Praūžusi Stalo šventė labiausiai nustebino milžinišku dviračiu, bet žmonių trūko

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-28
Peržiūrėta
731
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praūžusi Stalo šventė labiausiai nustebino milžinišku dviračiu, bet žmonių trūko

Praėjęs savaitgalis buvo dosnus renginiais visoje Lietuvoje. Ne išimtis ir Palanga. Gal dėl to kurorte šurmuliavusi „Palangos stalo” šventė, kuri šiemet buvo dosni ne tik siūlomų patiekalų įvairove, bet ir rekordų gausa, sulaukė mažiau svečių nei ankstesniais metais. Viena iš priežasčių – kaimyninėje Kretingoje vykusi „Derliaus šventė”.

Paliko gerą įspūdį užsieniečiams
Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Roberto Trautmano teigimu, įspūdžiai iš šventės – kuo puikiausi. Šventinę atmosferą kūrė ne tik tądien buvęs puikus ir vasariškai šiltas oras, bet ir šventinė nuotaika.
„Kadangi dirbau su atvykusiais svečiais iš užsienio, tai nuotaika buvo išties įspūdinga. Džiugu, jog svečiams viskas labai patiko, jie išvažiavo su geriausiais įspūdžiais. Svarbiausia, manau, yra gera nuotaika”, – tikino pašnekovas. Šventės metu buvo kalbama ir apie ateities perspektyvas, planus ir bendradarbiavimo galimybes su kitų miestų partneriais bei atstovais. R. Trautmano manymu, vienu metu vykstant kelioms šventėms, žmogui atsiranda galimybė rinktis. „Kažkas gal suspėjo sudalyvauti ir Kretingos, ir Palangos šventėje. Tai labai individualu. Ši diena buvo puiki šventė palangiškiams. Įspūdį darė aitvarai danguje – to dar nėra buvę”, – savo nuomone pasidalino pašnekovas. Pavaduotojo teigimu, džiugu, jog sugebėta parodyti svečiams puikią šventę, pasidalinta gerais įspūdžiais bei išnaudota galimybė aptarti ateities planus.

Džiugino ne tik geras oras, bet ir įvertinimas
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Violetai Staskonienei šventė paliko tik geriausius įspūdžius. Jai antrino ir Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. „Tikrai nieko netrūko. Sulaukėme ne tik gero oro, bet ir žmonių, susidomėjusių jaunimo veikla. Manau, kad daug pasakėme ir daug save parodėme”, – tikino L. Grendienė. Pasiteiravus, ar šventei nekliudė tuo metu Kretingoje vykęs renginys, moteris sakė, jog geriems dalykams niekas netrukdo. „Žmonės patys pasirenka, kur jiem keliauti, kaip susidėlioti prioritetus. Aš manau, kad ir šiuo atveju daug kas grįžo pas mus, o mūsiškiai ar važiavo į šventę Kretingoje – sunku pasakyti. Atsiliepimai apie šventę, žinoma, tik teigiami. Turėjome daug atrakcijų, pavyko gauti pačią svarbiausią nominaciją „Stalų stalas“. Po tokio įvertinimo – tik geriausi atsiliepimai”, – atviravo koordinatorė.

Pasigedo vieno didelio stalo
Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eugenijaus Simučio tikinimu, šventės formatas šiek tiek pakitęs. „Dabar ta šventė pasidarė kitokia. Anksčiau būdavo vienas ilgas stalas, prie jo visi susėsdavo. Dabar susidaro toks vaizdas, kad visi savų kioskelių prisistatė. Bendrai, tai viskas gerai su ta švente, tik manau, jog reikėtų grįžti prie senojo šventės modelio”, – sakė Tarybos narys.
Pasiteiravus E. Simučio apie lankytojų gausą, vyras sakė, jog dėl tądien vykusių renginių žmonės turėjo galimybę rinktis. „Manau, kad žmonių netrūko. Natūralu, jog Palangoje buvo mažiau žmonių, nes Kretingoje vyko rudens šventė, žmonės pasiskirstė. Jeigu, sakykime, būtų buvę vieną savaitgalį derliaus šventė, o kitą savaitgalį šventė Palangoje, būtume sulaukę ir tų pačių kretingiškių, ir aplinkinių miestelių gyventojų“, – įsitikinęs pašnekovas.
Pasiteiravus Tarybos nario apie tądien lankytojams siūlytas atrakcijas, vyras atviravo, jog bene didžiausia atrakcija buvęs rekordinis dviratis. „Kitos atrakcijos – „skrandinės“. Tai dešrelės, kopūstai ir visa kita, – šmaikštavo vyras. – Jei klausiate apie koncertus, mes esame per daug išlepinti. Palangoje yra daugybė kolektyvų, moksleivių – tai tikrai labai gražu”.
Kito Tarybos nario, Broniaus Vaitkaus manymu, labai džiugu, jog mūsų kurortas turi tokių gražių švenčių. „Kritikuoti neturiu dėl ko. Smagu, jog vyksta tokios šventės ir renginiai Palangoje, kurie suburia svečius iš kitur. Labai patiko dviratis rekordininkas. Pastebėjau, jog renginyje dalyvavo nemažai jaunimo, turėjusio daug veiklų ir užsiemimų. Žinoma, jei palygintume su Stintų švente, tai žmonių skaičius – nepalyginamas. Be abejo, tiek daug lankytojų nebuvo. Su praėjusių metų švente žmonių skaičius tikriausiai buvo panašus”, – tikino pašnekovas.
B. Vaitkui pritarė ir Vaidas Šimaitis. Tarybos narys neslėpė džiugesio dėl vykstančios tokios šventės Palangoje. „Smagu, kad vyksta tokia šventė. Papuolė geras oras, buvo daug žmonių, o toks renginys ir dar ne vasaros metu – nuostabus dalykas. Kritikuoti neturiu ką, gal dėl to, kad per mažai buvau šventėje. Praėjau, pažiūrėjau, net negalėčiau pasakyti ko trūko – atrakcijų ir pramogų buvo pakankamai”, – tikino vyras.

Šventė pradeda išsikvėpti
J. Basanvičiaus gatvėje dirbantis ir prisistayti nepanoręs vyriškis „Palangos tiltui” sakė, jog šiųmetinėje šventėje nebuvo nieko įdomaus: „Pamačiau tik neįprastą dviratį ir aitvarus. Visa kita – tas pats, tie patys prekybininkai, tas pats maistas. Be abejo, kad ir žmonių šventės metu buvo mažiau. Ko norėti, kai tuo pat metu panašus renginys vyksta kaimyninėje Kretingoje. Ten, kiek teko girdėti, žmonių buvo net daugiau nei čia“. Kalbintas vyras teigė, jog su nostalgija mena pirmąsias šventes. „Anksčiau tikrai būdavo vienas didelis stalas. Dabar – vienur vienas stalas, kitur – kitas, kelios palapinės su maistu. Čia vadinasi ilgas stalas? – svarstė vyriškis. – Anksčiau tą tūkstantį stalų, kaip sakydavo, gal ir surinkdavo, bet dabar abejoju ar bent pusė jų tiek buvo. Gal kas ir vyko, bet kai aš dirbu darbą, nelabai ką ir matau. Žmonės mačiau mynė dviratuką, aitvarai matėsi visą dieną danguj, o kad tų stalų… Anksčiau žmonės galvodavo, kad yra ilgas stalas, rudeninės vaišės, viskas nemokamai – bet nieko panašaus nėra“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prie Palangos krantų pagauta itin reta giliavandenė keturūsė vėgėlė nustebino net mokslininkus.


Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


1000 kilometrų daug kam gali pasirodyti tolimas ir neįveikiamas atstumas. O jei dar dviračiu? Tačiau taip tikrai negalvoja verslininkas Vitalis Paradnevičius. Jau šią savaitę būtent tokį atstumą plento dviračiu jis planuoja įveikti per 6 dienas. Aplankydamas ne tik gražiąsias Lietuvos vietas, bet ir vietinius verslus.


Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti...


Baltijos jūros krantus apžvalgė keliaudamas dviračiu

Rosita SIMONAUSKAITĖ, 2016 06 27 | Rubrika: Miestas

„Keista, net kojos dreba, nesitiki, kad jau esu savoje žemėje“, – šypsojosi kelionę aplink Baltijos jūrą dviračiu pabaigęs vėžaitiškis Valdas Dumašius. Palangoje – paskutinėje savo kelionės tikslo stotelėje – šį energingą vyrą pasitiko būrelis bičiulių, panorusių pasveikinti įveikus šį ilgą, bet itin įdomų sau mestą...


Praėjęs savaitgalis buvo dosnus renginiais visoje Lietuvoje. Ne išimtis ir Palanga. Gal dėl to kurorte šurmuliavusi „Palangos stalo” šventė, kuri šiemet buvo dosni ne tik siūlomų patiekalų įvairove, bet ir rekordų gausa, sulaukė mažiau svečių nei ankstesniais metais. Viena iš priežasčių – kaimyninėje Kretingoje vykusi „Derliaus...


Apie 50, ar daugiau palangiškių, kurie kasmet iki šiol buvo operuojami Klaipėdos ligoninėse plušančių neurochirurgų, dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pradėtos vykdyti neurochirurgijos paslaugų optimizavimo programos 2014–2020 m. gali tekti, užuot gulus ant operacinio stalo Klaipėdoje, vykti į Kauną.


Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius