Palangiškiai žiemą vijo iš kiemo degindami Morę

„Palangos tilto“ informacija, 2011-03-09
Peržiūrėta
315
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai žiemą vijo iš kiemo degindami Morę

Vakar skambėjo visas miestas, genant žiemą iš kiemo. Triukšmingai, linksmai palangiškiai šventė Užgavėnes, kaip ir dera tokią dieną, kuo išradingiau reikalaujant pavasario. Rodos, jis netrukus tikrai pabels į duris, o kas gi galėtų atsilaikyti prieš tokią minią persirengėlių, žūtbūt ketinančių pasiekti savo tikslą. Susitikę miesto centre ir linksmai sukę šokio ratelius, netrukus visi patraukė link tilto.

 

Pasivaišinę blynais, pasistiprinę po šokių persirengėliai stengėsi į linksmybes įsukti ir susirinkusius stebėtojus, o kaip gi kitaip, jei jau ginti žiemą, tai visiems drauge. Žinoma, nepamirštant svarbiausių šios šventės veikėjų – Lašininio ir Kanapinio.

Link tilto eiseną lydėjo ir traukiama Morė, kuriai išties geros pabaigos niekas nežadėjo. Su ja sudeginamos visos žiemos negandos, tad šiuo tikslu ir buvo tempiama link jūros. Paskutiniai žiemos pasispardymai tokią dieną nei vieno neišgąsdintų, o vakar lyg ir pati gamta padėjo kovoti su žiemos likučiais – tarsi šviečianti saulutė pranešė, jog laukti liko gal ir nebedaug.

Linksmos persirengėlių šėlionės negalėjo palikti abejingų ir stebėtojų, tad smagiai buvo dūkstama drauge. Ypatingai smagu, liepsnojant Morei, tokia galimybe pašėlti pasinaudojo daugelis, o ir atsisakyti neverta.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje nenuobodžiaus nė vienas – didžiausias šalies kurortas šią visai šaliai svarbią dieną kviečia švęsti linksmai ir originaliai bei dovanoja reginius ne tik žemėje, bet ir jūroje bei ore.


Tradicinėmis šėlionėmis baidė žiemą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 15 | Rubrika: Kultūra

Tradiciškai Palangos miesto centrinėje aikštėje antradienio vakare rinkosi persirengėliai, drąsiai nusiteikę išginti žiemą iš kiemo. Netrūko šėlionių, blynų, sulaukta ir itin puošnios Morės, kurios likimas – aiškus, juk visi su nekantrumu laukia pavasario.


Vytauto g. 81 daugiabučio kiemas – išties nedidelis, telpa vos keli automobiliai. Patys gyventojai sugeba draugiškai susitarti, kas kur statys savo transporto priemones, tačiau kaip suvaldyti prašalaičius, kurie atskuba į savivaldybės pastatą, esantį Gintaro g., tvarkyti tam tikrų reikalų ir nesukdami galvos palieka savo automobilius taip, kad nei išvažiuoti...


  Galima mokytis linksmai ir smagiai – tuo įsitikino Palangos „Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų šeštokai, balandžio 10 d., ketvirtadienį, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos salėje vykusioje viktorinoje „Vokiečių kalba linksmai“.


Šią žiemą palangiškiai šildysis 8 proc. pigiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Artėjantis šildymo sezonas Palangos gyventojams bus pigesnis, nei praėjusi žiema – palyginti su buvusiu sezonu, šildymas kurorte pigs apie 8 procentus. Tai lemia sumažėjusi dujų kaina: šiemet spalio mėnesį kilovatvalandė kainuos 29,42 cento su PVM, tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais – 31,65 cento su PVM. Įkainio skirtumas – daugiau nei 2 centai.


Palangiškiai smagiai vijo žiemą iš kiemo  1

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Miestas

„Skubėkit visi fotografuotis su More – jai gyvent beliko pusantros valandos! Skubėkit ir „Blynų turgelyje“ plincių ragaut! Kas su ličynom – tą gaspadinės pavaišins!“ – antradienį nuo trečios valandos popiet besirenkančius į centrinę miesto aikštę kaukėtus ir be kaukių, tačiau visus gera nuotaika nešinus palangiškius gražia...


Palangiškiai vijo žiemą iš kiemo  6

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 12 | Rubrika: Miestas

„Skubėkit visi fotografuotis su More – jai gyvent beliko pusantros valandos! Skubėkit ir „Blynų turgelyje“ plincių ragaut! Kas su ličynom- tą gaspadinės pavaišins!“, - antradienį nuo trečios valandos popiet besirenkančius į centrinę miesto aikštę kaukėtus ir be kaukių, tačiau visus gera nuotaika nešinus palangiškius gražia...


Jeigu niūrią gruodžio dieną nusprendėte nuotaiką pakelti karštu kavos puodeliu, „Max Coffee“ kavinės barmenė-padavėja Martyna Rasickaitė, kuri dirba čia nuo balandžio mėnesio, pasitiks su šypsena. Mergina prisimena, kad pradžia nebuvo lengva. „Teko greitai išmokti daug įvairių kavos receptų, bet noras dirbti buvo stipresnis. Dabar iš akių...


Miesto devintokams apie matematiką - linksmai

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 10 29 | Rubrika: Jūros vaikai

Praėjusį penktadienį Palangos senosios gimnazijos didžiojoje salėje vyko renginys, skirtas miesto devintokams „Matematika linksmai“. Jis praėjo linksmai ir įdomiai, devintokai liko patenkinti ir iš gimnazijos išėjo laimingi, išradingai praleidę spalio ketvirtadienio popietę.


Palangiškiai žiemą vijo iš kiemo degindami Morę

„Palangos tilto“ informacija, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Vakar skambėjo visas miestas, genant žiemą iš kiemo. Triukšmingai, linksmai palangiškiai šventė Užgavėnes, kaip ir dera tokią dieną, kuo išradingiau reikalaujant pavasario. Rodos, jis netrukus tikrai pabels į duris, o kas gi galėtų atsilaikyti prieš tokią minią persirengėlių, žūtbūt ketinančių pasiekti savo tikslą. Susitikę miesto centre ir linksmai sukę šokio ratelius, netrukus visi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius