Palangos ligoninės direktorė Laimutė Ežerinskienė: „Nežinau, ar nesiskiepijusieji nenukentės, ypač jei tai bus susieta su SODRA“

"Palangos tilto" informacija, 2020-12-31
Peržiūrėta
2271
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mariaus Vizbaro/15min nuotraukoje: Laimutė Ežerinskienė
Mariaus Vizbaro/15min nuotraukoje: Laimutė Ežerinskienė

Medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų. Tačiau trims slaugos darbuotojams atsisakius skiepytis pasiskiepijusieji ėmė kuždėtis apie tai, kas laukia jų nesiskiepijusiųjų kolegų.

„Mūsų ligoninėje skiepytis atsisakė trys medikai: slaugytojai ir slaugytojų padėjėjos. Jų argumentai – gan suprantami: juk vakcina – naujai sukurta, iki galo nėra aiškus jos ilgalaikis poveikis sveikatai, pašaliniai reiškiniai. Vienas iš atsisakiusiųjų – su onkologinės ligos istorija, kitas žmogus sakė turįs alergiją skiepams, dėl to niekada nėra skiepyjęsis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Laimutė Ežerinskienė, Jūrininkų ligoninės Palangos departamento direktorė.
Anot jos, atsisakiusieji skiepytis nėra kategoriškai prieš skypus: „Kai kurie jų svarsto skiepytis vėliau.“ Viena gydytoja, buvusi išvykusi skiepijimosi metu, nespėjo laiku atvažiuoti.

Paklausta, ar nepasiskiepijusieji medikai galės dirbti su rizikos grupėms priklausančiais pacientais ir as nenukentės profesine prasme, L. Ežerinskienė sakė: „Negaliu to pasakyti. Dar nėra dėl to nuspręsta, patvirintinta kokia nors tvarka mūsų vadovų Jūrinininkų ligoninėje.“
„Tie, kas nesiskiepijo, neturėtų nukentėti – kiekvieno teisė yra rinktis (skiepytis ar ne), tačiau su kai kuriais rizikos grupėms priklausančias ligoniais jie dirbti neturėtų. Be to, nenustebčiau, kad nesiskiepiję žmonės gali nukentėti per SODRA mechanizmą – apie tai girdėjau diskusijas,“ – sakė L. Ežerinskienė.

Jolanta Juškevičienė, Jūrininkų ligoninės komunikacijos vadovė, sakė "Palangos tiltui", kad Klaipėdos jūrininkų ligoninėje baigtas pirmasis vakcinavimo nuo COVID-19 etapas. Per tris dienas iš viso paskiepyta 405 darbuotojai, iš jų – 70 ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje, 40 – Palangos departamente.
Anot jos, ligoninės vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė džiaugiasi, kad vakcinacija vyko sklandžiai.
„Ligoninėje ir jos padaliniuose paskiepyta 117 gydytojų, 147 slaugytojos ir 141 darbuotojas, turintis artimą kontaktą su koronavirusu sergančiais pacientais. Tai – slaugytojų padėjėjos, pagalbinis personalas, radiologijos, klinikos laborantai, perfuzionistai, vairuotojai ir kiti“, – sakė A.Smagurienė.
Dėl pageidavimo skiepytis kitame etape ligoninės personalas bus apklausiamas dar kartą.

Pirminės apklausos duomenimis skiepytis nepageidavo 274 darbuotojai iš 1221, dirbančio Klaipėdos jūrininkų ligoninėje ir jos padaliniuose. Skaičius dar gali kisti, nes kai kurie darbuotojai persigalvoja ir pareiškia norą skiepytis kitame etape.
Skiepytis ar ne darbuotojai sprendžia savarankiškai ir vakcinaciją renkasi savanoriškai. Jų sprendimas neturės jokios įtakos darbinei veiklai.

Nuo karantino pradžios Palangoje „kovidu“ susirgo 621 palangiškiai, pasveikusių – 278, mirusių asmenų – 7, mirusių dėl kitų priežasčių – 5.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kretingos ligoninės Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje RUGSĖJO mėnesį laisvų talonų yra pas gydytojus specialistus.


Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime...


Moterys ir grožio priemonė, ta – neatsiejamas duetas. Ir tikrai, ši tema yra viena iš tų, kuria dailiosios lyties atstovės galėtų kalbėti valandų valandas. Kai kalbame šia tema, aktualu viskas – ne tik naujausios tendencijos ar naujausios priemonėms, bet ir nepamirštami ir reikalavimai gaminiams. Galima tik pasidžiaugti, kad vis daugėja merginų bei moterų, kurios grožio gaminiams kelia ypač...


Į „Palangos tiltas“ redakciją kreipėsi palangiškė Sigita Stančaitienė, kuri papasakojo apie, jos žodžiais tariant, netinkamą gydytojų elgesį Palangos ligoninėje (oficialiai – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente) birželio 9 dieną, o dar anksčiau S. Kulikauskienės šeimos centre.


Medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų. Tačiau trims slaugos darbuotojams atsisakius skiepytis pasiskiepijusieji ėmė kuždėtis apie tai, kas laukia jų nesiskiepijusiųjų kolegų.


Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente ir medikai, ir pacientai gali būti ramūs – nė vienam darbuotojui ar slaugomam pacientui COVID-19 nenustatyta.


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Į redakciją paskambinusi palangiškė pasidžiaugė, jog nuo šiol palangiškiai, vykdami namo iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės, nebeturės laukti nežinia kada atriedėsiančio autobuso – surašyti grafikai. „Iki šiol autobusų stotelėje prie Jūrininkų ligoninės buvo aišku tik tai, kada atvyks autobusai, vykstantys į Kretingą. O mums...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Praėjusį pirmadienį oficialiai atidaryta atnaujinta Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus dalis. Daugelis į iškilmes susirinkusiųjų džiaugėsi nuveiktais darbais, juolab, kad kiekvienas vienaip ar kitaip prisidėjo prie skyriaus išsaugojimo. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė viliasi, kad, gimdyvių skaičiui kitų šalies rajonų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius