„Nykštuko“ šventė subūrė visus – ir mažus, ir didelius

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-23
Peržiūrėta
1270
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lapkričio 22-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ėmė švęsti savo, nors ir ne jubiliejinę, tačiau išties garbingą sukaktį. Darželis jau suskaičiavo 38 metus, per kuriuos išleista į gyvenimą daugybę „nykštukiečių“.

 

Šventė prasidėjo nuo ankstaus ryto, tad puiki nuotaika lydėjo vos įžengus į darželį. „Nykštuko savaite“ pavadinta paroda buvo tarsi įvadas į visą savaitę truksiančias pramogas, kurias patirti turėjo galimybę ne tik vaikai, bet ir jų pedagogai bei tėveliai. Pirmadienį atidaryta paroda buvo sukurta būtent visų pastangomis, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į ekologines medžiagas. Kaip teigė lopšelio-darželio direktorė Biruta Mazrimienė, vis dar neįsisavinama ekologijos svarba, todėl labai svarbu įdiegti jau vaikams, jog ekologija atsiliepia gerovei.

Vaikus ypatingai džiugino apsilankiusi kiekvienoje grupėje viešnia – Pelėda su savo pelėdžiukais. Auklėtoja Alma Viskontienė, pati kurianti ir tuo džiuginanti mažuosius, „nykštukiečius“ lankė su gražiu tikslu – perduoti dovanas ir gražiausius linkėjimus nuo tikrųjų nykštukų, gyvenančių miške.

Pirmosios dienos kulminacija tapo į dangų pakilę degantys žibintai, nunešę žinią, jog išties šventė prasidėjo – spalvingai, išradingai ir be abejo, naudingai.

Vakar „Nykštuką“ pasveikino patys mažiausi ugdytiniai, pradėję savo kelionę link pažinimo šioje įstaigoje, o ateityje galbūt atšvęsiantys dar ne vieną savo mylimo darželio sukaktį.

Šiandien prie šventės prisidėti išreikš norą ir tėveliai. Visuotinio tėvų susirinkimo metu tėveliai ne tik spręs jiems rūpimus klausimus, bet drauge su savo atžalomis smagiai leis laiką. Mažieji atskleis savo talentus dainuodami, šokdami, uždegdami savo entuziazmu visus suaugusiuosius.

Susirinkimo metu tėvams bus suteikta ir naudinga informacija apie tai, ką daryti, kai tėveliai išvyksta į užsienį, o vaikai lieka, su šia problema supažindino Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė. Pedagogė Oksana Liakienė atskleis, ar vaikas patiria stresą, kai žaislai atnešami iš namų, nes gali pradėti reikštis socialinė nelygybė, o psichologė Lina Karalienė kalbės apie tai, kaip išsiugdyti stiprius vaikus.

Paskutinėmis dienomis pramogos „nepriges“, jos tik dar labiau įsisiūbuos – dainos, šokiai ir kitokios linksmybės skambės dar garsiau, o paskutiniąją dieną pradžiugins pasakėlė „Nykštukas Taupukas ir jo draugai“, kurią sukūrė lopšelio-darželio teatro grupė „Tukas“, vadovaujama auklėtojos O.Šleiniuvienės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Sveikinu visą Palangos lopšelio-darželio ,,Nykštuko’’ bendruomenę su gražiu gimtadieniu. 49 metai nėra daug, kai lyginu juos su kitomis miesto įstaigomis, kurios jau skaičiuoja virš šimto savo veiklos metų. Bet jei kalbėsime apie sukauptą patirtį, atliktus darbus ir pasiekimus, ne visada metų skaičius apsprendžia jų kiekį ir kokybę. 


Švietimo mainų paramos fondas, programos „eTwinning“ nacionalinė paramos organizacija Lietuvoje, organizavo projektų konkursą, skirtą paremti Lietuvos švietimo įstaigų, dalyvaujančių programoje „eTwinning“ profesinį tobulėjimą, kuriame dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenės projektas „Mokytojų skaitmeninių kompetencijų plėtojimas“.


 Laiko upės tėkmė – nevaldoma, bet praeitis pulsuoja gyva. 1980 metų gruodžio 26 d. Palangos mieste duris atvėrė nauja ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuriai vėliau buvo suteiktas „Gintarėlio“ vardas. Praėjusią savaitę  „Gintarėlis“ paminėjo savo veiklos 40-metį.  


Šią dieną mes, dalyvaudami šventiniuose renginiuose, susibūrimuose, pilietinėse sueigose,minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ praėjusį penktadienį Palangos sporto centre organizavo respublikines ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada" II-etapo varžybas. Varžybose dalyvavo 9 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Klaipėdos, Telšių, Plungės ir Palangos miestų. Išrinktos 3 komandos-nugalėtojos: Palangos lopšelis...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


„Mano darželis – geriausias“  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 04 20 | Rubrika: Miestas

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.


Lapkričio 22-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ėmė švęsti savo, nors ir ne jubiliejinę, tačiau išties garbingą sukaktį. Darželis jau suskaičiavo 38 metus, per kuriuos išleista į gyvenimą daugybę „nykštukiečių“.


Spalio 22-ąją mokykla-darželis „Pasaka“ subūrė gausų būrį palangiškių, kurie sveikino mokymo įstaigą 25 metų sukakties proga. „Paskendę“ gėlių jūroje, apsupti vaikų krykštavimo susirinkusieji itin išradingai ir linksmai atšventė gimtadienį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius