Ligoniams bei neįgaliesiems – adventiniai rytmečiai „Paslaptingų ženklų metas“

Palangos tiltas, 2014-12-18
Peržiūrėta
38
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ligoniams bei neįgaliesiems – adventiniai rytmečiai „Paslaptingų ženklų metas“

Adventas – tai susikaupimo, maldos, vilties ir ramybės metas bei noras trumpam stabtelėti ir pamąstyti apie amžino laiko rato prasmę, gyvenimo vertybes, pabūti kartu ir pasidalinti žmogiškąja šiluma su tais, kuriems labiausiai jos reikia.
Jau trečius metus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai organizuoja adventinius rytmečius Palangos miesto įstaigose.
Gruodžio 4-11 dienomis trečio kurso mokiniai kartu su kunigu Jonu Lioranču, vokaliste Galina Mikalauskiene bei profesijos mokytojomis Aiste Balčiūnaite-Samaviče ir Angelina Buteikiene aplankė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus ligonius, Neįgaliųjų dienos centro lankytojus bei Palangos globos namų gyventojus.
Kurorto verslo skyriaus mokinės Aušra ir Radvilė visus susirinkusius pakvietė „keliauti Dievo gimimo taku“, kur, grojant tyliai muzikai visi klausėsi pranašų Izaijo ir Michėjo žodžių, Viešpaties angelų ir piemenų pokalbių. Dalyvavusieji susipažino su keturių Advento vainiko žvakių reikšmėmis, Jėzaus gimimo simboliais. Didžiulį įspūdį paliko vokalistės Galinos Mikalauskienės atliekamos kalėdinės giesmės, ne vienas susijaudinęs nubraukė ašarą kartu giedodamas „Sveikas Jėzau gimusis“.
Kiekvienam dalyviui mokinys Vaidas padovanojo pačių mokinių sukurtus simbolinius ženklus, nešančius sėkmę ir gėrį visus ateinančius metus.
Kunigas Jonas pasveikino susirinkusius su artėjančiomis šventėmis, pasidalijo mintimis apie Kristaus užgimimo laukimo laikotarpį, žmogiškojo gyvenimo laikinumą ir amžinąsias dvasines vertybes.
Neįgaliųjų dienos centro lankytojai pakvietė susėsti prie bendro stalo. Norėdami ilgiau pabūti kartu jie pasakojo apie savo veiklą, rodė meno darbelius, iš kurių kelis padovanojo kurorto verslo skyriui.
Tikimės, kad meilės, tikėjimo ir gėrio kupini žodžiai ir palinkėjimai pasiliko kiekvieno dalyvio širdyje.

Angelina BUTEIKIENĖ

Jūsų komentaras:

Puiku !.. 2014-12-30 10:06 (. / IP: 86.100.63.40)
Ačiū Gerb.p. Angelinai;-Ji kaskart stebina naujom idėjom, jų įgyvendinimu,tuo maloniai aplanko kiekvieno žmogaus sielą!..

Taip pat skaitykite

Paplūdimiuose atnaujintos neįgaliesiems skirtos aikštelės

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas

Palangos komunalininkai paplūdimyje atnaujino dvi aikšteles, skirtas neįgaliesiems, tad judėjimo sunkumų turintys palangiškiai ir kurorto svečiai gali patogiai grožėtis jūra.  


Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys „Design for life“. Į Palangos sporto areną, Sporto g. 3, iš Lietuvos ir Latvijos suplūs per 100 prekės ženklų, pirmuosius lankytojus pasitiks tūkstantis ledų – dovanų. O atėjusiems su vaikams neteks liūdėti: jų lauks nemokami atrakcionai ir cukraus vata.


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Adventas – tai susikaupimo, maldos, vilties ir ramybės metas bei noras trumpam stabtelėti ir pamąstyti apie amžino laiko rato prasmę, gyvenimo vertybes, pabūti kartu ir pasidalinti žmogiškąja šiluma su tais, kuriems labiausiai jos reikia.


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Penktadienį Palangos viešojoje bibliotekoje pristatyta projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ paroda. 23 autoriai – du šventojiškiai, 12 palangiškių, būrys svečių iš kitų Lietuvos miestų bei kaimyninės Latvijos, – savo darbais, kuriuose atminties ženklų šįkart ieškota Palangoje, atidarė Palangos...


Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos...


Atostogos nebėra pinigų švaistymo metas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Atostogų metas prasidėjo. Palanga tai pajuto – padaugėjo žmonių, klientų kavinėse, gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir viešbučių svečių. Apie ką mąsto dabar atostogaujantys? Ar taupo? Kodėl renkasi Palangą?


Nepaisė ženklų, nepakluso pareigūnams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Palangos mieste ant šaligatvio sustojusi moteris maištavo prieš pareigūnus, tačiau nusipelnė tik baudos už kelio ženklų nepaisymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas