Palangiškės vargai dėl „vaiko pinigų“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-24
Peržiūrėta
65
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškė ir skundėsi, jog Socialinės rūpybos skyriuje jai nepavykę išsiaiškinti situacijos dėl taip vadinamos „vaiko pinigų“ išmokos gavimo. Moters teigimu, ji kreipėsi į skyrių su prašymu dėl tų nelemtų 52 litų. Anot jos, skyriaus specialistė paaiškino, kad pinigai bus skirti ne nuo rugsėjo mėnesio, kaip nurodyta prašyme, o taip, kaip numato įstatymas.

 

Teisė į išmoką

Palangiškė pasakojo, kad ji nesutinka su tokiu įstatymo traktavimu, nes jos nuomone, išmoka turi būti skiriama ne nuo tos dienos, kai pateikiamas prašymas ir dokumentai, o nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos. Taip pat išmoka grąžinama ne daugiau kaip už dvylika praėjusių mėnesių nuo tos dienos, kuomet buvo pateikti visi dokumentai, būtini vaiko pinigams gauti. „Aš teisę gauti išmoką turiu, tačiau su tuo nesutinka Socialinės rūpybos skyriaus vedėja, kuri tikino, kad esą aš ne taip suprantu įstatymo nuostatas“, - sakė ji. Palangiškė teigė skambinusi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kur paaiškinta, kad jei pateiktas prašymas, tai turi būti svarstoma, ar jį atmesti, ar tenkinti. „Suprantu, kad  šiuo metu sunkmetis ir „Sodros“ padėtis nepavydėtina, tačiau manau, kad reikėtų deramai paaiškinti, kodėl neskiriama išmoka ir kodėl aš esu neteisi. Tokioje situacijoje atsidūriau ne aš viena. Manau, kad mamų, kurios negavo tų varganų pinigėlių, nemažai,“ – nuoskaudą, kad nesulaukė deramo paaiškinimo, išsakė moteris.

 

Nepagarba lankytojams

Pasak palangiškės, stebina ir skyriaus darbuotojų nepagarba lankytojams. „Daug ką tenka išklausyti skyriaus koridoriuje, belaukiant, kada priims. Net nebesinori belstis į duris. Vieną žmogų pecialistas aptarnauja net valandą. Nemaloniai nuteikia ir pagyvenusių žmonių pamokymai. Esą, dabar neik, nes valdininkės geria kavą“, - apie Socialinės rūpybos skyriaus darbuotojas kalbėjo moteris.


Laiku nepateikė prašymo

Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės teigimu, minėtai palangiškei buvo paaiškinta, kad yra ne taip, kaip mano moteris. „Nuo kovo mėnesio, pasikeitus įstatymo nuostatoms, nuspręsta visoms šeimoms nebemokėti po 52 litus už kiekvieną vyresnį nei trejų metų vaiką. Išmokos skiriamos tik toms šeimoms, kurių pajamos vienam nariui praėjusiais kalendoriniais metais buvo ne didesnės kaip 1050 litų, atskaičius mokesčius“, - išaiškino naują išmokų gavimo tvarką vedėja.

Vedėjos G.Kavarzienės tvirtinimu, palangiškė laiku nepateikė prašymo, todėl jai „vaiko pinigai“ bus skirti nuo lapkričio l dienos, nes jos šeimos gautos pajamos bus skaičiuojamos nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų lapkričio mėnesio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena „pakiša koją“. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį...


Vaikus auginantiems tėvams 2018-ieji atnešė naujovių – nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka. Kurorto gyventojai, turintys teisę į vadinamuosius vaiko pinigus, Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriui turi pateikti prašymą. Tačiau, siekiant išvengti...


Komunalinio darbuotojai labiausiai pastebimi, kai dūzgia tarsi bitelės besisukdami mieste, kad tik visur būtų gražu, tvarkinga. O kai kurie tyliai dirba nematomą, tačiau itin svarbų darbą. Tokia yra UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kasininkė-buhalterė Renata Bučmienė, vos prieš keletą dienų galėjusi minėti darbo komunaliniame sukaktį. Čia ji dirba jau 20 metų.


Žinoma žurnalistė, televizijos laidų vedėja, buvusi politikė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Palangos skaitytojams praėjusį penktadienį pristačiusi romaną „Nokstančių bananų kvapas“, sako, kad nuodėmių darome nepriklausomai nuo santvarkų ir laikų, kuriais gyvename. „Tarp gėrio ir blogio paklysti galima vienodai lengvai – ir laisvėje, ir nelaisvėje. Ir jokie laikai čia...


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Toli nuo vietos politinių intrigų, labiau primenantis didmiesčio, o ne kurorto kurios nors įmonės vadovą ir neretai miesto savivaldybės Taryboje balsuojantis kitaip nei politiniai bendražygiai opozicijoje. Kas? Kas seka vietos kurorto gyvenimą, nebūtų sunkumų įvardinti politiką, kurį turiu omenyje


Aplinkai tvarkyti pinigų pritrūks

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 30 | Rubrika: Miestas

Šiųmečiame miesto biudžeto projekte numatyti asignavimai kurorto aplinkai tvarkyti labai aptirpę. Palangos komunalininkų poreikiams tenkinti suplanuota skirti 5 mln. 450,9 tūkst. litų. Pernai buvo skirta 7 mln. litų. Šventoji taip pat turės tvarkytis su mažesnėmis lėšomis. Seniūnijai skirta 1 mln. 224,7 tūkst. litų.


Palangiškės vargai dėl „vaiko pinigų“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 24 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškė ir skundėsi, jog Socialinės rūpybos skyriuje jai nepavykę išsiaiškinti situacijos dėl taip vadinamos „vaiko pinigų“ išmokos gavimo. Moters teigimu, ji kreipėsi į skyrių su prašymu dėl tų nelemtų 52 litų. Anot jos, skyriaus specialistė paaiškino, kad pinigai bus skirti ne nuo rugsėjo mėnesio, kaip nurodyta prašyme, o taip, kaip numato įstatymas.


Finansinis nuosmukis atsiliepė ir „vaiko pinigams“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 21 | Rubrika: Miestas

Finansinis nuosmukis palietė ir taip įvardijamus „vaiko pinigus“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog nuo š.m.kovo 1 dienos visi vaikai iki 3 – jų metų gaus išmokas, nepriklausomai nuo šeimos pajamų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas