„Palanga“ direktorius kviečia visus suremti pečius, kad komanda kitąmet „iššautų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-27
Peržiūrėta
1291
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos krepšinio klubo „Palanga” direktorius Arūnas Vaitulionis.
Palangos krepšinio klubo „Palanga” direktorius Arūnas Vaitulionis.

Palangos miesto reprezentacinė komanda, krepšinio klubas „Palanga“ buvo labai arti ketvirtfinalio kovų Nacionalinėje krepšinio lygoje, bet, deja, penkių rungtynių serijoje lemiamos rungtynės buvo pralaimėtos Kauno „Žalgirio“ jaunajai pamainai. Klubo direktorius Arūnas Vaitulionis skėsčioja rankomis – „Yra kaip yra“, tačiau jo užsispyrimas klubą atvesti į LKL, šalies prestižinę krepšinio lygą, nesunyko: „Tai – įmanoma, bet žengti toliau klubui reikia visų didesnės pagalbos“.
– Sutikite, kad šis sezonas nebuvo toks, kokio tikėjosi kurorto krepšinio aistruoliai. Po dviejų sėkmingų praėjusių sezonų, kuomet komanda du metus iš eilės pakliuvo į finalinį ketvertą, šįkart durys užsidarė iškart po aštuntfinalio...
– Išties, palyginti su dviem paskutiniais sezonais, kuomet mes buvome ne tik finaliniame ketverte, bet praėjusiais metais laimėjome NKL bronzą, šis sezonas klostėsi gerokai sunkiau... Mūsų planuose buvo numatyta pirmąjį atkrentamųjų NKL varžybų etapą įveikti. Tačiau susiklostė taip, kad mums teko labai galingas varžovas – Kauno „Žalgiris-2“ – ir įtemptoje kovoje teko nusileisti 2-3. Jeigu būtumėme turėję savo aikštės pranašumą, galėjo svarstyklės ir į kitą pusę pakrypti. Pastebėsiu, kad kitos aštuntfinalio serijos pasibaigė vienodu rezultatu – 3-0. Tai daug ką pasako.
– Ar buvote numatę konkrečią vietą komandai?
– Atsargiai planavome trečią ar ketvirtą vietą. Pabrėžiu, atsargiai, nes ir treneris keitėsi, norėjau, kad jis būtų vietinis. Natūralu, kad pirmais treniravimo metais bet kuriam treneriui yra sunku. Vis tik komandą buvome surinkę stiprią. Tai, kad mūsų žaidėjas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Džonatanas Hudsonas, buvo pastebėtas ir išvyko rungtyniauti į LKL (Alytaus „Dzūkiją“ – aut.), pasako daug.
– Išvyko į LKL, nes negalėjote patenkinti jo finansinių lūkesčių...
– Ne, ne dėl to. Jis siekė žaisti aukštesniame lygyje ir pasiprašė atleidžiamas iš komandos. Visus įsipareigojimus jam mes vykdėme. Per jėgą klube nelaikome nė vieno žmogaus. Tokia mano pozicija.
– Ar „Dzūkija“ sumokėjo „Palangai“ kokį nors perėjimo mokestį už žaidėją?
– Ne. Jis (Džonatanas) pasiekė daug: atvažiavęs iš Italijos ketvirtos krepšinio lygos, per metus pakliuvo į stipriausią Lietuvos lygą.
– Jeigu galėtumėte įvertinti klubo pasirodymą dešimtbalėje sistemoje: 1 – labai blogai, o 10 – puikiai, kokį įvertinimą parašytumėte „Palangai“?
– Apie penkis. Reikia būti objektyviam. Jokie pasiteisinimai dabar niekam neįdomūs – yra kaip yra. Visiems įdomus galutinis rezultatas.
– Turite pasakyti, kad klubo biudžetas šiemet buvo gerokai mažesnis. Kiek? Apie 40 procentų, ar ne? Vadinasi, ir žaidėjai gavo gerokai mažesnes algas.
– Žinoma, finansai – itin svarbu, į klubą prisiviliojant ir išlaikant gerus žaidėjus. Deja, pernai laimėję NKL bronzos medalius, praradome kelis labai svarbius klubo rėmėjus, pavyzdžiui, UAB „Statpala“, UAB „Novaco“, UAB „Vaineta“. Jos ženkliai prisidėjo prie klubo pernai. Šiemet klubo finansavimas sumažėjo apie 30 procentų. Teko samdyti žaidėjus, kurie rinkoje kainuoja mažiau. Pakartosiu, ką esu nekart sakęs anksčiau: savivaldybės paramos, kaip ir kasmet, sulauksime tik po NKL sezono. Tai neleidžia mums planuoti savo biudžeto ir pirkinių.
– Apie tai nekart buvo kalbėta, išties. Keista, kad miestas nereaguoja į reprezentacinio klubo pageidavimą.
– Suprantu ir miestą, nes jo biudžetas yra patvirtinamas tik po Naujųjų. Kol kas aukštojo sportinio meistriškumo konkursai yra metiniai. Bet pabrėšiu, kad be savivaldybės paramos, klubo padėtis būtų labai liūdna, tad tikrai ačiū miesto savivaldybei.
– Kokią savo ateitį matote? Palangoje?
– Truputį nukrypsiu. Po mums nesėkmingai susiklosčiusių aštuntfinalio rungtynių, buvau nuvykęs į Klaipėdą, kur stebėjau, kaip rungtyniauja Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ su Šilutės „Šilute“. Stebint jų rungtynes man pasirodė, kad „Palanga“ – ne ką prastesnė, o kai kuriais parametrais, ir geresnė. Tad stebėdamas rungtynes sau pasakiau, kad reikia dar kartą pamėginti visiems suremti čia jėgas ir „Palangai“ kitais metais pakovoti dėl aukščiausių tikslų NKL. O kas žino, vieningai dirbant gal pavyktų ir aukščiau žengti – į LKL? Reikia tikėti tuo. Patikėkite, „Palanga“ turi viską, kad tai pasiektų. Kai kurios kitos NKL komandos mums gali pavydėti tokių treniruočių sąlygų – modernioje sporto arenoje, prie jūros.
– Bet į LKL kasmet pakliūva tik NKL čempionato nugalėtojai. Vadinasi, reikia tapti čempionais. Ar pagal jėgas?
– Tikiu, kad taip. Jeigu finale žaidžianti komanda dėl tam tikrų dalykų nenori ar negali pakliūti į LKL, tai dabar vyksta svarstymai, kada kitas finalo dalyvis galėtų patekti į LKL.
– Ar tikite pats, ką sakote? Turiu omeny, „reikia suremti jėgas“ ir panašiai, nors realybėje situacija kitokia...
– Visada reikia tikėti tuo, ką darai. Aš daug vilčių dedu į naująją Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) vadovybę. Tikiu, kad su jais pavyks rasti bendrą kalbą ir tikiu, kad jie pritars, kad Palangai reikia aukščiausių tikslų siekiančios krepšinio komandos. Juk klubas „Palanga“ – ir Palangos, kaip kurorto, veidas. Deja, su buvusia PVRA vadovybe ne visada mums sekėsi rasti bendrą kalbą.
– Ar tai, kad kiekvienais metais komandą tenka rinkti, kaip sakau, „iš nieko“, nėra dar vienas faktorius, kuris kiša koją klubo dideliems tikslams?
– Žinoma, jeigu būtų branduolys, aišku, būtų lengviau. Bet mes, kita vertus, jau turime komandos branduolį: čia gyvena Povilas Šakinis, Mindaugas Reminas, Eimantas Maksvytis, Mantas Valčiukas, Vitalijus Kozys, Arvydas Dočkus, gydytojas Bajoras. Daugumą jų – palangiškiai ar jau palangiškiai. Tad branduolys yra.
– Ar klubas jau įvykdė savo žaidėjams, administracijai įsipareigojimus?
– Man, kaip klubo direktoriui, tai yra svarbiausias dalykas. Mes kiekvienais metais žaidėjams ir, kaip sakau, klubo žmonėms įvykdome duotus pasižadėjimus. Juos įvykdysime ir šiais metais. Kai kuriems – gegužę, kai jau būsime sulaukę savivaldybės paramos.
– Ar treneris P. Šakinis liks prie komandos vairo kitais metais?
– Šiais metais šiek tiek eksperimentavome – pasitikėjome vietiniu treneriu, buvusiu geru komandos žaidėju. Kas bus treneriu kitą sezoną, paskelbsime artimiausiu metu. Mano siekis, kad juo būtų palangiškis.

Jūsų komentaras:

martynas 2017-03-29 16:07 (IP: 193.219.12.71)
Saunu tai[p ir reikia galvoti ir siekti LKL. Pakliuvus i LKL arena butu pilna...Svajone Palangoje ziuret Neptuna, Zalgiri ir tt...prestizas ir garbe jei Palanga butu LKL

Taip pat skaitykite

Spalio 10-ąją – Pasaulinę psichikos sveikatos dieną nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ kviečia prisijungti prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ ir taip atkreipti dėmesį į sudėtingą Lietuvos jaunų žmonių psichinę sveikatą.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


„Keiskime savo įpročius, mokykimės laisvalaikį leisti aktyviai kartu su savo vaikais, rodydami jiems tinkamą pavyzdį. Leiskime kuo daugiau laiko lauke ir skleiskime pozityvumą. Kviečiame visus į Palangą - sveikatingumo ir sporto šventę visiems“ - kviečia asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislavas Vasiliauskas.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Nukentėjusiųjų nuo palangiškės koncertų organizatorės Tamaros Zaicevos kantrybė baigėsi – plungiškis Robertas Šakinis, vienas iš daugelio įsigijusiųjų bilietus į Gruzijos atlikėjos Tamaros Gverdciteli ir Vytauto Lukočiaus orkestro „Simfoniette“ koncertą, kurį organizavo T. Zaicevos "RVR", Palangoje – koncertas buvo suplanuotas...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto reprezentacinė komanda, krepšinio klubas „Palanga“ buvo labai arti ketvirtfinalio kovų Nacionalinėje krepšinio lygoje, bet, deja, penkių rungtynių serijoje lemiamos rungtynės buvo pralaimėtos Kauno „Žalgirio“ jaunajai pamainai. Klubo direktorius Arūnas Vaitulionis skėsčioja rankomis – „Yra kaip yra“, tačiau jo užsispyrimas...


Didžiausias kurortas kviečia visus į sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Naują poilsio sezoną pasitinkanti Palanga šiemet keičia savo veidą. Kurorte organizuojama Baltijos šalių asamblėja, kurios data sutampa su kurortinio sezono atidarymu, rodo, kad Palanga tampa  vasaros Šiaurės Europos širdimi, kviesdama poilsiauti šeimas iš įvairių šalių bei užtikrindama įvairiausias pramogas ir skirtingiems skoniams...


Palangos krepšinio komanda „Palanga“ kviečia visus savo sirgalius ir gerbėjus į paskutiniąsias reguliariojo sezono Lietuvos krepšinio lygos varžybas.  


Visi tik skubam, lekiam, o po darbų poilsį randam tik prie televizoriaus. Žinoma, daugelis kritikuoja tokį gyvenimo būdą, tai supranta ir tokiame gyvenimo verpete besisukantys žmonės. Kaip pasakytų jauna, aktyvi, aerobikos trenerė Šarūnė Libonaitė, judėjimas yra gyvenimas, tereikia prisiversti pajudėti, o tuomet ir savijauta pagerės, matyt, sumažėtų ir dejonių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius