Negalėjo patikėti: už savaitgalį Nidoje – beveik tūkstantis eurų?

Poilsis Lietuvos pajūryje kai kam gali atsieiti tiek pat, kiek savaitgalis užsienyje. Vis dėlto kiek iš tiesų kainuoja atostogos Kuršių nerijoje ar Palangoje, labai priklauso nuo to, kokį kelionės būdą, nakvynės vietą bei pramogas pasirenka pats poilsiautojas. Vieni skaičiuoja, kad savaitgalis Nidoje gali atsieiti apie 700 eurų, kiti randa būdų poilsiauti gerokai pigiau.
Lietuvos investicijų bendrovės „Eika Asset Management“ valdybos narė Indrė Dargytė socialiniuose tinkluose paviešino, kiek jai kainavo savaitgalis Nidoje.
Socialiniame tinkle „LinkedIn“ moteris pasidalijo, kad norintiems šiemet nuvykti į Nidą savaitgaliui reikės daugiau nei pusės tūkstančio eurų.
„Pagalvojau, gal planuojantiems važiuoti šiais metais į pajūrį pravers tam tikra matematika.
Degalai – apie 70 eurų, keltas – 23,20 euro, įvažiavimas į Kuršių neriją – 50 eurų, nakvynė Preiloje (Nidoje praktiškai nebuvo vietos) 2 naktims – 370 eurų, festivalis – 70 eurų, gėrimai (nealkoholiniai) – apie 30 eurų, maistas ir kava – apie 80 eurų, taksi Nida–Preila – 20 eurų (užteko vieną kartą pravažiuoti ir atsirado noras važiuoti autobusu), autobusas Preila–Nida–Preila etc. bilietai – 5 eurai.
Nida savaitgaliui – apie 700 eurų“, – rašė I.Dargytė.
Visgi svarbu pastebėti, kad kaina labai priklauso nuo pasirinkto keliavimo būdo ir poreikių. Jeigu vietoje automobilio būtų pasirinktas autobusas, išlaidos sumažėtų gana ženkliai: ne tik už degalus, bet ir už kelto bei įvažiavimo į Kuršių neriją mokestį, kuris viešajam transportui netaikomas.
Pavyzdžiui, autobusu iš Vilniaus nuvykti į Nidą galima už 31 eurą, tuo metu iš Kauno į Nidą galima nukeliauti ir už 25,5 euro.
Vykstant autobusu jau sutaupoma pinigų, kadangi degalai kainuotų bent dvigubai brangiau. Taip pat sumažėja ir kelto kaina, kadangi nebereikia mokėti mokesčio už automobilį.
Vienam asmeniui keltas į abi puses kainuoja 1,7 euro.
Be to, atvykus be automobilio nereikėtų mokėti įvažiavimo į Kuršių neriją mokesčio.
Pasirinkus tokį kelionės būdą, keliaujantiems iš Vilniaus ši išvyka atsieitų 92,3 euro pigiau nei nurodė I.Dargytė. Tuo metu keliaujantys iš Kauno sutaupytų dar daugiau – 97,8 euro.
Brangiausia vieta Lietuvoje
Portalas tv3.lt jau kiek anksčiau rašė, kad Lietuvos pajūryje atostogų kainos neretai prilygsta kelionėms į užsienį.
Štai apgyvendinimo paslaugų portalo „Priejuros.lt“ vadovas Laurynas Šertvyčius teigia, kad jau daugelį metų brangiausia nakvynė Lietuvoje išlieka Kuršių nerijoje.
„Nida – populiariausias kurorto miestelis visada išlaiko aukštesnes nakvynės kainas. Nuo jo neatsilieka Preila, Pervalka, kuriose yra gana ribota apgyvendinimo pasiūla, todėl ir kainos yra aukštesnės. Po šių vietovių rikiuojasi Juodkrantė, kurioje kainų lygis, nors ir nežymiai, tačiau yra šiek tiek žemesnis“, – komentavo L. Šertvyčius.
Jis vardijo, kad Palangos apskrityje brangiausia nakvynė yra Kunigiškiuose, toliau eina pati Palanga, o po jos – Šventoji.
Kokios nakvynės kainos pajūryje?
Visgi L. Šertvyčius nurodė, kad Nidoje galima rasti nakvynę ir už 35 eurus (su bendrais patogumais). Tuo metu apie 600 eurų kainuoja jau prabangūs, erdvūs apartamentai kelioms šeimoms ar didesnėms draugų kompanijoms.
Tuo metu Pervalkoje nakvynė gali atsieiti nuo 30–50 eurų (nedideli kambariai su patogumais) iki 300 eurų (namas su kiemu).
„Preila kainuoja nuo 40 eurų poilsio bazėje „Preila“ iki 350 eurų už apartamentus naujos statybos name, praktiškai kopose.
Juodkrantėje galima išsinuomoti seną, dar pionierių stovyklų laikus menantį namelį miške nuo 30–40 eurų parai. Kai kurių naujų apartamentų nuomos kaina siekia 250 eurų vasaros piko metu“, – komentavo „Priejuros.lt“ vadovas.
Palangoje iš visų pajūrio kurortų pasiūla yra įvairiausia. Štai norintys sutaupyti, nakvynę miesto centre gali rasti ir už 20–30 eurų, kambariuose su bendrais patogumais. O norintys prabangos gali rinktis viešbučius, kur su maitinimu, SPA paslaugomis kaina siekia ir 850 eurų parai.
Anot L. Šertvyčiaus, Kunigiškiuose kambarį nuosavame name sezono metu galima išsinuomoti ir už 20–40 eurų. Tuo metu brangiausi variantai ten apsistoti yra nakvynė didesniuose namuose ar kotedžuose su kiemu, baseinu, kur kainos siekia ir 700 eurų.
„Šventojoje senuose (dažniausiai atnaujintuose) nameliuose su bendrais patogumais galima apsistoti nuo 15–25 eurų parai, tačiau piko metu nelieka tokių pigių variantų.
Brangiausiai Šventojoje galima išsinuomoti namą, kuris stovi praktiškai kopose ir jame gali apsistoti iki 8 asmenų, kaina – 350 eurų parai“, – kainas vardijo L. Šertvyčius.
Ar šiemet pastebimas ryškus brangimas?
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė teigė negalinti tiksliai įvardyti, kiek šiemet Palangoje pakilo ar dar gali pakilti nakvynės kainos, nes tai labai priklauso nuo konkretaus viešbučio ir konkrečios dienos kainų strategijos.
Ji paaiškino, kad kainoms įtakos turi auganti infliacija, didėjantis darbo užmokestis, padidėjęs pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas bei brangstančios žaliavos ir produkcija.
„Vieni viešbučiai pasilieka prie tos pačios kainodaros, kaip praėjusių metų. Kiti kainas kelia 2, 3 ar 5 proc. Bet tendencijos, kad kainos pašoktų daugiau nei 5 proc., nėra“, – nurodė ji.
L. Taučiūtė taip pat pabrėžė, jog nakvynės kainas lemia daug veiksnių: metų laikas, oro sąlygos bei tuo metu vykstantys renginiai mieste.
Dėl to vieną dieną kaina gali būti aukštesnė, o kitą – jau mažesnė. Apibendrindama ji nurodė, kad dviejų žvaigždučių viešbutyje nakvynė dviem asmenims parai gali kainuoti nuo maždaug 60 eurų, o penkių žvaigždučių viešbutyje – net iki 250–300 eurų.
tv3.lt
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Negalėjo patikėti: už savaitgalį Nidoje – beveik tūkstantis eurų?
2025 07 10 | Rubrika: Miestas
Poilsis Lietuvos pajūryje kai kam gali atsieiti tiek pat, kiek savaitgalis užsienyje. Vis dėlto kiek iš tiesų kainuoja atostogos Kuršių nerijoje ar Palangoje, labai priklauso nuo to, kokį kelionės būdą, nakvynės vietą bei pramogas pasirenka pats poilsiautojas.
Sukčiai vėl praturtėjo beveik 102 tūkst. eurų
2025 06 03 | Rubrika: Miestas
Sukčiai iš keturių vyresnio amžiaus žmonių išviliojo beveik 102 tūkst. eurų – didžiausios sumos (39 tūkst. Ir 30 tūkst. eurų) išviliotos Palangoje ir Klaipėdoje.
Bendrovė Lietuvos oro uostai (LTOU) pernai pagerino finansinius rodiklius: gavo 65,5 mln. eurų pajamų ir uždirbo 11,2 mln. eurų grynojo pelno. Lyginant su 2023 metais, pajamos išaugo 9 proc., o grynasis pelnas – net 167 proc., – daugiau negu pusantro karto.
ESO jau išmokėjo beveik 1,5 mln. eurų kompensacijų už pernykštę audrą
2025 03 03 | Rubrika: Miestas
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau išmokėjo beveik 1,5 mln. eurų kompensacijų už pernykštę audrą klientams, kuriems elektros tiekimas buvo atnaujintas vėliau nei po 72 valandų.
Vienbalsiai Tarybos patvirtintame 2025 metų Palangos miesto savivaldybės biudžete laukiama beveik 60 milijonų eurų pajamų
"Palangos tilto" informacija, 2025 02 20 | Rubrika: Miestas
Pagrindiniai rodikliai: 2025 m. planuojama gauti ne mažiau kaip 59,6 mln. eurų biudžeto pajamų, prognozuojamos 2026 m. pajamos – 66,7 mln. eurų (augimas 11,9 proc.), 2027 m. – 67,5 mln. eurų (augimas 1,1 proc.). Biudžetai planuojami subalansuoti – išlaidos neviršys pajamų.
Būsimieji Lietuvos pensininkai šalyje jau investavę beveik milijardą eurų
2024 11 19 | Rubrika: Miestas
Šiuo metu bendras Lietuvos pensijų fonduose gyventojų sukauptas turtas jau viršijo 8,7 mlrd. eurų, beveik milijardas šių lėšų investuota gimtojoje šalyje.
Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje per parą iškritus viso lapkričio mėnesio kritulių normai, „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, gali teikti prašymus kompensacijoms gauti.
Nors "kovidas" - didelis smūgis ekonomikai, o ypač paslaugų ekonomikai, kurią turi Palanga, kurorto pagrindiniai mokestiniai rodikliai - GPM surinkimas ir PVM mokėjimas - per pirmus tris šių metų ketvirčius buvo stebėtinai geri. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas sakė "Palangos tiltui", kad į Palangos...
Gera žinia iš Vyriausybės: Palangai ir Šventajai skirta beveik 350 000 eurų
"Palangos tilto" informacija, 2020 05 28 | Rubrika: Miestas
Šalies kelių projektams paskirstyta 31,315 mln. eurų. Dalis iš 150 mln. eurų Vyriausybės papildomai keliams skirtų lėšų susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymais jau paskirstytos praėjusį penktadienį.