Mobilios reklamos be leidimo kaina – tūkstantis litų

„Palangos tilto” informacija, 2013-07-04
Peržiūrėta
10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto apylinkės teismas priėmė nutarimą skirti 1 tūkst. Lt baudą UAB „Srava“ direktoriui Robertui Draskiniui už tai, kad jis, neturėdamas Savivaldybės administracijos leidimo, miesto teritorijoje skelbė mobilią išorinę reklamą „spalva dažų centras“ ant automobilio, stovėjusio Bangų g. 11A, priekabos tento.
Pažeidimas buvo užfiksuotas šių metų sausio 28 dieną, o gegužės 14 d. pažeidėjui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Tą pačią dieną savo paaiškinime R. Draskinis nepripažino  padaręs pažeidimą. Jis aiškino, kad minėta priekaba yra skirta vežioti statybinėms medžiagoms, o ant priekabos uždėtas stendas su įmonės reklama. Priekaba nėra mobili reklama, o tentas esąs priekabos drabužis.
Beje, R. Draskinis teismo posėdyje nedalyvavo, šaukimai jam buvo siunčiami nurodytos gyvenamosios vietos adresu, su juo bandyta susisiekti nurodytu mobiliojo telefono numeriu, pareigūnams net pavesta jį atvesdinti į teismo posėdį, tačiau nutartis neįvykdyta. Tad teismas nagrinėjo bylą pažeidėjui nedalyvaujant.
Savivaldybės atstovas teismui teigė, jog administracinio teisės pažeidimo protokolas R. Draskiniui surašytas pagrįstai, nes leidimas išorinei reklamai nebuvo duotas. Minėtasis tentas ant priekabos yra mobili reklama, nes joje aiškiai nurodyta paslauga, mobili reklama stovėjo šalia prekybos centro „Senukai“, reklamoje nurodytos nuolaidos prekėms, kuriomis prekiauja UAB „Srava“.  Be to, bendrovės direktorius vieną kartą jau buvo baustas už išorinės reklamos įrengimo taisyklių nesilaikymą – 2012 birželio 21 jam buvo surašytas administracinis nurodymas, jis sumokėjo 250 Lt baudą.
Beje, Reklamos įstatyme yra apibrėžta, jog „išorinė reklama yra reklama, kurios įvairios specialios (stendai, skydai, stulpai, vitrinos, iškabos ir pan.) ir pritaikytos (pastatų sienos, stogai, laikinieji statiniai, transporto priemonės, oro balionai ir pan.) pateikimo priemonės yra ne patalpoje“.
Teismas konstatavo, nors R. Draskinis nepripažino padaręs pažeidimo, bet iš bylos medžiagos matyti, jog Bangų g. 11A stovi mobili išorinė reklama, kuriai nėra gautas reikalingas leidimas. Ir nors R. Draskinis aiškino, kad tentas, kuriuo aptraukta transporto priemonė, negali būti laikomas reklama, kuriai reikalingas leidimas, tačiau iš ant tento patalpintos informacijos turinio matyti, kad tai yra išorinė reklama, kurioje, be kita ko, nurodyta, jog Pirties g. 4  tam tikroms prekėms taikoma nuolaida, o būtent šiuo adresu savo veiklą vykdo UAB „Srava“.
Įvertinęs byloje surinktus duomenis, teismas nutarė, jog R. Draskinio veiksmuose yra pažeidimo, numatyto atitinkamame ATPK straipsnyje, sudėties, todėl jam skiriama 1 tūkst. Lt dydžio bauda.
Pažeidėjas skirtą baudą turi susimokėti per 40 dienų, priešingu atveju nutarimas bus siunčiamas antstoliui vykdyti.
Tiesa, šis Palangos apylinkės teismo nutarimas gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei...


Mobilios reklamos be leidimo kaina – tūkstantis litų

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto apylinkės teismas priėmė nutarimą skirti 1 tūkst. Lt baudą UAB „Srava“ direktoriui Robertui Draskiniui už tai, kad jis, neturėdamas Savivaldybės administracijos leidimo, miesto teritorijoje skelbė mobilią išorinę reklamą „spalva dažų centras“ ant automobilio, stovėjusio Bangų g. 11A, priekabos tento.


Kovo 3-iąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas padėjo galutinį tašką byloje, kurioje liūdnai pagarsėjusi UAB „Leander Lietuva“ skundė Palangos miesto savivaldybę, neišdavusią leidimo jų veiklai. Aukščiausios instancijos teismas paliko galioti rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismo sprendimą, kuriuo konstatuota, jog kurorto...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Už išorinę reklamą mokės ir privatininkai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 14 | Rubrika: Miestas

Pernai vasarą nustačius naujus vietinės rinkliavos dydžius už leidimus savivaldybės teritorijoje įrengti išorinę reklamą bei patvirtinus nuostatus ir taisykles, miesto valdžia metų pabaigoje patvirtino reklamos įrangos išdėstymo schemą mieste bei papildė anksčiau priimto sprendimo kai kurias nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas