Kunigiškių seniūnaičio rinkimų batalijos tęsiasi – rinks iš naujo

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-03-06
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kunigiškių seniūnaičio rinkimų batalijos tęsiasi – rinks iš naujo

Daugiausiai aistrų kėlę Kunigiškių seniūnaičių rinkimai, panašu, dar nesulaukė atomazgos. Dėl pakitusio Vietos įstatymo nuo šių metų pradžios ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškiųseniūnaičio rinkimai bus organizuojami iš naujo. Apie tai nežinojęs Kunigiškių seniūnaičiu išrinktas Jonas Skirpstas sužinojo tik tuomet, kai negavo seniūnaičio pažymėjimo, kuriuos ketvirtadienį seniūnaičiams teikė Palangos miesto savivaldybėje. „Nesuprantu, kodėl aš negavau pažymėjimo, man niekas net nepranešė, sužinojau apie tai tik iš kitų seniūnaičių“, – teigė į „Palangos tiltą“ paskambinęs J. Skirpstas.

Liko nuošaly
Pirmieji seniūnaičių rinkimai kurorte įvyko gruodžio mėnesį, tačiau prireikė pakartotinių rinkimų Kunigiškėsedar ir sausio mėnesį. Įnirtinga kova įvyko tarp advokato Aleksandro Jokūbausko ir J.Skirpsto. Pastarasis sulaukė 60 palankumo balsų, o pirmasis sulaukė 54 palaikymo balsų.
Pirmajame Kunigiškių gyventojų susirinkime A. Jokūbauskas vienu balsu – 21:20 – rinkimuose pranoko J. Skirpstą. Tuomet savivaldybės seniūnaičių rinkimų komisija užginčijo rezultatus, nes trys balsavime dalyvavę žmonės galimai neturėjo teisės balsuoti, nes nebuvo deklaravę savo gyvenamosios vietos Kunigiškėse.
Pasibaigus pakartotiniems rinkimams Palangos miesto savivaldybės seniūnaičių rinkimų komisijos pirmininkė Aistė Kairytė „Palangos tiltui“ sakė, seniūnaičio rinkimai Kunigiškėse buvo laikomi įvykę, nes savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje patikrinus rinkimuose dalyvavusių gyventojų registracijos vietą, „jokių pažeidimų“ nenustatyta.
Išrinktasis seniūnaitis J. Skirpstas daugiau ir nesuko sau galvos dėl pergalės iki praėjusios savaitės. Paskambinęs į redakciją jis pranešė, jog visiems išrinktiems seniūnaičiams ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje įteikti seniūnaičių pažymėjimai, tačiau jis jo negavo ir net nebuvo pakviestas į ceremoniją.
„Apie tai, jog seniūnaičiams įteikti pažymėjimai, sužinojau iš kitų seniūnaičių, manęs niekas net neinformavo, jog vyks teikimas. Kodėl likau nuošaly, nesuprantu“, – pranešė išrinktasis Kunigiškių seniūnaitis.
Priminsime, kad Nemirsetos seniūnaičio rinkimus laimėjo vienintelis rinkimuose dalyvavęs kandidatas Laimutis Kondratas, kuris ir iki šiol buvo seniūnaičiu šioje gyvenvietėje.
Vilimiškės seniūnaitijoje seniūnaičiu dirbs Jonas Jukna. Virbališkės-Medvalakio seniūnaičių – Kęstutis Macijauskas, Būtingės – Vytautas Kryževičius, Monciškių – Olga Dejienė. Šventosios seniūnaičio rinkimuose ligšiolinį jos seniūnaitį Ramutį Šeštoką daug kam netikėtai nugalėjo Oksana Skripnikienė. Palangos seniūnaitijos seniūnaičiu tapo Vidmantas Mitkus, surinkęs 26 balsus.

Apdovanoti visi, išskyrus vieną
Kaip teigiama Palangos miesto savivaldybės informaciniame pranešime, seniūnaičių pažymėjimus įteikė Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, taip pat dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskonienė. Jie abu seniūnaičius skatino būti aktyviais ir pirmiems pastebėti visas negeroves bei padėti nedelsiant jas išspręsti.
Kad senūnaičiams būtų lengviau atlikti savo pareigas, kiekvienam iš dalyvavusių susitikime padovanota knyga „Seniūnaičio žinynas“ bei pateikti Savivaldybės administracijos skyrių, tiek Savivaldybės įmonių kontaktiniai duomenys.
Ir visi septyni kurorto seniūnaičiai buvo apdovanoti, tačiau Kunigiškių seniūnaitis, kaip pažymėta, iki šiol nėra patvirtintas. Paklausus apie tai paties išrinktojo seniūnaičio J. Skirpsto, ar jis žinojęs, jog nėra patvirtintas, jis tik pakraipė galva: „Nežinojau, rinkimus gi laimėjau, nekilo jokių klausimų dėl to“.

Rekomenduota organizuoti iš naujo
Palangos miesto savivaldybės seniūnaičių rinkimų komisijos pirmininkė A. Kairytė, paklausta, kodėl paskutinių seniūnaičių rinkimų nugalėtojas liko nuošalyje, paaiškino, jog sausio mėnesį šiek tiek keitėsi Vietos savivaldos įstatymas. Kadangi pakartotiniai rinkimai vyko jau šiemet, o nauji pakeitimai ir įsigaliojo nuo šių metų pradžios, rinkimus kaip ir rekomenduojama organizuoti iš naujo.
„Mes gavome tokį pasiūlymą iš Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje“, – teigė A. Kairytė. Be to, kaip paminėjo pašnekovė, buvo gautas ir kito kandidato į Kunigiškių seniūnaičius A. Jokūbausko kreipimasis dėl rezultatų, tad nuspręsta, jog tikslingiausia bus rinkimus organizuoti iš naujo. „Jei nebūtų buvę jokių prieštaravimų, gal dar ir nebūtų kreiptas dėmesys, jog pakito Vietos savivaldos įstatymas, tačiau esant tokiai situacijai, geriau pakartoti“, – teigė specialistė.
Paklausus, ar Kunigiškių seniūnaičio rinkimai bus nauji, ar tęstiniai, kuriuose dalyvaus tie patys du kandidatai, A. Kairytė atsakė, jog tiksliai pasakyti negalinti, tačiau labiausiai tikėtina, jog jie bus tęstiniai. Dar nežinia, kiek laiko praeis, kol vėl bus suorganizuoti šie rinkimai, gal ir gegužės mėnuo ateis.

Pakitęs įstatymas
Vietos savivaldos įstatyme atsirado nuostatos dėl seniūnaičių atšaukimo iš pareigų. Tai darys savivaldybės administracijos direktorius, jei nepasitikėjimą seniūnaičiu pareikš ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį. Iki šiol šis procesas nebuvo reglamentuotas. Seniūnaičiai tiesiog pateikdavo prašymą savivaldybės administracijai atšaukti juos iš pareigų.
Kandidatu gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje siūlomas. Išrinktais seniūnaičiais bus laikomi tie kandidatai, kurie surinks daugiausia seniūnaitijos gyventojų parašų. Tradiciškai balsą bus galima atiduoti, pasirašant rinkimų lapuose arba elektroninėmis priemonėmis.
Rinkimai bus laikomi įvykusiais, jei dalyvaus ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti miesto tarybą toje seniūnaitijoje. Anksčiau tokios nuostatos nebuvo.
Taip pat atsiranda apribojimai kandidatams į seniūnaičius. Šių pareigų negalės užimti asmuo, kuris teismo pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo ir turintis neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, miesto tarybos narys, savivaldybės administracijos direktorius, kontrolierius, valstybės tarnautojas, asmuo, kuris teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.
Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad seniūnaičių sprendimai yra rekomendaciniai. Įstatyme įtvirtinta, kad seniūnaitis atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose; skatina seniūnaitijos gyventojus prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją (kelius, gatves, aikštes, kapines ir kitus infrastruktūros objektus), plėtoti ir organizuoti kaimo (miesto, miestelio) kultūrinį ir sportinį gyvenimą; prireikus dalyvauja organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su tarybos nariais, seniūnu, savivaldybės administracijos direktoriumi arba šio įgaliotu atstovu, kitais savivaldybės ir valstybės institucijų atstovais; turi teisę gauti informaciją apie savivaldybės institucijų, savivaldybės administracijos ir jos struktūrinių padalinių, kitų savivaldybės viešojo administravimo subjektų, jos padalinių, Vyriausybės atstovo funkcijas ir darbo laiką. Seniūnaičio institutas jau veikia aštuonerius metus.

Jūsų komentaras:

Robis jonsonas 2017-03-13 22:19 (IP: 84.15.182.116)
Issilavinimas proto nedadeda- prideda tik ziniu(liaudies ismintis).jokiu asmeniskumu,tiesiog atsakymas apie issilavinima.zmones nubalsavo 60- 54.kokio issilavinimo reikia,kad suprast skirtuma?

xxx 2017-03-13 20:26 (IP: 78.58.140.151)
Jus man atsakykit, kam advokatui, buvusiam STT pareigūnui, tarybos nariui reikalingos šitos neapmokamos pareigos ?!? Iš idėjos? Nejuokinkit... Iš neturėjimo ką veikt? Absurdas.. Man asmeniškai, pabrėžiu jog man (kadangi tamsta tesininkas), šitos pareigos būtų reikalingos tik tam, kad galėčiau DUSINT ten statybų verslu užsiimančius verslininkus ir iš to turėti vienokios ar kitokios naudos. Aš labai noriu tikėti, kad šitam dideliam garbingam ponui, tokios "menkavertės" pareigos (atsižvelgiant į turimas ir turėtas) reikalingos ne dėl šios priežasties.

Vitalija 2017-03-09 14:08 (IP: 78.61.186.31)
Jokubauskas nors turi issilavinima.o ka baiges yra Skirpstas.

Jonas 2017-03-08 13:59 (IP: 193.219.12.33)
Paskirkit Jokubauska ir baigtas kriukis...

Vygis 2017-03-08 13:58 (IP: 193.219.12.33)
SARMATA IR TIEK...MES UZ TAVE JONAI

Vilmis 2017-03-07 23:08 (IP: 88.119.33.155)
Jonai,laikykis mes uz Tave.!!!!!!!

Robis jonsonas 2017-03-07 22:46 (IP: 84.15.188.41)
Ar balsavimai bus iki kol laimes jokubauskas su palangos balsu?:-)

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Palangos mieste, Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teikimu, buvo panaikintos Vilniaus Nr. 4 ir Kauno Nr. 6 rinkimų apylinkės. Šioms apylinkėms priklausantys adresai buvo prijungti prie Aikštės apylinkės Nr. 5.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, penktadienį, liepos 3 dieną, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo – jų, palyginuti su 2019 m., bus 34 mažiau. Palangoje sumažės dviem apylinkėmis.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Perskaitę Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymą į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, likome nesupratę, kokiais įstatymais vadovaujasi Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš ir direktorė A. Kilijonienė, spręsdamos Kunigiškių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų teisėtumo klausimą.


Daugiausiai aistrų kėlę Kunigiškių seniūnaičių rinkimai, panašu, dar nesulaukė atomazgos. Dėl pakitusio Vietos įstatymo nuo šių metų pradžios ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškiųseniūnaičio rinkimai bus organizuojami iš naujo. Apie tai nežinojęs Kunigiškių seniūnaičiu išrinktas Jonas Skirpstas sužinojo tik tuomet, kai...


Kam palankios, o kam pragaištingos siūlomos naujos rinkimų apygardų ribos? Kokia bus apygarda, į kurią įeis ir Palanga? Su Kretinga ir Neringa ar be pastarosios? Tai jau paaiškės kitą savaitę. „Perbraižytoje“ rinkimų apygardoje besiruošiantys susikauti politikai įtariai žvelgia į Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) ketinimus. Savo kandidatus dalyvauti kitų...


Jackų šeimos reikalavimas iš naujo nustatyti naudojimosi Palangos kurhauzu tvarką, suteikiant galimybę jiems naudotis Palangos miesto Savivaldybei priklausančia ir po gaisro jau restauruota mūrine pastato dalimi, atmestas – tokį sprendimą antradienį priėmė Palangos miesto apylinkės teismas.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Kurorto politikai rinks kvitus ir čekius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 27 | Rubrika: Miestas

Nuo spalio 1 – osios dienos įsigaliojo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas įpareigojantis  savivaldybių tarybų narius atsiskaityti už kiekvieną iš Savivaldybės biudžeto kanceliarinėms išlaidoms gautą litą. Artimiausiame miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma keisti Tarybos veiklos reglamentą, kuriame  bus įtvirtinta nuostata dėl atsiskaitymo už kanceliarines išlaidas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas