Plaukų priežiūra žiemą: patarimai

Palangos tiltas, 2024-08-27
Peržiūrėta
601
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Plaukų priežiūra žiemą: patarimai

Žiemos metu Jūsų oda bei plaukai reikalauja kur kas daugiau dėmesio nei vasarą. Žinoma, jais rūpintis reikia visus metus. Tačiau šiltuoju periodu dažniausiai plaukus labiausiai alina saulė, o žiemomis – ne tik ji, tačiau ir šaltis. Kadangi dirgiklių yra daugiau –  tai plaukučiams būtina skirti ir daugiau dėmesio, kad jie atrodytų puikiai.

Šaltuoju metų laiku dėmesys turi būti skiriamas ne tik plaukams, tačiau ir galvos odai, visam organizmui. Kirpėjai dažniausiai pirmiausia nurodo, jog kasdienai būtini Hair vitaminai nuo plaukų slinkimo. Tačiau greta jų svarbus imtis ir kitų prevencinių priemonių, kurios gali padėti išvengti nualintų plaukų bei galvos odos po šaltojo sezono.

Kodėl žiemą plaukai labiau kenčia?

Žiemą mūsų plaukai susiduria su daugybe iššūkių, dėl kurių jie gali tapti sausi, lūžinėti ir prarasti blizgesį. Šildomos patalpos labai išsausina orą, o tai savo ruožtu išsausina ir mūsų plaukus. Dėl drėgmės trūkumo plaukai praranda elastingumą ir tampa trapūs. Taip pat veikia perėjimas iš šiltos patalpos į šaltą orą ir atgal. Šie temperatūros pokyčiai gali pažeisti plauko kutikulę, todėl plaukai tampa labiau linkę į lūžinėjimą. Poveikį turi ir sausas oras. Jis skatina statinio elektros krūvio kaupimąsi, o dėl to plaukai elektrinasi ir sunkiau juos sutvarkyti. O kur dar taip daugelį slegianti tamsa. Saulės šviesa skatina vitamino D gamybą, kuris yra svarbus sveikiems plaukams. Žiemą, kai saulės šviesos mažiau, organizme gali trūkti šio vitamino.

Drėkinkite plaukus

Žiemą plaukus drėkinti yra labai svarbu! Iki šiol gana gajus mitas, kad tai reikia daryti, tik kai yra karšta. Būtinai bent kartą per savaitę naudokite intensyviai drėkinančią kaukę. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra natūralių aliejų (kokosų, arganų, alyvuogių), medaus, alavijo. Po kiekvieno plovimo naudokite kondicionierių, kuris padės užrakinti drėgmę plauko viduje. Ritualui puikiai tinka ir serumai. Jie teikia papildomą drėkinimą ir saugo nuo išsausėjimo.

Apsaugokite plaukus nuo karščio

Nors žiemą dažniausiai galvojame apie šaltį –  mūsų plaukai vis tiek gali patirti karščio poveikį. Centrinis šildymas labai išsausina orą, o tai gali pažeisti plaukus. Dėl to jų drėkinimas yra labai svarbus.  Net jei džiovinate plaukus žemiausia temperatūra –  karštis vis tiek gali juos sausinti. Taigi, reikia retinti džiovinimą su karščio prietaisais ir kiek galima leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Jei naudojate garbanojimo ar tiesinimo žnyples  net žiemą –  jūsų plaukai patiria papildomą šilumos poveikį. Būtinai išbandykite specialius purškiklius, kurie apsaugo plauką nuo karščio daromo poveikio arba bent jau jį sumažina.

Maksimaliai apsaugokite plaukus nuo šalčio

Prieš išeinant į lauką –  būtinai gerai sudrėkinkite plaukus. Naudokite drėkinamąsias kaukes, kondicionierius arba plaukų aliejus. Tai suteiks plaukams papildomos apsaugos nuo šalčio ir vėjo. Plaukų galiukai yra labiausiai pažeidžiama vieta, todėl jiems reikia ypatingos priežiūros. Prieš išeinant į lauką –  įtrinkite galiukus nedideliu kiekiu plaukų aliejaus. Taip pat, jeigu plaukai ilgi –  suriškite juos į kuodą arba kasą. Taip jie bus mažiau veikiami šalčio ir vėjo. Galiausiai, kepurė yra geriausia apsauga nuo šalčio. Rinkitės kepures iš natūralių medžiagų, kurios netrina plaukų. Po grįžimo iš šalčio –  išskalaukite plaukus vėsiu vandeniu. Tai padės uždaryti plauko kutikulę ir išlaikyti drėgmę.

Rečiau plaukite galvą

Per dažnas plaukų plovimas gali išsausinti galvos odą ir plaukus, ypač kai naudojami agresyvūs šampūnai. Apskritai rečiau plauti galvą ir plaukus reikia visada, o ne tik žiemomis. Dėl sausos galvos odos gali atsirasti pleiskanos, niežulys ir diskomfortas, o šaltis ir sausas oras dar labiau išsausina plaukus, todėl plauti juos kiekvieną dieną nėra būtina. Jei plaukai atrodo riebūs greta šaknų zonos –  suriškite juos į kuodą arba kasą. Galiausiai, sausas šampūnas gali padėti atgaivinti plaukus tarp plovimų ir suteikti jiems daugiau apimties.

Subalansuota mityba

Ką valgai, tai ir turi – šis posakis puikiai atspindi ryšį tarp mitybos ir plaukų sveikatos. Nors plaukų priežiūros priemonės yra svarbios, sveiki ir stiprūs plaukai prasideda nuo vidinės mitybos. Plaukai, kaip ir visa mūsų oda, yra sudaryti iš ląstelių. Kad šios ląstelės galėtų tinkamai funkcionuoti ir augti –   joms reikia įvairių maistinių medžiagų. Trūkstant būtinų vitaminų, mineralų ir baltymų –  plaukai gali tapti sausi, lūžinėti, prarasti blizgesį ir netgi slinkti.

Masažuokite galvos odą

Galvos odos masažas – tai ne tik maloni procedūra, bet ir veiksmingas būdas pagerinti plaukų būklę. Reguliarus masažas gali stimuliuoti kraujotaką galvos odoje, paskatinti plaukų folikulų veiklą ir taip prisidėti prie sveikesnių, stipresnių bei sparčiau augančių plaukų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žiemos metu Jūsų oda bei plaukai reikalauja kur kas daugiau dėmesio nei vasarą. Žinoma, jais rūpintis reikia visus metus.


Bendradarbystės erdvė „Out of Office“ Palangoje veiks ir žiemą, naujoje vietoje. Unikali pajūrio bendruomenės iniciatyva įgauna pagreitį – atidaro antras, didesnes nei 220 kv. m. patalpas darbui, kūrybai ir poilsiui Gabijos viešbutyje, šalia Birutės parko.


Atostogaudamas pajūryje plaukų stilistas Karolis Murauskas (39 m.) pakliuvo į nemalonią situaciją. Su bičiuliu vaikščiodamas Palangoje, Jono Basanavičiaus gatvėje, vyras buvo užpultas, kaip pats sako, neadekvačiai besielgenčio žmogaus.


Ar žinojote, kad „Tele2“ salonuose galite ne tik pasikonsultuoti visais rūpimais klausimais, bet ir pasinaudoti kitomis įrenginių priežiūros paslaugomis? 


Prevencinės paveldo stebėsenos ir priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus vertina būklę ir atlieka smulkius darbus bažnyčiose, sodybose, malūnuose, gyvenamuosiuose ir kituose pastatuose visoje Lietuvoje.


 Pristatant iš čia , mes norime kad mūsų siuntą Norvegijoje gautų kuo greičiau, sklandžiau ir aišku nepažeistą. Ar siunta bus nepažeista priklauso ne tik nuo  gabenančios kompanijos ir kurjerių, tačiau ir nuo mūsų. Labai svarbu, kaip mes ta siuntą paruošime. Tad kokie yra pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją.


Kodėl netvarkomas pajūrys žiemą?

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 18 | Rubrika: Skundų dėžutė

Į "Palangos tiltą" paskambinęs kurorto svečias, senjoras, piktinosi, kad Palangos paplūdimio ruožas žiemą nėra tvarkomas. "Man - baisu: ėjau nuo "Medūzos", visur mačiau medžių išvartas, šakas, butelių ir skardinių. Ne gi Palanga yra tvarkoma tik vasarą?"


Tradicinėmis šėlionėmis baidė žiemą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 15 | Rubrika: Kultūra

Tradiciškai Palangos miesto centrinėje aikštėje antradienio vakare rinkosi persirengėliai, drąsiai nusiteikę išginti žiemą iš kiemo. Netrūko šėlionių, blynų, sulaukta ir itin puošnios Morės, kurios likimas – aiškus, juk visi su nekantrumu laukia pavasario.


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius