Neįgaliesiems savo kūrinius dovanojo ir žymūs atlikėjai

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-05
Peržiūrėta
1538
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renginį atidarė bendras neįgaliųjų ir šokių kolektyvo „Vėtrungė“ šokėjų pasirodymas.
Renginį atidarė bendras neįgaliųjų ir šokių kolektyvo „Vėtrungė“ šokėjų pasirodymas.

Penktadienį gražia švente, pavadinta „Metų laikai“, Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojai visą bendruomenę pakvietė drauge paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri organizuota Kurhauzo koncertų salėje. Emocinga šventė, kurioje koncertavo žymūs Lietuvos atlikėjai, nepaliko abejingų.
Renginį vedęs Remigijus Žiogas atskleidė, jog nors už poros valandų jo jau laukė kitame renginyje, šio, rengiamo Palangos socialinių paslaugų centro Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti, jis negalėjęs praleisti. Beje, kaip ir kiti šventėje savo kūrinius dovanoję atlikėjai.
Kaip anksčiau „Palangos tiltui“ pasakojo Socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė su pavaduotoja socialiniams reikalams Sandra Jackaite, visi atlikėjai sutiko dalyvauti šventėje be jokio atlygio, už tai visi darbuotojai, ir ne tik, liko labai dėkingi. Koncertavo Violeta ir Vilius Tarasovai, Nijolė Pareigytė, Eduardas Kaniava.
Ne ką daugiau įdirbio įdėjo ir jaunieji Palangos talentai. Renginį pradėjo šokių kolektyvo „Vėtrungė“, kuriam vadovauja mokytoja ekspertė Birutė Gikarienė, šokėjų ir neįgaliųjų bendras pasirodymas. Kiek vėliau „Vėtrungės“ šokėjos ir vėl džiugino savo pasirodymais. Neabejingi liko taip pat ir kiti talentingieji V. Jurgučio pagrindinės bei S. Vainiūno meno mokyklų, gimnazijos mokiniai.
Tarptautinę neįgaliųjų dieną drauge minėjo ir valdžios atstovai, taip pat visų parapijiečių mylimas Marius Venskus, kurie ne tik džiaugėsi visų pasirodymais, bet ir sveikino susirinkusiuosius.
„Visada labai malonu matyti mūsų stiprią bendruomenę ir šis renginys rodo, kaip susiburiame mes visi drauge nepaisant mūsų skirtumų. Mylėkime, draugaukime, gerbkime vienas kitą, nes gyvenimas yra iš tiesų labai įvairus, labai įdomus, tik reikia mokėti tai pamatyti. Kažkuomet buvome kalbėję apie specializuotas sūpynes, skirtas neįgaliesiems vaikams pasisupti, ir šiandien jos vaikų parke jau stovi, turėsite galimybę išbandyti, juk visi vaikai nori tokių pačių pramogų“, – kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, palinkėjęs artėjančių švenčių proga visiems ramybės, svajonių išsipildymo.
Klebonas M. Venskus atskleidė, jog jam labai džiugu buvo pabūti drauge. „Savo gyvenime susiduriu su daug kliūčių, su savo fiziniu neįgalumu, pavyzdžiui, nesu aš puikus plaukikas kaip Rūta Meilutytė, negaliu atlikti ir daug kitų dalykų, susiduriu su daug savo negebėjimų, tačiau galiu pripažinti, kad tai manęs neskaudina taip, kaip skaudina žmonių abejingumas. Džiaugiuosi mūsų miestu, mūsų bendruomene ir tuo, kad mes čia visi susirinkome, vadinasi, mes nesame abejingi vienas kitam. Juolab, kad artėja Kalėdos, prasidėjo adventas, prisiminkime, kad jei per Kalėdas nebus nei snaigės, negausime nei vienos dovanos, svarbiausia yra atrasti kitą ir save kaip dovaną. Mes irgi, kaip Dievas, esame atiduoti į kitų rankas“, – teigė klebonas, pasveikinęs su gražiausiomis šventėmis ir paraginęs bėdai prispyrus visada kreiptis į parapiją.
„Šis renginys parodė, kad mūsų, Palangos miesto bendruomenė, yra labai stipri ir vieninga. Skleiskime ir toliau visi gėrį, šilumą ir meilę, įdėdami didelį įdirbį, kad socialinė atskirtis Palangos miesto savivaldybėje mažėtų“, – po renginio išsakė savo mintis organizatoriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Vestuvės – stebuklinga šventė. Kartais, kai du visai nesuderinami žmonės nusprendžia būti kartu. Bet jeigu jie dar sugeba kartu išgyventi 25 metus, tai prilygsta vienam iš pasaulio stebuklų. Atnaujintame šou bus visko! Smagūs, nepakartojami ir fantastiški šventės atlikėjai „Žemaitukai“ dainos, šokiai ir juokas iki pat...


Paplūdimiuose atnaujintos neįgaliesiems skirtos aikštelės

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas

Palangos komunalininkai paplūdimyje atnaujino dvi aikšteles, skirtas neįgaliesiems, tad judėjimo sunkumų turintys palangiškiai ir kurorto svečiai gali patogiai grožėtis jūra.  


Liepos 13-22 dienomis jaunieji atlikėjai, tarp jų ir palangiškis Kristupas Kerulis, vyks į Baltarusiją, kur jų atliekamus kūrinius išgirs 27 šalių žiūrovai, o jų atlikimą vertins muzikos pasaulio profesionalai.


Jubiliejaus proga dovanojo koncertą

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 07 20 | Rubrika: Kultūra

Trečiadienį žinomas operos solistas Eduardas Kaniava, atšventęs liepos 1-ąją savo jubiliejų, pats įteikė palangiškiams ir miesto svečiams išskirtinę dovaną –koncertą su savo mokiniais Palangos Kurhauze. Kodėl būtent Kurhauze įvyko šis koncertas, dainininkas atskleidė: būtent šioje vietoje jis jaučiąs didžiulius sentimentus, nes čia įvyko pirmasis jo...


Vasario 15 dieną Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje vyko IV respublikinis kamerinių instrumentinių ansamblių konkursas „Karamelė“. Konkurse dalyvavo 50 ansamblių iš 14 šalies muzikos ir meno mokyklų. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunieji atlikėjai konkurso perklausose pasirodė puikiai.   


Penktadienį gražia švente, pavadinta „Metų laikai“, Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojai visą bendruomenę pakvietė drauge paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri organizuota Kurhauzo koncertų salėje. Emocinga šventė, kurioje koncertavo žymūs Lietuvos atlikėjai, nepaliko abejingų.


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas