Palangos LIONS moterų klubo prezidentė Raimonda Mitkuvienė: „Neturime teisės dėl karantino sustoti ir nesirūpinti kitais“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-01
Peržiūrėta
2947
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos LIONS moterų klubo prezidentė Raimonda Mitkuvienė: „Neturime teisės dėl karantino sustoti ir nesirūpinti kitais“

Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.

– Prieš kiekvienas Kalėdas Palangos LIONS rengia labdaringą renginį „Sapnuok baltai“. Kaip jis vyksta šiemet, šalį ir Palangą sukausčius karantinui?
– „Sapnuok baltai“ – klubo vizitinė kortelė. Kalėdiniai labdaros renginiai, kuriuos jau dvylika metų organizuoja Palangos LIONS moterų klubas, tradiciškai vykdavo kiekvienais metais gruodžio pradžioje. Šie renginiai yra pagrindiniai, jų metu yra renkamos lėšos mūsų remiamiems vaikams su negalia, jų svajonių pildymui ir sunkiai besiverčiančioms daugiavaikėms šeimoms padėti. Keletą metų šie renginiai vyko kartu su Palangos Rotary klubu ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija.
Taip, COVID – 19 ir karantinas pakeitė mūsų visų gyvenimus ir, žinoma, veiklos galimybes, kurios yra apribotos, nes negalime sukviesti Jūsų visų į renginį ir negalime būti kartu. Bet mes negalime ir laukti kol karantinas baigsis. Tiesiog pasakyčiau neturime tam teisės, kadangi yra pradėti projektai, yra prašančių pagalbos, o ir Kalėdos nelaukia... Jos ateis ir mes labai norime, kad šioje sudėtingoje situacijoje laimės ir džiaugsmo būtų kuo daugiau!
Todėl šiais metais klubo gerumo akcija „Sapnuok baltai“ vyks nuo lapkričio 19 d. iki gruodžio 23 d. nuotoliniu būdu visą mėnesį. Akcijos laikotarpiu mūsų feisbuko puslapyje - LIONS moterų klubas Palanga - skelbsime Palangos miesto vaikų su negalia, juos auginančių šeimų ir juos globojančių įstaigų svajones, kurias, kartu su mumis, kviesime išpildyti. Aukas surinkti ir svajones išpildyti mums padės menininkų klubui paaukoti autoriniai darbai, paveikslai ir juvelyriniai dirbiniai. Visi jie bus pristatyti virtualiame aukcione, kuriame bus nurodyta pradinė auka. Ir tam geradariui, kuris paaukos pasiūlytą ar didesnę aukos sumą, paveikslas ar kitas aukcione buvęs autorinis darbas bus padovanotas. Taip, aukcionui vykstant „gyvai“, žmonės jau susirenka vardan vieno tikslo – aukoti, aukoti būnant drauge ir klausantis jaudinančių istorijų, kurios mus pasiekia, kuriomis mes dalinamės ir kurios jaudina. O šiuo metu prašyti pagalbos tiems, kam jos labiausiai reikia, galime tik virtualiai, per socialinius tinklus. Prisidėti ir paaukoti galima ne tik dalyvaujant virtualiame aukcione. Tai gali padaryti visi neabejingi ir norintys dalintis gerumu, paaukodami bet kokią sumą į klubo labdaros ir paramos sąskaitą, kuri yra paskelbta viešai. Mes visada būsime dėkingos už Jūsų paramą.

– LIONS šiais metais renka aukas delfinų terapijos užsiėmimams. Kam jos bus skirtos? Kaip vyksta aukų rinkimas? Kiek aukų šiam tikslui jau paaukota?
–Delfinų terapijos projektas Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume vystomas nuo 2016 metų. Per ketverius metus esame finansavę penkių vaikų su negalia bendravimo su delfinais užsiėmimus. Klubas kiekvienais metais sudaro sutartį su Delfinų terapijos centru ir paskaičiuoja savo finansines galimybes, kiek vaikų gali paremti. Apsvarsto gautus prašymus ir, žinoma, praėjus registraciją į delfinų terapijos užsiėmimus, finansuoja dešimt užsiėmimų kiekvienam vaikui. Prioritetas, kad visi prašantys klubo paramos turėtų galimybę pirmą kartą apsilankyti terapijoje. Ateinančiais metais du vaikai – mergaitė ir berniukas, kuriuos klubas rems, turės galimybę dalyvauti užsiėmimuose, žinoma praėjus registraciją Delfinų terapijos centre. Lėšos, kaip ir minėjau buvo renkamos per labdaros vakarus, o šiais metais aukas rinksime kalėdinėje gerumo akcijoje „Sapnuok baltai“ virtualiai. Ačiū visiems, kurie kreipiasi ir siūlo savo pagalbą. Dėl aukojimo susisiekę asmenys dar nepriėmė sprendimo, todėl apie didžiausią paaukotą sumą pranešime ateityje. Džiugu, kad prie lėšų rinkimo prisidėjo ir palangiškiai menininkai, padovanoję savo paveikslus aukcionui. Tikime, kad bus norinčių aukoti šiam kilniam tikslui ir prisidėti prie vaikų svajonės draugauti su delfinais.

– Renkate aukas ir interaktyviai lentai Palangos miesto socialinių paslaugų centrui. Kaip kilo ši idėja? Kiek aukų jau surinkote?
–Su Palangos miesto socialinių paslaugų centro paslaugų gavėjais, mūsų vadinamu jaunimu: Egle, Jonu, Karoliu, Agne, Deivydu, Juliumi ir kitais mūsų draugais bendraujame daug metų. Esame puikiuose santykiuose su visu ten dirbančiu kolektyvu: direktore Daiva, socialine darbuotoja Gražina ir kitais centro darbuotojais. Kiekvienais metais stengiamės išpildyti norus ir svajones, padovanoti tai, kas galėtų lavinti judesių koordinavimą, suteiktų gerų emocijų ir tiktų turintiems specialiųjų poreikių. Taip atsirado akvariumas, nešiojama garso sistema, interaktyvios grindys, o dabar atėjo laikas ir interaktyviai lentai. Apie tai paskelbėme mūsų klubo feisbuko puslapyje, o Palangos miesto socialinių paslaugų centro bendruomenė padovanojo savo rankomis sukurtą paveikslą pavadinimu „Stiprėkime kartu“, kuris atiteks daugiausiai šiai svajonei išpildyti paaukojusiam geradariui. Labai džiaugiamės, kad į prašymą paremti šią akciją atsiliepė Nekilnojamojo turto agentūra „Rolijona“. Agentūra paaukos 1000 eurų! Tai mūsų klubo virtualios akcijos „Sapnuok baltai“ prasminga pradžia. Esame nuoširdžiai dėkingos UAB „Rolijona“ kolektyvui.

– Taipogi renkate aukas penkių Baltijos mokyklos specialiųjų poreikių klasių mokiniams kalėdinėms dovanoms. Ką dovanosite?
–Jau keletą metų Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos specialiųjų poreikių klasių mokiniai rašo laiškus Kalėdų Seneliui. Taip, kiekvienas vaikas svajoja gauti dovaną, kurios labiausiai laukia, o mes klubo narės jas pildome! Tada Kalėdų Seneliais tampa visi, kurie aukoja ir savo dosnumu padeda išpildyti šias svajones. Nepaprasta užsakyti apie 40 individualių dovanų ir jas suruošti, nieko nesumaišyti, bet kai pamatai, kokios nuostabios emocijos aplanko vaikus, koks džiaugsmas jų akyse ir veiduose, o dar tos Kalėdinės šventės ir koncertai, kuriuos mokytojos su mokiniais parengia... supranti, kad tai daryti buvo verta...

–Ar nesumažėjo geradarių dėl koronaviruso pandemijos?
– Sunku šiandien pasakyti kokios bus šių metų Kalėdos, kiek bus aukotojų, kas jie bus, bus jų mažiau ar daugiau. Žinoma, pandemijos metu, kuomet negalime sukviesti žmonių į labdaros renginį, lėšų rinkimas nuotoliniu būdu, virtualus aukcionas yra didesnis iššūkis klubui ir jo narėms. Manau, kad taip rinkti lėšas yra sudėtingiau, tuo labiau, kad tai darome pirmą kartą. Tiesiog norisi tikėti, kad šiuo sudėtingu mums visiems metu, gerumas ir dosnumas pasieks mus, kad aukotojai bus aktyvūs ir seks klubo veiklą mūsų feisbuko puslapyje. Visiems linkime sveikatos ir norime patikinti, kad kiekviena Jūsų auka mums yra labai svarbi ir laukiama.

– Įvardinkite, prašau, Palangos verslininkus, kurie yra didžiausi ir dažniausi aukotojai.
–Kiekvienais metais į prašymus paremti atsiliepia daug verslininkų. Ne visada tai yra tie patys žmonės, bet dauguma taip. Per dvylika mūsų klubo gyvavimo metų gavome rėmimą ir iš didesnių įmonių ir smulkių verslininkų, todėl įvardinti kiekvieną arba išskirti būtų sudėtinga. Kiekviena pagalba mums yra svarbi: tiek finansinė, tiek pagalba gaminama produkcija, organizuojant renginį. Tiesiog visiems nuoširdžiai noriu padėkoti savo ir klubo vardu ir toliau kviečiu būti kartu teikiant pagalbą žmonėms, kuriems to labiausiai reikia, pildant vaikų svajones ir dalinantis gerumu, kurio taip laukia mūsų remiami Palangos miesto bendruomenės nariai.

– Ar mecenatystės, geradarystės lygis Palangos versle yra didelis? Kas jam būdinga?
–Mūsų klubo veikla labiau susijusi su parama ir labdara. Ir man atrodo, kad svarbiausia nelikti abejingu kitų žmonių skausmui, nepritekliui, sugebėti įsiklausyti, sustoti tame gyvenimo bėgime ir pagalvoti apie kitaip gyvenančius ir gal ne visada drįstančius paprašyti. Tam mes ir esame. Yra ne kartą tekę bendrauti labdaringuose renginiuose su verslininkais, kuriuos visada matau aukojančius ir jautriai reaguojančius į išgirstas istorijas. Beveik visi sako: man sekasi verslas, noriu pasidalinti, noriu padėti, noriu tai daryti. Aš galvoju, kad tai kaip gyvenimo būdas, būti sąmoningu, būti laimingu, nes daliniesi...

– Kas yra Palangos LIONS aktyviausios narės?
–Visos Palangos LIONS moterų klubo narės yra aktyvios. Kiekviena žino, ką moka geriausiai, į ką reikia kreiptis dėl paramos, su kuo pasitarti. Ypatingai būname susitelkusios, kuomet ruošiamės kasmetiniam kalėdiniam labdaros vakarui. Tuomet į savo veiklą sugebame įtraukti ir savo šeimų narius: vyrus, vaikus. Rezultatas visoms yra labai svarbus, visos jaučiasi atsakingos. Ir labai būnam pakylėtos, kai mūsų svajonė padėti visiems, kuriems reikalinga parama, išsipildo!

– Kas gali tapti jūsų nariu?
Klubo narėmis gali būti visos norinčios ir galinčios užsiimti savanoryste moterys, turinčios laiko ir noro bendrauti. Kuo įvairesnių specialybių ir pomėgių yra moterys, tuo smagiau ir įdomiau draugauti, dalintis patirtimi ir būti kartu šioje prasmingoje veikloje. Pagrindinis ir svarbiausias mūsų šūkis: MES TARNAUJAME!

– O vyrus priimate?
–Mūsų klubas inauguruotas kaip Palangos LIONS moterų klubas. O Palangoje veiklą vykdo ir Rotary vyrų klubas su kuriuo LIONS moterų klubas draugauja.

– Ar kvietėte tapti merienę Vilmą Vaitkienę tapti Palangos LIONS nare?

–Ponia Vilma kartu su vyru Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi yra dalyvavusi mūsų kalėdiniuose labdaros renginiuose. Mūsų veikla savanoriška, tad klube visada laukiamos visos moterys, norinčios įsitraukti į mūsų veiklą, padėti, suprasti, pasidalinti ir bendrauti.

– Ką dar pabrėžtumėte?
–Turime jums staigmeną! Palangos LIONS moterų klubas dovanos koncertą visiems, kurie gerumo akcijos „Sapnuok baltai“ metu (iki gruodžio 23 d.) paaukos į mūsų klubo labdaros – paramos sąskaitą 30 eurų ir daugiau.
Nuostabų koncertą organizuosime legendiniame Palangos Kurhauze pasibaigus karantinui, kada bus galima dalyvauti renginiuose ir koncertuose, kurių būsime labai pasiilgę.
„Laiko malūnai“ – ypatinga žodžio ir muzikos vienovė, jungianti epinės Kazio Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ fragmentus ir legendinės lietuvių populiariosios muzikos, dainuojamosios poezijos bei pasaulio kompozitorių melodijas. Jūs išgirsite K. Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ fragmentus ir iki širdies gelmių žinomus V. Kernagio, L. Vilkončiaus, T. Makačino, O. Ditkovskio, V. Ganelino, Dž. Geršvino muzikinius kūrinius. Žodį ir muziką ant „Laiko malūnų“ sparnų sups išradingoji režisierė Eglė Storpirštienė, legendinė aktorė Vaiva Mainelytė, pianistė Eglė Kasteckaitė ir Vilniaus tango teatro vokalistė Egidija Mačiulytė. Premjera nuskambėjo festivalyje „Marijampolė music park“ ir Vilniaus tango teatro išskirtiniame vakare, Vilniuje.
Vieno asmens parama – 30 eurų. Aukojimo paskirtyje įrašykite: koncertas. Kad galėtume su jumis susisiekti ir padovanoti pakvietimą į koncertą, aukodami kartu parašykite mums el. paštu: [email protected] arba paskambinkite telefonu nr. +37061615064 (Raimonda Mitkuvienė). Dėkojame už Jūsų gerumą.
Aukojimo informacija:
Palangos Lions moterų klubas
Labdaros ir paramos sąskaita:
LT23 7044 0600 0625 5117
SEB bankas

Ar aukotojų, aukų sąrašai yra vieši Palangos LIONS tinklapy?
–Pasibaigus mūsų renginiui visada viešai paskelbiame apie suaukotas lėšas, jų paskirstymą, nupirktas ir padovanotas dovanas. Įvardijame rėmėjus ir jiems padėkojame. Dabar, kai aukojimas vyksta nuotoliniu būdu ir virtualiame aukcione, apie visą „Sapnuok baltai“ gerumo akciją, kuri vyksta nuo lapkričio 19 d. iki gruodžio 23 d. informuosime jai pasibaigus savo klubo feisbuko puslapyje ir spaudoje.
Dar kartą noriu padėkoti visiems menininkams, kurie jau padovanojo klubui savo darbus mūsų virtualiam aukcionui: Mariui Kavoliui, Vytautui Poškai, Romai Tumosaitei, Jūratei Čėsnaitei, Nataliai Grigorieva. Labai norėčiau paprašyti nelikti abejingais, pasidalinti gerumu, kad šios Kalėdos, kurių visi labai laukiame, nors ir pandemijos metu, būtų džiaugsmingos, pilnos Tikėjimo, Vilties ir Meilės.

Nuotraukoje - Palangos LIONS moterų klubo prezidentė Raimonda Mitkuvienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Džiugi žinia antradienį, gegužės 23 d., pasiekė Lietuvą ir, žinoma, Palangą. Krepšinio žvaigždė, palangiškė Justė Jocytė kartu su savo klubo komanda tapo Prancūzijos moterų krepšinio čempionė!


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos – teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.


Birutė Simutienė, Palangos moterų klubo „Lions“ prezidentė, sako, kad karantinas – nelengvas metas, tačiau blogai nuotaikai ir nerimui pasiduoti nevalia.


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Tik sužinojęs mūsų pokalbio temą, A.Sendrauskas sakė nelabai su ja sutinkąs. Taip, gyvenimas esąs trumpas, taip, sustoti negalima, tačiau stabtelėti reikia. Kitaip net nespėsi pajusti, kad esi laimingas. „Gal ir sudarau įspūdį skubančio, lekiančio žmogaus. Esu net girdėjęs sakant, kad manęs visur per daug, – šypteli pašnekovas. – Bet toks jau aš esu...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Šeštadienį vyko Palangos miesto seniūnaičių rinkimai, kurie susiklostė ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Kunigiškių seniūnaitijoje balsavo devyni žmonės, kurie net neturėjo teisės balsuoti, todėl rinkimai laikomi neįvykę. „Kunigiškių seniūnaitijoje buvo du kandidatai – Vida Merkevičiūtė bei Stanislovas Norkus. Jei rinkimai būtų įskaityti, tuomet vyras būtų laimėjęs vieno balso persvara....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius