Neregėti policininkų karai: po pokalbio su kolegomis pareigūnui prireikė medikų pagalbos

Palangos tiltas, 2023-03-01
Peržiūrėta
1247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Foto: Kauno aps. VPK
Foto: Kauno aps. VPK

Pirmadienį Palangos policijos komisariate pareigūnų pokalbis baigėsi itin dramatiškai: vienas jų nukentėjo nuo kolegų ir net turėjo kreiptis į medikus. Po šių įvykių dabar vyksta net du ikiteisminiai tyrimai. Pirmasis – dėl įtarimų, kad nukentėjęs policininkas klastodamas dokumentus ir piktnaudžiaudamas tarnyba neteisėtai bandė gauti butpinigius. Antrasis dėl to, ar Imuniteto pareigūnai nepersistengė bendraudami su kolega ir jo nesužalojo.

Delfi šią savaitę sulaukė intriguojančio anonimu pasirašiusio žmogaus laiško apie pirmadienio įvykius Palangos policijoje.

„Sveiki atvykę į XXI amžiaus policiją. Jūs tikrai žinote apie tokį „ypatingą“ policijos padalinį, kurio vadovybė niekada nepraleidžia progos pasigirti, kaip jie gina paprastus pareigūnus nuo jiems gresiančių pavojų. Žinokite – nieko panašaus. Pasirodo, jie juos dar ir žaloja, tokiu būdu visiškai patvirtindami jiems pagrįstai klijuojamą inkvizitorių etiketę“, – taip savo laišką pradėjo anonimas.

Kreipėsi dėl kolegų smurto

Čia minimas „ypatingas“ policijos padalinys – Imuniteto valdyba, skirta išaiškinti pačių pareigūnų daromus nusikaltimus ir pažeidimus.

Toliau laiške dėstomi konkretūs įvykiai: vasario 27 d. 15 val. 18 min. į Palangos miesto ligoninės priėmimo skyrių atvyko Palangos miesto policijos komisariato tyrėjas. Jis medikams paaiškino, kad darbo vietoje, tarnybos metu, nukentėjo per apsistumdymą. Diagnozė – kairės alkūnės ir dešinės čiurnos sumušimas.

Pats nukentėjusysis paaiškino, kad pas jį atvyko Policijos departamento Imuniteto valdybos Klaipėdos apygardos skyriaus vyriausieji tyrėjai – vyras ir moteris. Policininkas su svečiais iš uostamiesčio bendrauti nepanoro, bandė iš kabineto išeiti, tačiau kai bandė tą padaryti, buvo skaudžiai sustabdytas prispaudžiant jį durimis.

„Dabar apie tai, kaip apie įvykį man pasakojo šaltiniai, – rašoma anonimo laiške.- Pasak šaltinių, pareigūnas patruliavo mieste. Likus iki tarnybos pabaigos labai mažai laiko, jam paskambino komisariato viršininkas ir paprašė sugrįžti į komisariatą, nes atvyko svečių. Pareigūnui sugrįžus į komisariatą, jį pasitiko atvykėliai iš Klaipėdos. Kadangi darbas jau baiginėjosi, Palangos pareigūnas nusiginklavo ir kartu su atvykėliais nuėjo į apklausos kambarį. Ir tada prasidėjo...

Atvykėliai pasakė, kad nori apklausti Palangos pareigūną, kaip liudytoją. Kadangi Palangos pareigūnas nejautė atvykėliams jokių simpatijų (tolimesni įvykiai parodė, jog ne be pagrindo), motyvuodamas tuo, kad apie tokias apklausas reikia tartis iš anksto, o dabar jis neturi jokio noro su atvykėliais bendrauti, juolab, kad iki jo darbo pamainos pabaigos buvo likę mažiau, nei trys minutės. Norėjo išeiti iš kabineto, tačiau atvykėlio buvo grubiai nustumtas nuo durų. Bandant išeiti pakartotinai, atvykėlis Palangos pareigūną prispaudė durimis ir laikė, neleisdamas jam išeiti. Tada, pasak šaltinių, Palangos pareigūnas išsitraukė telefoną, paskambino savo skyriaus viršininkui ir įjungęs mikrofoną, ėmė šauktis pagalbos.

Paleistas buvo tik po to, kai skyriaus viršininkas paaiškino atvykėliams, kad padorūs žmonės taip nesielgia. Aišku, tam, kad išvadinti imuniteto pareigūnus padoriais žmonėmis, reikia turėti neeilinį humoro jausmą, bet, kaip sakant – iš dainos žodžių neišmesi“, – rašoma laiške.

Anonimas toliau užsimena, kad pareigūnui galiausiai įteiktas šaukimas į apklausą, tiesa, jame nenurodytas jo statutas, nors tai esą privaloma.
Taip pat užsimenama, kad visas apsistumdymas turėjo būti užfiksuotas vaizdo kameromis ir tikimasi, kad įrašai niekur neprapuls.

„Kaip Jūs manote, policininkai tarnyboje ko labiau turi bijoti? Žulikų, ar „kolegų“ iš imuniteto? Ir kaip dažnai paskutiniu metu pareigūnai patiria „kolegų“ iš imuniteto
smurtą?“ – svarsto laiško autorius.

Pareigūną įtaria korupciją

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, pasiteiravus apie šią situaciją, nurodė, kad Imuniteto valdyba, tikslindama turėtą informaciją dėl galimai neteisėtų Palangos miesto policijos komisariato pareigūno veiksmų, iškvietė jį apklausai.

„Išgirdęs, apie ką bus kalbama, Palangos m. PK pareigūnas bandė pasišalinti iš apklausos kabineto, o Imuniteto pareigūnas, norėdamas įteikti šaukimą, bandė uždaryti apklausos kabineto duris“, – rašoma atsakyme.

R. Matonis pabrėžia, kad kontakto metu pareigūnui „galimai buvo sužalota koja“.

Imuniteto valdybos tyrėjai su Palangos pareigūnu nesėkmingai bandė pabendrauti apie dokumentų klastojimą ir piktnaudžiavimą tarnybą, būtent dėl to jie buvo pradėję tyrimą.

„Bandant neteisėtai gauti butpinigius“, – kas tiriama, sukonkretino R. Matonis.

Šis tyrimas, siekiant objektyvumo ir nešališkumo, kad niekam nekiltų klausimų, perduotas Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Taip pat užgesinamos ir anonimo abejonės dėl galbūt prapulsiančių įrašų: apklausos kambarys tikrai filmuojamas, visas incidentas užfiksuotas ir jis bus pridėtas prie tyrimo bei leis tiksliai nustatyti visas įvykio aplinkybes.

Aiškinantis ši skausmingai pareigūnui pasibaigusį konfliktą, Klaipėdos policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje sužalotas plaukų stilistas, socialinių tinklų žvaigždė Ąžuolas Misiukevičius. 


Pirmadienį Palangos policijos komisariate pareigūnų pokalbis baigėsi itin dramatiškai: vienas jų nukentėjo nuo kolegų ir net turėjo kreiptis į medikus.


Lietuva didžiuojasi – penkių VU Medicinos fakulteto mokslininkų, 14 metų tyrinėjusių intelektinės negalios (INN) genetines priežastis, darbų ciklas buvo įvertintas Lietuvos mokslo premija.


Premjero ir jį remiančio Seimo nesutarimai, kartais peraugantys į konfrontaciją su šalies prezidentu – jokia naujiena. Įtampų tarp šių valdžios institucijų buvo apstu be išimties tiek visų Seimo kadencijų, tiek prezidentų valdymo metu. Ką ten įtampų – buvo net apkalta prezidentui Rolandui Paksui, buvo ir pareikštas prezidento Valdo Adamkaus nepasitikėjimas premjeru Gediminu Vagnoriumi, kuris...


Palangoje sekmadienį, kovo 22 d., sulaikomas įtariamasis trenkė policijos mokyklos pareigūnui.


Penktadienį, gruodžio 27 d. ,Palangos centre per eismo įvykį į medį rėžėsi automobilis, Pranešama, kad nukentėjo kūdikis.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys jau trejus metus rūpinasi, kad kurorte būtų tvarka, kurią teisės aktais yra apibrėžusi Taryba. Liaudiškai kalbant, jam, be kita ko, tenka užtikrinti, kad akių nebadytų griuvėsiai, o besigrožėdami gamta ar miesto architektūra netyčia neįmintume į šunų ekskrementus, kurių...


Po Joninių kurorte prasidės tikrasis vasaros sezonas, todėl Palangos miesto policijos komisariato vadovų mintys – apie jį.


Kapinėms prireikė... paskolos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma nusprendė, kad palangiškiai dar gali palaukti naujų kapinių atidarymo. Mat norint sumokėti darbininkams apie 38 tūkst. litų, kad kapinės būvų visiškai sutvarkytos, reikia pinigėlių net iš banko skolintis...


Biudžetui prireikė „lopo“

Aistas MENDEIKA, 2009 08 08 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės valdininkai skundžiasi, kad biudžete atsirado per 2 mln. litų „skylė“, nes nesurinktos planuotos pirmojo šių metų pusmečio lėšos. Tačiau nuomonę, kad gali atsirasti grėsmė švietimo bei kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams, savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė paneigė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius