„Prabudime“ – 76 miniatiūriniai dailininkų raginimai prabusti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-18
Peržiūrėta
189
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai ir Šventajai parodoje atstovavo net dvylika dailininkų.
Palangai ir Šventajai parodoje atstovavo net dvylika dailininkų.

„Pavasaris ateis ir be mūsų įsikišimo – plukės pražys, upeliai ims čiurlenti net ir nenorėdami – pagal kalendorių. O štai, kad pažadintume prabudimui sielą, reikės įdėti pastangų patiems...“ – šiais žodžiais palangiškius ir miesto svečius į pirmąją tokio masto miniatiūrų parodą simboliniu pavadinimu „Prabudimas“ – 33 autoriai pristatė 76 darbus – pakvietė nauja Palangos parodų erdve tapęs viešbutis „Gamanta“ ir jo šeimininkai Margarita ir Alvydas Meškiai.

Į atidarymą susirinkę parodos autoriai bei svečiai, skambant smuiku griežiamoms melodijoms ir tyliai skambčiojant vyno taurėms, būriavosi prie išties pavasarį sieloje budinančių miniatiūrų. O prabudinti sielas buvo kuo. Dailininkai iš Kretingos grupės „Pinx“ – R. Ambrozevičienė-Petraškevičiūtė, A. V. Burba, L. Kuklienė, A. Miežis, A. Palilionytė, D. Skridailaitė, mažeikiškiai – V. Anusaitė, R. Kučinskaitė, V. ir R. Tamošiūnai, J. Želkauskas, tauragiškės A. Didžionienė ir D. Jokubaitienė, Plungės „3+“ dailininkai – L. Černiauskas, V. Simutis, A. Stonkus, A. Veselis, A. Adomaitis iš Akmenės, gausus būrys palangiškių: V. Kusas, P. Baronas, A. Bukauskienė, V. Mončys, R. Užpelkytė, D. Šimkevičienė, kūrybinės grupės „Mostas“ nariai J. Griušys, E. Lipinskaitė, D. Oškinytė, G. Oškinytė-Eimanavičienė, R. Paulikas, R. Rimkutė-Ščerbakovienė ir net viešnia iš Švedijos K. Engstrom į savąsias 20x20 cm dydžio miniatiūras sudėjo tai, kas jiems asocijuojasi su prabudimu.
Specialiai parodos atidarymui kurtus eiliuotus tekstus skaičiusi renginio vedėja svečius pakvietė jaukion į kelias susijungiančias erdves suskirstyton salėn, kur žodis buvo suteiktas vienai iš parodos sumanytojų M. Meškienei.
„Man atrodo, kad šiandien mūsų namuose – didžiulis prabudimas ir sielos, ir širdies, ir visos žmoniškosios esybės, – sakė „Gamantos“ šeimininkė. – Idėja surengti parodą nebuvo spontaniška. Mudu su vyru nuo pat jaunystės domimės menu, lankomės parodose nuo sostinės iki miestelių. Tačiau iki šiol, kol kūrėme šiuos namus, nebuvo laiko menui. Dabar jo jau atsirado, ir esame labai labai dėkingi visiems, kas atsiliepė į mūsų kvietimą ir sutiko dalyvauti šioje parodoje. Dėkingi dar ir todėl, kad pati paroda – „nestandartinė“, nes miniatiūra reikalauja labai daug laiko ir kruopštumo. Tačiau šie maži darbeliai yra dideli į juos sudėta širdimi“.
Sveikinimo žodį dailininkams tarė ir į parodos atidarymą atvykęs miesto meras Šarūnas Vaitkus, pasidžiaugęs, kad šis renginys gražiai įsiliejo į Palangos – Lietuvos kultūros sostinės 2013 renginių pynę.
„Tikiuosi, kad šis „Prabudimas“ bus prabudimas plačiąja prasme, – kalbėjo A. Meškys. – Palanga po truputį prabunda kaip miestas, mes prabundam šiuo renginiu kartu su dailininkais, kviesdami prabusti jus ir pamatyti pavasarį“.
A. Meškys įteikė padėkas kiekvienam parodoje dalyvavusiam dailininkui. O ypatingų padėkos žodžių sulaukė miniatiūrų parodos idėjos generatoriumi įvardintas dailininkas V. Kusas, „mostiečių“ vadovas J. Griušys su žmona Nijole, Kultūros skyriaus vedėjas V. Rekašius, prisidėjęs prie to, kad paroda būtų įtraukta į Kultūros sostinės renginių ciklą bei jo pavaduotojas R. Trautmanas, kurio dėka paroda tapo tarptautine.
Po oficialių kalbų svečiai buvo pakviesti susirungti smagioje blic-viktorinoje: kiekvieno miesto atstovai rungėsi, kas greičiau atsakys į klausimus apie parodą, Palangą bei „Gamantą“. Pagrindinis prizas – albumas „Grafų Tiškevičių Palangos rūmai“ iškeliavo į Mažeikius, paskatinamasis prizas atiteko kretingiškiams.
Ir dailininkai, ir į parodos atidarymą atėję svečiai dar ilgai būriavosi prie miniatiūrų, dalijosi savo įspūdžiais, džiaugėsi naująja kultūros ir meno erdve Palangoje ir dėkojo jos šeimininkams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis" teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, pristato spektaklį „Tanato viešbutis“ pagal žymaus XX a. prancūzų rašytojo klasiko Andrė Maurois novelę „Mirties pensionas“, kuri ypač aktuali šiandien, kai savižudybių skaičius drastiškai didėja. Ši novelė buvo ekranizuota garsaus XX...


Kalendorius užvertė vasaros mėnesius, ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus trina rankomis: įmonei sezonas buvo geras, nors mažiau surinktų atliekų iš paplūdimio ir kurorto gatvių nereikėtų susieti vien tik su lietaus nepašykštėjusia vasara, pabrėžė direktorius. Svarbiausia, Palanga šią vasarą išvengė vandalizmo...


„Palangos“ klube – daugiau gerų naujienų. Komandoje žais 22 metų, 1 metro 85 centimetrų įžaidėjas Deividas Anužis. Praėjusį sezoną jis jau atstovavo Palangos komandai, NKL čempionate įmesdavo vidutiniškai po 10,8 taško, atlikdavo po 3,5 rezultatyvius perdavimus, atkovodavo po 4 kamuolius.


Net 14 kurorto daugiabučių namų keičia savo veidą – Palanga vadinama viena „dėžučių“ renovacijos lydere šalyje. Bet renovacijai šalyje – ir Palangoje – įgauti didesnį pagreitį koją kiša   netikslumai daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose (DNMIP). Kai kuriuos jų reikės patikslinti, o tai reiškia, kad I-ojo...


„Pavasaris ateis ir be mūsų įsikišimo – plukės pražys, upeliai ims čiurlenti net ir nenorėdami – pagal kalendorių. O štai, kad pažadintume prabudimui sielą, reikės įdėti pastangų patiems...“ – šiais žodžiais palangiškius ir miesto svečius į pirmąją tokio masto miniatiūrų parodą simboliniu pavadinimu „Prabudimas“ – 33...


Šeštadienį Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa – įvyko pirmojo rekonstrukcijos etapo pabaigtuvių minėjimas ir šventiniai renginiai. Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Tarybos narys Nerijus Stasiulis trumpai gan gausiai susirinkusiuosius supažindino su Kurhauzo istorija – nuo pat įkūrimo, miesto simbolį...


Penktadienio vakarą į jaukią Palangos miesto bibliotekos salę rinkosi tie, kurie žino ir myli „Mostas“ dailininkus bei jų darbus. Čia atidaryta devynioliktąją sukaktį šventusios kūrybinės grupės paroda simboliniu pavadinimu „Išpažintas laikas“.


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Šilko klubas pristatė naują parodą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Savaitei besibaigiant Palangos miesto viešosios bibliotekos parodų salę vėl papuošė nauja paroda. Ją, įgavusią paslaptingą pavadinimą „Balta balta...“, šįsyk demonstravo Šilko klubo moterys, kūrusios drauge su savo atžalomis.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius