Kultūrinė ir pramoginė veikla Palangoje vasaros atostogų metu

"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2023-05-19
Peržiūrėta
1869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Photo source: pixabay.com
Photo source: pixabay.com

Palanga – populiarus pajūrio kurortas, įsikūręs prie Baltijos jūros Lietuvoje, siūlo daugybę kultūrinių ir pramoginių renginių, kurie padarys jūsų vasaros atostogas įsimintinomis. Šioje gyvybingoje pajūrio vietovėje kiekvienas ras ką veikti – nuo muziejų tyrinėjimo iki pasimėgavimo lauko pramogomis. Štai kelios vietos, kurias būtina aplankyti, ir veikla, kurią verta apsvarstyti viešnagės Palangoje metu:

Palangos gintaro muziejus

Gintaro muziejus yra lankytinas objektas Palangoje. XIX a. grafo Tiškevičiaus dvare įsikūrusiame muziejuje pristatoma gintaro reikšmė Lietuvos kultūrai, istorijai ir pramonei. Čia sukaupta apie 27 000 įvairių gintaro gabalėlių, tarp jų ir garsusis Saulės akmuo, todėl lankytojai gali grožėtis šio žėrinčio akmens grožiu ir unikalumu. Nepamirškite apžiūrėti muziejaus apylinkėse esančių nuostabių botanikos sodų, kuriuose galima ramiai pasivaikščioti.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas

Gamtos mylėtojams patiks apsilankymas Kuršių nerijos nacionaliniame parke - saugomoje teritorijoje, kurioje atsiveria kvapą gniaužiantys kraštovaizdžiai. Šiame unikaliame parke, oficialiai pripažintame 1991 m., yra retų ekosistemų ir įvairios laukinės gamtos. 70% parko teritorijos dengia pušynai, o platūs paplūdimiai ir kopos yra vaizdingas fonas žygiams pėsčiomis, pasivažinėjimams dviračiais ir paukščių stebėjimams. Grožėkitės šio gamtos perlo nepaliestu grožiu, pasinerdami į jo ramybę.

Palangos vaikų parkas

 Būtinai apsilankykite Palangos vaikų parke. Ši gyvybinga ir gerai įrengta žaidimų aikštelė, esanti vos už kelių minučių kelio nuo paplūdimio, žada begalę valandų pramogų jūsų mažiesiems. Čia įrengtas piratų laivas, pasakų pilis, čiuožyklos ir laipynės – tai rojus, kuriame vaikai gali išlaisvinti savo energiją ir vaizduotę https://fanuarena.lt/sport/

Muzikinis fontanas

Muzikinis fontanas Palangoje – įspūdingas reginys, kurio nevalia praleisti. Panašus į garsųjį Bellagio fontaną, šis kerintis objektas leidžia pasirinkti, kokią muziką jis groja. Nesvarbu, ar siųsite trumpąją žinutę su pageidaujama daina, ar tiesiog mėgausitės valandą trunkančiais nemokamais šviesos ir muzikos šou - vandens, šviesos ir melodijų sinchroniškumas yra nepakartojamas reginys. Fontanas su net 260 vandens purkštukų ir 48 spalvotomis šviesomis sukuria hipnotizuojantį reginį, kuris atgyja sutemus. Tačiau jei oras prastas, visados galite savo viešbutyje žaisti įvarius žaidimus, arba galbūt klasikinius stalo žaidimus, jei tokia galimybė jūsų viešbutyje yra.

Apsilankykite Birutės parke

Birutės parkas, vadinamas Palangos perlu, yra ramybės ir gamtos grožio oazė. Šiame nepriekaištingai prižiūrimame parke dėl dekoratyvaus naktinio apšvietimo sukuriama rami atmosfera ramiam popietiniam pasivaikščiojimui ar romantiškam vakariniam pasivaikščiojimui. Nepraleiskite progos apsilankyti visą vasarą organizuojamuose nemokamuose koncertuose, įskaitant orkestro pasirodymus, kurie vyksta kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį parko rotondoje.

Pasivaikščiokite Basanavičiaus gatve

Apsilankius Palangoje būtina apžiūrėti Basanavičiaus gatvę. Ši pėsčiųjų gatvė yra pagrindinė miesto arterija, kurioje gausu parduotuvių, kavinių ir restoranų. Joje galima puikiai apsipirkti suvenyrų, pasimėgauti vietinės virtuvės patiekalais ar tiesiog stebėti šurmuliuojančią miesto atmosferą. Skirkite laiko įvertinti istorinę gatvės architektūrą, kuri suteikia žavesio visai atmosferai.

Jodinėjimas žirgais Baltijos jūros pakrantėje

Kas gali būti geresnis būdas pažinti šį nuostabų pakrantės ruožą nei jodinėjimas žirgais? O jei tai jums skamba per daug baisiai, nesijaudinkite, galite jį tyrinėti patogiai įsitaisę arklių traukiamame vežime. Zigmo Žirgai – tai fantastiškas jojimo centras, kuriame siūlomi žygiai ir pasivažinėjimai karieta nuostabiais maršrutais palei paplūdimį ir per gamtos parką, o žiemą - net pasivažinėjimai arklių traukiamomis rogėmis!

 

Nuotrauka: pixabay.com

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kultūrinė ir pramoginė veikla Palangoje vasaros atostogų metu

"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2023 05 19 | Rubrika: Miestas

Palanga – populiarus pajūrio kurortas, įsikūręs prie Baltijos jūros Lietuvoje, siūlo daugybę kultūrinių ir pramoginių renginių, kurie padarys jūsų vasaros atostogas įsimintinomis. Šioje gyvybingoje pajūrio vietovėje kiekvienas ras ką veikti – nuo muziejų tyrinėjimo iki pasimėgavimo lauko pramogomis. Štai kelios vietos, kurias būtina aplankyti, ir veikla, kurią verta apsvarstyti viešnagės...


Žiemos metu dėl slidaus kelio ir sudėtingų oro sąlygų, didelė dalis vairuotojų prisibijo viršyti greitį ir stengiasi kelyje laikytis visų eismo taisyklių.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Meras Šarūnas Vaitkus išėjo atostogų  5

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, siekdamas užtikrinti, kad visi kandidatai į Palangos miesto merus rinkimų kampanijoje dalyvautų lygiomis teisėmis, nuo vasario 20 d. iki rinkimų išeina atostogų. Š. Vaitkaus atostogų metu mero pareigas eis mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.


„Palanga – labai gražus, labai ramus miestas, kurį gaubia ypatinga kultūrinė aura. Man išties patinka jūsų kurortas ir žmonės, kurie čia gyvena“, – sakė ketvirtadienį su neoficialiu vizitu Palangoje viešėjęs Kinijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengvenas.


Palangos moksleiviams visuomeninė veikla nesvetima

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 02 24 | Rubrika: O man ne dzin

„ Tereikia šiek tiek noro ir visuomeninė veikla gali tapti pati geriausia jūsų gyvenimo mokykla“, – teigia gimnazistė Ona Labžentytė . O kad visuomeninė veikla kurorto moksleiviams nėra svetima, ji puikiai įrodo savo rašytame straipsnyje „Geriausia gyvenimo mokykla – visuomeninė veikla“, kuris buvo parengtas Palangos jaunimo leidžiamam...


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Tyrimų duomenimis, vienas iš trijų darbuotojų po ilgesnių atostogų į darbą sugrįžta nenoromis. Likus kelioms dienoms iki jų pabaigos, maždaug pusė darbuotojų ima jausti didelį stresą. O grįžę į darbą bei jame praleidę keletą dienų, jaučiasi tarsi nė neatostogavę. Patirti atostogų įspūdžiai ima blėsti taip pat greitai kaip ir odos įdegis.


Mero dovana „Bočiams“ – pramoginė kelionė į Mingę

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 06 27 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvo „Bočiai“ nariai savaitgalį sulaukė išskirtinės miesto valdžios dovanos – kelionės po Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. „Tai buvo miesto mero Šarūno Vaitkaus dovana kolektyvo penkiasdešimtmečio proga“, - sakė „Bočių“ kolektyvo vadovė Janina Serapinienė.


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius