Pasaulio balsai – vėl didžiausiame šalies kurorte Palangoje

Palangos tiltas, 2016-07-21
Peržiūrėta
1218
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulio balsai – vėl didžiausiame šalies kurorte Palangoje

Margaspalvei vasarai įpusėjus skelbiame džiugią naujieną: liepos 24 – rugpjūčio 14 dienomis jau aštuntą vasarą Palangoje suskambės muzikos festivalis „Ave Maria“. Šių metų festivalis dedikuojamas balsui – kiekvieno muziko, menininko, atlikėjo, kūrėjo. Tad festivalio dedikacija – „Pasaulio balsai“ – suteiks progą išgirsti daugybę balsų iš skirtingų pasaulio kraštų, epochų, nepaprastų muzikinių dialogų bei muzikos instrumentų.


Šių metų festivalyje išgirsime dvi kūrinių premjeras – liepos 24 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje festivalio atidarymo metu Klaipėdos kamerinis orkestras ir mecosopranas Nora Petročenko pirmą kartą Lietuvoje atliks Algirdo Martinaičio kūrinį „Vigilate et orate“ („Videte, vigilate, et orate“, Mk 13, 33–35), rugpjūčio 4 d. toje pačioje bažnyčioje Lietuvos kamerinis orkestras ir duetas iš Norvegijos – Toril Syrrist-Gelgota (violončelė) ir Povilas Syrrist-Gelgota (altas) – publikai pristatys kompozitoriaus Kjello Marcusseno dvigubą koncertą altui, violončelei ir styginiams. W. A. Mozarto kūrinius koncerte atliks solistė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė. Jungtinėms pajėgoms diriguos svečias iš Norvegijos Rune Bergmannas, kuris ką tik buvo paskirtas Kalgario (Kanada) filharmonijos orkestro meno vadovu. Renginyje viešės ir autorius K. Marcussenas.
Įsimintinas chorines programas parengė Kauno valstybinis choras (rugpjūčio 12 d.) bei valstybinis choras „Vilnius“ (rugpjūčio 14 d.), o rugpjūčio 6 d. Šventosios bažnyčioje kamerinis choras „Draugiški projektai“ publikai pristatys Bachų šeimos kompozitorių chorinius kūrinius.
Liepos 27-osios ir rugpjūčio 7-osios vakarai bus skirti vargonų muzikai. Alexandras Gorinas (Izraelis) ir Davidas Troiano (JAV) surengs rečitalius, kurių programose naujai suskambės chrestomatiniai kūriniai bei mūsų klausytojui mažai pažįstamų vakarų kompozitorių opusai. „Didingasis Händelis“ – baritono Tomo Tuskenio ir pianistės Audronės Juozauskaitės rugpjūčio 7 d. Šventojoje atliekama programa – sudomins vokalo muzikos gerbėjus, o tradicinis festivalio pabaigos koncertas vyks Palangos bažnyčioje, kur Palangos pučiamųjų orkestras ir festivalio meno vadovė, sopranas Asta Krikščiūnaitė iškilmingai šlovins „Pasaulio balsus“.
Kaip sakė festivalio rengėja Gitana Krikščiūnaitė, „Tiškevičių rūmai, Kurhauzas ir Palangos bažnyčia – tai Palangos kultūros židiniai, kuriuose prasminga rengti klasikinės muzikos koncertus. Mums svarbu, kad festivalis turi ir labiau kamerinę erdvę Gintaro muziejuje, kur vyksta ne vien sakralinės, o tiesiog klasikinės, šiuolaikinės kamerinės muzikos koncertai, kiek laisvesni nuo įpareigojančių bažnytinių kanonų“. Gintaro muziejuje skambės ir muzika, ir žodis – liepos 30 d. atlikėja Neringa Nekrašiūtė ir džiazo pianistas Egidijus Buožis pins poezijos ir melodijos pynę, rugpjūčio 10 d. aktorė Birutė Mar išgyvens poetės Salomėjos Nėries dramą monospektaklyje „Poetė“. Liepos 26 d. – vakaras romantikams – taip savo programą pavadino fortepijoninis trio „Kaskados“, o rugpjūčio 13 d. į pasimatymą su vokaline muzika pakvies Čiurlionio kvartetas ir charizmatiškas duetas – Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius.Tradiciškai festivalyje svečiuosis Legenda. Renginyje „Dėmesio – Autorius!“ – rugpjūčio 11 d. 19 val. Gintaro muziejuje – susitiksime su kompozitoriumi, filantropu maestro Giedriumi Kuprevičiumi, jam talkins baritonas Jurgis Jarašius. Liepos 27 d. grafų Tiškevičių rezidencijoje Palangos Kurhauze karaliaus valsas – visus genialiojo Fryderyko Chopino valsus skambins festivalio svečias, žinomas pianistas Gintaras Januševičius.
Festivalio meno vadovė, prof. Asta Krikščiūnaitė džiaugiasi, jog aštuntą vasarą vyksiantis festivalis jau užsiaugino savo publiką – ji žino, kur ateina, yra nepaprastai kultūringa. „Ypač stebisi ir džiaugiasi užsienio poilsiautojai, atradę tokių kokybiškų koncertų ir kad dar gali gauti bilietą, pavyzdžiui, į Gintaro muziejuje vyksiantį koncertą. Vasaros festivaliai reikalingi kaip atgaiva. Kad ir kur būtų, žmogus turi teisę rinktis. Mūsų festivalis nesivaržo dėl įtakos. Mes tik norime žmonėms suteikti kitą erdvę – tarkime, einant iš paplūdimio galima užeiti į bažnyčią ir išgirsti, kad yra nuostabios muzikos. Dažnas, eidamas pro šalį, užsuka į renginį, suklūsta, pasilieka renginyje ir žiūrėk, jų veidus pamatysi ir kituose festivalio koncertuose. Kaip ir kasmet, sakome – didelė laimė dovanoti žmonėms sielos džiaugsmą, iškilią muziką ir šviesią mintį. Esame dėkingi visiems, kurie prisideda prie šios dovanos“, – teigia festivalio meno vadovė.
Išsamią informaciją galima rasti adresu www.avemaria.lt

Organizatorių VšĮ „Cantus firmus“ informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Šio momento ištisus metus laukė „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai, lenktynininkai ir tūkstančiai automobilių sporto gerbėjų. 


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Tryliktą vasarą Palangoje - jau tradiciniu tapęs muzikos festivalis „Pasaulio balsai“. Liepos 31 – rugpjūčio 17 d. organizatoriai kvies į devynis muzikos vakarus Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje. 


Su šilto vėjo gūsiu į Palangą įsiveržia du tradiciniai vasaros vidurvasario festivaliai – „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“, tad kitą savaitgalį kurortą užburs muzikos garsai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22 –...


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės, dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22...


Margaspalvei vasarai įpusėjus skelbiame džiugią naujieną: liepos 24 – rugpjūčio 14 dienomis jau aštuntą vasarą Palangoje suskambės muzikos festivalis „Ave Maria“. Šių metų festivalis dedikuojamas balsui – kiekvieno muziko, menininko, atlikėjo, kūrėjo. Tad festivalio dedikacija – „Pasaulio balsai“ – suteiks progą išgirsti...


Rytoj, šeštadienį poezijos ir muzikos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – į išskirtinį renginį, vyksiantį po Palangos gintaro muziejaus skliautais, ir vėl pakvies koncertų ciklas „Klasikos balsai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius