Mandatų Taryboje atsisakiusius A. Kilijonienę ir P. Žeimį pakeitė V. Šimaitis ir V. Žulkus

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-06
Peržiūrėta
570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 20 miesto politikų. Posėdis prasidėjo mero Šarūno Vaitkaus informacija, kad Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Prano Žeimio ir Akvilės Kilijonienės prašymus atsistatydinti iš miesto Tarybos narių. Juos Taryboje pakeitė pagal konservatorių (TS-LKD) sąrašą „pasislinkę“ Vaidas Šimaitis ir Vladas Žulkus. Pastarasis yra žinomas profesorius, Palangos miesto garbės pilietis. „Tikiuosi, kad daugiau pokyčių šioje Taryboje nebus“, – vylėsi meras Šarūnas Vaitkus, kai prisiekusiems naujiems Tarybos nariams buvo įteikti Tarybos nario ženkliukai.
UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis Tarybai pristatė savo veiklos ataskaitą. Buvęs liberalas, o į šią Tarybą patekęs kaip visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ lyderis Eugenijus Simutis klausė jo, kodėl žmonės, „laistantys gėlynus“, turi mokėti atskirą dviejų eurų mėnesinį mokestį. V. Beržanskis sakė, kad tokia kaina nustatyta Kainų ir Energetikos kontrolės komisijos ir ji yra reglamentuota įstatymo dėl vandens nuotekų.
E. Simutis taip pat domėjosi, kodėl „Palangų vandenų“ avarinės tarnybos valandinis įkainis toks aukštas – net 50 eurų. Įmonės direktorius sakė, kad paskaičiuodama tokį įkainį, bendrovė turėjo numatyti nors „šiokį tokį“ pelną. „Tai – paslauga, teikiama komercine tvarka, todėl ją galima rinktis iš įvairių tiekėjų“, – aiškino V. Beržanskis.
Politikai pritarė V. Beržanskio veiklos ataskaitai už 2018 metus.
Savo veiklą už šiuos metus pristatant miesto komunalinio įmonės „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Gediminui Valinevičiui, E. Simutis pastebėjo, kad antrinės žaliavos mieste nėra labai gerai surenkamos.
„Prekybos tinklai, kurie yra bene didžiausi tokių atliekų „gamintojai“, labai gerai susitvarko su tokiomis atliekomis, tačiau miesto maitinimo įmonės dėl vietos stokos tai daro nepakankamai gerai – nesilaikoma europinių atliekų rūšiavimo reikalavimų. Miesto verslui ir Savivaldybei reikėtų susėsti ir aptarti, kaip tai daryti geriau, kad miestas, kuris ir taip yra labai švarus, būtų dar švaresnis“, – sakė E. Simutis.
UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnė pristatė savo veiklos ataskaitą už praėjusius metus. Ji, kaip ir miesto komunalinio ūkio vadovo, buvo patvirtinta visų 20 posėdyje dalyvavusių politikų balsais.
Tarybai buvo pateiktos ir Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės ir mero Šarūno Vaitkaus veiklos ataskaitos.
E. Simutis klausė A. Kilijonienės, ar įmonė „Jūros akis“, valdanti to paties pavadinimo viešbutį ir restoraną, laimėjo bylą prieš Savivaldybę.
„Ar čia pletkai mieste sklando?“ – teiravosi E. Simutis.
„Taip, Savivaldybė bylą pralaimėjo, tačiau negalime suvokti kodėl“, – lakoniškai atsakė administracijos direktorė.
Taryba į Savivaldybių atstovų suvažiavimą delegavo Šarūną Vaitkų, Tomą Julių Žukų ir Saulių Simę.
Taryba vienbalsiai pritarė Tarybos sprendimo projektui dėl atsinaujinančių elektros šaltinių diegimo miesto senojoje poliklinikoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Praėjusį ketvirtadienį miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo mero Šarūno Vaitkaus informacija, kad Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Prano Žeimio ir Akvilės Kilijonienės prašymus atsistatydinti iš miesto Tarybos narių. Juos Taryboje pakeitė pagal konservatorių (TS-LKD) sąrašą „pasislinkę“ Vaidas Šimaitis ir Vladas Žulkus. Pastarasis...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Ilgą laiką miesto centrinėje dalyje esančios Bartų ir Suvalkiečių gatvės pagaliau pakeitė savo veidą. Daugelį metų buvusios žvyruotos, šios dvi gatvės tapo modernios – su asfalto danga, šaligatviais, naujais buitinių ir lietaus nuotekų tinklais bei apšvietimu.


Palangiškis menininkas, restauratorius, drožėjas Linas Žulkus – garsiųLietuvos menininkų Alberto Žulkaus (skulptoriaus,Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario,medžio drožėjo) ir Teresės Žulkienės –tautodailininkės,žymiosaudėjos – sūnus.Jaunystės metais baigęs muzikos ir teatro akademiją,įgijęs muziko atlikėjo profesiją,L.Žulkus tikėjo,jog muzika taps jo pragyvenimo...


Tomas Julius Žulkus – ne tik žinomas miesto politikas, verslininkas, bet ir Rotary klubo, kurio pagrindinė veikla nukreipta į humanitarinių projektų rėmimą, narys. Nuo šių metų antrojo pusmečio iki 2015-ųjų liepos 1-osios T. J. Žulkus yra Palangos Rotary klubo prezidentas. Ką veikia Palangos rotariečiai? Koks tai klubas? „Palangos tiltas“ pakalbino Tomą J. Žulkų.


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto komiteto pirmininkas, per beveik du darbo miesto savivaldybės Taryboje metus jau įrodė esąs brandus politikas, kurio nuomonė svarbi ne tik jo vadovaujamo komiteto nariams, bet ir visiems politikams Taryboje, miesto bendruomenei. T. J. Žulkus – vienas pirmųjų kurorto politikų, kaip ir numato Tarybos...


„Istorikai šaltinių gali ieškoti bibliotekose. Archeologai visus duomenis turi išsikasti kastuvais“, – sako archeologas, povandeninės archeologijos Lietuvoje pradininkas, UNESCO Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencijos Mokslinio ir techninio patariamojo komiteto narys, Klaipėdos universitete bei jo Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centre...


„Žmogus, dar neapgavęs Lietuvos. Garbė palangiškiams, kad čia gyvena Albertas Žulkus ir jo darbščioji šeima. Štai kur tikrasis savo valstybės patriotas. Kūrėjas – grynuolis. Eruditas. Oho, kiek daug knygų perskaitęs. Taip pat didžiulę kolekciją bibliografinių retenybių, įvairiausių tautiškų leidinių net tada, kai juos draudė viešumoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius