Mūsų atsakas „Valanda su Rūta“ rengėjams: Palangos atsinaujinimas garsina Lietuvą

Palangiškiai, 2016-09-12
Peržiūrėta
332
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mūsų atsakas „Valanda su Rūta“ rengėjams: Palangos atsinaujinimas garsina Lietuvą

Mus, Palangos miesto gyventojus, nemaloniai nustebino bei smarkiai nuvylė laida „Valanda su Rūta“, kuri buvo parodyta per LNK televiziją rugpjūčio 18 dieną. Jos metu buvo skleidžiama subjektyvi, tikrovės neatitinkanti informacija apie didžiausią Lietuvos kurortą – Palangą.


Stebint laidą susidarė įspūdis, kad ji yra kažkieno užsakyta su tikslu kaip įmanoma labiau apjuodinti Palangą, kad Lietuvos gyventojai vyktų ilsėtis ne į šį pajūrio kurortą, o veikiausiai svetur.
Tad tikriausiai nieko nuostabaus, kad laidos pašnekovai stebėtinai „nepastebėjo“ teigiamo pastarųjų keleto metų Palangos pokyčių, nors į kurortą atvykę svečiai iškart pamato, kad miestas – ypatingai švarus, skendintis gėlėse, kad Palangoje kasmet atsiranda vis daugiau naujų infrastruktūros objektų bei turiningo laisvalaikio praleidimo galimybių. Ne tik svečiai – patys palangiškiai taip pat akivaizdžiai regi savivaldybės, miesto vadovo pastangas gražinti ir puoselėti Palangą.
Mieste statomi bei restauruojami kultūros bei sporto objektai: į kultūrinius renginius kviečia restauruotas kurhauzas, moderni, 2200 žiūrovus talpinanti koncertų salė, atnaujintas Gintaro muziejus. Sporto renginiai nuolat kviečia į naują universalų sporto kompleksą.
Kurorte tvarkomi miesto parkai, dviračių, sveikatingumo takai, viešosios erdvės. Restauruotas vienas iš gražiausių Europoje Birutės parkas, populiarumo nestokoja ir pušynų apsuptyje, šalia jūros įrengtas vaikų parkas. Pastatytas didžiausias šalyje muzikinis fontanas ir kt.
Gaila tik, kad šių akivaizdžių pokyčių nepastebėjo LNK laidos „Valanda su Rūta“ pašnekovai, o stengėsi įrodinėti Lietuvai ir visam pasauliui priešingus mūsų miestui teiginius, kaip, pavyzdžiui: Palanga ir jos paplūdimiai užteršti, J. Basanavičiaus gatvė pilna girtuoklių ir t. t. Vienas iš laidos dalyvių rėžė kalbas, kad jis išgyvenęs 17 metų užsienyje ir kaip ten puiku, tiesiog blizga, o Palangą radęs dar labiau apleistą. Jeigu neklystu, labiausiai nusivylusio Palanga pokalbio dalyvio pavardė prasidėjo raide S... Norisi šio žmogaus paklausti, kiek per tuos 17 metų, praleistų užsienyje, prisidėjote kaip pilietis prie Lietuvos ir Palangos klestėjimo? Atsakymas aiškus – niekuo, nes Jūs 17 metų lengvesnės duonos ieškojote užsienyje, tačiau tai Jūsų pasirinkimas.
Mes palangiškiai didžiuojamės savo miesto ir Lietuvos piliečiais, kurie gyvena Lietuvoje ir neieško laimės užsienyje, o kuria bendrai gerovę čia namuose, Lietuvoje. Siūlome Jums, pone, savo protu ir visomis jėgomis prisidėti prie gerovės kūrimo, taip jums bus patogu gyventi Lietuvoje, meilesnė taps Palanga.
Atvirai matėsi, kad ši laida buvo transliuojama Palangai pakenkti, nes tik vienam dalyviui, p. Grigaičiui pradėjus džiaugtis Lietuvos pajūriu, kitas laidos dalyvis sušuko: „Matot, Grigaitis gina Palangą“.
Per šią laidą buvo tiek prikergta blogybių Palangai, kad praėjus nemažai laiko nuo laidos parodymo, pasivaikščiojus po Palangą, tuoj mintyse atsinaujina šios laidos epizodai.
Kad Palanga yra patraukli Lietuvos ir užsienio turistams, liudija kasmet augantys poilsiautojų srautai kurorte. Gaila, kad keletas LNK laidos „Valanda su Rūta“ pašnekovų, akivaizdžiai nusistačiusių prieš Palangą, nepastebi ar nenori pastebėti per keletą metų stebėtinai pagražėjusios Palangos naujovių.
Be abejo, Palanga yra kurortas, kur apsilankęs buvo bei apie kurį turi nuomonę kone kiekvienas lietuvis. Ne tik lietuvis – dažnas užsienietis galėtų nesunkiai nusakyti, kur yra Palanga. Tačiau pasiklausius laidoje „Valanda su Rūta“ išsakytos neobjektyvios kritikos lavinos, gali susidaryti įspūdis, jog į šį kurortą neverta net kojos kelti. Tuomet peršasi logiška išvada – jei tai tiesa, kiekvieną vasarą turistų srautai Palangoje turėtų menkti. Tačiau yra priešingai.
Beje, Palangoje pailsėję svečiai kitą vasarą mielai sugrįžta į mūsų kurortą. Tai ir yra geriausias Palangos įvertinimas.
Norime atkreipti LNK vadovų bei darbuotojų dėmesį, kad Palanga kaip ir kiti mūsų kurortai, yra Lietuvos vizitinė kortelė. Būtent pagal kurortus užsieniečiai susidaro nuomonę apie visą šalį. Tad juodindami Palangą, skleisdami apie šį miestą tikrovės neatitinkančias negatyvias žinias, juodinate visą Lietuvą.

Pagarbiai,
Palangos gyventojai: J. Jukna, E. Juknienė, R. Kazlauskas, D. Kazlauskienė, J. Juknevičius, O. Juknevičienė, G. Navickienė, S. Navickas, D. Žebelienė, A. Žebelys, L. Markauskienė, G. Markauskas ir kt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Jau keletą savaičių intensyviai žiniasklaidoje bei socialiniuose puslapiuose Všį futbolo klubo „Gintaras“ vadovas Marselis Balasanovas bei Všį „Palangos sambo akademija“ vadovas Ernestas Doržinkevičius reiškia nepasitenkinimą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais bei Palangos sporto centro darbu (apie tai rašė ir „Palangos...


Mus, Palangos miesto gyventojus, nemaloniai nustebino bei smarkiai nuvylė laida „Valanda su Rūta“, kuri buvo parodyta per LNK televiziją rugpjūčio 18 dieną. Jos metu buvo skleidžiama subjektyvi, tikrovės neatitinkanti informacija apie didžiausią Lietuvos kurortą – Palangą.Palanga sulaukė klastingo smūgio. Koks bus atsakas?

„Lietuvos Rytas“, Alvydas Ziabkus, 2015 07 31 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dvi pastarąsias dienas populiariausi šalies internetiniai portalai springsta komentarais apie Palangą. Trečiadienį mūsų kurorto vardas buvo linksniuojamas, kai „Delfi“ paskelbė žurnalistu prisistatančio Andriaus Užkalnio paskvilį, o vakar – „lryto“ portalui parašius apie atsakomąją Palangos savivaldybės reakciją.


Po ilgų diskusijų prieš įjungtą televizijos kamerą – vakar kurorto politikai tiek diskutavo net pačiais, regis, nereikšmingiausiais klausimais, kad sugebėjo sužlugdyti balsavimo procedūrą dėl vieno iš svarstytų Tarybos sprendimų projektų, – Palangos miesto tarybos nariai balsų dauguma nusprendė: norintys automobiliais privažiuoti kuo arčiau jūros...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Renginiuose Tėvynei – ir tradicinė rūta

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas daugybe renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Fotografai garsina Baltiją

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 03 | Rubrika: Kultūra

Palangiškių fotografų sumanymas fotografijose parodyti Baltijos krantų grožį tampa realybe. Pernai asociacijos „Palangos fotoklubas 750“ nariai svečiavosi kaimyninėje Latvijoje, o šiemet keletas fotografų fotoaparatais spragsėjo Kaliningrado srityje, Svetlogorsko apylinkėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius