Per pustrečių metų vietoj žadėtų sporto bazių - gardelį primenanti futbolo aikštelė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-10-25
Peržiūrėta
687
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prieš daugiau nei dvejus metus Palangą sportininkų rojumi žadėjusiam paversti miesto merui Vytautui Stalmokui savo vizijoms įgyvendinti liko vos keturi mėnesiai, o kurortas tegali pasigirti šalia V.Jurgučio vidurinės mokyklos atsiradusia dirbtinės žolės futbolo aikštele.

 

2008 metų gegužės pabaigoje meru išrinktas V.Stalmokas miesto ateitį siejo su sporto bazių atsiradimu.  Buvo minimos net kitų šalių rinktines į mūsų kurortą galinčios pritraukti modernios futbolo aikštės, universali krepšinio arena, dengti teniso kortai.  Prisimenant šiuos miesto vadovo užmojus neseniai baigta įrengti futbolo aikštelė atrodo daugiau nei kukliai.

Užuot pritraukę žadėtų Lietuvos ir užsienio valstybių nacionalinių rinktinių dėmesį, stebėti savo miesto krepšinio komandos “Naglio - Adakrio” rungtynių palangiškiai priversti važiuoti į Klaipėdą.  Ten ir atgal - 50 kilometrų, kuriems nuvažiuoti Palangos komandos gerbėjai kurui išleidžia beveik po 20 litų.  Per mėnesį, žiūrėk, ir visas šimtas iš kišenės išgaruoja.  Nemaža investicija į Palangos sportą.  Tik, deja, ji atitenka degalinių tinklams.

Lietuvos sporto vasiukus Palangoje piešusiam V.Stalmokui turėjo būti gerai žinoma, kad kurorte suburta ir iš karto tarp Nacionalinės krepšinio lygos lyderių atsidūrusi mūsų miesto komanda jau kelis metus braižėsi prie aukščiausios Lietuvos krepšinio lygos durų.  Dideliam sporto entuziastui V.Stalmokui turėjo būti gerai žinoma, kad Šventosios mokyklos sporto salė LKL rungtynėms netiks.  Tad, regis, modernios sporto salės statyba prieš daugiau nei dvejus metus prie miesto vairo stojusiam merui turėjo būti svarbiausias ir neatidėliotinas uždavinys.

Netrukus paaiškėjo, kad apie krepšinio salę daug ir nuolat kalbėjęs meras dvejus metus tik tuščiai gainiojo orą.  Kovo pabaigoje jis viešai prakalbo apie mistinius investuotojus, kurie žaibiškai pastatysią modernią sporto areną.  Taip žaibiškai, kad Palanga net galėsianti pretenduoti kitais metais kurorte surengti Europos vyrų krepšinio čempionato pogrupio varžybas. Vietoj mero svaičiojimų apie Europos čempionatą dabar miesto valdžia priversta skubinti krepšinio salės statybą, kad nepaisant žaidimo rezultatų “Naglis - Adakris” kitais metais neatsisveikintų su prestižine krepšinio lyga.  Palangos komanda į LKL buvo priimta su sąlyga, kad kitais metais miestas turės lygos standartus atitinkančią savo sporto salę.  Namų rungtynes Klaipėdoje palangiškiams buvo leista žaisti tik laikinai.

Tad laiko Palangoje pastatyti padorią sporto salę liko tik iki kitų metų rudens.  Tačiau miesto valdžia net ir LKL bizūno raginama skubėti nemoka.  Nors apie skubią krepšinio arenos statybą V.Stalmokas kalbėjo dar ankstyvą pavasarį, dėl universalios sporto salės projektavimo paslaugų pirkimo savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įsakymą pasirašė tik spalio 4 dieną.

Paslaugų pirkimo techninėse sąlygose numatoma, kad techninis projektas turi būti parengtas ir statybos leidimas gautas per 4 mėnesius nuo sutarties pasirašymo.  Mažiausiai dar dviejų mėnesių reikės, kol paaiškės pirkimo konkurso nugalėtojas.

Vadinasi, geriausiu atveju būsimos sporto salės statyba prasidės tik gegužę.  Jei iki rudens per keletą mėnesių bus spėta sporto areną priduoti valstybinei komisijai, šį objektą bus galima drąsiai įrašyti į Lietuvos rekordų knygą.

Jau nekalbant apie tai, iš kokių lėšų krepšinio areną ruošiamąsi statyti.  Panašu, kad Palangos - sporto Mekos vizijos autorius V.Stalmokas iki šiol nežino ir pats.  Užuot skubiai projektuojant būtiną areną, visą vasarą taryboje buvo tuščiai laužomos ietys dėl leidimo merui derėtis įkuriant mistinį sporto klubą.

Į šį klubą susibūrę privatūs investuotojai, esą, dosniai klos pinigus salės statybai.  Nesukūrus stebuklingos viešosios įstaigos, jie pinigų neduos.  Kol miesto valdžia intensyviai ruošėsi neaišku su kuo derėtis, meras prakalbo apie salės statybą Europos Sąjungos lėšomis.  Tačiau ES paramos gavimui reikalingas projektas.  Apie jį kol kas taip pat nėra girdėti.

Galima tik spėlioti, ar pagal žaidimą pajėgiausių šalies krepšinio komandų lygoje išsilaikiusiai “Naglio -- Adakrio” ekipai kitais metais neteks atsisveikinti su LKL vien dėl to, kad daugiau nei ketverius metus apie universalios krepšinio arenos statybą vien kalbėjusi Palangos valdžia nespės suręsti net elementarios šiuolaikiškos sporto salės.

Jei taip iš tiesų ir nutiks, palangiškiai nenustebs.  Mes jau įpratome gastroliuojančių žymiausių šalies dramos teatrų spektaklius žiūrėti naftalinu atsiduodančioje nušiurusioje gimnazijos aktų salėje, o savo komandos krepšinio kovas stebėti vaikų kuno kultūros lavinimo užsiėmimams skirtoje Šventosios gyvenvietės pagrindinės mokyklos sporto salėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 4-5 dienomis Kaune esantis Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko vaikų futbolo turnyras „Hegelmann Cup 2020“, kuris sukvietė per 300 jaunųjų futbolo talentų iš Lietuvos.


Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Gruodžio 13-14 dienomis Palangos universalioje sporto arenoje vyko tradicinis kalėdinis vaikų mažojo futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Šis turnyras simboliškai tapo ir pirmosiomis futbolo varžybomis naujojoje arenoje.


„Nykštuko“ komanda – vėl salės futbolo čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Sportas

Praėjusį penktadienį Palangos sporto centro sporto salėje finišavo visą mėnesį vykęs tradicinis atviras salės futbolo mėgėjų turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Pirmąją vietą jau ne pirmą kartą iškovojo ir pernai metų čempionų titulą apgynė komanda „Nykštukas“.


Europos futbolo čempionato karštinė, regis, Palangos neužkrėtė – kurorte tvyro ramybė. Dauguma vietos futbolo sirgalių rungtynes stebi ir emocijas lieja patogiai įsitaisę savo namuose prie televizorių ekranų.


Savaitgalį Palangos sporto centro salėje vyko Kalėdinis tarptautinis vaikų futbolo (5x5) turnyras Lietuvos vidaus reikalų ministro taurėms laimėti. Varžybose dalyvavo aštuonios berniukų, gimusių 2002 metais, komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. A grupėje žaidusi Palangos sporto centro komanda liko ketvirtoje vietoje.


Vaikystėje buvęs didelis nenuorama, aplankęs turbūt visus įmanomus būrelius Linas Vaitkus, dabartinis Lietuvos futbolo antros lygos komandos „FK Palanga“, jau šiemet užsitikrinusios lygos čempionės titulą, kapitonas, prisipažįsta vaikystėje svajojęs   žaisti Europos futbolo klubuose, tačiau likimas kol kas „nori“, kad jis žaistų Palangoje....


Per pustrečių metų vietoj žadėtų sporto bazių - gardelį primenanti futbolo aikštelė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 10 25 | Rubrika: Miestas

Prieš daugiau nei dvejus metus Palangą sportininkų rojumi žadėjusiam paversti miesto merui Vytautui Stalmokui savo vizijoms įgyvendinti liko vos keturi mėnesiai, o kurortas tegali pasigirti šalia V.Jurgučio vidurinės mokyklos atsiradusia dirbtinės žolės futbolo aikštele.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius