Pažadėti kąsniai burnas pasiekia

Aistas MENDEIKA, 2010-04-14

Vis dažniau pasirodanti pavasarinė saulutė pradėjo kaitinti ir statybininkų puodą. Kad jame po truputį šyla košė, akivaizdu pažiūrėjus į pradėtą Palangos autobusų stoties pastato rekonstrukciją, kurią padaryti už 387 tūkst. litų įsipareigojo konkursą laimėjusi Plungės uždaroji akcinė bendrovė „Adakris“. Tačiau šių pinigėlių neužteks. Mat vėliau, jau po konkurso, paaiškėjo, kad dar teks remontuoti ir... pastato stogą. Kiek iš tikrųjų kainuos rekonstrukcija, spėlioti kol kas neverta. Juo labiau, kad plungiškiai į pagalbą pasitelkė palangiškę bendrovę – valdančiųjų liberalcentristų labai mylimą UAB „Parama“.

 

Nebūtų nieko ypatingo, niekas nestebintų, jei darbuotis pradėtų UAB „Adakris“ statybininkai – įmonė laimėjo konkursą. Be to, ši plungiškių bendrovė palangiškiams jau gerai pažįstama. Ne vienerius metus jos darbininkai tvarkė miesto gatves, dirbo kitokius darbus. Dažniausiai Palangos miesto savivaldybės skelbiamuose konkursuose, kuriuose būdavo vartomi milijonai, ši bendrovė tapdavo nugalėtoja.

Tačiau dabar laikai šiek tiek pasikeitė, todėl tenka imtis ir mažesnės vertės darbų. Nė pusės milijono litų nesiekianti suma, atrodo, UAB „Adakris“ yra pakankamai didelė. Juolab, kad įmonėje vykdomos restruktūrizavimo procedūros, tad ir gyvenimėlis ne itin malonus. Nebekreipiama dėmesio net ir į tai, kad Palangos miesto savivaldybė ne visada laiku sumokėdavo pinigėlius už padarytus darbus, buvo įsiskolinusi net per milijoną litų.

Bet įdomiausia tai, kad UAB „Adakris“, matyt, jau nebesugeba net ir tokio nedidelio pastatėlio, kaip Autobusų stoties bei jame įsikūrusio Palangos turizmo informacijos centro, rekonstruoti savomis jėgomis. Jau pirmosiomis dienomis, tik prasidėjus darbams, pasirodė ir Palangos uždarosios akcinės bendrovės „Parama“ darbininkai. Ši įmonė taip pat gerai palangiškiams pažįstama. Ne tik todėl, kad ji įsikūrusi kurorte. Bendrovės vardas ypač dažnai buvo minimas nuo 2006-ųjų, kai į Palangos miesto savivaldybės mero kėdę atsisėdo Remigijus Kirstukas. Tuo laikotarpiu įmonė ne tik aktyviai dalyvaudavo konkursuose, bet ir labai dažnai juos laimėdavo. Užsakomų darbų vertės buvo skaičiuojamos milijonais litų. Taip pat dažnai bendrovė, vargu ar be tuometinio mero žinios, dalyvaudavo taip vadinamose apklausose, kuriose konkurentų nebūdavo nei kvapo. Tikriausiai ne šiaip sau paties R.Kirstuko namą statė irgi ne kas nors kitas, o UAB „Parama“ statybininkai.

Kai kurie filosofai tvirtina, jog gyvenimas sukasi ratu. Kol kas neįmanoma tokią nuomonę paneigti. Anuomet, UAB „Parama“ klestėjimo laikais, Palangai, su R.Kirstuku priešaky, vadovavo liberalcentristai. Dabar irgi tebėra ta pati valdančioji partija, tik vadas kitas. Anuomet skaniausi statybiniai kąsneliai atitekdavo išrinktiesiems. Vargu ar kas nors galėtų tvirtinti, jog šiandien yra kitaip. Atrodytų, kad konkursuose nedalyvaujančios bendrovės negali pretenduoti į savivaldybės pinigėlius, tačiau realybė kitokia. Jei reikia, atsiras kitų, aplinkinių kelių.

Teigiama, kad didelė dalis kontrabandinių pinigų nusėda politinių partijų kišenėse, kad jie panaudojami rinkiminėms kampanijoms finansuoti, todėl nelegali prekyba užsienietiškomis cigaretėmis bei kitokiomis prekėmis klesti. Palangoje, suprantama, tokių dalykų itin daug nerasime, tačiau kai kurių partijų vietinių skyrių galimus finansavimo šaltinius nuspėti nesunku. Ypač tų, kurios vadinamos valdančiosiomis. Ne paslaptis, kad partijų skyriams „iš centro“ nubyra geriausiu atveju tik centai, o laimėti, pavyzdžiui, artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose, labai norisi. Be pinigėlių tai padaryti labai sunku, todėl tenka užsidirbti. Tik atrodo, kad valdantieji nevengia nelabai sąžiningo uždarbio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus pareigūnai tarnybiniu pranešimu informavo apie tai, kad 2019-08-28 dieną atvykus patikrinti pastato, esančio Palangoje techninės būklės, susitikimo su pastato savininkais metu, šie kategoriškai atsisakė leisti pareigūnams apžiūrėti pastatą ir nepateikė jokių dokumentų.


Jau aštuntąjį kartą skelbiamas viešas aukcionas dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 73 bei jam priklausančių garažų, žemės sklypo pardavimo. Kol kas pirkėjo nepavyksta rasti, nors nekart buvo mažinama kaina. „Palangos tiltas“ domėjosi, kokios priežastys slypi, kad pastatas iki šiol neturi naujojo šeimininko....


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Pažadėti kąsniai burnas pasiekia

Aistas MENDEIKA, 2010 04 14 | Rubrika: Miestas

Vis dažniau pasirodanti pavasarinė saulutė pradėjo kaitinti ir statybininkų puodą. Kad jame po truputį šyla košė, akivaizdu pažiūrėjus į pradėtą Palangos autobusų stoties pastato rekonstrukciją, kurią padaryti už 387 tūkst. litų įsipareigojo konkursą laimėjusi Plungės uždaroji akcinė bendrovė „Adakris“. Tačiau šių pinigėlių neužteks. Mat vėliau, jau po konkurso, paaiškėjo, kad dar teks...


Prasidės Autobusų stoties rekonstrukcija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Kurorto valdžiai nusprendus, kad būtina rekonstruoti Palangos autobusų stotį bei stoties pastate įsikūrusį Turizmo informacijos centrą, skelbtą konkursą darbams atlikti laimėjo UAB „Adakris“.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Sudaryta Darbo biržos pastato priėmimo komisija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje Seimo nario Prano Žeimio inicijuotame atsakingų institucijų vadovų pasitarime dėl Palangos Darbo biržos pastato likimo žiniasklaidos atstovų paprašyta nedalyvauti, nes tai esą  protokolinis pasitarimas, apie kurio rezultatus busią pranešta jam pasibaigus. Tačiau sutartu laiku posėdžiavusieji susitikti su žiniasklaida nebepageidavo.


Ruošiama sutartis dėl naujojo Savivaldybės pastato

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pritarus investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracijos patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos, pradėtos rengti konkurso sąlygos jam įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas