Kultūros dienai – įvairiaspalvė renginių puokštė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-11
Peržiūrėta
1196
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūros dienos renginių organizatoriai – Kultūros centras – kviečia palangiškius šventę pradėti centrinėje miesto aikštėje.
Kultūros dienos renginių organizatoriai – Kultūros centras – kviečia palangiškius šventę pradėti centrinėje miesto aikštėje.

„Kultūros vertybės amžinos“, – tokiu šūkiu Palanga – Kultūros sostinė 2013 – pasitinka balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. Šiai progai Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlo visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėsiančių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje aikštėje, nuvilnysiančių per didžiumą Palangos kultūrinių ir ne tik kultūrinių erdvių ir pasibaigsiančių atnaujinto A. Baryso filmo „Palanga. 7 bangos“ pristatymu muzikos klube „Vandenis“.

Kultūra – ne vien Kultūros diena
„Šia diena mes norime parodyti, jog kultūra yra mūsų kasdienis gyvenimas, o nelabai seniai pradėta švęsti Kultūros diena, prie kurios tiek kultūros bendruomenės narių sutiko prisidėti, yra to įrodymas, – paklausta apie Kultūros dienos renginius nusišypso Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė. – Kiekviena kultūros įstaiga, kuri sutiko dalyvauti renginiuose, laikėsi nuostatos, jog kultūra yra daugiau nei vien Kultūros diena. Todėl šioje šventėje vienas pirmųjų mielai sutiko dalyvauti Birutės parko administracijoje dirbantis fotomenininkas Aldas Žolys, rengiantis parko oranžerijoje savo darbų parodą. Sumanymas buvo toks: juk visose Savivaldybės, ir ne tik jos, įstaigose yra žmonių, kurie turi kūrybinių minčių ir sumanymų, tad kodėl gi jie negalėtų prisijungti prie Kultūros dienos“.

Praneš balandžiai
Pasak režisierės, vienas pagrindinių tarptautinės Kultūros dienos tikslų – išsaugoti kultūros vertybes karo ir taikos metu. Todėl ir vienas pagrindinių šios dienos akcentų, kuriuo prasidės visa šventė – Taikos vėliavos pakėlimas miesto centrinėje aikštėje.
„Į šią ceremoniją, kurią mes rengiame ketvirtus metus iš eilės, kviečiame visus visus, – pasakojo A. Latonienė. – Kadangi keliama Taikos vėliava, kiekvienos renginiuose dalyvaujančios įstaigos atstovai paleis į dangų po taikos balandį, kuris skris ir praneš, jog Kultūros diena prasidėjo“.
Pirmasis Kultūros dienos balandis skris į galeriją „Mostas“. Šios kūrybinės grupės dailininkai yra rengę plenerą, skirtą balandžiams, tad bus atidaroma paroda „Balandinė“. Tuo pačiu metu Viešojoje bibliotekoje prie kavos puodelio bus prisimenama Palangos šviesuolė Audra Lukauskytė.
Toliau balandžiai skris į „Ramybės“ galeriją bei Pradinę ir V. Jurgučio mokyklas: galerijoje vyks E. Sūdžiūtės akvarelės ir fotografijų paroda „Fotosintezė“, pradinukai kvies į festivalio „Teatro savaitė“ atidarymą, o vyresnieji – į pamoką „Vladą Jurgutį prisimenant“.
Skris balandžiai į viešbutį „Palangos Juzė“, kur bus eksponuojami L. Juodvalkio fotodarbai „Kaziuko muzikantai“ bei į Palangos ligoninę, kurios pacientams koncertuos S. Vainiūno meno mokyklos moksleiviai.
Nuo 15 val. skirtingose Palangos erdvėse vyks trys renginiai. Į Kultūros dienos organizatorės kvietimą atsiliepę Trečiojo amžiaus universiteto menų fakulteto studentai Palangos švietimo pagalbos tarnybos salėje kvies į savo darbų parodą ir vokalinio ansamblio koncertą, o J. Šliūpo muziejuje rengiama skaitymų ir muzikos valanda „Požiūris į moterį“.

Nusilenks iškilių palangiškių atminimui
Visiškai naujas šventės akcentas – Anapilin iškeliavusių iškilių Palangos asmenybių pagerbimas miesto senosiose kapinėse. Palangiškiai bus kviečiami nusilenkti ne tik grafų Tiškevičių, bet ir mokytojos bei kraštotyrininkės Emilijos Adiklienės, kultūros ir visuomenės veikėjo Leandro Almino, muzikos pedagogo smuikininko Vytauto Striko, tautodailininkės Reginos Andriekutės, kompozitoriaus Balio Dvariono, lito tėvu vadinamo Vlado Jurgučio, kraštotyrininkės Audros Lukauskytės, pirmojo Palangos orkestro vadovo Augustino Juškos, muzikologo Vytauto Venckaus, aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio, mokytojų Balio Normanto ir Genovaitės Urbonienės-Čeporienės, dailininko Juozo Meškio, skulptorės Žymantės Jonuškaitės, Palangos I-osios vidurinės mokyklos direktoriaus Juozo Kazlausko, architekto Gintauto Likšos bei kitų Palangos šviesuolių atminimui.
O pagrindinis, A. Latonienės žodžiais, Kultūros dienos akcentas – renginiai, skirti žymiajam aviakonstruktoriui Broniui Oškiniui: S. Vainiūno meno mokykloje atsiminimų ir muzikos valanda „Sakmė apie žmogaus sparnus“, skirta iškiliojo palangiškio 100-osioms gimimo metinėms bei Viešojoje bibliotekoje jo atminimui rengiama paroda „Apie žmogaus sparnų kūrėją“.
Paskutinis Kultūros dienos Kultūros sostinėje renginys – muzikos klube „Vandenis“ pristatomas režisieriaus ir operatoriaus A. Baryso filmas „Palanga. 7 bangos“. Kaip sakė Palangos kultūros centro renginių režisierė A. Latonienė, filmas, kuris buvo sukurtas prieš porą metų, atnaujintas, tad jį pažiūrėti bus įdomu tiek tiems, kurie jo nematė, tiek tiems, kurie jau turėjo progos išvysti pirmąjį juostos variantą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


„Žvelgiant į praeinančius Kultūros sostinės metus mane labiausiai džiugina tai, kad per daugelį vykusių renginių pavyko įgyvendinti pagrindę misiją: sukurti šventes, kurioms pasibaigus žmonės išeidavo patys dvasiškai švytėdami. Ši šviesa lydėjo Palangą visus šiuos metus, ir tikiu, kad lydės visais kitais ateinančiais metais“...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Kultūros dienai – įvairiaspalvė renginių puokštė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

„Kultūros vertybės amžinos“, – tokiu šūkiu Palanga – Kultūros sostinė 2013 – pasitinka balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. Šiai progai Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlo visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėsiančių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje...


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius