Penktadienį Palangoje – minios žmonių: suskubo pasidžiaugti jūra prieš įvedamus ribojimus

"Delfi", 2021-03-28
Peržiūrėta
1998
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laimono Tamošiūno nuotr.
Laimono Tamošiūno nuotr.

Nors penktadienį Vyriausybė paskelbė apie nuo šeštadienio grąžinamus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu, kad poilsio prie jūros pasiilgusių žmonių tai neišgąsdino. Šiandienos popietę pagrindinėje Palangos gatvėje buvo galima pamatyti daugybę link jūros traukiančių žmonių.

Pavasariška saulė ir šiluma išviliojo gyventojus pasimėgauti maloniu oru pajūryje. Vis dėlto akivaizdu, kad J. Basanavičiaus gatvę užtvindė ne tik vietiniai – žmonių Palangoje išties daugiau nei eilinį penktadienį. Žmonės neslėpė geros nuotaikos, apžiūrinėjo ką tik Palangą papuošusius tradicinius margučius. Pagrindinėje gatvėje taip pat veikė kelios kavinukės, parduodančios maistą išsinešimui, taip pat pardavinėjami saldumynai, žuvis. Atrodo, kad Palanga pamažu bunda naujam sezonui, nors dar ir nežinia, kokių ribojimų bus galima sulaukti.

Primename, kad penktadienį Palangos komisaras įspėjo visus atvykėlius išvykti dar iki vidurnakčio, nuo kada įsigalioja nauji ribojimai. „Bus taip, kaip buvo gruodžio viduryje“, – apie judėjimo ribojimų kontrolę „Vakarinei Palangai“ sakė Palangos komisaras Algirdas Budginas. Judėjimas į kurortą bus tikrinamas šiose vietose: Palangoje Kretingos gatvėje, Nemirsetoje, ties Oro uostu, ties Darbėnų keliu bei Šventojoje.

Tiesa, kaip skelbia BNS, Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti. Taip sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Anot jo, jei žmonės atvyks į Palangą iki naujo tvarkos įsigaliojimo ir turės jų viešnagę patvirtinančius dokumentus, jie kurorte galės būti. Nuo šeštadienio naujai atvykstantiems žmonėms į Palangą nebebus leidžiama įvažiuoti, nepaisant to, ar jie bus iš anksto rezervavę apgyvendinimo paslaugą, ar ne.

Delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija.


21 val. Lietuviai visame pasaulyje vieningai giedojo Tautišką giesmę. Palangoje himnas buvo giedamas Jūratės ir Kastyčio skvere, ant Birutės kalno ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.


Palanga neabejotinai yra kuršių žemė. Apie Palangos egzistavimą neginčijamai liudija XIII a. vidurio ir net ankstesni šaltiniai – čia ji minima kaip viena iš kuršių, gyvenviečių Mėguvos žemėje. Po Durbės mūšio 1260 m. Mėguvos, kaip ir daugelio kitų žemių, kuršiai sukilo prieš Vokiečių ordiną ir susivienijo su žemaičiais.


Šalyje apleistų žemių plotas ir toliau stabiliai mažėja – šiuo metu Lietuvoje užfiksuota beveik 45,5 tūkst. apleistų sklypų, arba ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus, o bendras apleistos žemės plotas sudaro 26 tūkst. hektarų (ha), arba taip pat ketvirtadaliu mažiau nei praėjusiais metais. Daugiausia tokių žemių galima rasti Vilniaus rajono, Molėtų ir Utenos rajonuose.  Lietuvoje yra...


Nors penktadienį Vyriausybė paskelbė apie nuo šeštadienio grąžinamus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu, kad poilsio prie jūros pasiilgusių žmonių tai neišgąsdino. Šiandienos popietę pagrindinėje Palangos gatvėje buvo galima pamatyti daugybę link jūros traukiančių žmonių.


Iki kovo 31 dienos Vyriausybei pratęsus judėjimo ribojimus 16-oje savivaldybių, pajūryje atsiveria tik Palanga ir Šventoji. Pagal skaičiavimo metodiką, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, Klaipėda ir Neringa liko už raudono brūkšnio, tad čia dar neleidžiama verslui imtis turizmo veiklos.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusį šeštadienį į Stintų šventę visus kvietusi Palanga, vaizdžiai kalbant, pati virto į stintų statinę. Įvažiuojant į Palangą driekėsi automobilių eilės, o J. Basanavičiaus gatvėje žmonės knibždėte knibždėjo – vėžlio žingsniu mindžikuojant, šių eilučių autoriui užtruko lygiai pusvalandį įveikti beveik kilometro J. Basanavičiaus gatvę. Tokia spūstis ne...


„Daugiau žmonių Lietuvoje vynas, o ne jūra paskandina“, – prieš gerą dešimtmetį, 2004-ųjų vasarą, „Mėlynosios vėliavos“ gelbėtojų poste dažnokai kartodavo posto medicininės tarnybos vadovė, labai apsiskaičiusi, menui, knygoms ir akmenims neabejinga, iš Lenkimų kilusi blaivybės šalininkė Danutė Gintautienė. Mano mamos brolio Bronislavo...


„Tiek liaudies J. Basanavičiaus gatvėje nebūna net per vasaros sezono atidarymo šventę“, – prieš vidurnaktį besiiriant per žmonių jūrą link tilto ir iš kairės, ir iš dešinės skambėjo Palangon iš visų Lietuvos pakraščių suvažiavusių miesto svečių bei pačių palangiškių žodžiai. Ir išties tokios minios, kurioje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius