Paskutinis šių metų Tarybos posėdis: trumpas, bet karštas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-12-18
Peržiūrėta
1215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sofijos Balšaitytės teigimu, Aleksandro Jokūbausko veiksmai privertė ją pasijusti nesaugiai savame mieste.
Sofijos Balšaitytės teigimu, Aleksandro Jokūbausko veiksmai privertė ją pasijusti nesaugiai savame mieste.

Paskutinis šių metų Palangos miesto tarybos posėdis, kaip ir dera, pasibaigė mero Šarūno Vaitkaus padėka visiems politikams už darbą ir palinkėjimais sveikatos, laimės, meilės ir viso ko geriausio artėjančių didžiausių metų švenčių proga. Pats posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 32 klausimai, truko kiek ilgiau nei pusantros valandos. Tačiau jo įžanginė dalis prieš pereinant prie sprendimų projektų svarstymo buvo gan karšta ir mažai priminė rimtų politikų rimtą darbą.

Tradiciniai paklausimai
51-asis į kadencijos pabaigą artėjančios septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės posėdis prasidėjo jau tradicija tampančiais Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus paklausimais. Šįkart politikas, vadovaujantis artėjantiems rinkimams suburtam rinkimų komitetui „Nepartinių palangiškių sąjūdis“, išreiškė nepasitenkinimą, kad į jo dar lapkričio 2 dieną pateiktą prašymą skirti komitetui stendą, kuriame, kaip ir kitos partijos, jie galėtų skelbti informaciją, gautas atsakymas, jog tokios galimybės nėra. Ir pats atsakymas gautas tik po mėnesio. E. Židanavičiaus įsitikinimu, tokiu būdu yra pažeidžiamos lygios visų dalyvaujančiųjų rinkimuose teisės, be to, teirautasi, kaip ketinama nubausti atsakymą užvilkinusį valdininką.
Antrasis paklausimas buvo susijęs su Palangos autobusų stotimis – tiek senąja, tiek naująja. E. Židanavičius teiravosi, ar tikrai niekam iš senųjų darbuotojų nebuvo siūlyta pereiti dirbti į naująją stotį bei klausė, kaip buvo parinktas naujasis stoties vadovas. Be to, politiko teigimu, buvo pasirodžiusi informacija, neva nauju maršrutu iš autobusų stoties į miesto centrą keleiviai bus vežami nemokamai, tad kodėl tokia informacija buvo, o mokėti už kelionę reikia.

Pasijuto nesaugi savam mieste
Į tribūną pakilusi palangiškė Sofija Balšaitytė pasidalijo nemaloniais išgyvenimais, kuriuos ji prieš kelias dienas patyrė dėl incidento su Tarybos nariu advokatu Aleksandru Jokūbausku.
„Kodėl Palangos gyventojai dėl kai kurių vietos politikų veiksmų negali jaustis saugiai savame mieste?“ – teiravosi garbaus amžiaus palangiškė.
Pasak jos, su advokatu ji pažįstama jau keletą metų, kai jis tvarkęs ir jos, ir kitų nuosavybės teisę į žemę atsikuriančių savininkų reikalus. O prieš keletą dienų prie savivaldybės administracijos pastato Vytauto gatvėje prie jos priėjęs A. Jokūbauskas nei iš šio, nei iš to kreipėsi į ją Marijos vardu ir uždavęs keistus klausimus: kiek, jos nuomone, jis turintis žemės Plaušėje ir kiek ji pati tos žemės turinti. „Buvau išmušta iš vėžių. Tikrai neprivalau niekam atsiskaitinėti, kiek aš turiu žemės. Kodėl A. Jokūbauskas ėmė mane kamantinėti apie man priklausantį nekilnojamąjį turtą? Kam jam buvo reikalinga tokia informacija ir kur jis ją ketino panaudoti? Tokie jo veiksmai privertė mane pasijusti nesaugiai. Laimei, priėjo kitas žmogus, ir kalba baigėsi“, – sakė moteris.
Jos nuomone, advokato klausimai galimai susiję su „Palangos tilte“ išspausdintu portale Balsas.lt publikuotu Tomo Čyvo straipsniu „STT pensininko nuotykiai“, kuriame yra minima palangiškė Marija. „Minimoje byloje 12-15 buvusių žemės savininkų siekė atgauti nuosavybę, o jeigu būtų skaičiuojami jų vaikai ir anūkai, tai pretendentų būtų apie 130. Kodėl A. Jokūbauskas mano, kad aš esu toji Marija, suteikusi informaciją T. Čyvui, kurio nei pažįstu, nei su juo bendravau? Kodėl jis užsipuolė mane?“ – piktinosi S. Balšaitytė, pareikalavusi, kad politiko elgesys būtų apsvarstytas Etikos komitete.

Apkaltino melu
Politikas ir advokatas į palangiškės klausimus bandė atsakyti iš tos pačios tribūnos.
„Taip, mes seniai pažįstami. Antai 2011 metų balandžio 14 dienos rytą ponia Sofija man paskambino ir pasakė: „Aleksandrai, šiandien bus renkamas meras, balsuokite už Šarūną Vaitkų, nes jei nebus išrinktas, jis susirgs“, – pradėjo pasakoti istoriją A. Jokūbauskas.
S. Balšaitytė jį nutraukė, pateikusi kitą pokalbio versiją. „Skambinau, bet sakiau visai ką kitą: kalbėjau apie koaliciją su konservatoriais. Koks jūs advokatas, jeigu galite meluoti iš tribūnos prieš kolegas“, – piktinosi palangiškė.
Perėjęs prie moters minėto pokalbio, A. Jokūbauskas papostringavo, jog jau ne pirmą kartą straipsniai, susiję su jo pavarde, pirma publikuojami portaluose, o paskui atsiduria vietos laikraščiuose. Jis dėl to esą pradėjęs teisines konsultacijas, ir nei kiek nepergyvenąs.
„Tai jūs traktuojate, kas to pokalbio metu buvo pasakyta. Gerai, kad girdėjo pašalinis žmogus – jūs mane pirma užkalbinote“, – teigė A. Jokūbauskas.
Į šiuos žodžius S. Balšaitytė atsakė: „Jūs antrą kartą meluojate“.
Posėdžio pirmininkui ir Tarybos nariams priminus, jog čia ne teismo salė, ir paprašius nutraukti „dialogą“, A. Jokūbauskas, prieš grįždamas į savo vietą, tarė paskutinį žodį. „Kas buvo, ponia Marija, buvo tikrai“, – demonstratyviai ne tuo vardu kreipdamasis į S. Balšaitytę „užviršavo“ advokatas.

Dirbo greitai
Galbūt išmušti iš vėžių tokios pusvalandį užtrukusios netradicinės posėdžio uvertiūros politikai itin greitai priiminėjo sprendimus pagrindiniais darbotvarkės klausimais.
Kiek daugiau dėmesio buvo skirta sprendimo projektui dėl pritarimo Viešojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektų statybos sutarties projektui. Tarybos nariams kilo klausimų, ar patvirtinus šį sutarties projektą, nebus nuskriausti tinklus tiesiantys ir paskui juos „Palangos vandenims“ atitinkamai perduosiantys investuotojai. Nes, pasak Tarybos nario Albino Stankaus, tokių pavyzdžių, kai už statytojų lėšas įrengta infrastruktūra paskui „nučiulpiama“ ar ją įrengusieji tiesiog, galima sakyti, apgaunami, pavyzdžių toli ieškoti nereikia: užtenka prisiminti visas su šilumos ar elektros perdavimo tinklais susijusias istorijas.
Ilgai lauktu ir sveikintinu pavadintas sprendimas dėl Palangos miesto savivaldybės butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos, susijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų jiems priskirtų funkcijų vykdymu, priežiūros ir kontrolės taisyklių patvirtinimo.
„Dabar gyventojams nebereikės vaikščioti skųstis dėl netinkamai atliekamo darbo patiems administratoriams“, – pabrėžė A. Stankus.
Tarybos nariai nepritarė vieninteliam iš pateiktų sprendimų projektų – nepatvirtintas žemės sklypo Smilčių g. 52 detalusis planas. Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Tomas Žulkus atkreipė Tarybos narių dėmesį, jog šiame sklype buvo užfiksuota nelegali statyba. O siūlomu detaliuoju planu bandoma ją įteisinti.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Paskutinis šių metų Palangos miesto tarybos posėdis, kaip ir dera, pasibaigė mero Šarūno Vaitkaus padėka visiems politikams už darbą ir palinkėjimais sveikatos, laimės, meilės ir viso ko geriausio artėjančių didžiausių metų švenčių proga. Pats posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 32 klausimai, truko kiek ilgiau nei pusantros valandos. Tačiau jo įžanginė dalis prieš...


Artėjant bene gražiausioms metų šventėms daugelis planuoja, kaip, su kuo ir kur jas švęsti. Daugelis sutinka, kad Kalėdos – šeimos šventė, pasitinkama namuose su artimaisiais, o štai Naujųjų sutiktuvėms ne vienas linkęs pasirinkti barą, restoraną ar kavinę. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip pastarieji ruošiasi paskutiniam...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Tik sužinojęs mūsų pokalbio temą, A.Sendrauskas sakė nelabai su ja sutinkąs. Taip, gyvenimas esąs trumpas, taip, sustoti negalima, tačiau stabtelėti reikia. Kitaip net nespėsi pajusti, kad esi laimingas. „Gal ir sudarau įspūdį skubančio, lekiančio žmogaus. Esu net girdėjęs sakant, kad manęs visur per daug, – šypteli pašnekovas. – Bet toks jau aš esu...


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Tarybos posėdis – su vasaros vėjeliu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Miestas

Vakar savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo Tarybos nario, socialdemokrato Viktoro Pivriko siūlymu tylos minute pagerbti į Anapilį iškeliavusio pirmojo šalies prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius