Palanga svarsto iš poilsiautojų pinigus imti iki spalio: už ką tektų susimokėti

Palangos tiltas, 2023-10-14
Peržiūrėta
1131
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Palangą vasarą aplankė daugiau automobiliais atvykusių poilsiautojų, todėl kurortas surinko gausiau pinigų už mašinų stovėjimą.

Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo vidurio parkavimo apmokestinimo rinkliavos Palangos savivaldybė surinko 1,303 mln. eurų – gerokai daugiau, nei buvo planuojama (960 tūkst. eurų).

Pernai suma vos perkopė milijoną eurų. Praėjusio sezono rezultatai buvo viršyti visais vasaros mėnesiais. 

Ypač išsiskyrė liepa – pernai vidurvasarį buvo gauta 326,6 tūkst. eurų, o šįmet net 120 tūkst. eurų daugiau.

„Šie skaičiai objektyviai parodo, kad poilsiautojų šiemet buvo daugiau, nes parkavimo rinkliavos dydžiai nuo pernai nekito“, – teigė miesto Rinkliavų centro vadovas Algimantas Bluškis.

Tačiau poilsiautojų mokėjimo įpročiai dar kartą patvirtino, kad Palangoje esančius parkomatus laikas keisti modernesniais. 

Vis mažiau žmonių už automobilių stovėjimą atsiskaito grynaisiais pinigais. Pernai šitaip mokančių buvo 44 proc., o šiemet – jau tik 32 proc. 

Nemažai žmonių parkavimo zonose nebuvo susimokėję, todėl vėliau jiems buvo pritaikytas 40 eurų paros stovėjimo mokestis. Šitaip buvo gauta penktadalis pajamų – apie 270 tūkst. eurų. 

„Taip galėjo atsitikti ir todėl, kad parkavimo zonoje sustojęs poilsiautojas nerado smulkių monetų, o kito mokėjimo būdo nežinojo. Todėl mūsų parkomatus reikėtų keisti tokiais, kuriuose būtų galima atsiskaityti banko kortele“, – svarstė Rinkliavų centro direktorius. 

Kokie parkomatai būtų perkami ir ar jiems kitų metų biudžete atsiras pinigų, Palangos valdžia nėra nusprendusi. 

Pasak A.Bluškio, šalies miestai jau pradėjo senų parkomatų atnaujinimą. Šįmet už 600 tūkst. eurų juos pakeitė Šiauliai, apie 150 naujų parkomatų pirkimą yra paskelbusi Klaipėda. 

Taip pat Palangos valdžiai bus siūloma keisti automobilių stovėjimo apmokestinimo laikotarpį, nes pastaraisiais metais pasitaiko šilti rudens mėnesiai.

Šįmet per rugsėjo pirmąją pusę už stovėjimą gauta 113,4 tūkst. eurų rinkliavos – net dukart daugiau nei prieš metus. 

„Manau, kad atsisakius apmokestinimo pavasarį ir jį pratęsus iki spalio kurortas gautų daugiau pajamų, nes per pusę gegužės surenkama tiktai apie 60 tūkst. eurų“, – svarstė Rinkliavų centro vadovas. 

Palangos savivaldybei ketinama siūlyti arčiausiai jūros esančiose zonose automobilių stovėjimą bent jau savaitgaliais apmokestinti ir šaltuoju metų laiku. 

 

Alvydas Ziabkus 

„Lietuvos rytas“ 

Jūsų komentaras:

palangiskis 2023-10-15 08:13 (IP: 172.69.52.133)
nemeluokit imat pinigus netik is poilseutoju imat ir is palangiskiu jaunu senuku ir visu visu buozes

Palangiskis 2023-10-14 18:33 (IP: 172.70.247.119)
Niekada negana...geda ir skaityti

asta 2023-10-14 10:52 ([email protected] / IP: 162.158.222.194)
Pikčiausia , kad būdamas Palangiškis, vasara pasistatęs automobilį arčiau jūros ar centron turi mokėti.

Taip pat skaitykite

Palanga svarsto atnaujinti tilto į jūrą apšvietimą: savivaldybė yra paskelbusi išankstinę konsultaciją dėl atitinkamo viešojo pirkimo.


Geros naujienos „Luminor“ banko klientams Palangoje – klientų pageidavimu mieste įrengtas pirmasis grynuosius pinigus priimantis „Luminor“ bankomatas.


Palangą vasarą aplankė daugiau automobiliais atvykusių poilsiautojų, todėl kurortas surinko gausiau pinigų už mašinų stovėjimą.


2023 m. vasarą, dėl poilsiautojų ir verslininku vertinimu ne ypač gerų orų, susitraukė atostogaujančių Palangoje srautai, taip pat pastebimas ir polinkis atostogauti trumpiau.


Palangos policija ieško sukčiaus, kuris pažinčių svetainėje apsuko galvą vietos gyventojai taip, jog ji pati jam nuvežė ir atidavė grynus pinigus.


Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas neslepia – nesąs nei žvejys profesionalas, nei žvejybos mėgėjas, tačiau Seime pasirodžiusi iniciatyva drausti verslinę žvejybą šalies vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje jį neramina. „Dėl jų Šventosios uosto atstatymas, kuris dabar pradedamas vykdyti iš ES lėšų, taptų neįmanomu, o lėšas, apie...


Du daugiausiai balsų Mėguvos rinkimų apygardoje surinkę kandidatai, konservatorius Mindaugas Skritulskas ir „valstietis“ Romandas Žiubrys, susikaus antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių, spalio 25 d. Žinia, pirmasis pirmajame ture gavo 26.85 proc. balsų, o antrasis –13.27 proc. Ar įmanoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų kandidatui antrajame ture atlikti, regis, neįmanomą...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kretingos politikai svarsto galimybę apskųsti teismui Palangos valdžios sprendimą nuo kitų metų penkiais eurais apmokestinti įvažiavimą į kurortą, praėjusį ketvirtadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius