Pirmieji daugiabučiai bus iš pagrindų atnaujinti jau rugsėjį

Palangos tiltas, 2014-06-19
Peržiūrėta
338
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Namo Jūratės g. 28 galiniuose fasaduose išliks dar pirmojo Palangos miesto vyriausiojo architekto Alfredo Paulausko iniciatyva „išrašyti“ dekoratyviniai geometriniai ornamentai.
Namo Jūratės g. 28 galiniuose fasaduose išliks dar pirmojo Palangos miesto vyriausiojo architekto Alfredo Paulausko iniciatyva „išrašyti“ dekoratyviniai geometriniai ornamentai.

Daugiabučių namų renovacija Palangoje įgauna pagreitį: šiuo metu jau atnaujinami septyni namai, iki birželio pabaigos bus išduotas statybos leidimas dar vieno daugiabučio renovacijai, po kurio laiko, baigus derinti projektus, statybininkai kibs ir į likusius iš 16 namų, dalyvaujančių pirmajame būsto atnaujinimo programos etape.

Šešiolika daugiabučių

Pirmajame būsto atnaujinimo programos etape dalyvauja J. Biliūno g. 3, Druskininkų g. 1, Ganyklų g. 29, 37, 41, Jūratės g. 26, 28, Medžiotojų g. 10, S. Nėries g. 3, 5, B. Oškinio g. 5, Sodų g. 11, Vasario 16-osios g. 1, Vytauto g. 81, 120 ir Žemaitės g. 4 daugiabučiai.

Šiuose namuose per 10 mėnesių nuo renovacijos pradžios bus atlikti visi darbai, kurie yra įtraukti į investicinius projektus: apšiltinti pastatų stogai, sienos bei cokolis, taip pat – rūsio perdangos, įstiklinti balkonai bei pakeistos lauko durys, pakeisti šilto ir šalto vandens vamzdynai bei modernizuoti šilumos punktai. 

Renovacijos kaina priklauso ir nuo atnaujinamo namo dydžio, ir nuo pačių gyventojų pasirinktų priemonių.

„Bendra 16 namų renovacijos vertė – maždaug 9,7 mln. litų“,  – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“, kuri Savivaldybės tarybos sprendimu paskirta renovacijos administratoriumi, direktorius Konstantinas Skierus.

Pradžia 8 daugiabučiuose

„Pirmasis daugiabutis, prie kurio pradėjo dirbti keturiolikos iš 16 Palangos daugiabučių renovacijos konkursą laimėjusios UAB „Konsolė“ statybininkai – 3 aukštų 15 butų namas Sodų g. 11: balandžio 15-ąją gautas statybos leidimas, ir po kelių dienų prasidėjo darbai“, – paklaustas apie daugiabučių modernizavimo pradžią sakė už šį darbų barą atsakingas UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Modestas Čeponkus.

Jis paminėjo, jog darbai, be minėtojo „pionieriaus“, jau vyksta S. Nėries g. 3 ir 5, Jūratės g. 26 ir 28, Žemaitės g. 4 ir B. Oškinio g. 5 daugiabučiuose. Iki šio mėnesio pabaigos bus gautas statybos leidimas ir prasidės namo Druskininkų g. 1 atnaujinimas, tad iš viso iki liepos bus pradėti renovuoti 8 iš 16 pirmajame etape dalyvaujančių Palangos daugiabučių namų.

Kitų aštuonių, du iš kurių renovuos UAB „Lankstinys“, gyventojams teks kiek pakentėti: parengtuose investiciniuose bei techniniuose projektuose rasta vienas kitas netikslumas, pavyzdžiui, kyla abejonių dėl kvadratūros ar vamzdynų ilgio apskaičiavimų, tad šiuo metu projektai baigiami derinti.

Yra kuo pasidžiaugti

Paklaustas, kaip sparčiai juda darbai ir ar netenka susidurti su kokiais nors trukdžiais, M. Čeponkus sakė, jog galima pasidžiaugti tuo, kad prie pirmųjų namų darbai smarkiai įsibėgėjo. Ir, kaip pastebėta kiekvieną savaitę vykstančiuose gamybiniuose pasitarimuose su UAB „Konsolė“ darbų vykdytojais, namų, kur darbai vyksta sparčiausiai – S. Nėries ir Oškinio g. – renovacija gali būti baigta jau rugsėjo mėnesį. Tad, pasak M. Čeponkaus, pirmųjų pradėtų atnaujinti namų gyventojai galės džiaugtis gražiu rudeniu.

Pasidžiaugti galima dar ir tuo, kad namus renovuoja tikri profesionalai. Tuo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ galėjo įsitikinti ne tik patys – namo Sodų g. 11 pertvarkomą šildymo sistemą apžiūrėję vieno didžiausių šios srities specialistų UAB „Danfoss“ atstovai pagyrė atliktus darbus.

„Džiugu ir tai, kad patys gyventojai geranoriškai bei aktyviai dalyvauja procese. Tie žmonės, kurie gyvena kituose miestuose ir turi butus Palangoje, seka informaciją, kuri pateikta kiekvieno renovuojamo daugiabučio laiptinėse. Jie pasiskambina rangovams ir praneša, kokiomis dienomis bus namuose, kad darbininkai žinotų, kada galės tuose butuose keisti langus bei šildymo sistemas“, – paminėjo direktoriaus pavaduotojas.

Jis sakė, jog tiek rengiant renovacijos projektus, tiek dabar atsižvelgiama į gyventojų prašymus: kokių langų, kokių balkonų jie pageidauja.

Paminėta ir dar viena graži detalė: daugiabučio Jūratės g. 28 galiniuose fasaduose išliks dar pirmojo Palangos miesto vyriausiojo architekto Alfredo Paulausko iniciatyva „išrašyti“ dekoratyviniai geometriniai ornamentai.

Dešimties mėnesių terminas

„Judam pagal grafiką“, – paklaustas apie renovacijos darbus Palangoje sakė UAB „Konsolė“ projektų vadovas Jonas Blankas. Ir, kaip minėjo M. Čeponkus, kai kur net aplenkiant grafiką – pagal pasirašytas sutartis daugiabučio namo renovacija turi būti baigta per 10 mėnesių nuo dokumentų perdavimo, tad teoriškai balandį prasidėję darbai turėtų pasibaigti vasario – kovo mėnesiais, o pirmuosius daugiabučius tikimasi visiškai atnaujinti gerokai anksčiau.

Tiesa, sutartyje numatyta, kad darbų pabaigos terminas gali būti dukart pratęsiamas po 6 mėnesius. Tikimasi, jog to neprireiks, nors kai kurie daugiabučiai esą problemiški.

„Ypač daug nerimo mums kelia Vytauto g. 120 ir Vasario 16-osios g. 1 daugiabučiai. Buvome užlipę į šių namų palėpes ir įsitikinome, jog medinės stogų perdangos visiškai supuvusios – jas reikėtų keisti. Tuo tarpu projekte tai nėra numatyta. Tad dabar deriname šiuos darbus“, – sakė J. Blankas.

Projektų vadovas paminėjo ir tai, kad kai kuriuose daugiabučiuose kyla bėdų dėl vadinamųjų gyvatukų – jie neturėtų būti keičiami, tačiau kai kur šis voniose esantis įrenginys prijungtas tiesiai prie šildymo sistemos, tad tenka spręsti šią problemą.

„Tačiau su ypatingais sunkumais nesusiduriame, ir tuose daugiabučiuose, kur jau pradėjome renovaciją, darbai juda sparčiai ir be didelių trukdžių“, – kalbėjo J. Blankas.

Palanga pirmauja

Sėkmingai startavęs bei sparčiai įsibėgėjantis renovacijos procesas džiugina miesto vadovus. Ir ne tik juos.    

Gegužės pradžioje mūsų mieste lankėsi aplinkos ministras V. Mazuronis, jis su Palangos vadovais pats įvertino, kaip vyksta daugiabučių renovacija. Pabendravęs su darbus atliekančiais statybininkais bei daugiabučių renovaciją administruojančiais Palangos komunalininkais, V. Mazuronis konstatavo – daugiabučių renovacija Palangoje vyksta gerai.

„Dabartiniu metu Palanga – viena iš savivaldybių lyderių, dirbantis pavyzdys kai kuriems šalies miestams“, – sakė V. Mazuronis. 

Beje, vasarį buvo įteikta 10 Aplinkos ministerijos nominacijų savivaldybėms, labiausiai pasižymėjusioms daugiabučių renovacijos procese. Pirmoji nominacija „Metų proveržis“ – už iniciatyvą ir pasiektus rezultatus – skirta Palangai. Kurortui, 2013 m. sparčiausiai šalyje įgyvendinusiam I renovacijos etapo projektą, Aplinkos ministerija skyrė ir dovaną – lauko sporto įrenginius.

O kovo pabaigoje startavo antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo. 

Antrajame daugiabučių renovacijos etape Aplinkos ministerijos sprendimu dalyvaus: Bangų g. 6, J. Biliūno g. 9, 11, Druskininkų g. 3, 5, 10, Ganyklų g. 19, 35, 47, 53, 59, J. Janonio g. 16,  Jūratės g. 33, Kastyčio g. 35, 38, Klaipėdos g. 50A, Kretingos g. 33, 35, 37, 41, 43, 62, Laukų g. 4, 8, Lieknų g. 14, Mokyklos g. 14, S. Nėries g. 7, Saulėtekio tako 2, 3, 4, 9, 18, 20, 26, Taikos g. 12, M. Valančiaus g. 6, Vytauto g. 69, 122, 124, 138, 140, 146, 156, Žvejų g. 42 namai

 

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems, taip pat ir ligoniams iš Palangos reabilitacijos ligoninės. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų.


Už lango – jau įsibėgėjo ruduo, o tai, reiškia, kad keičiasi ir daugybė įpročių, susijusių su mūsų kasdienybe. Ir būtent šiam laikui prasidėjus, daugelis žmonių nusprendžia atnaujinti savo įvaizdį, įsigyti naujų aprangos detalių. Dauguma žmonių sako, kad tai daro tiesiog dėl praktinių priežasčių, kadangi orai atvėsta, tad tiesiog reikia šiltesnių drabužių, o prie...


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Rinkimų karuselę Palangoje pirmieji įsuka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Palangos skyrius: lapkričio 3 ir 4 dienomis, nuo 13 iki 17 valandos, skyriaus rinkimų štabe Vytauto g. 85 (jį lengva rasti, nes šiuo adresu yra įsikūrusi ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija) kurorto konservatoriai galės balsuoti net dėl trijų...


Dėl šiltų, ramių ir saulėtų spalio dienų mieste džiūgauja ir miesto komunalininkai: toks oras idealus ne tik lapus grėbti, bet ir kloti naujus miesto gatvių šaligatvius. Šią savaitę jie buvo klojami net trijose kurorto gatvėse: Sodų, Vanagupės ir Plytų gatvėse. Tarp miesto bažnyčios ir centrinio pašto nusidriekusioje alėjoje taip pat virė darbai –...


Lietuvos ir Latvijos atstovai – ambasadoriai, politikai, ministerijų bei kultūros srities specialistai – pirmadienį Palangoje aptarė pasirengimą rugsėjį kurorte vyksiantiems kultūriniams renginiams – Baltų vienybės dienai.


Palangos kredito unija (PKU) su viltimi ir atsakomybe žvelgia į pakartotinį PKU visuotinį narių susirinkimą ateinantį pirmadienį. Jame, be kita ko, bus patvirtinti nauji unijos valdymo organai keturiems metams ir išdėstytos unijos veiklos gairės ir siekiniai. PKU valdybos pirmininkė ir unijos administracijos vadovė Sandra Garjonytė tikisi, kad unijai pagaliau pavyks įveikti negatyvų...


Daugiabučių namų renovacija Palangoje įgauna pagreitį: šiuo metu jau atnaujinami septyni namai, iki birželio pabaigos bus išduotas statybos leidimas dar vieno daugiabučio renovacijai, po kurio laiko, baigus derinti projektus, statybininkai kibs ir į likusius iš 16 namų, dalyvaujančių pirmajame būsto atnaujinimo programos etape.


Kurorto Savivaldybės biudžetą pasiekė pirmieji pinigai, kurie buvo sumokėti už nustatytus ir atitinkamai užfiksuotus reklamos naudojimo reikalavimų pažeidimus. Rugsėjo 4-ąją Palangos miesto apylinkės teismui pranešta, kad pažeidėjai atsiskaitė ir paprašyta nutraukti bylą, dėl kurios iškėlimo kreiptasi rugpjūčio 10-ąją.


Apklausa žlugo - kita rugsėjį?

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Palangiškių apklausa  dėl kurorto šilumos ūkio nuomos „Litesko“ neįvyko.  Kaip ir buvo galima tikėtis po viešo dalies apklausos komisijos narių pareiškimo boikotuoti apklausą, į ją atvyko mažiau nei trys penktadaliai komisijos narių, todėl atėjusieji turėjo skėsčioti rankomis – pagal Tarybos patvirtintą apklausų vykdymo tvarką apklausa negalėjo būti pradėta vykdyti. Komisijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius