Naujajame Palangos savivaldybės pastate įkurtuvėmis dar nekvepia

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-12-03
Peržiūrėta
678
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujajame Palangos savivaldybės pastate įkurtuvėmis dar nekvepia

Pernai prieš Kalėdas Palangą pasiekė džiugi žinia: miesto savivaldybės nuosavybėn tuoj tuoj bus perduodamas Susisiekimo ministerijai priklausęs bei valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdytas pastatas, kuriame įsikurs visi po kurortą išsibarstę Savivaldybės administracijos skyriai. Tada planuota, jog šioms Kalėdoms jau bus švenčiamos įkurtuvės. Tačiau panašu, jog su prognozėmis kiek paskubėta, o numatytosios įkurtuvės atsikelia iki kito rudens, jei ne iki kitų metų didžiųjų švenčių.

Perėmė valstybės turtą Savivaldybės reikmėms
Kelininkams dar nuo 1954 metų priklausiusį nekilnojamąjį turtą, esantį Vytauto g. 112, Palangos savivaldybės nuosavybėn perduoti apsispręsta 2011 m. liepos 12 d. kurorte vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo pasitarimo metu. Savivaldybės taryba savo sutikimą perimti turtą išreiškė dar rugsėjo mėnesį surengtame posėdyje.
Praėjusių metų sausio 4 d. pasirašytas turto perėmimo-perdavimo aktas, kuriuo Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn viešojo administravimo funkcijoms įgyvendinti perėjo valstybei nuosavybės teise priklausęs ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomas nekilnojamasis turtas.
Kurorto Savivaldybės žinion atiteko du statiniai, turintys tokį pat adresą – Vytauto g. 112. Vieno pastato bendras plotas – 2625,93 kv. m, kito – 498,63 kv. m.
Savivaldybei taip pat priklausys kiti inžineriniai statiniai, esantys kieme – aikštelė bei vartai.

Žadėjo tvarkytis savo jėgomis

Tądien, kai buvo pasirašomas turto perėmimo-perdavimo aktas, teiravomės, kada gi Savivaldybė planuoja įkurtuves naujame pastate.
Ir miesto meras Š. Vaitkus, ir administracijos direktorė A. Kilijonienė praėjusių metų pabaigoje žurnalistams sakė, jog tikisi, kad visi skyriai – kol kas abejojama tik dėl Civilinės metrikacijos, įsikūrusio gražiame pastate Kęstučio g., – turėtų po vienu stogu susiburti iki šių metų pabaigos.
„Terminas tikrai realus. Pastato Vytauto g. 112 kabinetinis suplanavimas tinka Savivaldybės funkcijoms, didelių pertvarkų čia nereikės. Rimtesnio perplanavimo prašosi pirmasis aukštas, kur reikės įrengti priimamąjį, vietos reikia rasti posėdžių salei, nes dabar čia tokių patalpų nėra. Turime savų architektų, tad manoma, kad projektą parengsime per mėnesį ar pusantro, tada jau bus skelbiamas konkursas rangovui parinkti“, – optimistines prognozes dėstė direktorė.
Tiesa, direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus pridūrė, jog dar reikės apsispręsti dėl šildymo: šiuo metu pastatas šildomas elektra, o Savivaldybė galvoja apie dujas. Taip pat teks rekonstruoti dabar esantį privažiavimą prie pastato iš Gintaro g. pusės ir įrengti naują iš Jūratės g., kur atsirastų aikštelė į Savivaldybę atvažiuosiančių žmonių automobiliams statyti.
B.Martinkus taip pat minėjo, jog po vienu stogu susikrausčius visiems skyriams, naujajame pastate dar liks laisvos vietos. Jos atsiras ir ištuštėsiančiame dabar centriniu vadinamame pastate Vytauto g. 73. Laisvose patalpose ketinama įkurdinti biudžetines įstaigas – Moksleivių klubą, Rinkliavų, Kultūros ir Sporto centrus, Socialinių paslaugų tarnybą.
Buvę šeimininkai iš pastato išsikėlė sausio viduryje. Šiuo metu pastate įsikūręs tik Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.

Užtruko dokumentų tvarkymas
Praėjusiame Tarybos posėdyje buvo svarstytas klausimas, susijęs su pastatu Vytauto g. 112. Taryba pritarė, kad būtų rengiamas teritorijos prie šio pastato bei gretimos teritorijos prie Jūratės g. detalusis planas. Dar prieš posėdį teiravomės kurorto mero Šarūno Vaitkaus: o kokia apskritai padėtis su būsimaisiais Savivaldybės administracijos namais?
„Šiuo metu baigiame paskirties keitimo procedūras – buvo poilsio paskirtis, keičiame į administracinę, be to, eina į pabaigą techninis projektas, – pradėjo pasakoti Š.Vaitkus. – Jį darome savo jėgomis, taupydami Savivaldybės lėšas: neskelbiame jokių konkursų. Dar metų pradžioje su architektais tarėmės, kokiu keliu eiti, nes, norint pastatą pritaikyti Savivaldybės administracijos reikmėms, reikalinga vidaus rekonstrukcija. Beje, Taryba priėmė sprendimą imti paskolą šiems darbams atlikti. Mūsų architektai sakė, jog jei norime viską pasidaryti greičiau, neskelbkime jokių konkursų, mes pasėdėsime ir padirbėsime: perplanuoti vidines patalpas nėra kažkokie labai sudėtingi dalykai“.
Pasak mero, jau baigiamas techninis projektas, artimiausiu metu ketinama gauti statybos leidimą.
„Kai tik jį gausime, skelbsime viešą konkursą parinkti rangovams, atliksiantiems darbus pastato viduje. Jame darbai gali vykti kad ir nuo sausio mėnesio. Tikimės, kad po vasaros, vėliausiai spalio mėnesį, jau galėsime persikelti į atnaujintas patalpas. Tiesa, dar nebus įrengta salė – tai bus padaryta antrojo rekonstrukcijos etapo metu“, – žadėjo meras.
Pasiteiravus, kodėl nepavyks iki šių Kalėdų, kaip kad buvo planuota, persikelti į naują būstą, Š.Vaitkus sakė, jog nors formaliai pastato perdavimas įvyko sausio mėnesį, paskui sekė daug popierizmo, daug procedūrų, kurių terminus nuspėti sunku, o jie be to ir ilgi esantys.
„Nuosavybę įregistravome vasarį. O nuo įregistravimo prasidėjo techninio projekto parengiamieji darbai: ir sąlygų išėmimas, ir kiti formalumai. Be to, gan ilgai sprendėme, kokį šildymo būdą pasirinkti. Nors ir buvo galimybė įsivesti dujinį šildymą, Savivaldybė, galima sakyti, nusprendė neišsiskirti: bus centralizuotas šildymas, kaip ir visuose Palangos daugiabučiuose – kuo daugiau vartotojų, tuo mažesnė gali būti kaina“, – sakė meras.

Keičia paskirtį
Kokiu tikslu Taryba priėmė sprendimą dėl detaliojo plano rengimo teiravomės Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės.
„Šio detaliojo plano tikslas – pakeisti žemės sklypo naudojimo būdą ir pobūdį. Šiuo metu žemė yra komercinės paskirties, tačiau Savivaldybės pastatas turi stovėti visuomeninės paskirties žemėje. Tik pakeitus žemės paskirtį ir baigus rekonstrukcijos darbus bus galima galutinai sutvarkyti visus juridinius dokumentus“, – sakė direktorė.
Ji patikino, kad pastato rekonstrukcijos projektas jau yra parengtas, jis šiuo metu yra skaidomas į kelias darbų vykdymo stadijas.
Pirmajai stadijai – pastato paskirčiai keisti leidimas yra gautas. 
Pastato paskirtį būtina pakeisti, kadangi Palangai buvo perduoti du poilsio pastatai, o tokios paskirties pastatuose Savivaldybės administracija negali įsikurti.
„Sutvarkę reikiamą dokumentaciją, dabar vietoje dviejų poilsio pastatų turime vieną administracinės paskirties pastatą. Beliko tai užregistruoti Registrų centre, o šis procesas, prognozuojama, gali užtrukti dvi ar tris savaites, – aiškino A.Kilijonienė. – Kuo greičiau pakeisti pastato paskirtį buvo svarbu ir todėl, kad vykdant tolimesnes projekte numatytas darbų stadijas visuomeniniam pastatui modernizuoti galima gauti ES lėšų“.
Ji, kaip ir meras, patvirtino, kad pakeitus pastato paskirtį ir gavus statybos leidimą atlikti rekonstrukcijos darbus, bus pradėti viešieji pirkimai rangovui parinkti.

Iki kitų Kalėdų – realu
Jau aišku, kad optimistinės prognozės dėl persikraustymo šioms Kalėdoms neišsipildys. Tai prognozavusios direktorės klausėme, kodėl taip užsitęsė rekonstrukcijos pradžia?
„Negaliu teigti, kad darbai užsitęsė – visa reikiama dokumentacija, įskaitant ir viešųjų pirkimų procedūras, parengta per vienerius metus. Įvertinant viešųjų pirkimų procedūrų trukmę projektavimo darbams, bei tai, kad šį darbą atliekame tik savo jėgomis, tai yra pakankamai greitai.
Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Savivaldybės administracijos pastatą suprojektuoti taip, kad jis atitiktų Viešojo administravimo įstatymo reikalavimus, nėra lengva, nes tai nėra paprastas administracinis pastatas. Savivaldybės administracijos pastate turi veikti „vienas langelis“, čia turi būti užtikrinta duomenų apsauga, pagal visus reikalavimus įrengtos archyvo patalpos, pritaikyta žmonėms su negalia, įrengta posėdžių salė. Taip pat čia turi būti centralizuoti ryšių tinklai, užtikrintas tiesioginis ryšys su Vyriausybe. Yra ir daugiau reikalavimų, darančių šį projektą tikrai sudėtingą“, – aiškino A.Kilijonienė.
Pasak direktorės, Savivaldybės administracijos naujojo pasato pertvarkai strateginiame plane šiam tikslui yra numatyta 1 mln. litų. Nemažą dalį rekonstrukcijai reikiamų lėšų tikimasi gauti iš ES fondų. Beje, yra apskaičiuota, jog pastatyti naują Savivaldybės administracijos pastatą atsieitų apie 12 mln. litų.
„Rekonstrukcijos darbus pradėjus vykdyti 2013 m. pradžioje, iki kitų Kalėdų svarbiausius darbus užbaigti bei įkurtuves švęsti būtų realu“, – prieš šias Kalėdas mano A.Kilijonienė.  

Įgyvendinti perplanavimą – daug darbo
„Optimistinės prognozės dėl persikraustymo galėjo būti todėl, kad Palanga gavo išties gerą pastatą. Tačiau nebuvo pagalvota, kad jis – geras poilsio statinys, o administraciniam pastatui keliami visai kiti ir labai rimti reikalavimai, kuriuos ne taip paprasta įgyvendinti“, – savo nuomone pasidalijo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas, besirūpinantis rekonstrukcijos projektu.
Pasak projektus rengiančio miesto vyriausiojo architekto, reikės išgriauti labai daug to, ko Savivaldybei nereikės, ir atitinkamai daug ką perstatyti. Labai sudėtinga esanti inžinerinė rekonstrukcijos dalis, daug problemų esą dėl „vamzdžių“. Kai tik bus gautas statybos leidimas bei paaiškės rangovai, statybininkai puls griauti tai, ko nereikia. O paskui pamažu lipdyti visa, kas reikalinga. Norima pagrindinius darbus atlikti „urmu“, o paskui paeiliui atlikinėti vidaus apdailą.
„Pagrindiniai pakeitimai – įgyvendinus vadinamąjį „vieno langelio“ principą, žmonėms nebereikės blaškytis po kabinetus. Atitinkamuose aukštuose bus įrengti vadinamieji priėmimo kambariai, į kuriuos atėjusius žmones nustatytomis valandomis priiminės specialistai“, – sakė S.Bradūnas.
Pirmajame pastato aukšte liks Viešosios tvarkos skyrius, čia persikels Vaiko teisių apsaugos tarnyba bei Socialinės rūpybos skyrius. Į juos bus galima patekti ne per pagrindinį įėjimą, o per iš kiemo pusės esantįjį – taip atsiskirs atitinkami besikreipiančiųjų į Savivaldybės administraciją srautai.
Antrajame pastato aukšte įsikurs administracijos vadovybė – direktorius, pavaduotojas; čia bus nemokamos teisinės pagalbos tarnyba, Juridinis, Ekonominės plėtros, Statybos bei dar kiti skyriai.
Trečiasis aukštas skirtas Tarybai. Šiame aukšte bus mero, vicemero, mero patarėjų kabinetai, Tarybos komitetų posėdžių salė, frakcijoms numatytos patalpos. Taip pat čia įsikurs Tarybos sekretoriatas bei Savivaldybės kontrolieriai.
Per trečiąjį ir ketvirtąjį aukštus suplanuota naujoji Tarybos posėdžių salė, į kurią gyventojai galės patekti irgi ne per pagrindinį, o šoninį įėjimą.
Ketvirtajame aukšte, be atitinkamų Savivaldybės skyrių, ketinama įkurdinti ir Nacionalinę žemės tarnybą.
 

Jūsų komentaras:

Naujas jau būtų senai pastatytas , 2012-12-18 07:01 (IP: 86.100.60.112)
str.:-"Beje, yra apskaičiuota, jog pastatyti naują Savivaldybės administracijos pastatą atsieitų apie 12 mln. litų."???

praeive 2012-12-06 00:33 (IP: 78.61.104.50)
kad sutvarkyti viena Jurates gatves dali , tai suniokojo pesciaja dali link skvero . Idomu kokio dydzio plota statybos reikmems uzims savivaldybes pastato rekonstrukcija

Palangiskis 2012-12-05 19:40 (IP: 62.212.200.124)
Laibai "dideli aciu" reiketu pasakyti adminstracijos direktorei A.Kilijonienei. Jeigu ne jos principai ir ambicijos, tai visa administracija sendiena svestu ikurtuves. Nesuprantu Mero - nejaugi nebuvo kandidatu i administracijos direktoriaus posta, kad jame atsirado visiskai jokios patirties neturinti, nekompetetinga, neukiska ir aplamai nieko neismananti persona.

Alka 2012-12-05 15:59 (IP: 78.61.79.246)
Nebesuprantu:Zveju, Kestucio,Jurates,Vibaliskes tako rekonstrukcijas atliko yaip greit o kazkokio pastato nebeiseina.Cia kazkas ne taip,ar nebusit prisieme nesavo nuopelnus.Kaip cia dabar zada naudoti centralizuota sildyma,gi meras kartu su miesto juristu dziaugesi atsijungusiu namu ,pagaliau suprato (gal)kuo daugiau sildosi tuo mazesne kaina.

jonas 2012-12-04 18:54 (IP: 88.119.138.238)
Jeigu nauja pastata pastatyti galima butu uz 12mln.(kuo labai abejoju). tai manau, kad dabartino rekonstrukcija vargu ar kainuos maziau - juk esamas pastatas jau karta rekonstruotas sujungiant 3 anksciau buvusius ir pritaikant poilsiui. Taigi ten dabar tokia konstrukcine misraine, kad tolesne invazija labai problematiska ir brangi.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Pernai prieš Kalėdas Palangą pasiekė džiugi žinia: miesto savivaldybės nuosavybėn tuoj tuoj bus perduodamas Susisiekimo ministerijai priklausęs bei valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdytas pastatas, kuriame įsikurs visi po kurortą išsibarstę Savivaldybės administracijos skyriai. Tada planuota, jog šioms Kalėdoms jau bus...


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Ko per 20 Lietuvos nepriklausomybės metų nepajėgė padaryti nė vienas Palangos meras, per šiek tiek daugiau kaip pusmetį pavyko atlikti dabartiniam kurorto merui Šarūnui Vaitkui – jo pastangomis Vyriausybė tęsėjo dar liepos mėnesį Palangai duotą pažadą: erdvius kelininkų poilsio namus, esančius priešais savivaldybės administracijos pastatą Vytauto gatvėje, užvakar...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius