Naudotiems automobiliams įsigyti Latvijoje skolinamasi mažiau nei Lietuvoje ir Estijoje

***, 2021-03-16
Peržiūrėta
624
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Altero.lv statistika
Altero.lv statistika

Nors dėl pandemijos pakito žmonių beveik visame pasaulyje kasdienybė, Latvijos ir kitų Baltijos šalių naudotų automobilių pirkėjų įpročius apibūdinantys grafikai smarkiai skiriasi. Remiantis finansų palyginimo platformos Altero.lv apibendrintais duomenimis, Latvijoje vidutinė automobiliui įsigyti skirta paskolos suma susitraukė, o Lietuvoje ir Estijoje, atvirkščiai, pirkėjai perka brangesnes transporto priemones.

 Automobilių pirkimui būdingas sezoniškumas. Net klientų susidomėjimas kreditų, skirtų automobiliui įsigyti, pasiūlymais išauga per laikotarpį nuo kovo iki rugsėjo, kuomet maždaug 17 proc. Altero platformos paraiškų yra susiję su būtent automobilių kreditais. 2020 metai buvo kitokie, nes praėjusią vasarą vidutinis automobilių kreditų paraiškų dydis proporcingai sudarė 13 proc., o ypač jis sumažėjo kovą – iki 9 proc. Panaši tendencija buvo stebima ir Lietuvoje.
Prieš paskelbiant ekstremalią situaciją, Latvijos gyventojai automobiliui įsigyti skolinosi daugiau nei lietuviai – vidutiniškai 5078 eurus, kuomet pietiniai kaimynai – 4835 EUR. Tačiau per metus mūsų rinkoje kredito suma sumažėjo ir rugpjūtį jau buvo nukritusi iki 4140 eurų.

Lietuvos scenarijus kiek skyrėsi – 2020 metų kovą, kai buvo įvesti ribojimai, minėtoji suma nukrito iki 3289 eurų už vieną automobilį. Nuo to laiko kreivė dažniausiai kilo aukštyn ir rugpjūtį mūsų pietiniai klientai automobiliui jau skolinosi 3983, o gruodį – net 4729 eurus. Latvijoje paskutinį metų mėnesį vidutinė paskolos suma sudarė 4292 eurus (437 eurais mažiau).
„Nors automobilių pirkimui būdingas sezoniškumas, iš surinktų duomenų apie paskolos dydį galima spręsti, kaip kiekviena Baltijos valstybė kovojo su pandemija, kokia vartotojų nuotaika buvo įvairiais metų laikotarpiais ir kaip jie jautėsi dėl darbo ir pajamų artimoje ateityje. Apskritai vidutinės paskolos sumos tendencija Latvijoje yra stabili, galbūt vidutinei sumai poveikį metų pabaigoje padarė sezoniškumo tendencijos – žmonės nusprendė pasirinkti pigesnį automobilį, o gal atvirkščiai – naudotų automobilių savininkai siūlė mažas kainas“, – rezultatus aptaria Altero Country Manager Kęstutis Paškevičius.

Estijoje automobilių įsigijimo finansavimą Altero platformoje galima palyginti tik nuo 2020 metų vasaros, tačiau visą laiką buvo stebimas stabilus paskolos augimas: nuo 3125 eurų rugpjūtį iki 8200 eurų gruodį. Toks augimas Lietuvos ir Latvijos kontekste – tikrai įspūdingas Tokių vidutinių rodiklių skirtumus galima paaiškinti tuo, kad Altero Estijoje neseniai pradėjo savo veiklą ir paraiškų kiekį kiekvieną mėnesį stengiamasi padidinti.

Apie įmonę
Altero finansų palyginimo platforma – sparčiai augantis startuolis, 2016 metais įkurtas Latvijoje, veiklą Lietuvoje pradėjęs 2019 metais, Estijoje – 2020 metų pavasarį. Ši platforma turi daugiau nei 150 000 klientų, jos partnerius sudaro daugiau nei 60 kreditorių Baltijos šalyse ir 6 draudimo bendrovės Latvijoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors dėl pandemijos pakito žmonių beveik visame pasaulyje kasdienybė, Latvijos ir kitų Baltijos šalių naudotų automobilių pirkėjų įpročius apibūdinantys grafikai smarkiai skiriasi. Remiantis finansų palyginimo platformos Altero.lv apibendrintais duomenimis, Latvijoje vidutinė automobiliui įsigyti skirta paskolos suma susitraukė, o Lietuvoje ir Estijoje, atvirkščiai, pirkėjai...


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Klaipėdos apygardos teismas užkirto kelią gudriai aferai – netoli Palangos centro pusvelčiui įsigyti svetimos žemės naujai statybai, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.


Prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti.


Ketinate įsigyti verslo liudijimą 2017-iesiems? Patariame, kaip tai padaryti!


Palangos krepšinio klubas informuoja, kad jau nuo 2016 m. rugpjūčio mėn. 1 dienos bus galima įsigyti 2016–2017 m. krepšinio sezono abonementus. Jie galios visoms reguliaraus Nacionalinės krepšinio lygos sezono rungtynėms, kuriose žais Palangos komanda. Sirgaliams siūlome įsigyti sezono abonementus, kurių kaina – 50 eurų. Studentams, moksleiviams bei senjorams...


Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis J. Basanavičiaus gatvėje Vitalijos Katunskytės neišgirsite: jos balsą užgoš į Palangą atriaumojantys amerikietiški automobiliai bei motociklai – Palangą drebins jau aštuntąjį kartą vyksiantis amerikietiškų automobilių bei motociklų suvažiavimas „American spirit“. „Palangos tiltas“ apie jį...


  Palangoje nėra sudėtinga gauti vadinamosios žolės. Taip kalba vietinis jaunimas. „Man mokykloje yra siūlę žolės. Sakė, kad pažįstami gali parduoti. Tačiau tokie dalykai manęs visiškai nedomina”, – pasakojo kurorte besimokanti mergina. Ji pati girdėjusi, kad žolės Palangoje galima įsigyti už 35-50 litų.


Važiuojant į Šventąją, nuo šiol degalų – ir dyzelino, ir dujų, ir įvairių rūšių benzino – bus galima įsigyti visą parą, adresu Miško takas 10b, įvažiuojant į Šventąją. Ir ne tik: UAB „Šventosios investicija“ steigėjai Rimvydas Grikšas ir Vytautas Kryževičius žada, kad degalinėje, kuriai jie vadovaus pagal sutartį su UAB...


Anekdotiškai sakoma, kad rojus žemėje – tai rusė žmona, amerikietiškas atlyginimas, kinų virtuvė ir... senas angliškas namas. Tačiau juokas juokais, bet veikiausiai pamatinis visų visuomenių laimės indekso garantas jų piliečiams – galimybė įsigyti nuosavą būstą. Kuomet Lietuvoje visais ruporais barbenama apie iš šalies nutekančius protus ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius