Lietuviai žvalgosi į Palangą, užsieniečiams - kelionės ir COVID 19 testo kliūtys

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-01
Peržiūrėta
1515
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Jau laikomės neblogai, įsivažiuojame,“ – Ingrida Valaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė sakė „Palangos tiltui.“
Kurorto viešbučių ir privataus apgyvendinimo sektoriaus nuotaiką gerokai praskaidrino leidimas nuo gegužės 11 dienos atnaujinti apgyvendinimo paslaugų teikimą.
„Tačiau tądien ne visi viešbučiai atvėrė duris – viešbučiai atsidaro palaipsniui. Bet tikimės, kad gegužės pabaigoje- birželio pradžioje veiks visi Palangos viešbučiai,“ – sakė I Valaitienė.
Viešbutis „Amberton“ vėl pradėjo veikti gegužės 11 dieną, „Gradiali“ – taip pat nuo gegužės 11 dienos, o viešbutis „Palanga“ – nuo gegužės 15 dienos.
Kodėl ne visi viešbučiai atvėrė duris, kai veikla buvo leista?
„Priežastis ta, kad buvo ribojamos veiklos. Grožio paslaugos, masažai ir kai kurios kitos sveikatinimo paslaugos buvo atnaujintos savaite vėliau, nuo gegužės 18 dienos. Kavinės, restoranai su laiko terasomis pakvietė grįžti nuo balandžio pabaigos, o nuo gegužės 18 dienos ir kavinės turi teisę svečius aptarnauti viduje,“ – sakė I. Valaitienė.
Anot jos, kas startavo gegužės 11 dieną po beveik du mėnesius trukusių apribojimų, jau gali pasidžiaugti klientų gausa.
„Akivaizdu, kad žmonės yra išsiilgę Palangos, poilsio čia, išsiilgę galimybės skaniai papietauti ne namuose, o kavinėje ar restorane. Žmonės nori pramogų ir naujų potyrių, o kiti tiesiog gero laiko praleidimo Palangoje, prie kurio jie buvo įpratę iki karantino paskelbimo,“ – sakė PVRA prezidentė.
Tačiau koją kai kuriems viešbučiams ir sveikatingumo centrams kiša draudimas teikti pirčių ar baseino paslaugas.
„Tačiau jau nuo gegužės 30 dienos draudimas bus atšauktas. Tačiau su nemažais apribojimais. Juos ypač pajus Palangos baseinas ir „Atostogų parkas“ Žibininkuose. Jie turės labai gerai pasiskaičiuoti, ar jiems apsimokės atnaujinti veiklą liekant kai kuriems apribojimams,“ – sakė I. Valaitienė. „Turbūt nebus verta dirbti pilnais pajėgumais ir išlaikyti visus darbuotojus, jeigu tegaus, tarkime, trečdalį prieš karantiną gautų pajamų,“ – pridūrė.
Vis tik asociacijos prezidentė džiaugėsi, kad dauguma Palangos viešbučių krizės metu išlaikė savo darbuotojus, nors didžioji dauguma jų buvo prastovose.
I.Valaitienė tikėjosi, kad jos vadovaujamas viešbutis „Grand Baltic Dunes“ savaitgalį bus „beveik pilnas.“
„Turint omeny, kad pas mus yra daugiau kaip šimtas kambarių, tai – labai gerai,“ – džiaugėsi pašnekovė.
Anot jos, viešbučio kainodara truputį pasikeitė – kai kurios paslaugų kainos pabrango.
„Bet jos ūgtelėjo ne dėl karantino, o dėl pokyčių rinkoje,“ – sakė I. Valaitienė.
Tačiau užsieniečiai dar neskuba grįžti į Palangą.
„Pasiteiravimų sulaukiame nemažai. Tačiau balsuose vis dar jaučiama nežinomybė bei baimė – dėl kelionių apribojimų, testavimo dėl koronaviruso,“ – sakė I. Valaitienė.
Anot jos, kol yra daug neaiškumų dėl skrydžių, skirtingos politikos dėl COVID 19 testų, užsieniečiai neskubės rezervuoti viešbučių svetur.
„Štai sulaukėme vienos čekės skambučio. Domėjosi atostogų Palangoje galimybe. Tačiau sužinojusi, kad prieš atvykdama pas mus, turės savo šalyje atlikti testą dėl koronaviruso – beje, jį reikėtų atlikti ir visiems jos šeimos nariams – laikinai atsisakė kelionės į Lietuvą planų,“ – pasakojo I. Valaitienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


Persigalvojus dėl greitojo antigenų testo atlikimo, būtina atšaukti išankstinę registraciją tyrimui. Registruotis keliems tyrimams į priekį – nėra galimybės.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


„Jau laikomės neblogai, įsivažiuojame,“ – Ingrida Valaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė sakė „Palangos tiltui.“


Nuo birželio pradžios Plungės rajono poilicijos komisariatui vadovaujantis palangiškis Gintautas Pocevičius, kuris prieš tai dirbo Palangos ir Klaipėdos miestų policijos komisariatuose, palyginus ilgos kelionės kasdien į darbą nesibaido.


Palangos krepšinio klubas „Palanga“ gyvena laukimo nuotaikomis: po sėkmingo komandos praėjusio sezono „Palanga“ pateko į finalinį ketvertą ir liko ketvirta – pakilo žaidėjų vertė krepšinio rinkoje.


Verslo administravimą Vilniaus universitete studijuojantis palangiškis Mantas Valinevičius pagal studentų mainų programą krimto mokslus ne tik Europoje, Briuselyje, bet ir Pietų Korėjoje, dabar stažuojasi tarptautinėje kompanijoje Ispanijoje. Susitikęs su kitų kultūrų žmonėmis, lygino tai, ką pamatė, su tuo, ką paliko Lietuvoje. Jaunuolis teigė, jog kelionės ir svetimi kraštai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius