Populiarusis Šarūnas po beisbolo kepuraite ar tamsiais akiniais vasarą nesislėps

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-06-07
Peržiūrėta
383
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Populiarusis Šarūnas po beisbolo kepuraite ar tamsiais akiniais vasarą nesislėps

Palangos meras Šarūnas Vaitkus murkdosi pripažinimų jūroje – vienas žinių portalas jį paskelbė Metų meru. Tiesa, didžiausi jo neprietėliai pasijuokė: „Gal jau paminklą jam gyvam statysime?“Nesvarbu: meras – ne kačiukas, kad visiems mielas būtų. Tačiau akivaizdūs pokyčiai Palangoje per paskutinius septynerius metus buvo ir yra diriguojami Š. Vaitkaus. Per dvejus metus atsikratęs beveik 20 kilogramų, jis įrodė turįs ir geležinę valią. „Vasarą su šeima mieliau renkamės salotas“, –„Palangui tiltui” sakė Š. Vaitkus.
–Kokia yra jūsų vasara? Kada planuojate atostogas?
–Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad vasara palangiškiams yra ne atostogų metas, o darbymetis. Tai yra natūralu – juk gyvename kurorte, kuris šiltuoju metų laiku sulaukia daug svečių. Ne išimtis ir mano vasara– laukia nemažai darbų, tad laiko poilsiui rasti karštuoju metų laikotarpiu būna sunku. Tačiau tą laisvalaikį, kurį turiu, stengiuosi praleisti su savo šeima – žmona Vilma ir vaikais. Tam paprastai skiriami savaitgaliai, jeigu tuo metu nėra renginių ar miesto svečių.
– Koks yra jūsų mėgstamiausias kurortas be Palangos? Kodėl?
–Man labai patinka kurortinė vietovė Trakai ir jų apylinkės.
–Kokios jūsų mėgstamiausios vietos Palangoje? Ar galima jus išvysti J. Basanavičiaus gatvėje vasarą?
–Palangoje mane galima išvysti visur – ir J. Basanavičiaus gatvėje, ir Birutės parke ar Vaikų parke, ir Lino take, ties statomu miesto baseinu ar rekonstruojamoje Kretingos gatvėje, Šventojoje bei kitur. Man svarbu, kaip tvarkomas miestas, kaip įgyvendinami numatyti miesto plėtros projektai ir kaip gyvena palangiškiai ir šventojiškiai.
–Ar dviračiu Palangoje važiuojate su tamsiais akiniais ir beisbolo kepuraite?
–Tikrai ne – neturiu priežasčių slėptis nuo palangiškių. Kaip ir bet kuri kita šeima – jei važiuojame dviračiais, rengiamės patogiai, sportiškai, vasariškai.
– Daliai Lietuvos žmonių atostogos Palangoje – neįgyvendinama misija dėl kainų čia. Jums dėl to skaudu?
–Palanga tikrai nėra vien tik pasiturintiems poilsiautojams skirtas kurortas. Kainos čia yra labai įvairios – norintieji gali apsistoti penkiomis žvaigždutėmis įvertintame viešbutyje, o kiti gali rinktis nakvynę privataus apgyvendinimo sektoriuje. Viešojo maitinimo įstaigų pasirinkimas taip pat yra labai platus, ir kainos daugelyje kavinių nesiskiria nuo maisto kainų kituose miestuose. Skaniai papietauti galima ir už 3 ar 5 eurus.
–Nemaža dalis lietuvių renkasi poilsį Turkijoje ir jie išdidžiai numoja ranka į Palangą. Jums dėl to apmaudu?
–Kiekvienas žmogus pats renkasi, kur jam atostogauti. Vieni renkasi šiltuosius kraštus, kiti – poilsį kaimo turizmo sodyboje. O tie, kas nori pasimėgauti švelniai vasariškais orais ir jūra, vyksta į Palangą.
Palanga – labai įvairialypis kurortas, skirtas įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonėms. Mane, kaip ir daugelį, ji žavi baltais paplūdimiais, pušynais, Birutės parku, sutvarkyta infrastruktūra, išplėtotu dviračių takų tinklu, sveikos gyvensenos galimybėmis, vaikams skirtomis poilsio erdvėmis. Čia gausu kultūros, sporto renginių.
–Ar žinote, kur Palangoje galima pigiai ir labai skaniai pavalgyti? O kokios jūsų mėgstamos kavinės ir restoranai?
–Palangoje yra labai nemažai vietų, kur galima skaniai papietauti ar pavakarieniauti su šeima. Jei įvardinčiau konkrečias kavines, tai jau būtų reklama (juokiasi).
–Ar vasarą jūsų ir jūsų šeimos mitybos racionas smarkiai keičiasi?
–Kaip ir daugelis, karštuoju metu laiku renkamės lengvesnį maistą – tai natūralu. Ir, be abejo, kokia gi vasara vaikams be ledų (juokiasi).
–Sutikite, cepelinais labiau pasisotinsi nei salotomis?
–Taip, bet sutikite – karštą vasaros dieną labiau norisi būtent salotų ar lengvo maisto.
–Vasara – tinkamiausias metas aktyviai leisti laisvalaikį. Ar daug jo turite? Be ko neįsivaizduojate savo laisvalaikio?
–Visa mūsų šeima mėgsta laiką leisti aktyviai, pavyzdžiui, pasivažinėti dviračiais. Palanga tam puikiai tinkama – čia palei jūrą driekiasi dviračių takai, tad sportuoti turime puikias sąlygas. Taip pat patinka pasivaikščioti Birutės parku, nes man šis parkas – viena iš pačių gražiausių Palangos vietų.
Kaip jau minėjau, mane galima sutikti irVaikų ar Pasakų parke, kadangi laisvalaikiu stengiamės derinti visų šeimos narių – ir mažųjų – pomėgius. Taip pat su šeima mielai lankomės Palangoje vykstančiuose renginiuose.
–Ar dėl jūsų meravimo kenčia šeima?
–Natūralu, kad einant mero pareigas, laisvo laiko lieka nedaug. Dažnai darbui reikia skirti ne tik penkias darbo dienas, bet ir savaitgalius. Tačiau tą laisvalaikį, kurį turiu, stengiuosi skirti šeimai, turiningai praleisti laiką su žmona ir vaikais. Juk bendraujant (kalbu apie artimiesiems skiriamą laiką) labai svarbu ne tik kiekybė, bet ir kokybė.
–Kokius didžiausius Palangos darbus išskirtumėte vasarą ir rudenį?
–Vienas iš didžiausių šiuo metu vykdomų darbų neabejotinai yra Palangos miesto baseino su sveikatingumo ir pirčių kompleksu. Esame užsibrėžę į naująjį baseiną palangiškius pakviesti šių metų pabaigoje, tad laukia nemažai darbų ir iššūkių, kad užsibrėžtą tikslą įgyvendintume laiku.
Iki vasaros baigsime likviduoti ekstremalią situaciją Palangos paplūdimiuose – į paplūdimį, esantį pietinėje tilto dalyje, bus supilta apie 9 tūkst. kubinių metrųsmėlio, bus sutvirtintas kopagūbris.
Taip pat šiuo metu rekonstruojama Maironio gatvė, tvarkomos ir kitos miesto gatvės. Netrukus darbai užvirs Šventojoje – be kitų, smulkesnių infrastruktūros gerinimo darbų, po Joninių pradėsime Šventosios centrinės aikštės rekonstrukciją.
Šią vasarą pradėsime Kurhauzo medinės dalies restauraciją, laukia ir daugiau miesto gyventojams svarbių darbų.
–Beje, kol kas nevyksta „Mariott“ viešbučio statyba. Ar darbai prasidės rudenį?
–Visą reikiamą techninę dokumentaciją bei statybą leidžiantį dokumentą investuotojai jau turi. Tačiau, dėl poilsiautojų ir miesto gyventojų patogumo ir ramybės, darbai bus pradėti ne vasarą, o rudenį.
–Kodėl nepavyko į Palangos oro uostą pritraukti šį sezoną daugiau skrydžių, tarkime, į Kijevą ar Hamburgą?
–Derybos dėl skrydžių trunka ilgai – keletą metų. Šiuo metu su skrydžių bendrovėmis kalbamasi apie skrydžio į Vokietiją galimybes.

 

Jūsų komentaras:

Kazin 2018-06-12 08:36 (IP: 46.31.87.210)
Kiek kainuoja toksai straipsnis?A.Ziabkus neseniai savo straipsnyje nurodė visai kitas priežastis,kodel nestato Marriot?Siaip klausimas,gal Palangos tiltas ir yra unikalus ir jis gali iš kiekvienos daržo ka********s padaryti Miss Lietuva?Tik kiek gi visa tai galetu dar kainuoti?

Nuvalykit 2018-06-11 13:35 ([email protected] / IP: 78.57.200.47)
kamerą ant tilto, kurią paukščiai ap..ko ! Duokit garo naujam komunalinio direktoriui...

Taip pat skaitykite

Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Su dideliais pokyčiais šią vasarą svečius pasitiks Šventoji – Savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų miesto biudžetą, numatė visą šios aikštės rekonstrukcijai užbaigti reikalingą finansavimą.


Palangos paplūdimiai šią vasarą bus valomi moderniau.


Savaitgalį šventės „Palanga dūzgia“ organizatoriai į Palangą vėl sugrąžino vasarą. Šurmulys, klegesys, šypsenos ir noras pasidžiaugti gražiomis akimirkomis lydėjo visus atvykusius į kurortą. Atvykusieji galėjo sudalyvauti keliuose ryškiuose renginiuose, tokiuose kaip tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus murkdosi pripažinimų jūroje – vienas žinių portalas jį paskelbė Metų meru. Tiesa, didžiausi jo neprietėliai pasijuokė: „Gal jau paminklą jam gyvam statysime?“Nesvarbu: meras – ne kačiukas, kad visiems mielas būtų. Tačiau akivaizdūs pokyčiai Palangoje per paskutinius septynerius metus buvo ir yra diriguojami Š. Vaitkaus. Per...


„Palangos tiltas“ tęsia apžvalgą apie praėjusį vasaros sezoną. Kiekviena vasara – pats karštymetis ir kurorto policijai, kuri vasarą sulaukia pastiprinimo ir iš kitų policijos komisariatų. O kaip ši? Į klausimus atsakė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita...


Žiemą Jonas Pirožnikas – ūkininkas ir medžiotojas, vasarą – Palangos gelbėtojų stoties vadovas, jos veidas. Ši vasara Jonui Palangoje – septintoji. Daugiau kaip 20 kilometrų nuo Šventosios iki Nemirsetos nutįsusiame paplūdimyje jis „ganys“ apie 60 gelbėtojų ir margą tūkstantinę poilsiautojų armiją. J. Pirožnikas mielai sutiko atsakyti į...


Palangą garsinančiame Gintaro muziejuje intensyviai vyksta renovacijos darbai. Atsinaujinusi kurorto pažiba visu savo grožiu lankytojams atsivers jau šią vasarą. „Siekiame, kad iki kurortinio sezono pradžios rūmų fasadas būtų visiškai sutvarkytas, ir iš išorės rūmai „blizgėtų“, – sakė Lietuvos dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Gintaro...


Antradienį į salę Savivaldybės administracijos pastate rinkosi verslininkai, kurie buvo pateikę paraiškas antrajam šių metų konkursui-loterijai dėl galimybės pirmumo teise įgyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam numatytose viešosiose vietose Šventojoje. Tie, kuriems tikrąją to žodžio prasme, sėkmė nusišypsojo, džiaugėsi, kam sėkmė palanki nebuvo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius