Mokslo metų pradžios šventėje – malonios staigmenos

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-08-29
Peržiūrėta
302
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Likus vos porai dienų iki Rugsėjo 1-osios šventės, mokyklų ir lopšelių-darželių vadovai skuba rengtis iškilmėms, ketindami ir nudžiuginti, ir nustebinti susirinkusius vaikus bei jų tėvelius. Pasitelkę savo išmonę ir visą džiaugsmingą, per kraštus besiliejančią gerą nuotaiką, jie nusprendė ruoštis taip, kad visi susirinkusieji dar ilgai prisimintų šią dieną.

 

Be tradicinių pasveikinimų, pakilios, džiaugsmingos nuotaikos, šūsnies gėlių, sugrįžtančių mokinių dar laukia ir kiti gražūs reginiai. Neapsieita be nusistovėjusių tradicijų, be kurių Rugsėjo 1-oji nebūtų įsivaizduojama. Tradicijas susikuria kiekviena mokymo įstaiga savarankiškai, ir kai kurios jų nekeičia. Labiausiai šventei rengiamasi tose įstaigose, kuriose daugiausiai pačių mažiausiųjų, ikimokyklinio amžiaus vaikų. Jie įkvepia dirbančius pedagogus ruoštis itin uoliai ir su daugybe staigmenų. Lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė Regina Lelienė, trykšdama šventine laukimo nuotaika, papasakojo apie rengiamą simbolišką vaidinimą, susijusį su jų darželio pavadinimu. Neišdildomą prisiminimą vaikų ir jų tėvelių atmintyse turėtų palikti iš jūros pasirodysiantis Žilvinas, o žaismingą nuotaiką palaikys pasivažinėjimas elektromobiliais.

Simbolika vyraus ir direktorės Birutos Mazrimienės vadovaujamame lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Ten bus skiriama po vieną balandį kiekvienai grupei, iš viso 11 baltų balandžių. Taip bus paskleista žinia apie šventinį susitikimą ir išreikšta viltis, kad ir toliau vyraus meilė bei tarpusavio supratimas. Animaciniai personažai Linksmutis ir Karlsonas pasitiks vaikus direktorės Rūtos Reginos Lukaitienės lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Nebus pamirštos tądien vaikų svajonės, kurias sužinos dangaus platybės. Susitikimų vietos bus skiriamos įvairiausiuose, labiausiai tokiai progai tinkančiuose kampeliuose. Populiariausia vieta išlieka jūros pakrantė, o direktorės Svetlanos Andziulienės vadovaujamo lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikų grupės rinksis vis dar vasara alsuojančiame miške. Direktorė apgailestavo, kad dėl etatų mažinimo neliko muzikos vadovės, tačiau tai nesutrukdys surengti įspūdingą šventę.

Mokyklų vadovai žino, kad „gera pradžia – pusė darbo“, todėl puikus pasirengimas Rugsėjo 1-osios šventei gali garantuoti sklandų darbą ir šventei pasibaigus. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Birutė Janušauskienė prognozuoja itin puikų rezultatą, nes apie tai byloja ir sutvarkytos gražios grupės, didelis vaikų skaičius ir geranoriški tėveliai, prisidedantys prie darželio gražinimo.

Šventiškos vaišės, dovanų gausa, balionai, kaspinai, įvairiausi teikiami apdovanojimai nuvilnys per miestą, palikdami už nugaros visus nesklandumus ir rūpesčius. Norėtųsi palinkėti nesibaigiančios šventės visus metus, neblunkančių ryškiausių sklandančių balionų, žaižaruojančių šviesų, o svarbiausia – geros nuotaikos. Naujieji mokslo metai nekantriai laukia pradžios. Tegul jie prasideda!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija vienbalsiai apsisprendė rekomenduoti mokyklų vadovams įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl pradinių klasių mokinių mokymo nuotoliniu būdu iki lapkričio 29 d.


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Pirmadienį visame mieste vyravo šventinė nuotaika – buvo švenčiama mokslo metų pradžios šventė. Sveikinami buvo ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai. Įsimintiną šventę panoro surengti ir aktyvus visuomenės narys, politikas Justinas Masalskas, apsilankęs Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamojoje klasėje.


Trečiadienio vakare Palangos tremtiniai, politiniai kaliniai kartu su kitais visuomenės nariais minėjo Gedulo ir vilties dieną. Prisiminti skaudūs tremties pradžios Lietuvoje įvykiai. Net ir praėjus 76 metams, tremtiniai su giliu skausmu pamena kiekvieną akimirką, kai buvo prievarta išvežti iš savo gimtųjų namų. „Dabar daug žmonių emigruoja, gyvena ir dirba užsienio...


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Prasidėjus rudeniui, į mokyklas sugrįžo šurmuliuojantys vaikai. Vieni jų tęsia mokslus su senais draugais ir mokytojais, kiti pateko į visai naują aplinką. Tai pirmokai, penktokai, devintokai ir tie, kas dėl įvairių priežasčių keis klasę ar mokyklą. Nauji žmonės, tvarka džiugina, domina, bet kartu daugeliui kelia nerimą, vidinę įtampą. Jau rugsėjo mėnesį į psichologus mokykloje...


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Vasara – darželių ir mokyklų tvarkymo metas

Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 06 | Rubrika: Miestas

Tėvai dažniausiai rytais vasarą nebeveda vaikučių į darželius, tačiau jie nelieka apleisti – intensyviai vykdomi renovacijos darbai.


Rugsėjo 1-ąją džiugiai atšventė ir patys mažiausieji palangiškiai, kurie savo pirmuosius žingsnelius link mokyklos žengia darželiuose. Spalvingą šventę vaikams padovanojo ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtojos drauge su direktore Ilona Milkonte.


Likus vos porai dienų iki Rugsėjo 1-osios šventės, mokyklų ir lopšelių-darželių vadovai skuba rengtis iškilmėms, ketindami ir nudžiuginti, ir nustebinti susirinkusius vaikus bei jų tėvelius. Pasitelkę savo išmonę ir visą džiaugsmingą, per kraštus besiliejančią gerą nuotaiką, jie nusprendė ruoštis taip, kad visi susirinkusieji dar ilgai prisimintų šią dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius