Noras sugrįžti bet kokia kaina

Šarūnas VAITKUS, 2009-01-23
Peržiūrėta
2021
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialdemokratai nuolatos priekaištauja premjerui, kad jis savo kalbomis „įkalbėjo“ Lietuvoje krizę. Žmonės išsigando, nustojo pirkti, o dėl tos priežasties biudžetas nesurinko pinigų. Tai yra atviras melas, nes dar net neprasidėjus rinkimams, rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje valstybės biudžetas nustojo apmokėti sąskaitas už prekes ir paslaugas. Pinigai buvo pervedami tik darbuotojų algoms ir „Sodrai“. Šis žingsnis buvo pirmoji socialdemokratų vinis į verslo karstą. Verslas negavo savo pinigų ir negalėjo laiku atsiskaityti su savo tiekėjais, savo darbuotojais. Tiesa, su verslu pamiršę atsiskaityti, socialdemokratai nepamiršo to paties verslo „pakočioti“. Vos tik įmonė vieną dieną pavėluodavo atsiskaityti su „Sodra“ ir biudžetu, tuoj pat sulaukdavo bankų sąskaitų arešto. Naujai valstybės kasą perėmęs finansų ministras A.Šemeta rado buvusios Vyriausybės  įsipareigojimų už 1 mlrd. 26 mln. 999 tūkst. litų.

A.Kubilius, tapęs premjeru, elgėsi taip, kaip elgiasi geras gydytojas: pacientui tiesiai ir atvirai pasakė diagnozę ir paskyrė vaistų. Vaistai yra kartūs, nuo jų purto, gydymosi metu galbūt skauda daugiau nei prieš pradedant gydytis. Ar turime mes bent mažiausią moralinę teisę mus operuojantį gydytoją vadinti sadistu ir skerdiku? Visi Vyriausybės planuoti mokesčių pakeitimai yra atsiradę dėl sunkmečio ir yra skirti pirmiausia tam, kad pensininkai gautų pensijas, mokytojai darbo užmokestį, o ligoniai gydymą. Tai nesupranta tik dėl sotaus lovio „socialdemokrate“ tapusi Vilija Blinkevičiūtė, kuri nueidama paliko dviejų milijardų litų dydžio skylę socialinio draudimo biudžete. Ši politikė sugebėjo rasti drąsos dėl beveik savaitę vėluojančių socialinių pašalpų apkaltinti antrą dieną dirbantį ministrą.

Krašto apsaugos ministerijoje naujoji ministrė R.Juknevičienė rado 150 mln. 495 tūkst. litų skolos. Priminsiu, kad būtent ši ministerija pradėjo „tryliktųjų atlyginimų paradą“, kai nueinantysis ministras atsisveikinimo proga  padalino apie 20 milijonų litų solidžių priemokų.

Valstybės skolos dar nebūtų tokios baisios, jei nueinančioji valdžia būtų Lietuvos žmonėms  nemelavusi ir atnešusi realų būsimųjų metų biudžetą. Deja, taip neįvyko, ir Lietuvos ekonomikai lėtėjant, kairiųjų Vyriausybė atnešė stebuklingai optimistinį valstybės biudžetą. Mes nesugebėjome surinkti šių metų biudžeto, o kitais metais ketinome surinkti dar daugiau nei tai darėme 2008 metais. Būtent dėl tos priežasties naujajai Vyriausybei ir Seimui teko dirbti naktimis, skubiai taisant tai, ką dar buvo įmanoma pataisyti.

Dėka mokestinių pakeitimų, šiuo sunkmečiu mūsų valstybė surinks papildomai apie du milijardus litų, kuriuos reikia sumokėti pensininkams, mokytojams ir policininkams. Taip pat ir kitas išlaidas, kurias privalo atlikti kiekviena valstybė. Pasakiusi „A“ mūsų valstybė privalės pasakyti ir „B“,  t.y. sumažinti savo išlaidas. Vyriausybė nusprendė to neatlikti mechaniškai ir sukūrė Saulėlydžio komisiją, kurios užduotis bus peržiūrėti valstybės funkcijas. Premjeras ir naujoji Vyriausybė siekia išlaidas sumažinti maždaug 10 procentų, kas sudarytų apie du milijardus litų.

Man asmeniškai yra keisčiausia, kaip atvirai meluodami socialdemokratai priešinosi naujos Energetikos ministerijos kūrimui. Jie atvirai kaltino mūsų Vyriausybę didinant valstybės išlaidas ir plečiant valdininkų aparatą. Tuo tarpu iš tikrųjų ministerijos kūrimas bus vykdomas iš Ūkio ministerijos etatų, o bendras Ūkio ir Energetikos ministerijos biudžetas sumažės net 75 milijonais litų.

Labai gaila, kad šiuo sunkiu mūsų valstybei laiku socialdemokratai elgiasi taip neatsakingai ir negarbingai. Toks socialdemokratų puolimas tik patvirtina seniai susiklosčiusią žmonių nuomonę apie sotų valdžios lovį, prie kurio norima sugrįžti bet kokia kaina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos verslininkai su nerimu laukia vasaros – dalis kavinių po karantino užsidarė, dalis ėmė paskolas, kad išsilaikytų, o nuo Naujųjų panaikinta PVM lengvata taip pat nepadeda sugrįžti į stabilias vėžes. O kur dar atlygis už darbą: gera virėja už ačiū taip pat nedirba.


Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.  


Šiandien, kovo 11-ąją minime mūsų Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Stebėdami įvykius Ukrainoje, matome, kokia trapi gali būti laisvė, todėl tokiu įtemptu laiku kaip niekad svarbu ją saugoti ir branginti.


Dar vaikystėje visi sužinome, kad žmogaus organizmui yra reikalingi ypač įvairūs komponentai. Tačiau paaugę, siekiame labiau suprasti mūsų organizme vykstančius procesus, norime žinoti, kas jiems turi įtakos, o taip pat – kaip turėtumėte elgtis, norėdami paspartinti tam tikrus dalykus. Būtent tuomet ypač kruopščiai bei detaliai imame domėtis mūsų organizmui reikalingais elementais. BCAA – taip...


Lapkričio 10 d. 17 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje visuomenei bus pristatytas ką tik pasirodęs ir į knygynų lentynas dar tik keliaujantis Miglės Anušauskaitės komiksas Kas išsigando Šliūpo? .


Numatytos beveik dvejų milijonų investicijos į miesto šilumos trasų atnaujinimą, brangesnis biokuras biržoje reikalauja didesnių miesto šilumos įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ išlaidų, o šių metų ypač šiltas ruduo – itin jai nepalankus. Nepaisant to, šilumos kaina kurorte nedidės, ar ji kils nežymiai...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Lietuva turi naują gražuolę – „Mis Lietuva 2011”, vykusiame praėjusį trečiadienį Palangos vasaros estradoje,  tapo Mykolo Romerio universiteto būsima teisės ir valdymo trečiakursė Ieva Gervinskaitė. Dvidešimt vienerių mergina puikiai dainuoja, groja akordeonu ir fortepionu. Iš Skuodo rajono kilusi 177 centimetrų ūgio ir 58 kilogramų svorio I.Gervinskaitė...


Noras sugrįžti bet kokia kaina

Šarūnas VAITKUS, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

Nors nuo naujosios Vyriausybės darbo pradžios dar nepraėjo 100 dienų, tačiau nuo valdžios lovio patraukti socialdemokratai vakarietiškos politinės kultūros nesilaiko ir Vyriausybę purvais drabsto net suprakaitavę. Toks socialdemokratų elgesys gali būti suprantamas tik noru bet kokia kaina nuo rinkėjų pykčio paslėpti jų pačių „padarytus gerus darbus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius