Miesto turgus politikui buvo virtęs asmenine melžiama karve

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-11-14
Peržiūrėta
1629
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto turgus politikui buvo virtęs asmenine melžiama karve

Palangos politiko darbo bare – turgavietės schemoje nepažymėtos vietos, prekyba be sutarčių, prekiautojams nustatyta juokingai maža oficiali rinkliava, ant valstybės žemės – neteisėtai pastatyti privatūs prekybos paviljonai, kasoje – nepajamuoti pinigai.
Vos per kelias pirmąsias darbo dienas tokią puokštę galimų pažeidimų aptikęs Palangos savivaldybės skubiai paskirtas naujasis kurorto turgavietės vadovas Andrius Byčkovas stveriasi už galvos.
„Turgavietės vadovai čia tvarkėsi kaip privačiame kieme, o turgų valdanti savivaldybės bendrovė „Palangos klevas“ buvo apvagiama“, – neabejoja A. Byčkovas, pakeitęs bendrovei vadovavusią Ireną Vitkienę.
Tačiau Palangoje niekam nebuvo paslaptis, kad tikrasis turgaus šeimininkas – bendrovėje turgaus atsakingu asmeniu dirbantis miesto tarybos narys, Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Eimutis Židanavičius.

Prekyba turguje –
be sutarčių

Miesto valdžios skubiai paskirtą naują bendrovės vadovą A. Byčkovą nustebino tai, kad įmonės administracinėse patalpose jis nerado būtinų dokumentų.
Palangos turgavietės schemoje yra numatytos 175 prekybos vietos, tačiau įmonėje tebuvo vos 40 tarp prekybininkų ir bendrovės sudarytų prekybinių vietų nuomos sutarčių. Pusė jų – be nurodyto nuomos mokesčio dydis.
„Abejoju, ar šie žmonės kurorto turguje prekiavo be jokio mokesčio“, – mano A. Byčkovas.
Be to, turgavietėje buvo aptikta 13 schemoje nepažymėtų papildomų vietų, kurios visai nebuvo įtrauktos į jokią apskaitą. Kelios prekybos vietos buvo įrengtos net už turgaus teritorijos ant miestui priklausančio šaligatvio.
Tik pasikeitus turgaus vadovui prekybininkai išdrįsta pasakoti, kad už geresnes, arčiau tarpueilių esančias vietas tekdavo susimokėti papildomai.

Iš įmonės dingdavo
pajamos

Kokiu mastu buvo galimai grobstomos bendrovės „Palangos klevas“ pajamos, paaiškėjo jau per pirmąsias A. Byčkovo darbo dienas.
Pavyzdžiui, pradėjus dirbti naujajam direktoriui, spalio viduryje, darbo dieną turgavietė iš prekybininkų gavo per 1700 litų, o per pirmąją savaitę tris dienas pajamos viršijo po pusantro tūkstančio litų.
Tuo tarpu rugsėjo antroje pusėje daugiau nei tūkstantis litų buvo gauta tik kartą, o spalio pradžioje vieną dieną tebuvo užpajamuota vos 46 litai.
„Vien pagal oficialiai schemoje nurodytas prekybos vietas bendrovė per vasaros mėnesį gali gauti apie 70 tūkst. litų mokesčių. Vasarą kurorto turgavietė būdavo sausakimša, tačiau į bendrovės kasą patekdavo tik 35-37 tūkst. litų per mėnesį“, – suskaičiavo turgaus direktorius.
Tokius įtarimus, anot jo, patvirtina ir bendrovės kasoje rasti neužpajamuoti 2306 litai. Vienas kasos aparatas iš viso yra pradingęs ir nėra aišku, kiek pinigų juo buvo užfiksuota.
Įdomiausiai tai, kad aplenkiant bendrovės kasą, nemaži pinigai, nuo kurių nebuvo mokami mokesčiai valstybei, į kažkieno kišenes plaukė Valstybinės mokesčių inspekcijos panosėje.
Kontroliuoti savivaldybės įmonę privalėjo paskirta bendrovės stebėtojų taryba. Jos pirmininkė buvo miesto tarybos narė Elena Kuznecova, kuri vadovauja ir VMI Palangos skyriui.

Kiek politikas gaudavo algos?
Kieno kišenes pildė iš turgaus veiklos gaunami ir bendrovės sąskaitos nepasiekiantys pinigai?
Bendrovėje dirbusių šešių žmonių atlyginimams per mėnesį reikdavo apie 11 tūkst. litų. Atlyginimų išmokėjimui tokią sumą pinigų kas mėnesį ir gaudavo įmonės kasininkė.
Tačiau, pavyzdžiui, iki spalio per paskutiniuosius 4 mėnesius po 8-9 tūkst. litų buvo išmokama ir E. Židanavičiui. „Atlyginimas“ – taip dokumentuose paaiškinta šios išmokos paskirtis.
Naujajam turgaus vadovui E. Židanavičius aiškino, kad šie pinigai buvo gauti darbuotojų avansams. Tačiau kokie gali būti avansai, jei darbuotojų algoms reikalingi pinigai jau yra skirti?
Galima numanyti, kad per 8 tūkst. litų siekė būtent E. Židanavičiui mokama alga. Juo labiau, kad jis, anot A. Byčkovo, įvairiu metu bendrovėje dirbdavo dviem etatais ir, vardan „riebesnio“ atlyginimo, nevengdavo ir valytojo pareigų.
Tik ar kas E. Židanavičių turguje yra matęs su šluota rankose?
„Palangos klevas“ finansavo net asmeninio E. Židanavičiaus automobilio „Toyota Corolla Verso“ išlaikymą. Savo mašinos neturinčiai įmonei politiko automobilis buvo atiduotas panaudai. Už „Palangos klevo“ lėšas į ją buvo pilamas kuras ir apmokamos kitos eksploatacinės išlaidos.
Tačiau įmonei neva perduotu automobiliu E. Židanavičius naudojosi kaip norėjo.

Leido statytis miesto
turguje

Prieš pusantrų metų ant turgavietę valdančios bendrovės nuomojamo valstybinio žemės sklypo atsirado stacionarūs mediniai prekybos paviljonai.
Savivaldybė buvo tikra, kad šie statiniai yra turgaus nuosavybė, kuri nuomojama prekybininkams.
Tačiau neseniai paaiškėjo, kad ant valstybės žemės paviljonus už savo lėšas buvo leista pasistatyti privatiems asmenims. Net du paviljonus įsirengė šviežiomis sultimis prekiaujanti palangiškė Eglė Mažeikienė.
Nors savivaldybės architektūros skyriui derinimui statinių projektai buvo pateikti „Palangos klevo“ vardu, bendrovės turto balanse jų nėra.
Paviljonai buvo įvardinti kaip laikini statiniai, kurie į nekilnojamojo turto registrą neįtraukiami, todėl dabar net nėra aišku, kam jie priklauso.
Be to, abejotina, ar šie paviljonai atitinka laikinų statinių reikalavimus, nes su administraciniu pastatu jie sujungti bendra išorine siena.

Šeimininkavo valstybės žemėje

Paviljonus įsirengusiems verslininkams turgus čia prekybos vietas išnuomojo iki 2020 metų.
Tačiau savivaldybės teisininkai aiškina, kad taip paviljonus pasistačiusiems asmenims yra išnuomota ir valstybės žemė, ant kurios stovi statiniai.
Sutartį, kuria valstybės žemė išnuomojama ilgiau nei metams, būtina įregistruoti Registrų centre. Tačiau to padaryta nebuvo.
Be to, subnuomoti žemę tretiems asmenims bendrovei „Palangos klevas“ neleidžia ir valstybinės žemės nuomos sutartis su Nacionaline žemės tarnyba.
Juokingas ir mokestis už paviljonuose įsirengtas prekybos vietas. Sezono metu turgus už jas tegauna nuo 20 iki 50 litų per dieną.
Tokį pat statinį E. Mažeikienei leista pasistatyti ir vasaros pabaigoje atnaujintoje Šventosios turgavietėje. Čia verslininkė moka vos 5 litus per dieną. Pagal sudarytą prekybos vietos nuomos sutartį, toks mokestis mokamas tik už tas dienas, kai vyksta prekyba.
Tačiau fiksuoti kada čia prekiaujama, nebuvo kam, nes Šventosios turgavietėje bendrovės atstovo iki šiol nebuvo.

Prekyba turguje –
už 2 žuvis

Savivaldybės vadovams įtarimą sukėlė ir kitiems paviljonuose įsikūrusiems prekybininkams suteikiamos lengvatos. Pavyzdžiui, vienintelis visoje turgavietėje žuvimi prekiaujantis verslininkas už dvi prekybos vietas vasaros metu bendrovei kasdien mokėjo vos 50 litų. Tiek kainuoja porą didesnių rūkytų žuvų. Tuo tarpu J. Basanavičiaus gatvėje už vietą prekybai žuvimi privačių sklypų savininkams už vasarą tenka mokėti po 18 tūkst. litų.
„Dabar mėginama aiškinti, kad už privačias lėšas pastačius prekybos paviljonus buvo sutvarkytas turgavietės vaizdas ir sutaupytos bendrovės lėšos. Tačiau iš tiesų, toks sandėris įmonei nėra naudingas. Už prekybos vietą gaunamas minimalus mokestis, o privatūs statiniai turgavietei neatiteks. Pasibaigus sutarties laikui prekybininkai juos gali išardyti ir išsivežti“, – teigė A. Byčkovas.
Anot jo, savivaldybės įmonė būtų gavusi gerokai daugiau pajamų, jei paviljonus būtų stačiusi už savo lėšas, o prekybos vietoms juose būtų skelbusi konkursą.
Juo labiau, kad turgavietės modernizavimui pinigų įmonės sąskaitoje buvo pakankamai. Tačiau jie iš sąskaitos, teigia A. Byčkovas,  garavo neįtikėtinu greičiu. Šių metų pradžioje joje buvo 143 tūkst. litų. Iki spalio mėnesio iš turgaus veiklos buvo gauta dar per 300 tūkst. litų. Viso – apie 445 tūkst. litų.
Per 9 mėnesius bendrovės darbuotojų atlyginimams buvo išleista apie 100 tūkst. litų, tačiau algos buvo išmokamos iš gaunamų grynų pinigų jų neįnešus į įmonės sąskaitą.
Vienintelės aiškios išlaidos – 171 tūkst. litų Šventosios turgavietės renovavimui. Tačiau atėjęs naujasis direktorius įmonės sąskaitoje terado apie 30 tūkst. litų.
O kam buvo išleista dar apie 240 tūkst. litų? Negi tiek per šiuos metus kainavo Palangos ir Šventosios turgaviečių išlaikymas?
Dideles abejones kelia ir Šventosios turgavietės renovacijos darbų kainos. Antai, tvora ir vartai kainavę po 20 tūkst. litų. Apie 45 tūkst. litų buvo išleista nuotekų įrengimui, nors aplink turgavietę – gyvenamieji namai, tad naujų tinklų toli tiesti nereikėjo.
Kita vertus, žinant, kad visus Šventosios turgavietės renovavimo darbus atliko ta pati E. Židanavičiaus partiečio įmonė, kosminės kainos nieko neturėtų stebinti.

Sulaukė
E. Masiulio paramos

Palangos ir Šventosios turgavietėse prekybinius kioskus būtent E. Mažeikienei buvo leista statyti neatsitiktinai. Moters atstovaujamos įmonės vadovas yra 45 metų palangiškis Eugenijus Mažeika, su kuriuo dabar į politiką pasukęs E. Židanavičius prieš 17 metų buvo nuteistas turto prievartavimo byloje.
Prieš 20 metų bendros Lietuvos ir Švedijos įmonės parduotuvei „Litscan“ vadovavęs E. Židanavičius ir vienos bendrovės darbininkas E. Mažeika priklausė tai pačiai Palangos nusikaltėlių grupuotei, kuri kurorto verslininkams grasindama smurtu ir turto sunaikinimu vertė juos stoti į gaujos sukurtą „Palangos verslo“ klubą ir mokėti nario mokesčius.
Sutriuškintos gaujos teismas buvo pirmasis organizuoto nusikalstamumo grupuotės procesas šalyje.
E. Židanavičiui ir E. Mažeikai buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės. Tačiau jas atlikę buvusios gaujos nariai neišsiskyrė. 2010 metais turgaus direktoriumi paskirtas E. Židanavičius pasirūpino įmonės savininku tapusio E. Mažeikos verslu.
E. Židanavičius pateko į miesto tarybą. Tapęs politiku jis buvo priverstas pasitraukti iš savivaldybei priklausančios turgavietės vadovo pareigų ir virto įmonės finansininku.
Šį rudenį E. Židanavičių išrinkus Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininku, apie jo tamsią praeitį buvo priminta šios partijos vadovui Eligijui Masiuliui.
Tačiau liberalų lyderis susikompromitavusį bendrapartietį apgynė: „E. Židanavičius puikiai susitvarko su jam pavestomis partijos užduotimis ir yra vertinamas pagal nuveiktus darbus, o ne praeitį“.

Parengta pagal medžiagą
„Lietuvos rytui“

Jūsų komentaras:

???????? 2013-12-04 09:20 (/ / IP: 81.245.193.232)
a, a kaip turgu pamelzt?

Tadas Blinda 2013-11-30 20:18 (IP: 212.83.151.26)
Bent vienas zmogus, kuris savivaldybeje nesoka pagal savivaldybes mero dudele ir turi savo nuomone, daznai nesutampancia su pomidoro. O turintys savo nuomone pasiputeliui merui - nereikalingi. Todel ir skleidzia tikroves neatitinkancia informacija visais negarbingais merui budingais budais. Subliuks sis tyrimas, kaip ir daugelis kitu.

Algis 2013-11-18 17:17 (IP: 78.61.51.119)
Kiek gali ši kampanija tęstis, meras nekvailas vyras jo komanda irgi OOOOOOO, tai tegul atiduoda Dariui Valiui ar kokiai ten nors TTTTTTT, o gal sakau ir patys prie šių aferų prisidėję

... 2013-11-17 20:40 (IP: 78.61.200.13)
jo jo stipribes, kai strukturos paims, paziuresim ar buvusi "direktore" stipri nieko nepasakot..

Palangiškė 2013-11-17 12:26 (IP: 78.61.204.18)
Oi nelaiku E.Židanavičiys užsinorėjo miesto mero kėdės.Va,dabar,ir nukentėjo už tai.Visoje Lietuvoje taip reikalai spręndžiami-tik nebandyk pakelti galvos,tuoj būsį sumaltas į miltus.Laikykis,Eimuti,gyvenimas Palangos turgumi nesibaigia!!!

hmmm 2013-11-16 15:52 (IP: 78.61.104.50)
o kam Fntt ar Obhs, jei yra vienas galingas ir visagalis ...Ir Basankej patvarke, ir turguj...O kita vasara, manyciau, jis prigins ir galutinai pribaigs ceburekinius - ir Palanga is skaidrumo bus net persvieciama kaip meduza...

nunu 2013-11-16 11:04 (IP: 78.61.200.13)
jeigu taip, tai kur FNTT? as nieko nesuprantu... vagi ir dzin...

sigute 2013-11-16 10:43 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Galėjo konkrečiai parašyti kiek koks prekiautojas yra skolingas savivaldybei ir kuris su tanku įsiveržė prekiauti.Manau,kad gavo vietas ir prekiavo,o kiek savivaldybės buvo nustatyta mokėti tiek ir mokėjo.Susinervojo,kad kioskeliai privatininkų,nes negali užleisti isdirbtas vietas draugeliams.

ech 2013-11-16 09:31 ([email protected] / IP: 79.132.183.50)
to sigute.. esate teisi.. visa ta bjaurastis yra biurokratu ir politiku tarpusavio rietenu darinys, kuris is principo neliecia turguje dirbanciu ir savo seimoms, vaikams uzdirbanciu zmoniu.. Tie ponai Palangos savivaldybeje (tiek administracijoje, tiek taryboje) pirmiausia galvoja apie kazkokius savo asmeninius tiklus (karijeros arba piniines prasme), o turgaus prekeiviai- tai tik sios situacijos ikaitai. Pamatysit, bus tokiu, kurie kurie puls jus guosti, zadeti, bet tai tik pries rinkimus (kurie jau po truputi arteja). Tokie pat politiku ikaitai esate ne tik jus, bet ir visi prekiautojai ledais, uzkandziais, teikiantys vienokias ar kitokias transportavimo paslaugas, tie, kurie teikia pasilinksminimo paslaugas, visi tie (arba tikrai nemaza dalis), kurie dirba Basanaviciaus gatveje, dabar atrodo, kad interesu konfliktas paliete ir prekybos centrus, o kiek machinaciju vyksta aplink Palangos silumos uki???? ir t.t... zodziu, kur dursi pistu, ten pataikysi i problema!!!! o burokokratai ir politikai rupinasi tik savo ivaizdziu (didziaja dalimi) ir, zinoma, jei tik kuri pakalbintum, tas liedamas asaras isdroztu, kad jie tai tikrai ne tokie, o tie negerieji- tai KITI.. Paklauskit Zidanaviciaus, paklauskit Vaitkaus, Simes, Martinkaus ir visu kitu.. P.S. as manau, kad Palangos bendruomene turetu buti aktyvesne, aktyviau reiksti nuomone ir nebijoti kritikos... ir neissislapstyti tuomet, kai kazkokie klausimai neturi tiesioginiu sasaju su jumis..

sigute 2013-11-16 06:13 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Turguje viena kepyklėlė,vieni su kalakutais prekiauja,vienas su elnio ragais prekiauja ir viena vaistinė dirba.Oi dar turesit ką rašyti.Naujasis direktorius nepamiršo senojo darbo ir į visus turgaus prekiautojus žiūri kaip į nusikaltėlius.Parašykit kiek jam dirbant atsirado naujų prekiautojų,manau,kad greitai tuos pačius visus isvarys.Jam ne turgaus direktorium dirbti,o kalėjimo priziuretoju

sigute 2013-11-15 20:59 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Rasykit,rasykit,bet nenusirasykit.Laikas Mazeikoms ir kitiems prekiautojams kreiptis į gerus advokatus.Šitaip viešai smeizti ir žlugdyti imones,kur yra apiforminti žmonės,mokami mokesčiai,negalima.Moka už vietą po 18 000,o prekiauja Basanavičiaus gatveje su verslo liudijimu.Labai įdomu kiek valstybei nuo tų 18000 už vietą yra sumokėta pelno mokesčių.Žurnalistė,nemaisykit turgaus administracijos darbo ir turgaus prekiautojų.Tie žmonės dirba be atostogų,be iseiginiu ir sekmadieniu.Sukūrė savo versliukus ir neprašo pašalpų,nevažiuoja iš Lietuvos.Nepamirskit,kad jūs zeidziat ne tik verslininkus,bet ir dirbančius pas juos zmones

Saule 2013-11-15 20:25 ([email protected] / IP: 78.61.44.44)
Kazkokia tiesa tikrai yra, nera dumu be ugnies! Kaip jis paziures savo partieciams, draugams i akis, gal ir vel galvos, kad niekas nieko nesupranta, cia zurnalisto isgalvojimai! As pats geriausias Palangoje! Eligijau, kada baigsis tas sou?

hmmm 2013-11-15 16:48 (IP: 78.61.104.50)
I taryba rinkciau kad ir 5 tokius Zidanavicius vietoj vienos bebalses gulbes...O i valytojas ir as nepriimciau, nes jis turi verslininko gyslele ir turi dirbti savo darba !!!Sekmes Zidanaviciui

ech 2013-11-15 11:27 ([email protected] / IP: 79.132.183.50)
nezinau tu praeities nusikalstamu vingrybiu, todel nesiruosiu pilti pamazgu ant zidanaviciaus, nors pasakysiu tiek, kad jis man (tiek kiek teko matyti, kaip jis vadovauja kokioms komisijoms arbakalba apie problemu sprendimus) niekada nekele susizavejimo, o dar tiksliau tariant, tai buvo itin savanaudisko, nejautraus ir neprofesionalaus zmogaus darbas. As jo (kaip ir didziosios daugumos dabartiniu tarybos nariu)nerinkciau ne tik i taryba, bet net nepriimciau valytoju savo imoneje.

nuomonė 2013-11-15 10:18 (IP: 78.61.56.200)
Jeigu iš tiesų taip yra,kaip aprašyta straipsnyje, tai baisus žmogaus nužmogėjimas,baisus savanaudiškumas.Labai gaila,kad politikai tik tiek TESUGEBA.Va todėl taip žmonės ir gyvena:kas likę Lietuvoje vargsta kaip niekada, o kiti išvažiuoja ir negrįš dar ilgai,kol visi vagys nebus susemti...

Pastabioji 2013-11-15 08:21 (xyz / IP: 88.119.253.63)
Kol dar tyrimas nebaigtas , mielasis Ziabkau, tai švaistytis kaltinimais kaip ir per anksti.Paskui, žiūrėk, gali tekti ir teismų slenksčius pamindyti.O šitą šaunią Pasaką, E.Z. galėtų užsakomuoju straipsniu paaiškinti miestiečiams, nes kas politikoj nesisuka, tai gal nelabai ir supranta apie ką kalba eina.Bet kad viso šito spektaklio režisierius yra miesto galva, kažkaip net abejonių nekyla.Ir dar - priimdami taip skubiai į naują turgaus vadovo postą Buliuką miesto galvos turbūt pamiršo pasidomėti šio žmogaus „garbinga" reputacija. Nuvykit į Pagėgius ir pirmo sutikto žmogaus paklauskit - ką jie žino ...oi papasakos istorijų...ilgai teks raudonuoti

Add 2013-11-15 07:26 (IP: 82.135.209.244)
Nenusišnekėk Jonai, dabar nors normalus turgaus vaizdas yra o kaip buvo anksčiau, balaganas, ir džiaukimės dabartiniu direktorium Byčkovu iš pagiegių kontraobandininkų vadeivos sūnumi ir pats kontrabandininkas, dabar ne tik suaugę bet ir vaikai bus nuodijami turgaus kontrobanda, pamatysit, praeis kiek laiko reikės Vaitkui ką įkišti į turgaus direktoriaus kėdę, visi Byčkovo darbeliai išlįs į viešumą, oi pamatysit kaip suklestėj Palangėlėj kontrabanda, gaila Vaitkau kad tavo maži vaikai, tai ir jie būtų apnuodyti.Man teta iš Pagėgių labai daug papasakojo apie Byčkovų dinastijos darbelius. O tu Židanavičiau nekreipk dėmesio ir toliau darbuokis Palangos labui. Kas šiais laikais yra be nuodėmės, lai prisipažįsta patys sau, o Židanavičius savo jau nuodėmę atpirko ir palikit jį ramybėj, žiūrėkit kas dabar darosi. O tu Ziabkau ar ilgai esi suderėjęs su Vaitkum už jo paslaugą kitus žmones juodinti, Vaitkus labai greitai moka atsikratyti tais kas jam rankos nebučiuoja.

Birbia birbia malūnėlis... 2013-11-15 07:01 (. / IP: 86.100.63.40)
-nuo kada Eligijus Masiulis ką nors sugebėjo įvertinti teisingai? Ne jo proteliui- jog vis tebelaksto po Seimą "rūpindamasis" kur Venckienė? ką pasakė Graužinienė? kaip iškasti duobę po kojom Uspaskichui ir kt.,O ką jis nuveikė Lietuvos labui? - Pššššš... Tuščias vėjo malūnėlis...Taigi, lyginant su E.Ž.- tai kaip "vienos poros batai"!...

xxx 2013-11-15 05:41 (IP: 78.61.241.233)
nesuprantu kam ta sutartis....atsinesiau obuolius....yra laisva vieta....susimokejau uz prekyba...

Pasaka 2013-11-14 22:21 (IP: 188.221.160.252)
Viena karta Palanga valde trys parseliai:Nif Nifas, Nuf Nufas ir Naf Nafas.(katras buvo kas spreskite patys).Visą vasarą jie vartaliojosi po žolę, šildėsi prieš saulutę, lepinosi klanuose. Bet va atėjo ruduo.Vienas parselis atbego pas kita ir sako:mane is partijos vadovo ismete E.Z.Padarom ji nusikalteliu.Galiu net 20.000 giliuku paaukoti.Na ir prasidejo.Per spauda rase pasakas, I turgu pusbroli parseli pasodino, paskui dar visokias nesamones rase, vagis tipo E.Z.Mano parseliai, kad savo pasieke,mano ,kad zmones tiki viskuom. Bet zmones nekvaili, mato parseliu klasta.Laikui begant patys parseliai ima suprasti, kad persistenge, pacius pradejo vilkai sekti is valstybiniu imoniu.Pyktis pradejo parseliai.Vienam giliukai baigesi, kitas parselis komentaruose savo spaudoje pasiklydo.Po rinkimu is triju parseliu vienas beliko.Ziuri parselis ogi jis nebe vadovas Palangos.

Jonas 2013-11-14 20:37 (IP: 78.61.197.9)
Paskaičius straipsnį graudu darosi, tai kas dabar atsakys už tų Mažeikų vardu pastatytus kioskus, kur buvo ir yra miesto administracijos direktorė A. Kiljonienė, ką pasakys miesto vyr. architektas S. Bradūnas, nejaugi taip ir liks viskas kaip yra, nejaugi nebus nacionalizuoti statiniai arba nugriauti kaip nelegalūs ir dar tokioje skaudžioje vietoje, kad net praeiti negali normaliai, pastatyti vos ne ant šaligatvio.Lauksime p. Zepkau tęsinio ir tolimesnio tyrimo.

Taip pat skaitykite

Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Ligonių kasos sulaukia niekur nedirbančių vyresnio amžiaus gyventojų klausimų, kokios trukmės pensijų socialinio draudimo (darbo) stažas jiems garantuoja sveikatos draudimą, apmokamą valstybės lėšomis. 


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


 Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Indreika: „Viešojoje erdvėje paskelbta informacija, neva avarija įvyko Didžiojoje gatvėje, neatitinka tikrovės. Atkreiptinas dėmesys, kad pravažiavimas, kuriame įvyko tragiška avarija, nėra Didžioji gatvė, ir jis nepriklauso Palangos miesto savivaldybei. Tai – privačių asmenų...


Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo...


Palangos Kunigiškės virto į modernių kotedžiukų kvartalą, bet Užkanavės gatvėje, kur dar neseniai stovėjo didžiulis 24 butų UAB „Kauno būstai“ ir UAB „Financial Way“ daugiabutis, liko tik it skustuvu nugremžtas žemės sklypas. Teismo sprendimu, Palangoje įvykęs „stebuklas“, kai vietoj prabangaus vienbučio gyvenamojo namo vienai šeimai...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Miesto turgus politikui buvo virtęs asmenine melžiama karve  21

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 11 14 | Rubrika: Miestas

Palangos politiko darbo bare – turgavietės schemoje nepažymėtos vietos, prekyba be sutarčių, prekiautojams nustatyta juokingai maža oficiali rinkliava, ant valstybės žemės – neteisėtai pastatyti privatūs prekybos paviljonai, kasoje – nepajamuoti pinigai.


Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose iškilmingai pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių, tarp jų – ir Palangos, vadovais. Buvo duotas startas Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais.


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius