūroje, šalia Jūros tilto

14.30 Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyvių apdovanojimai

17.00 „Didžiosios Stintos“ palydos nuo Nepriklausomybės aikštės iki Jūros tilto

18.00 „Didžiosios Stintos“ sudeginimas paplūdimyje prie Jūros tilto

 

Vasario 13 d.

13.00 - 16:00 Šventinis koncertas „MYLIU“, skirtas Meilės dienai. Koncertuos Romas Dambrauskas ir Deivydas Bastys

 

MUGĖS ir KIEMAI

 

ŽUVIES MUGĖ J. Basanavičiaus gatvėje

Pajūrio žvejai ir restoranai bei kavinės pateiks šviežios, agurkais kvepiančios, iškeptos, išrūkytos, vytintos stintos, gardžios žuvienės ir kitų žuvų skaniausius patiekalus

 

TAUTODAILĖS MUGĖ Vytauto gatvėje

Geriausi Lietuvos tautodailininkų, tautinio ir kulinarinio paveldo mugė. Čia rasite gintarinių, metalinių, molinių, medinių, megztų, meduolinių ir kitokių stintų bei geriausius Lietuvos Tautodailės dirbinius ir kulinarinio paveldo gardumynus

 

REGIONŲ AMATŲ KIEMAS  Centrinėje aikštėje

Programa skirta Sūduvos prijungimo prie Lietuvos 600 metų ir Karaimų atvykimo į Lietuvą 625 metų sukaktims. Bus pristatomas Karaimų kulinarinis ir kultūrinis paveldas. Vyks interaktyvūs Lietuvos regionų amatų demonstravimai, edukaciniai užsiėmimai, įvairios varžytuvės bei viktorinos

 

ŽEMAITIŠKO KASTINIO KIEMAS J. Basanavičiaus g. 44

Unikalaus žemaitiško kastinio bei jo gaminimo subtilybių pristatymas

 

VAIKŲ KIEMAS Kurhauzo aikštėje

Speciali muzikinė, edukacinė, interaktyvi programa vaikams, senoviniai tautiniai žaidimai, linksmi personažai

 

RUSNĖS KIEMAS J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje

Pristatomas Rusnės festivalis bei teisinga žuvienė ir žvejybos dainos

Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.

 

Renginys - viešas ir nemokamas. Bus fotografuojama bei filmuojama. Atvaizdai bus naudojami šventės viešinimo informacijoje

 

DĖMESIO! Dėl epidemiologinės situacijos šalyje ir jos reglamentavimo taisyklių galimi programos pasikeitimai.

Jūsų komentaras:

sio metu 2022-01-26 14:43 (IP: 172.70.250.73)
zalia stinta 10 wewru per svente turetu buti 20wewru uz kg. jeigu ju isviso bus. nebent penkiu cemu didumo. skanaus.

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Jau po keleto savaičių, vasario 11-13 dienomis, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų kvapas, o kurorto centrą pripildys prekybininkų ir amatininkų šurmulys. Itin populiari, jau devynioliktus metus rengiama žiemos šventė „Palangos stinta“ šiais metais svečius vilios ne tik agurkais kvepiančia žuvimi, tradicinėmis pramogomis, bet ir naujovėmis. 


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Praėjusį sekmadienį atvykusi Dainų šventės komisija vertino dviejų Palangos kolektyvų – Palangos kultūros ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ (vadovai Janina Serapinienė, Jūratė ir Jurgis Žalimai) ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ (vadovė Janina Serapinienė) – pasirodymų. Šiuos pasirodymus bus...


Likus lygiai mėnesiui iki šventės „Palangos stinta“, kurorto J. Basanavičiaus gatvėje pakvipo šia žuvimi – aptarti pasirengimą artėjančiai šventei susirinkę Stintų ordino nariai iškepė pirmąsias stintas bei konstatavo: žuvies bus pakankamai, tad vasario 18 d. vyksiančioje šventėje „Palangos stinta“ nestigs nei smagių atrakcijų...


Palanga jau gyvena artėjančios Stintų šventės nuotaikomis – iki minėtos šventės likus vos mėnesiui, „Palangos stintos“ organizatoriai sako esantys visiškai pasirengę švęsti ir vaišinti į Palangą susirinkusius svečius.


Vasario 14 d. Palanga pramogautojus pakvies į vieną iš gražiausių žiemos renginių kurorte – Stintų šventę. Kaip vyksta pasirengimas šiai šventei, trečiadienį aptarti susirinko atsakingi Palangos savivaldybės administracijos specialistai, miesto tvarkytojai, verslininkai, kultūros darbuotojai bei specialiųjų tarnybų atstovai.


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Artėjant Angelų sargų arba Policijos dienai, visi sutelkia dėmesį į jų nuveiktus darbus. O Palangos miesto komisariatas vis dar jaučia vasaros padarinius, nes tai sunkiausias laikotarpis policijos pareigūnams, kai sutelkiamos visos pajėgos ginti žmonių saugumą. Tačiau nepamiršdami, nors ir paskendę darbų gausoje, kad jie turi profesinę šventę, jau ima mąstyti, kaip pažymėti šią ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius