Laikinasis „Pušyno“ direktorius atsakomybės nebijo

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-09-24
Peržiūrėta
359
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laikinai einančio direktoriaus pareigas Tomo Juliaus Žulkaus laukia nelengva užduotis.
Laikinai einančio direktoriaus pareigas Tomo Juliaus Žulkaus laukia nelengva užduotis.

Kol buvęs Vidaus reikalų ministerijai (VRM) priklausančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis nusiteikęs varstyti teismų duris, tikintis, kad jie padės sugrįžti į buvusią darbovietę, laikinai einančio direktoriaus pareigas Tomo Juliaus Žulkaus laukia nelengva užduotis: „išvairuoti“ centrą „tarpuvaldžiu“, kol konkurse paaiškės naujasis „Pušyno“ direktorius, svarbiausia, grįžti prie reabilitacijos centro pagrindinės funkcijos – teikti medicinines paslaugas vidaus reikalų sistemos pareigūnams.

Direktorius tarsis su valdyba
Laikinasis „Pušyno“ direktorius, kitaip nei jo pirmtakas, pasiryžęs sprendimus priimti kolegialiai – tardamasis su vėl sudaryta „Pušyno“ valdyba, kuri buvo panaikinta Vidaus reikalų ministerijai vadovaujant gerai palangiškiams pažįstamam Raimundui Palaičiui.
„Maža paslaptis, kad keičiant įstatus ir panaikinus valdybą, visas centro valdymas perėjo į buvusio direktoriaus (V. Nesteckio, – aut.) rankas. Jeigu nebūtų taip nutikę, galbūt šiandien VRM audito tarpinės išvados nebūtų tokios nepalankios jam. Valdžią sutelkus į vienas rankas, kitiems žmonėms svarbu atsispirti piktnaudžiavimams, neūkiškumui. Yra nemažai požymių, kad būtent taip galimai atsitiko „Pušyne“, – sako T. J. Žulkus.
Nors ministerija dėl V. Nesteckio atleidimo įsakymą pasirašė balandžio pabaigoje, ilgiau kaip tris mėnesius sirgęs V. Nesteckis grįžo į „Pušyną“ rugpjūtį lyg niekur nieko, lydimas pasikviestos žurnalistės fotoaparato blyksčių.
Dvivaldystė, kaip skelbė vienas pajūrio laikraštis?

Privalu gerbti steigėjo valią
Laikinasis „Pušyno“ direktorius šypsosi: „Dvivaldystės niekada ir nebuvo. Ministro įsakyme buvo aiškiai parašyta: atleidimo dieną laikyti pirmą darbo dieną sugrįžus po ligos į darbą. Taip ir įvyko rugpjūčio pradžioje. Pati VRM personalo skyriaus vedėja atvyko į Palangą, kad V. Nesteckis pasirašytų, jog darbo sutartis nutraukiama. Jis tai atsisakė padaryti, bet padėties tai nekeičia: buvusio direktoriaus „era“ baigta“, – sako T. J. Žulkus.
Išeidamas V. Nesteckis gavo dviejų mėnesių išeitinę kompensaciją ir taip pat kompensaciją už nepanaudotas atostogas.
Tačiau buvęs direktorius jaučiasi neteisingai atleistas – jis įteikė dėl to skundą Palangos miesto apylinkės teismui. 17 lapų skunde pagrindinis reikalavimas – grąžinti jį į „Pušyno“ direktoriaus pareigas.
Bet VRM vykdomas „Pušyno“ auditas jau atskleidė tokią margą „puokštę“ finansinių pažeidimų, kad tik įžūlus – ir turtingas – žmogus drįstų dėl atleidimo iš darbo kreiptis į teismą.

Tarpinis auditas atskleidė daug pažeidimų
Taisytinų dalykų „Pušyne“ nemažai: dėl, pavyzdžiui, neteisingai renovacijai panaudotų lėšų buvo sugrąžinta valstybei 187 514,96 Lt pastato rekonstrukcijai skirto ES finansavimo, o po nesėkmingo bylinėjimosi „Pušynui“ teko sumokėti dar ir 47 253,77 Lt delspinigių.
Beveik visi poilsio ir reabilitacijos centro pirkimai buvo vykdomi be konkursų, nesilaikant viešųjų pirkimų įstatymo, o ilgalaikis brangus turtas buvo įsigyjamas be VRM leidimo. Per pastaruosius du metus įsigytų prekių, paslaugų bei atliktų darbų vertė buvo daugiau kaip 300 tūkstančiai litų.
„Akivaizdu, kad buvęs vadovas šeimininkavo kaip savo komercinėje įmonėje, nors viešųjų pirkimų įstatymas galioja ir reabilitacijos centrui“, – sako T. J. Žulkus.
Paaiškėjo, kad anksčiau keleta vasarų „Pušyno“ teritorijoje buvo prekiaujama iš nelegaliai pastatytų privačių kioskų, tačiau prekybą vykdantys verslininkai už suteiktą vietą į poilsinės kasą nėra mokėję nė cento.
„Pušyno“ veiklą tikrinantis tarpinis auditas apėmė tik dvejus pastaruosius metus. Pradėjus domėtis ankstesnio laikotarpio finansiniais dokumentais, akis bado dar įdomesni dalykai“, – pastebėjo laikinasis direktorius T. J. Žulkus.

V. Nesteckis mėgo prabangias mašinas
Dar 2011 metais birželį V. Nesteckis už 147,5 tūkstančio litų (arti 43 tūkstančių eurų) išsimokėtinai pirko trejų metų senumo visureigį BMW X5. Praėjus pustrečių metų direktorius automobilį nutarė pakeisti. Už 90 tūkstančių litų (26 tūkstančius eurų) visureigį vėl grąžino „Krasta Auto“, o už gautus pinigus padengęs išperkamosios nuomos likutį ir sumokėjęs pirminį įnašą, iš salono nusipirko naują BMW 520d, kurio vertė su PVM – beveik 153 tūkst. litų (per 44 tūkstančius eurų).
Dėl V. Nesteckio tyrimą vykdo ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT). Tyrimas dar nėra baigtas. Jis buvo pratęstas iki rugsėjo pabaigos.
„Man pasirodė, kad po ligos pompastiškai su žiniasklaida grįžusio V. Nesteckio rūpestis tebuvo vienas – atgauti šios mašinos raktelius“, – šypteli T. J. Žulkus.

Ar visa buvusio vadovo veikla buvo skaidri?
„Siekiu viską pradėti, kaip sakau, nuo balto lapo. Stengsiuosi užtikrinti, kad reabilitacijos centras dirbtų skaidriai, kad svarbiausi sprendimai būtų priimami valdyboje“, – sako T. J. Žulkus.
Nors „Pušynas“ dirba pelningai, bet kai kurie skaičiai bado akis, jis pastebi. Tarkime, palyginus 2014 ir 2015 metų veiklos rezultatus vasaros mėnesiais, jie yra gerokai geresni šiais metais.
„Komercinių poilsinių kelialapių pardavimai mūsų reabilitacijos centre šiemet birželį-liepą augo apie 16 tūkst. eurų, nors oras buvo gerokai prastesnis nei praėjusiais metais liepą. Tai kelia įtarimus, kad galimai buvo neapskaitytos pajamos“, – dalijasi mintimis T. J. Žulkus.
Toks skirtumas rugpjūčio mėnesį buvo apie 6000 eurų – vėl gi šių metų naudai. „Apibendrinant galima pasakyti, kad šiemet iki rugsėjo 1 d. „Pušynas“ gavo apie 15 procentų daugiau pajamų negu pernai“, – atkreipė dėmesį pašnekovas.
Šią vasarą krito pajamos iš komercinių ligonių. Tuo tarpu pajamos iš Valstybinių teritorinių ligonių kasų atsiųstų pacientų kilo šią vasarą.
„Palangos tiltas“ susisiekė su buvusiu direktoriumi V. Nesteckiu, bet jis atsisakė ką nors komentuoti, kol neprasidėję teisminiai ginčai. „Susisiekite su manimi po spalio pirmosios”, – sakė jis.

Svarbu pradėti nuo mažų dalykų
Paklaustas, ką siekia kitaip daryti „Pušyne“, T. J. Žulkus sako, kad pirmiausia nori „perprasti“ visas poilsio ir reabilitacijos centro plonybes, o tada siūlyti savo pasiūlymus. „Gal esu smulkmeniškas, bet noriu pradėti nuo mažų dalykų, pavyzdžiui, pradėjome rengti, kaip vadinu, savaitines „penkiaminutes“ – trumpus susirinkimus su padalinių vadovais aptarti savaitės darbams, pasidalinti informacija“, – sako T. J. Žulkus.
Pašnekovas norėtų, kad į „Pušyną“ atvyktų kuo daugiau vidaus reikalų sistemos pareigūnų, esamų ir buvusių. „Dabar jie sudaro vos 8-17 procentų mūsų svečių. Kad į „Pušyną“ jų atvyktų daugiau profesinei reabilitacijai ar poilsiui, kalbamės su ministerijos vadovais, profesinėmis organizacijomis“, – teigė pašnekovas.
Įdomu, nors Palanga kenčia nuo sezoniškumo, „Pušynas“ gali pasigirti pavydėtinu užimtumu žiemą – apie 55-60 procentų kambarių yra paprastai užimta.

Jūsų komentaras:

,,,,,ikosta 2015-10-06 14:56 (. / IP: 78.57.226.210)
su tokiu feisu alkanas nebusi/ gali spynas keisti/

, 2015-10-04 17:36 (l / IP: 78.57.226.210)
nuu,,, kazkokios,, zymes ant feiso..... nu panasiai, kaip...

, 2015-09-28 21:17 (; / IP: 78.57.226.210)
spyna pakeist bele durnas gali,,,,,

jULIAU 2015-09-25 16:38 (IP: 78.57.226.210)
fu..., nei garbes, nei sazines , patyletum bent 3 metus, kol tavo zapadlo primirsis j

2015-09-25 16:37 (IP: 78.57.226.210)
fu..., nei garbes, nei sazines , patyletum bent 3 metus, kol tavo zapadlo primirsis j

BRAWO VINCAI 2015-09-25 08:48 (. / IP: 78.57.226.210)
VINCAI aciui, , kad Pusyna nuo bankroto isgelbejai, a tas spynu keitejas gerokai paglamzitu feisu/veidu/ matyt daug skaito

Taip pat skaitykite

Palangiškiai sunerimę – netoli gelbėtojų stoties išvydę rietuves nukirstų medžių, ėmė skambinti pavojaus varpais. Kas kerta unikalioje vietoje augančius medžius? Miško ruožą tarp jūros ir gyvenamosios zonos, pasirodo, valo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, rašo "Klaipėda."


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Lietuviškos virtuvės karalius cepelinas lėkštėje su spirgučių padažu Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, iš visų pusių atakuojamas kitų pasaulio šalių virtuvių. Tačiau jis, nors ir labiau atsikirsdamas, be kovos iš lyderių pozicijų tikrai nesitrauks, rašo Linas Jegelevičius LRT.lt


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleis namuose.


Kai balandžio 1-ąją, Melagių dieną, ne vienam prieš tuziną metų dėl savo radijo stoties FM Palanga ir laikraščio „Mūsų Palanga“ žinomas palangiškis Romualdas Rima socialiniame tinkle „Facebook“ paliko įrašą, kad tapo Brexit-o, Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, auka – buvo atleistas iš darbo, ne...


Jau netrukus bus du mėnesiai, kai prie miesto šilumos įmonės, UAB „Palangos šilumos tinklai“, vairo stovi naujoji direktorė Giedrė Juršėnė. Ji neslepia, kad buvusiam direktoriui netikėtai palikus įmonę, tokios pareigos jai buvusios gan nelauktos, tačiau ji pasiryžusi pateisinti įmonės stebėtojų tarybos pasitikėjimą ir įrodyti, kad ji – kaip ir buvęs...


Kol buvęs Vidaus reikalų ministerijai (VRM) priklausančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis nusiteikęs varstyti teismų duris, tikintis, kad jie padės sugrįžti į buvusią darbovietę, laikinai einančio direktoriaus pareigas Tomo Juliaus Žulkaus laukia nelengva užduotis: „išvairuoti“ centrą...


Trečiadienio vakarą olandų atrakcionų parke J.Basanavičiaus gatvėje įvykęs incidentas, kuomet dingus elektrai, devyni vaikai maždaug valandą laiko kybojo ore, olandų bendrovę „Leander LTU“ murkdė dėmesio jūroje, bet iš miesto neišginė. Bendrovės advokatė Jelena Pališaitienė gina olandus ir sako, kad incidento kaltininkus nustatys vykstantis ikiteisminis...


Šešeri metai  aktyvaus sporto, daug metų pasiekimų vidurkis - aukštesnis nei 9 balai,  daugybės sportinių titulų laimėtojas, žinomas lengvaatletis, įvairiausių olimpiadų dalyvis, Palangos Senosios gimnazijos gimnazistas - tokie Pauliaus Baltrušio pasiekimai. Jis sutiko pasidalinti su  „O man ne dzin“ savo išgyvenimais bei  savo požiūriu į gyvenimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius