Palangiškiams pristatyti A.Bubelytės „Juodojo mėnulio vaikai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-29
Peržiūrėta
1752
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savo pirmąjį romaną pristačiusiai Andželikai Bubelytei (kairėje) gėlių ir dovanų įteikė Palangos viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė.
Savo pirmąjį romaną pristačiusiai Andželikai Bubelytei (kairėje) gėlių ir dovanų įteikė Palangos viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė.

Penktadienio popietę į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi tie, kurie iš pirmų lūpų norėjo išgirsti apie šiais metais „Eglės“ leidykloje išleistą knygą „Juodojo mėnulio vaikai“. Romaną palangiškiams pristatė jo autorė, Angel slapyvardžiu pasirašiusi Andželika Bubelytė.

Pirmoji medikės knyga
„Knygos „Juodojo Mėnulio vaikai“ rašymui kaupiausi daugiau nei trylika metų, o rašiau – penkerius. Savo knygą pavadinčiau jaunos merginos, gyvenančios problemiškoje šeimoje, brandos istorija“, – pasakojo knygos autorė, šiaulietė, Onkologijos klinikos Radioterapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Andželika Bubelytė.
„Juodojo mėnulio vaikai“ – tai populiari muzikos grupė, kurią sudaro keturi vienos šeimos nariai, tačiau vyresnieji brolis ir sesuo keršija kito tėvo jaunesniems broliui ir seseriai už tėvų klaidas ir vaikystėje nepatirtą meilę. Jaunėliams lemta patirti tai, kas niekam nelinkėtina.
Pagrindinė romano herojė ir pagrindinė grupės „Juodojo Mėnulio vaikai“ vokalistė – septyniolikmetė mergina Viktorija, kurios gyvenimas kupinas rūsčių išbandymų, tačiau nepaisant nieko, ji nepalūžta ir galiausiai net randa savyje jėgų atleisti skriaudėjams.

Mistika persipina su realybe
Recenzentas Mindaugas Zimka apie „Juodojo mėnulio vaikus“ rašo: „Romano pamatas – gilus psichologizmas, į kurį įpinama subtili mistinė linija, sapnai, užsimenantys apie tolesnius siužeto vingius. Knygos veikėjų charakteriai ryškūs, nestereotipiniai, neretai balansuojantys ties normalumo riba“.
„Patirties rinkausi ne tik skaitydama knygas, bet ir stebėdama gyvenimą, kuriame gėrio ir blogio apraiškų taip pat nestinga. Akstiną šiam kūriniui davė ne kartą pastebėtas šokiruojantis dalykas, kai mene blogis pateikiamas kaip teigiamybė, o kerštas kaip vienintelis teisingas atpildas. Savo kūrinį vadinu jaunos merginos, gyvenančios problemiškoje šeimoje brandos istorija. Ji auga, klysta ir iš to mokosi, formuojasi kaip asmenybė su savo pasaulėžiūra. Ji – tarsi šviesulys, kurio nepajėgia užgesinti jokios negandos. Ji – Pergalė (Ne atsitiktinai jos vardas – Viktorija). Žmogiškumo pergalė. Nugalėti blogį virstant už jį baisesniu – labai lengva ir paprasta. Tik ar tai – tikroji pergalė? Juk visų sunkiausia – kad ir kas beatsitiktų – išlikti savimi“, – pristatė romaną autorė.

Kuria antrąją dalį
Į biblioteką susirinkę palangiškiai teiravosi, koks turėtų ir galėtų būti knygos skaitytojas, kokiai auditorijai ji skirta? Pasak autorės, pagrindiniai veikėjai – jaunuoliai, tačiau kadangi romane analizuojami ir tėvų santykiai, skaitytojai gali būti visi.
Autorė paatviravo, kad šis romanas – jos gyvenimo svajonės išsipildymas. Dar mokyklos suole kilusi mintis rašyti romaną. Tačiau iki pat dabar, kai pirmoji knygos dalis pasiekė skaitytoją, jokių mažesnių formų kūrinių ji nebuvo parašiusi. Tiesa, mokykloje kūrusi eilėraščius.
Beje, A.Bubelytė kitąmet planuoja užbaigti antrąją romano dalį. Kada ją skaitytojai išvys ant prekystalių – priklausys nuo leidėjų.
Romano veiksmas rutuliojasi šiais laikais. Nors jis nėra autobiografinis, bet jame nagrinėjamos problemos ir nuotaikų svyravimai pažįstami ir pačiai autorei, ir didžiajai daliai žmonių. Kurdama charakterius A.Bubelytė sakė rinkusi detales iš savo aplinkos: darbo, draugų. Tačiau konkrečių prototipų nėra, nors esama paminėtų realių faktų.
„Knygos herojai, kaip ir aš, gyvena Saulės mieste – Šiauliuose. Be to, esama scenų, kur veiksmas vyksta Palangoje, tad gal romanas bus artimas ir palangiškiams“, – paintrigavo A.Bubelytė.

 Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Jūros mūšos aidai kurorto kūrėjų meninėje raiškoje ir gyvenime".

Jūsų komentaras:

Wilzon 2013-01-05 03:12 ([email protected] / IP: 195.229.241.172)
vilnieteGegužė 26, 2010 12:08 as uz tolerancija, bet mane labai nenrmiaa tai, kad dazniausiai kova uz savo teises perauga i isskirtiniu teisiu sau reikalavima, mazumu aktyvistai prisidengdami mazumu problemomis daro sau karjeras ir jega bruka savo poziurius net nesileisdami i diskusijas, o iskarto kaltindami visokiom fobijom, as toleravau gejus iki tol, kol jie man nepradejo aiskinti, kad cia as nenormali, kazkodel vadovams nerorganizuojami kursai kaip elgtis su darbuotuojais turinciais semyniniu problemu, bet kaip elgtis su homoseksuolais- prasom, ir pinigu duos,tai kodel? jeigu jie tokie kaip kiti, kodel darbe turetu rupeti ju seksualines problemos? iki absurdu prieinama ir su visokiais politkorektiskumais, ir su feminisciu idiotizmu ir kalbos perdarinejimu, ir su seksualiniu mazumu ISSKIRTINIU TEISIU SAU reikalavimais

Taip pat skaitykite

Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu Bernardinai.lt ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“. Jam savo esė sukūrė ir Palangos senosios gimnazijos IIB...


Lietuvoje tik prasidėjus vietinių braškių sezonui, jų gausa ir įvairovė tapo naujos Renatos Ničajienės knygos „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ pristatymo tema. Ją būriui svečių, tarp kurių – aktorė Eglė Jackaitė su bičiule Rasa Kulyte, „Žuvėdros“ treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, šokėja Kristina Navickaitė-Tina su seserimi Agne...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Ketvirtadienio vakarą į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi tie, kurie iš pirmų lūpų norėjo išgirsti apie praėjusiais metais „Eglės“ leidykloje išleistos knygos „Juodojo mėnulio vaikai“ tęsinį. Romaną palangiškiams pristatė jo autorė, Angel slapyvardžiu pasirašiusi Andželika Bubelytė, 2012-ųjų rudenį supažindinusi...


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


„Mums išties labai malonu, kad šiandien Palangoje galime pristatyti Skuode gimusios ir Klaipėdoje kuriančios keramikės Daivos Ložytės parodą. Malonu, kad ne tik Lietuvą, bet ir Rusiją, Baltarusiją, Tadžikistaną bei, galima sakyti, visas Vakarų Europos šalis apkeliavę darbai susirinko šioje jaukioje erdvėje“, – ketvirtadienį susirinkusiesiems į...


Penktadienio popietę į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi tie, kurie iš pirmų lūpų norėjo išgirsti apie šiais metais „Eglės“ leidykloje išleistą knygą „Juodojo mėnulio vaikai“. Romaną palangiškiams pristatė jo autorė, Angel slapyvardžiu pasirašiusi Andželika Bubelytė.


N.Marčėnaitė palangiškiams pristatė savo knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos „Ramybės menų ir maisto kiemelis“ suviliojo maisto gaminimą mėgstančius, o ir meno nevengiančius palangiškius ir vis dar poilsiaujančius vasarotojus, kurie atvyko į menininkės bei žinomos televizijos vedėjos Nomedos Marčėnaitės knygos pristatymą „Virtuvės užrašai“. Diena anksčiau buvo pristatyta N.Marčėnaitės bei jos vyro Mariaus Jonučio tapybos darbų bei...


Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius