Netiesa, kad Palangoje gyvuoja tik du klubai, kurie ir garsina Palangą

Palangos tiltas, 2017-11-09
Peržiūrėta
703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Netiesa, kad Palangoje gyvuoja tik du klubai, kurie ir garsina Palangą

Jau keletą savaičių intensyviai žiniasklaidoje bei socialiniuose puslapiuose Všį futbolo klubo „Gintaras“ vadovas Marselis Balasanovas bei Všį „Palangos sambo akademija“ vadovas Ernestas Doržinkevičius reiškia nepasitenkinimą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais bei Palangos sporto centro darbu (apie tai rašė ir „Palangos tiltas“ straipsnyje „Kodėl Sporto centro treneriai surinktus du procentus naudoja savo klubams remti?“). Jie teigia, kad Sporto centro kuriami trenerių etatai žlugdo jų privačius klubus, garsiai eskaluoja, kad jie pasisako už vaikų bei tėvelių laisvą pasirinkimą, kur ir pas kokį trenerį lankytį pasirinktą sporto šaką, taip pat, kad savivaldybės tarybos priimti nutarimai dėl salių bei stadionų nuomų kainų yra visiškas absurdas. Abiejų klubų vadovai reiškia pretenzijas, kur Sporto centras deda surinktus 2 proc., bet ar jie patys yra pasiruošę pateikti savo klubų surinktų 2 proc. išklotines? Ar pasiruošę pateikti ataskaitas už NVŠ mokinio krepšelio gaunamus pinigus? Šias ataskaitas jie lygiai taip pat privalo pateikti bendruomenei, nes įvardina save kaip viešąsias įstaigas. Pažymime tai, kad 2 proc. yra savanoriškas vedimas paramos gavėjams.
Pirmiausia šiuo laišku norime informuoti Palangos miesto gyventojus, kuo biudžetinė įstaiga skiriasi nuo privataus klubo? Viešosios įstaigos yra dažnai painiojamos su biudžetinėmis įstaigomis, tačiau pastarosios yra valstybės arba savivaldybės institucija, steigiama įstatymų numatyta tvarka, visiškai arba iš dalies išlaikoma iš biudžeto.
Skirtumas yra tas, jog viešosios įstaigos nėra išlaikomos iš valstybės ar savivaldybių biudžetų. Elementarus pavyzdys – įkūrus privačią mokyklą, steigėjas neina į miesto savivaldybę ir nereikalauja uždaryti jau esančių mokyklų (kurių steigėja yra miesto savivaldybė) ar sujungti ir nerinkti tų pačių metų vaikų naujiems mokslo metams. Tad kyla klausimas, kodėl abiejų klubų steigėjai bei vadovai reikalauja iš savivaldybės to, kas nepriklauso pagal Lietuvos Respublikos įstatymus?! Ir kodėl patys kaip privatininkai nenumanė savo klubų veiklos plano bei išlaidų nors 5 metams į priekį?!
Privataus futbolo klubo „Gintaras“ steigėjas bei treneris M. Balasanovas teigia, kad Palangos sporto centras ignoruoja jo prašymus kurti skirtingų amžiaus grupių futbolo komandas, teigdamas, kad Palanga yra per mažas miestas, jog keli futbolo klubai rinktų to paties amžiaus grupių vaikus. Tačiau kur tada lieka jo taip eskaluojama vaiko pasirinkimo teisė rinktis pas ką lankyti mėgstamą sporto šaką, jei mieste bus tik vienas treneris, treniruojantis būtent tą amžiaus grupę?
Mūsų kaip tėvelių pareiga yra atsižvelgti į mūsų vaikus treniruojančio trenerio išsilavinimą, jo treniravimo metodus bei elgesį su vaikais. Tėveliams yra svarbiausia vaiko kontaktas su treneriu, todėl jei Palangoje liks tik vienas treneris, treniruojantis tam tikrą amžiaus grupę, vaikas paprasčiausiai nebeturės pasirinkimo laisvės, pas ką lankyti mėgstamą sporto šaką. Čia susidaro viena išvada, jei treneris netinkamas vaikui, reiškia vaikas turi pamiršti patinkančią sporto šaką ir ieškoti kitos, nes alternatyvos nebelieka. Tad M. Balasanovas prieštarauja pats savo afišuojamiems teiginiams.
Všį „Palangos sambo akademija“ vadovas E. Doržinkevičius labiausiai piktinasi dziudo sporto šakos atsiradimu Palangos sporto centre. Netgi parašė merui Šarūnui Vaitkui laišką su prašymu sustabdyti naujų trenerių darbo vietų kūrimą. Jis teigia, kad treniruoja sambo, dziudo bei graplingą, nors pasidomėjus registrų centre, yra nurodoma, kad E. Doržinkevičius gauna lėšas, skirtas tik sambo imtynėms populiarinti. Tai negi čia nėra valstybinių pinigų švaistymas?! Juk gaunami pinigai yra skirti tik konkrečiai sporto šakai populiarinti?! Tuo tarpu Palangoje veikia vienintelis dziudo klubas, registruotas registrų centre – tai Palangos dziudo klubas, kuris nekelia jokių priekaištų bei pretenzijų dziudo atsiradimui sporto centre.
Kaip daugkartinis šalies prizininkas E. Doržinkevičius turėtų žinoti, kad sambo bei dziudo yra skirtingos imtynių rūšys, priklausiančios atskiroms federacijoms. Dziudo – olimpinė sporto šaka, turinti gilias tradicijas Lietuvoje. Treniravimo metodai, taisyklės aiškiai skiriasi nuo sambo. E. Doržinkevičius teigia, kad sporto centrai, tai sovietinis palikimas ir atgyvena. Tačiau leiskite paklausti, jei privatus klubas žlugtų, ar treneriai išvyktų į kitus miestus ar šalis dėl darbo, ar gyvenimo sąlygų, kur tada lieka treniruojami klubų vaikai?! Kas garantuos jų tolesnį sportavimą?! Ne mažiau svarbu tėveliams ir kaina, mėgstamos sporto šakos. Ne visi tėveliai išgali susimokėti mėnesinį treniruočių mokestį, ar apmokėti komercinio turnyro išlaidas, tad kodėl jie turėtų vaiką vesti į privatų klubą už papildomą mokestį, jei Sporto centre ta pati sporto šaka yra nemokama. Neskaitant kai kurių privačių klubų Palangoje, be taip eskaluojamo mokinio krepšelio, kai kurie klubai ima dar papildomą mėnesinį mokestį už treniruotes. Iš čia peršasi išvada apie laisvą tėvelių pasirinkimą, kur vesti vaiką už kiek!? Šiais laikais klubai labai slidūs ir tai laikinas dalykas, nes jie priklausomi nuo rėmėjų.
Iš straipsnių susidaro įspūdis, kad šiuos du klubus vienija komercija, nepasitenkinimas savivaldybės skiriamomis lėšomis, o ne vaikai, jų rezultatai bei darni atmosfera sporto bei trenerių tarpe. Šiai dienai Sporto centre dirba kvalifikuoti treneriai, įgiję pagal įstatymus tam atitinkantį išsilavinimą. Sporto centre daugelio vaikų pasiekimai garsina Palangos miesto vardą, pradedant nuo bokso, futbolo, krepšinio ir baigiant lengvąja atletika. O skaitant pastarųjų savaičių straipsnius, susidaro įspūdis, kad Palangoje gyvuoja tik du klubai, kurie ir garsina Palangą. Norime pažymėti, kad dalyvavimas komerciniuose turnyruose – tai ne tiek miesto, kiek paties klubo bei trenerio garsinimas Lietuvoje.
Mes, tėveliai, pasisakom už laisvą sporto šakų bei trenerių pasirinkimą. Negalima sprausti į rėmus vaikų dėl kai kurių trenerių galimų užgaidų ar garbės troškimo. Konkurencija visada yra naudinga, tačiau kai kurie žmonės turi suprasti, įsisavinti ir laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, kurie pabrėžia biudžetinių įstaigų ir privačių klubų skirtumus. Mums, kaip tėveliams, svarbiausia, kad vaikas lankydamas savo mėgstamą sporto šaką, turėtų ryšį su savo treneriu bei jaustųsi laimingas.

Palangos miesto tėveliai
(Redakcijai pavardės žinomos)

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2017-11-13 11:45 (IP: 78.57.233.115)
Vaikas turi sportuoti, treniruotis kokia nori sporto saka ir nemokamai. Tada isaugs sveikas Nes pilna teveliu kurie neisgali moket uz vaiko uzsiemimus, sporto burelius. Konkurencija gerai, bet savivaldybei labiausiai turetu rupeti, kad vaikai sportuotu, o ne vogtu ir langus dauzytu...

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė..


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Siemens“ arenos valdytoja UAB „Universali arena“, pralaimėjusi Palangos Koncertų salės koncesijos (nuomos) konkursą, tikina, kad dabartinio Palangos koncertų salės (PKS) koncesininko, UAB „Pajūrio infrastruktūra“, kai kurie renginiai palangiškiams yra tiesiog juokingi. „Kai kurie jų – juokingi kaip anekdotai,“ –...


Jau keletą savaičių intensyviai žiniasklaidoje bei socialiniuose puslapiuose Všį futbolo klubo „Gintaras“ vadovas Marselis Balasanovas bei Všį „Palangos sambo akademija“ vadovas Ernestas Doržinkevičius reiškia nepasitenkinimą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais bei Palangos sporto centro darbu (apie tai rašė ir „Palangos...


Praėjusį savaitgalį Palangos ekipa sužaidė dvi rungtynes prieš „Jonavos sporto klubą“. Abejos rungtynės buvo įtemptos ir vyko taškas į tašką. Abi komandos pasidalino po pergalę, o rungtynes laimėjo išvykoje rungtyniavusi ekipa.


Mus, Palangos miesto gyventojus, nemaloniai nustebino bei smarkiai nuvylė laida „Valanda su Rūta“, kuri buvo parodyta per LNK televiziją rugpjūčio 18 dieną. Jos metu buvo skleidžiama subjektyvi, tikrovės neatitinkanti informacija apie didžiausią Lietuvos kurortą – Palangą.


Pagal Rytų horoskopą ateinantys Žaliojo medinio arklio metai turėtų būti didingi, sako žirgų sporto treneris Zigmas Šeškas. Su juo prieš kasdienes treniruotes „Zigmo žirgyne“ įvažiuojant į Palangą kalbėjomės apie kasdienybę, ateities planus, bet ir teiravomės: kokie turėtų būti ateinantys metai? „Didingi, nes žirgas iš visų kitų gyvūnų...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Fotografai garsina Baltiją

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 03 | Rubrika: Kultūra

Palangiškių fotografų sumanymas fotografijose parodyti Baltijos krantų grožį tampa realybe. Pernai asociacijos „Palangos fotoklubas 750“ nariai svečiavosi kaimyninėje Latvijoje, o šiemet keletas fotografų fotoaparatais spragsėjo Kaliningrado srityje, Svetlogorsko apylinkėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius