Miesto devintokams apie matematiką - linksmai

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012-10-29
Dalyvavusios komandos turėjo sukurti emblemas, komandų pavadinimus ir prisistatymus

Dalyvavusios komandos turėjo sukurti emblemas, komandų pavadinimus ir prisistatymus

Praėjusį penktadienį Palangos senosios gimnazijos didžiojoje salėje vyko renginys, skirtas miesto devintokams „Matematika linksmai“. Jis praėjo linksmai ir įdomiai, devintokai liko patenkinti ir iš gimnazijos išėjo laimingi, išradingai praleidę spalio ketvirtadienio popietę.

Atliko logines užduotis
Renginį organizavo Palangos senosios gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Asta Pantelejavą, o jį vedė ketvirtos b gimnazijos klasės moksleivis Albertas Martinaitis.
„Matematika linksmai“ prasidėjo ir baigėsi gimnazijos abiturientės Martynos Jucevičiūtės atliktomis dainomis.
Ketvirtadienio popietės metu varžėsi šešios komandos, sudarytos iš penkių devintokų klasių: komanda iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, atėjusi su matematikos mokytoja metodininke Nijolė Garbenčiene, taip pat komanda iš Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos kartu su matematikos mokytoja Vida Šiušiene. Dar dalyvavo keturios komandos iš Palangos senosios gimnazijos: devintokų a ir b klasių komandų narius ruošė matematikos mokytoja metodininkė Audronė Domarkienė, devintokus iš c klasės - Asta Pantelejava ir pirmos d gimnazijos klasės moksleivius – matematikos mokytoja metodininkė Aušra Ševeliova.
Renginio metu, komandos atliko penkias, linksmas logines užduotis bei naudojant matematinius simbolius kūrė ketureilius. Taip pat komandos turėjo sukurti emblemas, komandų pavadinimus ir prisistatymus.

Sirgaliams – nebuvo liūdna
Komandų sirgaliams neatsirado laiko nuobodžiavimui. Jie turėjo galimybę įvykdyti užduotis: „skaičiai mįslėse“. Devintokai, atvykę palaikyti savo mokyklos komandų, bandė įminti mįsles, kuriose vyravo skaičiai. Mįslės buvo tokios kaip: „Stovi ąžuolas, tame ąžuole – dvylika šakų, tose šakose – po keturis lizdus, tuose lizduose – po septynis paukščius. Kas tai?“, ir daugelis kitų. Už teisingus atsakymus sirgaliai buvo apdovanoti prizais.

Nugalėjo draugystė!
Renginio metu visi buvo pastebėti, įvertinti ir apdovanoti. Renginio organizatorė už dovanas dėkojo Liberalų ir centro sąjungos nariams.
O kas laimėjo? „Nugalėjo draugystė!“ , - sakė devintokai.

Kodėl devintokams?
Kodėl šis renginys skirtas būtent devintokams? „Devinta klasė – tai laikas, kai mokiniai dar nori ir gali žaisti. Be to, per žaidimą moksleivius norėjome sudominti matematika ir šią ketvirtadienio dieną paversti įdomesnę nei kitos, įprastinės savaitės dienos“, - sakė Palangos senosios gimnazijos matematikos mokytoja A. Pantelejava.

Renginys – ir kitais metais
Renginio organizatorė A. Pantelejava paatviravo, jog tokio pobūdžio renginį devintokams ji norėtų surengti ir kitais metais. „Nors toks renginys, skirtas tik devintokams, Palangoje vyko pirmą kartą, tačiau jį suorganizuoti nebuvo itin sunku. Jau praėjus šiam renginiui kilo nemažai idėjų ir noro kitų metų renginiui.“ Taip pat A. Pantelejava pridūrė, kad jei ir kitais matai ji organizuos renginį, skirtą miesto dvyliktokams, ji norėtų, jog šis renginys šiek tiek skirtųsi savo turiniu ir forma.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Miesto meras Šarūnas Vatikus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook pasidalijo džiugia žinia - skirtas finansavimas Palangos senosios gimnazijos renovacijai.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje nenuobodžiaus nė vienas – didžiausias šalies kurortas šią visai šaliai svarbią dieną kviečia švęsti linksmai ir originaliai bei dovanoja reginius ne tik žemėje, bet ir jūroje bei ore.


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Palangiškiai sutuoktiniai Elena ir Romanas Songailos kartu gyvena jau 60 metų. Penkis dešimtmečius abu atidavė dirbdami pedagoginį darbą. Anot senjorų, praeityje pasilikusi virtinė metų mena ir vargus, ir džiaugsmus, ir tik dabartis,kurioje visko užtenka, – laimė gyventi.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


  Galima mokytis linksmai ir smagiai – tuo įsitikino Palangos „Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų šeštokai, balandžio 10 d., ketvirtadienį, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos salėje vykusioje viktorinoje „Vokiečių kalba linksmai“.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Miesto devintokams apie matematiką - linksmai

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 10 29 | Rubrika: Jūros vaikai

Praėjusį penktadienį Palangos senosios gimnazijos didžiojoje salėje vyko renginys, skirtas miesto devintokams „Matematika linksmai“. Jis praėjo linksmai ir įdomiai, devintokai liko patenkinti ir iš gimnazijos išėjo laimingi, išradingai praleidę spalio ketvirtadienio popietę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas