Palangos jaunimas: „Daryti gerus darbus progos ir atlygio... nereikia“

Žygimantas MITKUS, 2015-07-09
Peržiūrėta
1870
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos jaunimas: „Daryti gerus darbus progos ir atlygio... nereikia“

Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai, skęsta šiukšlėse.
„Nuolankumas, tai galbūt primiršta dorybė, kai sąmoningai suprantame, kad tam tikrą pagarbą būtina išreikšti. Gamta dalinasi savimi be priežasties, ji tenkina mūsų įgeidžius, o mes dažnai sugebame jai tik nugarą atsukti, todėl tą žavų rytą nusprendėme pratęsti tobulinant savo charakterio savybes, nusilenkti prieš gamtą ir padėti jai apsišvarinti“, – teigia viena iš akcijos organizatorių Grita Gruzdaitė. Pamiršę penktadienio linksmybes, jaunieji palangiškiai kibo į darbus ir apie 4 valandas su pirštinėmis ir šiukšlių maišais kuopė ne tik aplink karjerus esančią teritoriją, bet ir iš vandens traukė padangas, kurias apsilankantieji prie telkinio į ežerą įmeta dėl pramogos. „Tai – kaip tramplynas vaikams“, – teigė akcijos metu viena poilsiautoja.
Kaip pasakoja jaunoji visuomenininkė, tokios akcijos ne tik švarina gamtą, tačiau ir ugdo bei tobulina žmogaus asmenybę.
Greitai susiruošę, atsiraitoję rankoves jauni žmonės kibo į šiukšlių krūvas. „Mus sekė neramūs žvilgsniai, klausimai už ką, kas mus skatina tai atlikti. Tai pat maloniai keista buvo sulaukti pagalbos. Poilsiaujantys vaikinukai nenusisuko nuo merginų, traukiančių iš karjero padangas. Dar kartą labai Jums ačiū“, – dėkoja pašnekovė.
Akcijos rezultatai: dalyvavo keturi žmonės, kurie per maždaug 4 valandas surinko 10 pilnų atliekų šiukšlių maišų, iš sausumos ir iš vandens ištraukė 8 padangas bei rado vieną valtį. „Džiaugiuosi, jog mūsų mintys realizavosi ir tapo veiksmu, o viena, kad ir maža iniciatyva, patraukė didelį aplink mus susibūrusių žmonių dėmesį“, – džiaugiasi akcijos rezultatu jaunoji palangiškė.
Projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ tikslas – per akimirką trunkančias akcijas pasakyti Palangos miesto savivaldybei bei miesto bendruomenei, jog Palangos jaunuomenei jaunimo centras reikalingas bei atkreipti nuolat skubančių dėdžių ir tetų, ar tiesiog savo bendraamžių dėmesį į iškilusias problemas. Projektas susidės iš penkių etapų – dailės, šokio, muzikos, teatro bei visuomeninės veiklos, o viską vainikuos uždaromasis projekto renginys. Kada ir kur vyks likę projekto etapai, organizatoriai neatskleidžia, nes tai, pasak jų, turi išlikti paslaptimi.
Paklausus, kodėl jaunimo centrą vaizduoja palapinė, projekto sumanytojai atsako, jog tai puiki susibūrimų vieta: „Jaunimas stogo virš galvos neturi, o kadangi vasara – galime pasistatyti palapinę. Bet tai tik laikinas problemos sprendimo būdas, nes į klausimą, kur jaunimas šaltą žiemos penktadienį gali nueiti pabūti, niekas dar neatsakė. Mes neturime vietos, kur galime tobulėti kaip asmenybės, todėl bandysime tilpti į palapinę, kuri perteiks jaunųjų palangiškių talentus“, – atsako akcijos organizatoriai pabrėždami, jog Palangos jaunimo talentas palapinėje netilps.
Prieš akciją penktadienį jaunieji palangiškiai Palangos miesto savivaldybėje susitiko su Palangos miesto savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene bei jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene. Susitikimo metu buvo pristatytas jaunimo inicijuotas projektas, aptarti padaryti bei ateinantys darbai dėl Palangos jaunimo centro.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę savo darbo dešimtmetį Palangos mero poste minintis Šarūnas Vaitkus jau sulaukė daugybės sveikinimų. „Palangos tiltui“ savo nuomonę apie didžiausio šalies kurorto, Palangos, merą išdėstė ir Algirdas Butkevičius, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys.


Įsigaliojęs Tarybos 2020 m. lapkričio 26 d. sprendimas Nr. T2-228 nurodo, kad Palangiškio kortelių galiojimo laikas pratęsiamas iki 2025 m. gruodžio 31 d. Taigi palangiškiams naujų kortelių išsiimti nereikia, jos lieka galioti iki nurodyto termino.


Šie metai Lietuvai išskirtiniai, minimas Lietuvos šimtmetis, ta proga metų pabaigą Palanga ketina užbaigti taip pat iškilmingai – surengti specialius apdovanojimus „Gintarinė snaigė“ ir įvertinti tuos žmones, kurie tyliai daro reikšmingus darbus. Kandidatus šiems apdovanojimams galima siūlyti iki lapkričio 18 dienos.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Ką daryti, kad mokykla taptų įdomesnė?

Alfredas PUMPULIS, 2012 05 07 | Rubrika: Miestas

Tikriausiai kiekvienam yra tekę sėdint mokyklos suole skaičiuoti lėtai slenkančias minutes iki pertraukos. Tačiau ar tai normalu? Ar tokia turi būti pamoka? Palangos jaunimas, paklaustas, kokių priemonių būtų galima imtis, jog mokykla nebūtų tik „kankinimo namai“, idėjų nestokojo.


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius